Pušenje ili ne - Strana 8

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste pušač?

Učesnika ankete do sada
93. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    42 45.16%
  • Ne

    51 54.84%
Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 124
  1. #106

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam pušač i ne volem što me neko ne vole iz dna duše samo zato što sam pušač, bez ikakve idelje o tome ko sam i šta sam.
    Најлакше је жалити се - дискриминација. Не треба да судимо о људима само по томе што су пушачу, има их и финих.
    Верујем да има, али чињеница је да је такав 1 од 30, барем они које сам ја упознао.
    Обично су дрски, безобразни, безочни, смеју се ако кажеш да ти смета дим, не обраћају пажњу да ли пуши једно или њих 10, да ли је топло или хладно, да ли је вентилација добра или лоша, да ли ће нешто трајати 10 минута или сат времена, да ли има деце или нема...
    Обично кад су и довољно пристојни да кажу да неће пушити пред децом, изваде цигарету, па се онда сете детета, али је не враћају у кутију већ чекају да мајка или отац детета каже "ма добро, може једна, нема везе". Пуше пред својом децом, да не спомињем труднице, које се мало уздржавају, али кад прођеш поред Бетаније можеш видети и то, да не причам о онима у прва три месеца...
    Ти Еуридика вероватно јеси "добар" пушач, али ти си онда огромна мањина.

    To jeste moja odluka, i naravno da ću da ispoštujem sve propise i naravno da neću da palim cigarete tamo gde su mala deca i ljudi koji nisu pušači, imam ja pomalo ideju o tome i sama i jasno mi je da se trujem, možemo sada godinama da naglabamo o tome što se trujem, kada znam da se trujem, trenutno je tako i ostaće tako dok ne odlučim drugačije, ali nikako ne volim taj osećaj koji dobijem kada čujem izvesne komentare.
    Не волим ни ја осећај кад ме константно трују, кад ме прљају.
    Жао ми је што ти то не волиш да чујеш, али то је истина, и за то је одговорна огромна већина пушача и њихово понашање. Жао ми је ако се и ти осетиш прозвана јер си пушач, али то није зато што је неко злобан и зао према пушачима, већ зато што су најчешће, извињавам се изузецима, неваспитана проста стока.

    Ja nisam osoba drugog reda zbog toga što sam pušač, i nisam loš čovek zato što sam pušač, i ne želim da se tako osećam. Dakle, veoma svesna činjenice da uništavam svoje rođeno zdravlje, uz maksimalno vođenje računa o zdravlju sveta oko mene ne vidim nikakav razlog da me neko ne voli samo zato što sam pušač. Eto...
    Наравно, лакше је жалити се како није фер тако причати о пушачима, како су они ето несхваћени, како ти ниси таква. И сад због тебе не треба причати тако о пушачима, а оних 98% треба да занемаримо?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #107

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Ne pusem i ne zelim nikad da pusem i ponosna sam na to

  3. #108

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Cista glupost ne podnosim pusace
    [I]Pa bi sad da me usne njene
    da me uvece od sveg izlece[I][

  4. #109
    Apsolutno tvoj privatni problem'moje bliske prijateljice kazu da vise vole da puse nego cokaladu da jedu!!!

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Најлакше је жалити се - дискриминација. Не треба да судимо о људима само по томе што су пушачу, има их и финих.
    Верујем да има, али чињеница је да је такав 1 од 30, барем они које сам ја упознао.
    Обично су дрски, безобразни, безочни, смеју се ако кажеш да ти смета дим, не обраћају пажњу да ли пуши једно или њих 10, да ли је топло или хладно, да ли је вентилација добра или лоша, да ли ће нешто трајати 10 минута или сат времена, да ли има деце или нема...
    Обично кад су и довољно пристојни да кажу да неће пушити пред децом, изваде цигарету, па се онда сете детета, али је не враћају у кутију већ чекају да мајка или отац детета каже "ма добро, може једна, нема везе". Пуше пред својом децом, да не спомињем труднице, које се мало уздржавају, али кад прођеш поред Бетаније можеш видети и то, да не причам о онима у прва три месеца...
    Ти Еуридика вероватно јеси "добар" пушач, али ти си онда огромна мањина.



    Не волим ни ја осећај кад ме константно трују, кад ме прљају.
    Жао ми је што ти то не волиш да чујеш, али то је истина, и за то је одговорна огромна већина пушача и њихово понашање. Жао ми је ако се и ти осетиш прозвана јер си пушач, али то није зато што је неко злобан и зао према пушачима, већ зато што су најчешће, извињавам се изузецима, неваспитана проста стока.



    Наравно, лакше је жалити се како није фер тако причати о пушачима, како су они ето несхваћени, како ти ниси таква. И сад због тебе не треба причати тако о пушачима, а оних 98% треба да занемаримо?
    O boze gluplji komentar u poslednje vreme nisam cuo
    Poruku je izmenio Mish, 22.09.2007 u 13:50 Razlog: dve uzastopne poruke

  5. #110

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Најлакше је жалити се - дискриминација. Не треба да судимо о људима само по томе што су пушачу, има их и финих.
    Верујем да има, али чињеница је да је такав 1 од 30, барем они које сам ја упознао.
    Обично су дрски, безобразни, безочни, смеју се ако кажеш да ти смета дим, не обраћају пажњу да ли пуши једно или њих 10, да ли је топло или хладно, да ли је вентилација добра или лоша, да ли ће нешто трајати 10 минута или сат времена, да ли има деце или нема...
    Обично кад су и довољно пристојни да кажу да неће пушити пред децом, изваде цигарету, па се онда сете детета, али је не враћају у кутију већ чекају да мајка или отац детета каже "ма добро, може једна, нема везе". Пуше пред својом децом, да не спомињем труднице, које се мало уздржавају, али кад прођеш поред Бетаније можеш видети и то, да не причам о онима у прва три месеца...
    Predrasude. Uostalom, kaže se da jedna lasta ne čini proleće.
    Tvrdnja da su pušači drski, bezobrazni i bezočni je smešna. Koliko je takvih pušača, toliko je i nepušača.
    Da, pušim pred decom. Tuđom. Kad ih roditelji dovedu u posetu kod mene, a znaju da se kod mene u kući puši. Pušim i pred decom kad odem u posetu njihovim roditeljima u kuću gde je dozvoljeno pušenje. Ne pušim u kućama gde se ne puši. Ali i ne volim da često u posete u kojima ću cupkati uz kafu željna cigare. Razumem da ima ljudi kojima smeta duvanski dim, ali i neka oni shvate da smo mi pušači. Recimo, na poslu poštujem pravilo da postoji prostorija za pušenje i da se van nje ne sme pušiti. Ali ne mogu da shvatim one koji upravo te prostorije smatraju idealnim za ..., te bi pušače oterali ispred zgrade u neke budžake.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не волим ни ја осећај кад ме константно трују, кад ме прљају.
    Жао ми је што ти то не волиш да чујеш, али то је истина, и за то је одговорна огромна већина пушача и њихово понашање.
    Isto tako nas truju izduvni gasovi, štetni sastojci raznih hemikalija koje danas svi upotrebaljavamo,... Hoćemo li meriti štetnost jednih i drugih? Da li za trovanje jednako kriviš sve vozače?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Жао ми је ако се и ти осетиш прозвана јер си пушач, али то није зато што је неко злобан и зао према пушачима, већ зато што су најчешће, извињавам се изузецима, неваспитана проста стока.
    Ne znam za Euridiku, ali da, ja se kao pušač osećam prozvanom. I uvek gledam ko mi je rekao, a ne šta mi je rekao. U suprotnom bi karakterisanje svih pušača kao nevaspitane proste stoke smatrala vređanjem svih članova foruma koji puše. A to već nije dozvoljeno pravilnikom foruma.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #111

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat dani danguba kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutno tvoj privatni problem'moje bliske prijateljice kazu da vise vole da puse nego cokaladu da jedu!!!
    Aha... ja sam takođe imala priliku da čujem momka koji je videvši devojku sa cigaretom prokomentarisao: "Bolje da je nešto drugo stavila u usta...".

    Da se mi razumemo... pušenje je bolest zavisnosti.

    Savetovalište za mlade nalazi se u Zavodu za bolesti zavisnosti, Teodora Drajzera 44, radno vreme od 08-18h. Savetovalište je namenjeno mladima, njihovim roditeljima, prijateljima, profesorima - svima koji su zainteresovani da dobiju stručne informacije o psihoaktivnim supstancama (droge, alkohol, duvan, medikamenti), uzrocima i posledicama uzimanja, kao i mogućnostima lečenja.



  7. #112

    Odgovor: Pušenje ili ne

    u kui bez alkohola i cigara
    postoje kafane za to
    Ko je za jednu voznjicu

  8. #113
    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Predrasude. Uostalom, kaže se da jedna lasta ne čini proleće.
    Tvrdnja da su pušači drski, bezobrazni i bezočni je smešna. Koliko je takvih pušača, toliko je i nepušača.
    Da, pušim pred decom. Tuđom. Kad ih roditelji dovedu u posetu kod mene, a znaju da se kod mene u kući puši. Pušim i pred decom kad odem u posetu njihovim roditeljima u kuću gde je dozvoljeno pušenje. Ne pušim u kućama gde se ne puši. Ali i ne volim da često u posete u kojima ću cupkati uz kafu željna cigare. Razumem da ima ljudi kojima smeta duvanski dim, ali i neka oni shvate da smo mi pušači. Recimo, na poslu poštujem pravilo da postoji prostorija za pušenje i da se van nje ne sme pušiti. Ali ne mogu da shvatim one koji upravo te prostorije smatraju idealnim za ..., te bi pušače oterali ispred zgrade u neke budžake.


    Isto tako nas truju izduvni gasovi, štetni sastojci raznih hemikalija koje danas svi upotrebaljavamo,... Hoćemo li meriti štetnost jednih i drugih? Da li za trovanje jednako kriviš sve vozače?


    Ne znam za Euridiku, ali da, ja se kao pušač osećam prozvanom. I uvek gledam ko mi je rekao, a ne šta mi je rekao. U suprotnom bi karakterisanje svih pušača kao nevaspitane proste stoke smatrala vređanjem svih članova foruma koji puše. A to već nije dozvoljeno pravilnikom foruma.
    Apsolutno!neznam kakvi su to ljudi i koji su to komentari ajd ja snusam nek prokomentarise to ako zna sta je,proizvod koji se prodaje kao i cigare samo sto nedimi i spada u kategoriju cigara i alkohola sto se tice poreza.Vrsta duvana i arome sto se nalazi u maloj kesici i stavi se isred zuba na desni i sve cure ga koriste a i muski i sasvim normalan svet a ne ugrozava jadne nepusace apsolutno nas privatan problem.Izmedju ostalog to jesu bolesti zavisnosti a tu jos spadaju i sve vrste adrenalina kao sto su sport i druge aktivnosti sto se povezuju sa dnk i rnk sto sam gledao i slusao dr.nauka na jednoj naucnoj konferencijiajd nateraj jednog atleticara da netrci samo primer jednostavan ali prost za ove sa velikom inteligencijom!

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku


    Aha... ja sam takođe imala priliku da čujem momka koji je videvši devojku sa cigaretom prokomentarisao: "Bolje da je nešto drugo stavila u usta...".

    Da se mi razumemo... pušenje je bolest zavisnosti.

    Savetovalište za mlade nalazi se u Zavodu za bolesti zavisnosti, Teodora Drajzera 44, radno vreme od 08-18h. Savetovalište je namenjeno mladima, njihovim roditeljima, prijateljima, profesorima - svima koji su zainteresovani da dobiju stručne informacije o psihoaktivnim supstancama (droge, alkohol, duvan, medikamenti), uzrocima i posledicama uzimanja, kao i mogućnostima lečenja.
    Ja nisam toliki seljak da bih to rekao,ti stavljas u svoja usta sta ti volis i to je tvoj privatan problem ako imas 18 iako je dozvoljeno e to sam rekao!Svako ima prava na slobodu.A sto se tice pusenja na radnom mestu to ni ja ne odobravam na istima se naprave odredjena mesta za pusenje i ko voli nek izvoli za vreme pauze.A ne udjes u postu ili banku a on zakrdjio za salterom e to samo kod nas mozes da vidis to je stvar kulture veci hvala na obavestenju moracu da odem tamo da cujem nesto novo,a to zec nosi pusku ili lovac.....ili kompot stavlja babu u zimnicu...
    Poruku je izmenio Mish, 22.09.2007 u 16:40 Razlog: dve uzastopne poruke

  9. #114

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Prvo da odgovorim na pitanje... da, pušač sam, sa dugogodišnjim stažom. Neke stvari prihvatamo iako su štetne. Mada, šta to u današnje vreme nije štetno? Upravo se ovih dana pompezno govori o tome kako su žitarice neverovatno zagađene, i da ne postoji način kako bi se iz njih eliminisala sva hemija kojom se tretira zemljište... Ma, to je samo jedan od primera...
    Inače, zakoni protiv pušača mogu dovesti do neviđenih apsurda. Evo, u Sloveniji se upravo ugostitelji organizuju, i oko 500 lokala je učestvovalo u akciji "Ima da se puši". Kažu da će objaviti građansku neposlušnost, i proširiti protest. Ogorčeni su jer im je opala i poseta, i naravno zarada. Unutra u kafićima sede dva čoveka (nepušača), a terase su i po hladnoći pune. Kako im se gosti ne bi razbežali zbog zime, sad im dele i ćebad, a postavljaju i neke grejalice. Zar to nije smešno? Apsurd je i to da u zakon nije ušlo pušenje marihuane, nego samo duvanskih proizvoda! Pazite, to je izjava jednog slovenačkog zvaničnika!
    Zar ne bi bilo ok da se ugostiteljski objekti podele na pušačke i one druge, pa gde ko voli nek izvoli?

  10. #115

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Nisam pusac i smeta mi kad je neko toliko nepristojan pa pali bez pitanja i jos se uvredi kad ga opomenes. Vecina sa podsmehom gleda kad im kažes da ti smeta dim. Po meni treba zabraniti pusenje na svim javnim mestima, povecati porez na prodaju cigareta i povecati kontrolu.

    Poruku je izmenio Nenad_DPb, 15.11.2007 u 12:18
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  11. #116

    Odgovor: Pušenje ili ne

    bila sam dugogodishnji pushach.. nekih 10-11 godina.. prestala sam pred jedno 5 meseci.. jednostavno odluchila da cu batalim, i jesam.. pushila sam iz chistog gushta i prestala iz gushta.. dok sam pushila, nisam se nikad osecala prozvanom kad bi neko "gazio" po pushachima.. svako ima pravo izbora, a moj izbor je bio da pushim.. danas ja nisam jedna od onih koja pushachima soli pamet, jer nisam volela ni da meni neko soli pamet.. chinjenica je da nije teshko prestati, treba samo dobra volja.. a nakon toga, svet izgleda lepshi
    i dok sam bila pushach, padao mi je mrak na ochi kad bi otishla u nashe krajeve di se pushi di se stigne.. i di se dim nozhem rezhe a kod nas velika vecina pushi upravo iz dosade.. nakon dvosatnog ispijanje jedne kafe, piksle obichnu budu pretrpane.. da sam se odvikla od zadimljenog prostora od kako sam u Americi, jesam.. ovde je ostalo josh svega nekoliko drzhava u kojima je dozvoljeno pushenje na javnim mestima.. sve ostale drzhave imaju strogu zabranu sa velikim globama ako se zakon prekrshi.. Njujork je jedna od svega nekoliko drzhava koja ima ooogromnu taksu na cigarete.. tako da pakla trenutno iznosi 8$, a kroz sledeci par nedelje cena ce narasti chak na 11$ po pakli [dok je pakla recimo u Floridi 4$ ili u Ohiju 3$].. pa ko voli, nek' izvoli.. drugari se vec zajebavaju kako ce smanjiti troshenje na klopu i ostale namirnice ne bi li kupovali cigare kad sam doshla ovde odushevilo me to shto kad izadjem iz kafica/kluba roba ne smrdi po dimu i ja sam bila jedna od onih koja je izlazila ispred zgrade da pushi.. i dok se neki pushachi osecaju diskriminirani zbog toga, mene je bolilo uvo
    ko zna ocemo li dochekati da i kod nas bude tako jedan dan.. zhivi bili pa videlo.. da se rauzmemo, i ova nacija je, kao shto smo i mi, bila nekad vecinski pushachka nacija.. pushenje je lichni izbor i apsolutno sam protiv svih zabrana, bila i ostala


    p.s. jebiga, glasala sam onomad za "da" tako da ne mogu da menjam odgovor u anketi
    moomoo meee jooouu

  12. #117

    Odgovor: Pušenje ili ne

    ... ima neka terapija laserom protivu pushenja.... kao akupunktura... da li je neko probao?... da li stvarno radi ili je bacanje para?
    & underpaid......

  13. #118

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Nikad nisam uzeo ni jedan dim tako da sam veliki protivnik pusenja

  14. #119

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Pre deset godina sam poslednji put pripalio cigaretu, sada i ne pomišljam na tako nešto. Istina, nisam ni tada bio neki strastveni pušač, tako da mi nije bilo teško da ostavim cigarete.
    Prvi utisak uvek vara

  15. #120

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Pusio sam 5 godina i prestao,jednostavno nisam vise kupovao cigare i nisam uzimao kad mi neko nudi..ne vidim ja tu nista komplikovano..

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Traženje posla
    Autor Kunic u forumu Posao
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 21.03.2012, 22:33
  2. Trošenje plate
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 12:20
  3. Taloženje...
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.11.2009, 16:42
  4. Lečenje sinusa
    Autor bianka u forumu Online savetnik
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.09.2008, 11:07
  5. Počelo suđenje Šešelju!
    Autor morrib u forumu Spomenar
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 14.02.2008, 21:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •