Da bi se moglo koliko toliko argumentovano odgovoriti na ovo vrlo složeno pitanje, verujem da bi trebali prvo, u što većoj meri, otkriti šta je to u stvari umetnost sama. I već tu počinju problemi. Naime, ubeđen sam da je i pored brojnih knjiga o umetnosti, ona suštinski subjektivna kategorija, dakle ljudska delatnost koja ne trpi nikakve kalupe, niti krute šablone...

Međutim mislim da se, ipak, za umetnost može slobodno reći da je ona posledica neke ljudske aktivnosti koja ima za cilj da stimulišu ljudska svekolika čula u najplemenitijem smislu kako ljudi doživeli osećaj lepoga. Ali, taj osećaj izazivaju kod ljudi i mnogi prirodni fenomeni,kao i proizvodi ljudske delatnosti kojima to nije bio primarni cilj, čime se poopštava shvatanje umetnosti...

I da završim. Mislim da bi se moglo reći da nisu umetnost oni proizvodi i rezultati neke ljudske aktivnosti koji nikada ne izazivaju osećaj lepoga kod (recimo normalnih) ljudi, tako da neka mišljenja na ovom forumu o pojedinim javnim i estradnim ličnostima, koja inače delim sa njima, verovatno više spadaju u kategoriju ukusa, ili afiniteta, odnosno ličnog stila nego u neumetnost, da tako kažem, jer, na žalost, postoje brojni ljudi u kojima upravo te estradne zvezde izazivaju osećaj lepoga, a o ukusima, ipak, ne treba raspravljati...

Naravno, ovo je samo moje krajnje subjektivno mišljenje i ne mora biti baš ovako kao što sam napisao...