Pušenje ili ne

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste pušač?

Učesnika ankete do sada
93. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    42 45.16%
  • Ne

    51 54.84%
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 124

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Pušenje ili ne

    Da li ste pušač? Ako jeste, koliko dugo pušite i da li planirate da prestanete?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat Kunic kaže:
    i da li planirate da prestanete?
    Planiram ja, planiram... vec jedno duze vreme Prvo sam htela da batalim, pa sam posrnula vec kod prve kafe E, onda sam resila da smanjim... i to je trajalo par dana, i to tako da ceo dan prezivim sa 5 cigara, a onda uvece kad sednem za komp spicim jos najmanje tol'ko


    Sad se ne trudim ni da smanjim
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Pušenje ili ne

    E ja nisam posrunou kod prve kafe vec kod prvog piva... aman ljudi sto je pivo beze bez cigare pa to ti je. A imao sam par blistavih prekida, najduzi tri mjeseca, i onda uleti neko neplansko pijanstvo i
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Sa cigaretama se druzim od 20-te. Jednom sam prestala iz razloga sto sam se otrovala ( malo se preteralo ),i nisam palila 6 mes. Ali posle se sve nadoknadi. Nemam pojma kada cu da batalim, i da li cu uopste. Imam ja dobru volju, ali dzaba.
    "Bupu pi du pu !"

  5. #5

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Odavno sam prestala a sada sam ljuti neprijatelj cigaretama i dimu

    Sva sreca pa je ovamo pusenje skoro svuda zaranjeno
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  6. #6

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Imam 14-godisnji staz. Svaki dan ih ostavljam, ali nema sanse.Ma koga lazem? Necu da ih ostavim.

  7. #7

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat irnik kaže:
    Odavno sam prestala a sada sam ljuti neprijatelj cigaretama i dimu.
    Takođe. I neverovatno je koliko ljudi nisu svesni da je cigarete lako ostaviti. Nista lakše, samo volja. Veliki problem je što dosta ljudi ima trip "ne znam sta bi s' rukama".

    Primećujem da sam smirenija i opuštenija. Lakše se budim ujutru. Hrana ima drugačiji ukus. Nisam znala šta je čulo mirisa dok nisam ostavila cigarete. Sve više ljudi u mom okruženju ih ostavlja, a na neke sam i ja uticala.

    Moj otac je bio pušac od svoje desete godine. Bio im je fazon tad da puše, pa makar skupljali pikavce i istresali ono duvana što je ostalo u njima u neku novu rizlu koju su krali od ukućana koji su duvan motali. Znači, čovek je pušio 40 godina, po 3-4 pakle. Parna mašina. Kad zatvorim oči i zamislim svog oca, on je uvek sa cigarom. Kad ga sanjam, san je zadimljen, a on opet sa cigarom. Možda ima 2 fotografije bez cigarete. Eto, u toj meri je pušio. I navučem ga na najgluplju moguću foru. Pre par godina ga iz čista mira pitam:
    - Tata, jel bi učinio nešto za mene?
    - Ćero, za tebe sve.
    - Prestani da pušiš.
    Par sekundi me gledao onako, otvorenih usta, a onda otišao do kante i bacio tek načetu paklicu i upaljač. Ten mu se izmenio, nije vise crn od duvana, izgleda mladje. Sada je svestan da nije ništa učinio za mene, nego za sebe.

    Cigarete su zlo. Ružna navika. Ostavila sam ih zbog svog zdravlja i zdravlja svog deteta. Nemam pravo da ga gušim. Zabranila sam pušenje u kući. Ejjjjjjjjjjj JA koja sam mislila da nikad necu biti nepušač.

    Bar pokušajte.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Pušenje ili ne

    propusila sam sa 17 godinai pusila punih 12 godina, vec dve i pol godine ne pusim ali razmisljam da pocnem ponovo jer sam sa konfekcijskog broja 38 stigla vec na 42 a i 42 je vec poceo da steze

  9. #9

    11 Odgovor: Pušenje ili ne

    puckam od 15-ste, da bi na faksu sa nekih 20-tak godina do sada dimila kao turcin. planiram da prestanem, ali mi se plan bas i ne ostvaruje. he, znam da nije zdravo,ali...
    nattydread is coming to dinner

  10. #10

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat nattydread kaže:
    puckam od 15-ste, da bi na faksu sa nekih 20-tak godina do sada dimila kao turcin. planiram da prestanem, ali mi se plan bas i ne ostvaruje. he, znam da nije zdravo,ali...
    nevalja nista preterivati,svakako ne ali smo uglavnom slabi valja uz kaficu i picence ?????

  11. #11

    11 Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat bobby kaže:
    nevalja nista preterivati,svakako ne ali smo uglavnom slabi valja uz kaficu i picence ?????
    tocno tako, dodala bih jos, i u vrijeme kada bi se strebalo za ispite
    nattydread is coming to dinner

  12. #12

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Jesam pusac, od 16. godine, ne zelim da prestanem stoga i ne planiram. Uvek pusim Slims, kutija mi traje dva - tri dana tako da nisam bas turcin, ne pusim puno ali voliiiiiiiiiiiiiiiim Sto se zdravlja tice citiracu jednu moju drugaicu iz srednje Umiru i oni koji ne puse. Znam da steti kozi, kosi, plucima itd... ali to se nekako kompenzuje (mada ne u potpunosti) drugim stvarima
    Evo, promenila sam potpis

  13. #13

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Citat Lady in red kaže:
    Sto se zdravlja tice citiracu jednu moju drugaicu iz srednje Umiru i oni koji ne puse.
    ? Eh? Umiru i oni koji ne skachu za zgrade, i oni se ne otruju mishomorom, oni koji se ne drogiraju i predoziraju... svi mi umiremo, samo je pitanje kada ...


    Citat Lady in red kaže:
    Znam da steti kozi, kosi, plucima itd... ali to se nekako kompenzuje (mada ne u potpunosti) drugim stvarima
    Mozze jedno pitanje? Kako se oshtecenje na kozi kosi a a narochito plucima kompenzuje? Oshtecenjem mozga? Otrov je otrov...

    Ja cu da citiram nekog drugog: " Ljubiti pushacha je kao lizati pikslu"

  14. #14

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Inspirisana tekstom iznad, dovoliću sebi da ovde prepišem nešto što je jednom napisao neko ko je član i našeg foruma. Rasdej, thanx.

    Zašto pušite?
    13 uobičajenih izgovora

    Moje zdravlje - moj problem... je svakako najčešći odgovor na pitanje Zašto? U najmanju ruku je nepristojno kada pušač ovo izjavi osobi koja se bori za čist vazduh u prostoriji. Ali, ne samo to, zar nismo potrebni našim bližnjima zdravi, a ne bolesni ili mrtvi?

    Od nečega mora da se umre ... Ovo se takođe veoma često čuje iz usta pušača, ali većina od njih će ostaviti pušenje nakon konstatovanog teškog oboljenja. Zašto bismo prizivali bolest i ubrzavali vlastitu smrt?

    Mogu da prestanem kad god hoću, ali sada to još uvek ne želim ... Zamislite čoveka koji udara glavom u zid, i na pitanje Zašto? odgovara: Mogu da prestanem kad god hoću, ali to još uvek ne želim....

    Ionako je sve zatrovano... Da li bi bilo razumno kada bi neko jeo otpatke hrane sa smetlišta, uz izgovor da je ionako sva hrana zatrovana?

    Moj deda je pušio od svoje rane mladosti, a živeo je 85 godina ... No comment

    Bolje je i to nego da pijem ili da se drogiram... Još jedna u nizu nerazumnih izjava koju neki pušači potežu u svoju odbranu, sa takvim ponosom kao da nakon nje neminovno sledi odavanje priznanja.

    Lečim nervozu ... je veoma često opravdanje iako se zna da pušenje u suštini ima suprotan efekat.

    Kad prestanem sa pušenjem, odmah se ugojim ... Pušenje kao način da se reguliše telesna težina?!

    Lekar me savetuje da ostavim cigarete, a i on puši ... Budite mudriji od takvog lekara i poslušajte njegov savet!

    Neće baš mene da zadesi rak ... To su mislili mnogi od stotine hiljada ljudi koji umru od raka direktno uzrokovanog duvanskim dimom.

    To mi je jedino zadovoljstvo, zar i toga da se odreknem? ili Ne smem da pušim, ne smem da pijem - pa zašto onda živim? ... Da li zaista život ne pruža veća zadovoljstva od gušenja u otrovnom dimu i uništavanja vlastitog zdravlja i zdravlja ljudi oko nas?

    Ja pušim samo kvalitetne cigarete ... No comment

    Ne znam šta ću s prstima ... No comment
    I stvarno. No comment
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Odgovor: Pušenje ili ne

    Imam dobrog druga koji kaže:
    Ne pušim, ali ni ne branim

    Kod mene je drugačija situVacija.
    S 19 sam popušila prvu pljugu, a posle prve odmah i drugu...
    I moj moto je: Ko puši, dobar je u duši.
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Traženje posla
    Autor Kunic u forumu Posao
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 21.03.2012, 22:33
  2. Trošenje plate
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 12:20
  3. Taloženje...
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.11.2009, 16:42
  4. Lečenje sinusa
    Autor bianka u forumu Online savetnik
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.09.2008, 11:07
  5. Počelo suđenje Šešelju!
    Autor morrib u forumu Spomenar
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 14.02.2008, 21:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •