Radikali - ko su oni ?
Strana 1 od 26 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 384
  1. #1

    05 Radikali - ko su oni ?

    prvo će biti, zašto latinicom ?
    mrzi me da stalno prebacujem sa jednog u drugi "jezički alat"
    Lutao sam različitim forumima i nigde nisam našao kvalitetnu diskusiju u vezi ove Stranke.
    Zabraniti Stranku sa skoro milion disciplinovanih birača je ...
    Gde god na izbore izađe manje od 50% birača (lica sa pravom glasa) radikali pobeđuju.
    Napadati radikale, je samo osnaživanje svog tog respektovanog biračkog tela da žestoko odgovore i iskale bes i mržnju.
    Socijolozi, psiholozi i ostali objasnite mi:RADIKALI, KO SU ONI USTVARI
    Ja sam pepeo, gde je nekad bila vatra.
    /Bajron/

  2. #2

    Odgovor: Radikali ? - ko su oni ?

    Ako i kada Narodni Poslanik, član SRS, a nije loš Šešeljev klon i ima pravo da "govori iz glave" mora da čita svoj govor sa svim zarezima i tačkama. Mislim da su im označena mesta za gestove: podigni papir u visini glave, naglasi ime omrženog protivnika, pogledaj značajno u (praznu) salu, ...
    To je disciplina !
    Sposobnost ?
    Ja sam pepeo, gde je nekad bila vatra.
    /Bajron/

  3. #3

    Odgovor: Radikali ? - ko su oni ?

    Pa sta je ovo?
    Zar nijednog radikalca da odgovori?
    i mene zanima
    I tako u beskrajno!

  4. #4

    Odgovor: Radikali ? - ko su oni ?

    Populisticke i stranke bilo kojeg slicnog profila mogu opstati samo u drustvima u kojima ima mnogo ocajnika.Kada bi se zivelo lepse,istih bi bilo manje,a onda takvi ne bi imali biracko telo.

  5. #5

    Odgovor: Radikali ? - ko su oni ?

    KONKRETAN odgovor postavljacu topika:

    Radikali su ti Zoko BIVSI KOMUNISTI, odnosno njihova deca!

    Njihov rodoslov je sledeci: KPJ-SPS-SRS...

    To su potomci onih iz 6. licke i 4. kraiske udarne...Ali, posto se promenuo sistem i oni su promenuli kapu, pa su umesto titovke stavili shubaru, i umesto zvezde - kokardu.

    Tek da ostanu u TRENDU VLADANJA I SEFOVANJA.

    To su oni sto su se busali ateizmom, a sad su svi veci pravoslavci od Patrijarha (krsteni sa 30 godina).

    To su Zoko oni sto su jasili popove po Vosi, rusili crkve i pravili zadruzne domove....

    Karakterise ih prostota, primitivnost, psovanje i nazivanje neistomisljenika "ustasama" i "autonomasima".

    To su oni sto ih je doneo onaj cuveni Djokin voz...

    Uglavnom NISU stari Vojvodjani.

    Uglavnom su GOSTI u Vojvodini
    Poruku je izmenio Zlatni mis, 07.08.2006 u 01:18

  6. #6

    Odgovor: Radikali ? - ko su oni ?

    Grupa primitivaca.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: Radikali ? - ko su oni ?

    Sto se mene tice , nisu vredni ni komentar da potrosim na njih.....
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  8. #8

    11 Odgovor: Radikali ? - ko su oni ?

    nisu ni prezira vrijedni...
    nattydread is coming to dinner

  9. #9

    Odgovor: Radikali ? - ko su oni ?

    Uglavnom se sazem, Radikali su poseban oblik, predstavljaju stranku sa Liderom koji je Bozanski izaslanik, nas narod je navikao da bira Vozda, pa je ova opcija krajnje primamljiva. Sa druge strane radikali imaju izuzetno disciplinovano biracko telo, ljude koji ozbiljno shvataju svoju politicku opredeljenost, koji ce izaci na biracka mesta i kada pada kisa i kad je sneg.
    Trebalo bi videti sastanke Radikala u mesnim i opstinskim odborima, ne dolazi se samo ako je slava, svadba ili sahrana. Unutrasnja organizacija stranke je dobro organizovana i funkcionise u smislu povecanja clanstva. Ako pogledamo biracko telo demokratske ili prodemokratske orjentacije videcemo da su oni znatno manje politicki i partiski disciplinovani, tako je prakticno od pocetka naseg visepartiskog sistema. Da bi jos dodatno pomogli radikalima mozemo da dodamo slabost nase gradjanske opcije, deo populacije koji nepokriva prakticno nijedna stranka. Sta dalje vredi pricati, radikali koriste sva sredstva da uberu glasove koji neznaju gde ce, u nasem slucaju to i nije tako tesko. Bice oni tu jos dugo dugo,
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  10. #10

    04 Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Stvarno sam očekivao reakcije na provokaciju.
    Zaključak bi bio: da ste Vi u pravu.
    Samo par ljudi imaju pravo da diskutuju, ALI
    disciplinovana i respektabiljna glasačka mašina.
    Podseća me na neka davna (ne dobra) vremena, 99% glasanja !


  11. #11

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Radikali su ostatci komunistickog perioda. Clanstvo im se u velikom broju povecalo posle propasti milosevicevskih partija kada su masovno presli u SRS misleci da je to jedina partija koja ima sansu da dodje ponovo na vlast a posto je, kao i komunisticka partija, diktatorijalnog karaktera, tu su se najvise osetili "kod kuce". Onaj, malo prosveceniji deo, je otisao u DSS, dok je najveci deo milosevicevaca, onaj neprosveceni i zatucani deo presao u SRS. Oni su istovremeno postali i novi clanovi Crkve i masovno su se u svojim zrelim godinama poceli krstiti, ne bi li na taj nacin mogli da prilepe sebi epitet "pravi pravoslavni Srbin", iako vecina od njih uopste ne zna "Ocenas" niti kada i zasto treba da se krste za vreme crkvene sluzbe, niti ih to interesuje. Ovo je moje misljenje o njima a srecem ih svakodnevno u Novom Sadu.

  12. #12

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Možda je ovo vid, ili samo priča iz davnina. Ali opisuje pripadnike SRS-a poprilice verodostojno. Stoga odlučih da ga iznesem upravo ovde.

    Tokom stvaranja sveta Bog diktira andjelu: "...Stvoricemo Nemce, oni ce biti pedantni i plavi. Zatim cemo stvoriti Francuze, oni ce biti muzikalni i dobri kuvari.
    Stvoricemo Japance, oni ce biti vredni i radni. Stvoricemo Brazilce, oni ce biti veseli i dobri fudbaleri. I na kraju, stvoricemo Srbe, oni ce biti pametni, dobri u dusi i radikali."
    Nakon sto je zavrsio dodeljen mu posao, andjeo pita Boga: "Kako to Boze (majku mu Bozju) da si svim narodima dao po dve vrline, a Srbima tri?!?"
    Bog: "Pazi stvarno, bas sam preterao... no Bozja se ne menja. Evo kako cemo - ostavicemo sve tri, ali cemo uvesti ogranicenje. Svakom Srbinu cemo dozvoliti da ima samo dve od te tri vrline!"

    I tako i bi...
    Ako je Srbin dobar u dusi i radikal, onda nije pametan.
    Ako je pametan i radikal, onda nije dobar u dusi.
    A ako je pametan i dobar u dusi, onda nije radikal.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #13

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    Radikali su bolidi. Tužno je to u Srbiji imaju toliko pristalica, žalosno.

  14. #14

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    ... a još žalosnije što u Vojvodini imaju najveći % glasova... u ostatku Srbije nemaju ni približno toliku podršku, jedino kod nas još ljudi padaju na njihovu demagogiju, šovinizam i mlaćenje prazne slame...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  15. #15

    Odgovor: Radikali - ko su oni ?

    DR, možda bi se trebali zvati VRS Nek se zovu kako god hoće samo da ih ne gledam

Strana 1 od 26 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Radikali na Forumu po zadatku?
    Autor nenad.bds u forumu Spomenar
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 22.09.2008, 20:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •