Вук Јеремић
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 39
  1. #1

    Вук Јеремић

    Зашто ЛДП, АВО и форум Б92 не воле Вука Јеремића...

    bajden jeremiću: Ti si taj što nam pravi probleme
    prilazeći ministru spoljnih poslova vuku jeremiću, koji je smeškajući se stajao u redu da pred palatom srbija pozdravi potpredsednika sad, bajden je rekao: ti si taj koji nam pravi probleme. To je zato što si sa harvarda. Znam jer imam iste takve u vašingtonu. Jeremić je zadržao osmeh i odgovorio da je od svega samo tačno da je sa harvarda..
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #2

    Odgovor: Вук Јеремић

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Зашто ЛДП, АВО и форум Б92 не воле Вука Јеремића...
    Pa zar ima neko ko ga voli(osim najblizih).
    Decko je apsolutno nekompetentan za tako ozbiljan posao.
    To sto je studirao(fiziku, ako se ne varam) u inostranstvu ne cini ga strucnjakom za poslove diplomatije.

  3. #3

    Odgovor: Вук Јеремић

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    pa zar ima neko ko ga voli(osim najblizih).
    Decko je apsolutno nekompetentan za tako ozbiljan posao.
    To sto je studirao(fiziku, ako se ne varam) u inostranstvu ne cini ga strucnjakom za poslove diplomatije.
    Хехе, како сте провидни. Није проблем што нервира Амере, проблем је што није компетентан. Ништа му наравно није фалило док није почео да се замера нечијим господарима. Шта му конкретно замераш?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #4

    Odgovor: Вук Јеремић

    Ako ga moraju skloniti u inostranstvo kad dolazi premijer susedne drzave, onda je to vec los znak.

    Ako ga ministri iz EU tretiraju kao dachachica, jos jedan los znak.

    Ako nijedan bivsi ministar spoljnih poslova nije dovoljno dobar da posavetuje tako mladog shefa diplomatije, ni to mi nije dobar znak.

    Ako njega i njegovog oca (zajedno sa Borom Milosevicem) povezuju sa poslom oko "prodaje" NIS-a, jos jedan los znak.

    Ako ga povezuju sa slucajem izdavanjem pasosa Miladinu Kovacevicu, los znak.

    Izgleda mi da je jedini njegov kvalitet privatna bliskost sa Tadicem.

    Molim da mi ne persiras, mozda lazem za godine.

  5. #5

    Odgovor: Вук Јеремић

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    ako ga moraju skloniti u inostranstvo kad dolazi premijer susedne drzave, onda je to vec los znak.
    Оригинална, али оригинална ЛДП конструкција Како се звао господин из ЛДПа који је на исти начин критиковао Јеремића?
    Није проблем у односима Србије и Хрватске тужба за геноцид, није проблем признавање шиптарске државе, није проблем етничко чишћење над Србима, нису проблем политичке оптужнице против протераних Срба с циљем да спрече повратак... то све ником не смета. Али кад Јеремић каже да је приликом "Олује" било етничког чишћења (тачније, нико није остао), онда је Јеремић крив јер квари односе с нама пријатељском земљом с којом немамо отворених питања. И после неко пита зашто мислим да ЛДП има везе са ЦИА.

    ako ga ministri iz eu tretiraju kao dachachica, jos jedan los znak.
    Ти видео?

    ako nijedan bivsi ministar spoljnih poslova nije dovoljno dobar da posavetuje tako mladog shefa diplomatije, ni to mi nije dobar znak.
    Живадин Јовановић? Вук Драшковић? Горан Признајмо Шиптарију Свилановић? Све мој до мојега. Вероватно мислиш на Свилановића, који не само да мисли другачије од државне политике, већ би требало и да лежи на робији због позивања на насилно рушење уставног поретка. Стварно, како се усуђује Јеремић да не послуша савет таквога... сем тога, какву то дипломатску каријеру и искуство има Свилановић, био члан ГСС?

    ako njega i njegovog oca (zajedno sa borom milosevicem) povezuju sa poslom oko "prodaje" nis-a, jos jedan los znak.

    Ako ga povezuju sa slucajem izdavanjem pasosa miladinu kovacevicu, los znak.
    Ко га повезује, ЛДП трачеви?

    izgleda mi da je jedini njegov kvalitet privatna bliskost sa tadicem.

    Molim da mi ne persiras, mozda lazem za godine.
    А видиш, ја се опет питам шта се то иза брда ваљда. Како то да ја браним министра из ДСа, а ти, чији ставови очигледно кореспондирају ЛДПовским, га нападаш.
    Да ли зато што је студирао физику или зато што није послушао свезнајућег Свилану? Или се замерио америчким интересима, бранећи интересе Србије? А знамо да се став ЛДП никад не разликује од става САД... случајност...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #6

    Odgovor: Вук Јеремић

    Ne znam kakvu politiku LDP vodi i kakvi su interesi posredi, ali zaista ne vidim nikakav razlog da Vuku Jeremiću bilo šta bude zamereno u vezi s aktivnostima koje je preduzeo od kad se nalazi na mestu ministra inostranih poslova. Sve njegove izjave i aktivnosti do sada su bile u potpunosti u skladu sa usvojenom državnom politikom, izvedene na diplomatski primeren način i u najboljem interesu države i njenih građana. Bar je to moj utisak do sada.


  7. #7

    Odgovor: Вук Јеремић

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Оригинална, али оригинална ЛДП конструкција Како се звао господин из ЛДПа који је на исти начин критиковао Јеремића?
    Није проблем у односима Србије и Хрватске тужба за геноцид, није проблем признавање шиптарске државе, није проблем етничко чишћење над Србима, нису проблем политичке оптужнице против протераних Срба с циљем да спрече повратак... то све ником не смета. Али кад Јеремић каже да је приликом "Олује" било етничког чишћења (тачније, нико није остао), онда је Јеремић крив јер квари односе с нама пријатељском земљом с којом немамо отворених питања. И после неко пита зашто мислим да ЛДП има везе са ЦИА.




    Ти видео?



    Живадин Јовановић? Вук Драшковић? Горан Признајмо Шиптарију Свилановић? Све мој до мојега. Вероватно мислиш на Свилановића, који не само да мисли другачије од државне политике, већ би требало и да лежи на робији због позивања на насилно рушење уставног поретка. Стварно, како се усуђује Јеремић да не послуша савет таквога... сем тога, какву то дипломатску каријеру и искуство има Свилановић, био члан ГСС?






    Ко га повезује, ЛДП трачеви?



    А видиш, ја се опет питам шта се то иза брда ваљда. Како то да ја браним министра из ДСа, а ти, чији ставови очигледно кореспондирају ЛДПовским, га нападаш.
    Да ли зато што је студирао физику или зато што није послушао свезнајућег Свилану? Или се замерио америчким интересима, бранећи интересе Србије? А знамо да се став ЛДП никад не разликује од става САД... случајност...

    Ne znam na kog gospodina iz LDP-a mislis, ali ako si tacno preneo slazem se sa njim

    Otvorena pitanja izmedju Srbije i Hrvatske se resavaju tuzbama i protivtuzbama, ali i razgovorima.
    Nije Jeremic izmislio protivtuzbu, vec je to odluka drzave (po meni ispravna).
    U pregovorima su ucestvovali i Tadic i Cvetkovic.

    Da ja video.Bila na tv konferencija za stampu iz brisela.Bilo i smesno i tuzno.


    Prvenstveno sam mislio na Zivorada Kovacevica, koji je bio vrlo ugledan diplomata (ko se ne seca on je bio na funkciji u vreme SFRJ).

    Tvoja mrznja prema LDP-u ti je dovoljan argument da ih optuzis za sve sto ti se ne svidja.
    Ovu sumnju sam procitao iz texta coveka koji nema veze sa LDP-om.

    Osim Jovanovica, svaki od ljudi koje si naveo bili su bolji ministri od "malog od palube"

    Ja nisam ni clan LDP-a ni njihov advokat, clan sam neke druge stranke, ali imam svoje misljenje i to misljenje i iznosim.

    Ti mi licis na aktivistu na zadatku.
    Poruku je izmenio pera lozac, 21.05.2009 u 23:09

  8. #8

    Odgovor: Вук Јеремић

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    Moji stavovi su samo moji.Nisam clan LDP-a, clan sam druge stranke, ali imam svoje misljenje, nisam ovde u svojstvu aktiviste.

    Meni Ti licis na partijskog aktivistu na zadatku.
    Твоји ставови су истоветни ставовима ЛДПа. Можда је то случајно.
    А ја можда и јесам партијски активиста на задатку...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #9

    Odgovor: Вук Јеремић

    Sta ima da ga volim ili ne volim, ko mene pita, na izborima sve gore od goreg, glasas za one za koje mislis da su manje losi, a prevaris se.
    Ko moze da studira na Harvardu, ljudi saljte decu, vrata su otvorena, moze svako srpsko dete.
    Šta li mi je danas
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  10. #10

    Odgovor: Вук Јеремић

    Nego Jole, u kojoj beše taj Jeremić stranci, nešto ne pratim vesti...

  11. #11

    Odgovor: Вук Јеремић

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Nego Jole, u kojoj beše taj Jeremić stranci, nešto ne pratim vesti...
    Aman...mesto ministra inostranih poslova je da zastupa i brani državu, a ne da partijski cinculira . Ako igraš u timu države... nebitno je da li si iz Partizana, Zvezde ili Sevojna . Sad...što je mnoge ova vlast naučila da treba da budu poslušni, da se izvinjavaju (u ime kolektiva ), da budu PRO (evropski) ili PRO (palice) (isto mu dođe ) pa se neko nađe u čudu kada "petlić" radi svoj posao...je druga priča.
    P.S. Za Svilanovićem plače ćelija (goreg ne bi našli ni u tamnom vilajetu), tako da je "mali palube" prijatno iznenađenje (na početku sam se pitao da li ga zna bilo ko sem najbližih komšija ).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #12

    Odgovor: Вук Јеремић

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Nego Jole, u kojoj beše taj Jeremić stranci, nešto ne pratim vesti...
    Ево Лале, пише овде:

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/p...05/#post526353
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #13

    Odgovor: Вук Јеремић

    Вучко краљ

    ---
    Jeremić zatražio od OAD da ne priznaju Kosovo
    Ponedeljak, 1. jun 2009. 19:05

    Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić zatrazio je danas od država članica Organizacije Američkih Država (OAD) da ne priznaju nezavisnost Kosova i ponovio stav da Međunarodni sud pravde, bez političkog uticaja, treba da donese odluku o legalnosti jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova.

    Jeremić se, učestvujući na 39. Konferenciji OAD u Hondurasu, zahvalio velikoj većini članica te organizacije zbog "principijelnog stava o poštovanju suvereniteta i teritorijalnog integriteta Srbije".

    "Nepriznavanje nezavisnosti Kosova je jedini način da se izbegne pravljenje nove štete legitimitetu međunarodnog sistema i univerzalnim vrednostima koje delimo. Rešenje za budući status Kosova koje će biti zajednički prihvatljivo, traži komprimis, ustupke i dobru volju", istakao je ministar Jeremić.

    Šef srpske diplomatije je kazao da će Međunarodnom sudu pravde biti potrebno oko godinu dana da odluči o legalnosti jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova, pozdravivši činjenicu da se 36 država, uključujući Argentinu, Boliviju, Brazil, Venecuelu, aktivno uključilo u sudski proces.

    "Jednostrano proglašena nezavisnost Kosova predstavlja prisilan pokušaj podele Srbije i to je udarac na samo središte principa međunarodnih odnosa, definisanih Poveljom UN, koji govore o poštovanju teritorijalnog integriteta i suvereniteta država i nepovredivosti međunarodnih priznatih granica", ocenio je on.

    Jeremić je podsetio da je Srbija odlučila da na ovo reaguje miroljubivo i da se po prvi put u istoriji Balkana, jedno ovako značajno pitanje rešava bez upotrebe oružja.

    On je ukazao da postoje desetine slučajeva kao Kosovo širom sveta, koji se nadaju da bi secesija mogla da postane prihvatljiv standard.

    "Konflikti bi mogli da se prošire, zamrznuti sukobi da ožive, a novi da se stvore", ocenio je ministar spoljnih poslova Srbije i dodao da je, "i pored ociglednih prepreka, oprezni optimista".

    Obraćajući se učesnicima skupa, Jeremić je rekao da Srbija smatra OAD kao "najvažniji činilac u promovisanju regionalne stabilnosti i mira, kroz poštovanje demokratskih vrednosti i konsenzusa u rešavanju svetskih problema".

    "Moja zemlja je tokom istorije imala bliske i prijateljske veze sa članicama OAD i zato smo odlučili da učestvujemo u nadgledanju izbora na Sent Kitsu i Nevisu kasnije tokom ove godine, i da učestvujemo u brojnim programima ove organizacije, uključujući i deminiranje", zaključio je šef srpske diplomatije u govoru na konferenciji OAD.
    (Tanjug)
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #14

    Odgovor: Вук Јеремић

    Pročitao sam tekst dugogodišnjeg dopisnika iz SAD, Slobodana Pavlovića.
    Tekst je objavljen na Peščanik - Naslovna Ko se boji Vuka još...

    Kaže novinar da je ambasadorima zabranjeno da daju intervjue za naše novine.
    U tekstu se još pominju i teme o (ne)suđenju Miladinu Kovačeviću i ugovor (tajni) o lobiranju.
    Firma koja je angažovana je iz Čikaga, i u bliskoj je vezi sa Rodom Blagojevićem, kojeg čeka suđenje zbog afere u prodaji senatorskog mesta.

    Ugovor o lobiranju je vlada proglasila za službenu tajnu, a interesantno je da je prva tranša uplaćena samo dan po odluci vlade.

  15. #15

    Odgovor: Вук Јеремић

    Blagoslov SPC za posetu Vatikanu
    12. novembar 2009. | 13:05 | Izvor: FoNet
    Beograd -- Šef diplomatije Srbije Vuk Jeremić dobio je blagoslov Svetkog sinoda Srpske pravoslavne crkve (SPC), uoči posete delegacije Srbije Italiji i Vatikanu.

    Kako se navodi u saopštenju SPC, Sveti arhijerejski sinod SPC primio je u radnu posetu ministra spoljnih poslova Srbije Vuka Jeremića, u čijoj pratnji su bili savetnik predsednika Srbije Mlađam Đorđević i savetnik ministra spoljnih poslova Damjan Krnjević.

    Vuk Jeremić je stvarno odlepio
    Pa ide u Italiju da radi svoj posao...
    Nije ga Rista Radović postavio za ministra spoljnih poslova...ili jeste?

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Odgovora: 317
    Poslednja poruka: 08.05.2015, 23:37
  3. Застава Срема
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Srem
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.01.2014, 20:05

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •