Volite li ljuto?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29
  1. #1

    Volite li ljuto?

    Ljuta paprika je rado viđena na trpezi u mnogim zemljama sveta, a nije mali broj naroda koji je smatraju svojom. Ljudi je sa uživnjem jedu kako u Aziji, tako i u Evropi, Americi, Africi...

    Odavno se zna da je ljuta paprika veliki izvor vitamina C, ali i da sadrži još i brojne duge korisne sastojke pa joj predviđaju i budućnost kao efikasnom leku za otklanjanje bolova. Postoje i mišljenja da će se na bazi ljute paprike uspešnije lečiti išijas, ali i proizvoditi sedativi. Utvrđeno je, takođe, da stvara ovosnost kod ljudi koje je koriste u ishrani...

    Bilo kako bilo, oduvek sam voleo ljutu papriku. Svežu, suvu, pečenu, u turšiji, kiselu, u ajvaru, u ljutenici, u čorbi (ribljoj, obavezno), u gulašu, paprikašu, čobancu, sarmi.... U toku rata sam, kada su me moji pitali šta da mi pošalju, odgovarao - Ljute paprike obavezno, a ostalo kako možete i hoćete. Moj otac je umeo za mene da kaže, u šali, da ne ličim na njega i da nije bio prisutan kod kuće kada sam se rodio da bi mislio da mi je jedno od reditelja Mađar, a drugo iz Makedonije. Na žalost, ljuto već odavno ne jedem, jer je počelo da mi smeta...

    Volite li ljuto?
    Poruku je izmenio memento, 08.12.2008 u 21:52 Razlog: slovce u naslovu teme.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Violite li ljuto?

    Bogami, jos uvek jedem ljuto Pored ljutih raznih papricica, volim i ljute sosove, uglavnom su meksicki. Dovoljno je malo da se stavi i divota, "pozar" na sve strane.
    Poruku je izmenio tutifruti, 08.12.2008 u 21:21
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  3. #3

    Odgovor: Violite li ljuto?

    Obozawam..ewo na primer..Ljute paprike kao salatu,feferone obawezno njih 3 ubacim u tanjir kupusa recimo...onda ajwar,ako mi nije ljut,necu ga probati...wolim biber u supi,ondaaaaaa kulenn,da ..znaci kulen..i tako mozda ima jos nesto

  4. #4

    Odgovor: Violite li ljuto?

    Umereno.
    E sad ja ne znam rečima da opišem pravu meru, ali ne volim kad nije ljuto, a baš ne mogu da se patim.
    Uvek sam se divila ljudima koji hukću, uši im se zacrvene, nos im se oznoji, oči im ispadaju, ali ne odustaju...
    Nemam ja petlju za takvo samokažnjavanje...
    Vrag odneo šnalu...

  5. #5

    Odgovor: Violite li ljuto?

    mmmmm ljuto...

    Ima nekih jela koja ne jedem dok nisu dovoljno zaljucena, mada ja vise volim biber nego papriku. Paradajz corba obavezno s biberom! Corbast pasulj necu bez ljute paprike. Testa, spagete i te fore ne pocinjem bez bibera i karija. Supe isto tako, mada sam otkrila super mesavinu zacina (kineska mesavina) koja u sebi ima svasta-za supe savrsena.

    Ali mislim da sam prevazisla sebe kad sam pobiberila pizzu, ali tako mi doslo tad.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  6. #6

    Odgovor: Violite li ljuto?



    Danas su mi ukucani drzali predavanje upravo na ovu temu ...

    Za mene jelo jednostavno nije ukusno, ako nije malo ljutkasto ...
    Dobro... to malo uglavnom u mom slucaju prelazi u mnogo,ali jednostavno volim,
    u kuci uvek moram da imam teglicu feferona,zet me obavezno snabdeva srbijanskim ljutim papricicama preko leta,a preko zime mi kao alternativu salje susene

    Pojedina nasa jela jednostavno ne mogu da zamislim da jedem, a da pride ne dodam biber i koju ljutu papricicu u cobancima,paprikasima i gulasima je nezaobilazno jer ta jela i nemaju svoj pravi ukus bez ljutine ...

    Nisam jos probala pizzu sa biberom, kao Cecara,ali nista nije iskljuceno

  7. #7

    Odgovor: Violite li ljuto?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku

    Uvek sam se divila ljudima koji hukću, uši im se zacrvene, nos im se oznoji, oči im ispadaju, ali ne odustaju...
    e ta sam ljuto da hukcem, pijem puuuuno vode dok jedem ljuto i jedem mnogo sredine od hleba da po'vata sa jezika, ali ne odustajem volEm ljuto, ali da je ljuto bato
    npr. ne mogu da zamislim riblju corbu da nije ljuta da nema feferona i ljutih papricica, ubila bih se biber ako nije beo, ne jedem ga (dobro, ne bas bukvalno.. )
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #8

    Odgovor: Volite li ljuto?

    Kažu da ljuto otvara apetit, a ja kad me neko zajebe ili to uradim sama, ne mogu ni da beknem, a ne da išta pojedem više, postajem agresivna i imam žarku želju da počinim neki gnusni zločin nad osobom koja me je oljutila. Još kad se zajebem pa pipnem oči rukom kojom sam dirala ili čistila papriku, recimo... ajjaaaoooojjj bolje da nema nikog u prečniku od kilometar

    Ono što je umereno, ono kad kažu - da rezi - može ponekad. Ali... da se znojim i da mi kaplje sa čela, lajem nad kašikom od ljutine, češem uši, zovem vatrogasce kad krenem u klonju i slično - neka hvala.

    Volim ljutkast ajvar, volim biber, volim začinjenu hranu uopšte, ali ništa preterano.

    Poglavica voli, onako fino da se zaljuti. Ali ni on ne može da proba ono što je mom ocu tek "ljutkasto" Kad se sprema ajvar onaj koji se odvaja za njega (a gradacija ovako ide - sladak - ljutkast - ljut - tatin), niko ne može ni da promeša ni da proba ako on nije tu Ja ne znam kako uopšte odredi čovek koliko je slan i da li treba da se soli još

    I vezano za to ljuto, čula sam i neku teoriju da su oni koji vole ljutu hranu vatreniji u krevetu. Well, ja sam u onoj polovini daleeeekooo iznad ekvatora onda i kod mene veje sneg
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Volite li ljuto?

    mmmm.... volem ljuto, bas volem
    Ali.... nikako ne volem sledece jutro
    neunistiva zlojebaba!

  10. #10

    Odgovor: Violite li ljuto?

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku

    Ali mislim da sam prevazisla sebe kad sam pobiberila pizzu, ali tako mi doslo tad.
    Meni je to mnogo fino. Jednom mi to neko predložio i baš mi se dopalo. Čak sam i sinoć, kada sam pravila pizzu, jednu pobiberila-zabiberila pre pečenja. Mužu se nije dopalo moje eksperimentisanje baš me briga
    Ne volim mnogo ljuto, volim umereno. I ne jedem baš uvek. Kad se setim, tj kad mi ''dođe''.
    U pasulj da naseckam belog luka, na pizzu i u supe stavjam biber, feferončiće isto ponekad volim da iseckam na sitno pa metnem u neko čorbasto jelo, ili svežu ljutu papriku da gricnem kao salaticu.

  11. #11

    Odgovor: Volite li ljuto?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Kad se sprema ajvar onaj koji se odvaja za njega (a gradacija ovako ide - sladak - ljutkast - ljut - tatin), niko ne može ni da promeša ni da proba ako on nije tu
    Tako je bilo ove godine kod nas Na kraju je ispalo da je ljutenica mogla biti jos ''vatrenija'' ...
    LJuto generalno ne volim...ali gust mi je u supicu malko bibera da stavim i riblju corbu da jedem kad je ljutkasta...

  12. #12

    Odgovor: Volite li ljuto?

    pa kakav bih ja to gurman bila, kad ne bih volela ljuto..

    biber, paprika, kari, uvek im nekako nadjem mesto u svakom jelu..čak ne marim i ako baš ne ide u neko jelo, meni je to tako super..često me čak i zezaju prijatelji, da se čude kako ne oljutim i sladoled..mada, ne znači i da neću probati..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  13. #13

    Odgovor: Volite li ljuto?

    volim, ali umereno ljuto...


  14. #14

    Odgovor: Volite li ljuto?

    Naravno da volim! Moj otac je Nišlija to je čista genetika.

  15. #15

    Odgovor: Volite li ljuto?

    ne volem
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zašto volite životinje?
    Autor SQUAW u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 07:57
  2. Sta ne volite na forumu?
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 570
    Poslednja poruka: 08.03.2015, 19:02
  3. Volite li da kuvate?
    Autor irnik u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 23:52
  4. Da li volite skolu?
    Autor Painkiller u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 08.04.2012, 21:32
  5. Da li volite skijanje?
    Autor Meggy u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 05.12.2010, 12:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •