Sta je originalno ? - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 105
  1. #31

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Jerowen kaže: Pogledaj poruku
    OK, pristajem, ali kako onda razumes jednu ovakvu izjavu - Jerowen kaze Mementu: "Ja te postujem. To je istina." Postovanje je jedna vrsta osecanja; osecanje je subjektivno. Ako subjektivno nije istina, onda je moja izjava upucena tebi zapravo laz.... Medjutim, ja i dalje smatram da je moja izjava istinita.... Mozda je istina istina ako se nas dvoje slozimo da je to istina... Ali onda bi opet vidjenje istine zavisilo od tacke gledista.... Hm, sta ti mislis?
    Stav koj pominješ je tvoje lično mišljenje i tvoje osećanje u jednom trenutku. Taj stav ti zaista doživljavaš kao istinu, kao što i ja doživljavam istinu u svom stavu:
    - Jerowen je jedna mlada devojka čije mi se razmišljanje dopada.
    I moj i tvoj stav su za nas istine. Ne zato što to stvarno i sigurno jesu, već zato što ih mi tako doživljavamo. Ali, šta to znači poštovat, a šta dopadati? To su iracionalne kategorije koje zaista postoje, ali da li se i mogu smatrati bezuslovno istinitima. Naši stavovi ne moraju biti nužno ni laž, ali ni istine....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #32

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Stav koj pominješ je tvoje lično mišljenje i tvoje osećanje u jednom trenutku. Taj stav ti zaista doživljavaš kao istinu, kao što i ja doživljavam istinu u svom stavu:
    - Jerowen je jedna mlada devojka čije mi se razmišljanje dopada.
    I moj i tvoj stav su za nas istine. Ne zato što to stvarno i sigurno jesu, već zato što ih mi tako doživljavamo. Ali, šta to znači poštovat, a šta dopadati? To su iracionalne kategorije koje zaista postoje, ali da li se i mogu smatrati bezuslovno istinitima. Naši stavovi ne moraju biti nužno ni laž, ali ni istine....
    Slazem se, pogotovo zato sto je to bilo i moje misljenje - mozda sam se malo izgubila u terminologiji, kao sto kazes , ali ta "bezuslovnost" je ono sto sam pokusala da opovrgnem. Drugim recima: postoje neke bezuslovne istine, kao sto je na primer ta da sunce uvek izlazi na istoku, ili da voda kljuca na 100 stepeni celzijusa, ali covekove misli i osecanja nisu apsolutne, naucno merljive, istine. No, to ne znaci ni da su lazi. To su, ako mozemo tako da ih nazovemo, subjektivne istine.... Ili, mozda, treba pronaci neki termin koji ce obuhvatati citavu tu sivu oblast izmedju istine i lazi...
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  3. #33

    Sta je originalno ?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Aj mi reci jednu istinu,pa da mogu da te nazovem lažovom
    Lažovčino jedna

    Aj sad reci da ovo nije istina,a ja ću opet reći da lažeš,jer je po toj filozofiji sve laž...ala lažem,lažemo,kako god već

    Vidi,ja kad prdnem,to je original,jer svaki put miris i zvuk su za nijansu drugačiji od prethodnog...aj vozdra
    "Ti postojis", jel' mozes da dokazes da lazem, kad to kazem ?

    "Sve je laz" je reklo jako puno onih koji nisu medju zivima, i bili su u pravu.

    Jew

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ja vidim tebe kao potpuno originalnog.
    Ti radiš nešto što nikad nigde niko još nije radio.

    Ti si znači originalni original !
    Ne bih se slozio sa tobom, ja samo zelim da objasnim stvarnost koja je sakrivena
    teorijama/verovanjima/lazima.
    Opet, istina nema vlasnika/original, i samo laz moze da bude original.

    Jew p
    Poruku je izmenio Mish, 15.12.2008 u 21:53 Razlog: spajanje uzastopnih poruka

  4. #34

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih se slozio sa tobom, ja samo zelim da objasnim stvarnost koja je sakrivena
    teorijama/verovanjima/lazima.
    Da li je tvoje objašnjenje skrivena teorija, verovanje ili laž?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Opet, istina nema vlasnika/original, i samo laz moze da bude original.
    Jew p
    Da li si ti vlasnik tog objašnjenja kojim želiš da objasniš stvarnost? Jel to objašnjenje originalno? Laž ili istina?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #35

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Crvena Zvezda je najuspeshniji srpski fudbalski klub.

    Ovo navodim chisto kao primer nepobitne istine.


  6. #36

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Crvena Zvezda je najuspeshniji srpski fudbalski klub.

    Ovo navodim chisto kao primer nepobitne istine.

    Nije pitanje da li je istina, i da li je nepobitna, nego da li je originalna?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #37

    Odgovor: Sta je originalno

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Složila bih se da zasluga za originalnost ove naše planete i života na njoj pripada nekom tvorilačkom geniju. Neću na ovoj temi potencirati da li je u pitanju Bog ili razni činioci koji se mogu podvesti pod termin "priroda".
    Eto, neko će reći Bog je original, neću to osporavati, ali za mene je original upravo priroda.
    Malo gramatike... Reč "čovek" je zajednička imenica i upućuje na to da nas ima mnogo, a da pri tom svi mi imamo neke ključne zajedničke karakteristike. To zaista vodi zaključku da nismo originalni, nego sastavni deo zajednice.

    Rekla bih i da je metafora o vozu vrlo realna. Pojedinac nosi prtljag nasleđenih gena, uglavnom pun klišeiziranih vaspitnih načela, znanja koja stiče kroz uhodan obrazovni sistem... Naprosto ličimo jedni na druge, hteli to mi ili ne. Pitanje kako ćemo se ponašati u svom kupeu, kako ćemo ga ukrasiti ili čime ispuniti, jeste pitanje subjektivnog doživljaja i potreba.

    Odstupanje koje Pera Perić ima u odnosu na Đuru Đurića ja ipak ne bih ignorisala i nazvala ga lažnim. Jeste da se ne radi toliko o fizičkim, koliko o mentalnim i emotivnim razlikama, ali one jesu evidentne. Ali pretpostavljam da bi Pera bio vrlo srećan ako u svojim genima nema zacrtanu porodičnu sklonost ka nekoj teškoj bolesti, ta mala razlika odjednom postaje ogromna kada je u pitanju pojedinačna ljudska sudbina. Tako da i fizička odstupanja, ma koliko neznatna bila, mogu imati veliku cenu.
    A umetnost... Ona crpi svoje motive iz prirode i kruniše ih u mislenom polju, a onda ih stvaralački ispostavlja javnosti u obliku nekih umetničkih dela. Ne tvrdim da je umetnost original. Rekla bih da umetnost čine unikatni ljudski doživljaji.
    I zato ja sklop svih fizičkih i duhovnih karakteristika pojedica, ne bih nazvala originalom, nego unikatnom kombinacijom.
    Zivot ne moze da se stvori, moze samo da se razvije iz vec zivih formi.
    A posto je zivot dosao na ovu planetu, nije se na ovoj planeti iz smrti stvorio,
    kako onda taj zivot moze da bude originalan ?
    Sve sto postoji u fizickoj materiji je unikatno/jedinstveno, ali nista nije originalno, posto je sve doslo iz neceg drugog.
    Rec/jezik je jedina originalna dimenzija iz koje se razvila laz, koja jedina
    moze da bude originalna, posto mora da postoji covek koji je prvi
    rekao tu konkretnu laz.
    "Objasnjenje" "Bozanstava" kojih se covek najvise plasio su prve lazi koje
    su krenule u opticaj, sve do "Hriscanstva" koji je po broju prevarenih,
    najbrojnija laz na ovoj planeti.

    Jew pete

  8. #38

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Nije pitanje da li je istina, i da li je nepobitna, nego da li je originalna?
    To se uoshte ne dovodi u pitanje u Zvezdinom sluchaju.


  9. #39

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Da li je tvoje objašnjenje skrivena teorija, verovanje ili laž?



    Da li si ti vlasnik tog objašnjenja kojim želiš da objasniš stvarnost? Jel to objašnjenje originalno? Laž ili istina?
    Ja govorim istinu, koja je stvarnost, svaka teorija, verovanje ili laz nisu stvarnost.
    Opet, istina nije originalna niti ima vlasnika, niti njome moze da se manipulise,
    ili da se na bilo koji nacin koristi.
    Niko se do sada nije obogatio govoreci istinu. Istina ne moze da se naplati.
    Ljudi koji su govorili istinu su ismejani i odbaceni, a ne priznati i prihvaceni.

    Jew piter

  10. #40

    Odgovor: Sta je originalno ?

    @DzuPiter

    A šta si ti, prorok DzuPiter? Po čemu je to što ti govoriš istina, a što neko drugi govori nije istina? Zašto bi tvoja istina bila univerzalna?
    Za mene je ona originalna, neponovljiva i jedinstvena. I da, ima vlasnika. Tebe. Jer to je tvoja istina.
    A nije moja niti će biti moja. A i ti bi moju istinu odbacio, ismejao, a ne prihvatio i priznao.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #41

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Crvena Zvezda je najuspeshniji srpski fudbalski klub.

    Ovo navodim chisto kao primer nepobitne istine.

    Evo jos jednom pitanja iz teme, " Ako je 'original' - izvor/uzrok iz kojeg se nesto razvilo, sta je onda za vas konkretno - 'original' ?
    Sve igre su se razvile iz ljudskog mozga koji je preko noci dobio rec/jezik, tako da su sve igre originalne lazi, fudbal je laz samo za one koji prate tu laz.
    Istina je da lazi postoje, samo u duhovnom svetu.

    YU peter

  12. #42

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Gotovo duž čitave morske obale nekadašnje Jugoslavije, u svakom mestu, od Kotora pa do uvale Lako nadomak Trsta, živeo je, a živi i danas, bar jedan original, ili oriđinal kako već primorci zovu ove neobične osobe...

    Naime, oriđinili su ekvivalent našim seoskim budalma, pomalo udarenim likovima, koji nisu za smeštaj u ustanove zatvorenog tipa, a nije mali broj među njima koji se i sami nekako probijaju za život...

    E, tim oriđinalima je, recimo, dozvoljeno što običnim, da ne kažem normalnim, ljudima nije. Oni mogu učiniti masu stvari i da im niko ne zameri mna tome. Često im se i smeju i prepričavaju njihove postupke, reči pa i izreke. Načuveniji oriđinal je svakako bio Mirko Perić zvani Pajdo, planetarno poznati lik iz Splita, kojeg sam imao prilike da upoznam i ne jednom sedim sa njim, pričam pa i popijem po koju...

    E, da li se ovde misli na te originale? Osobe koji odudaraju od standarda i uniformnog građanskog morala? Svaki od njih je neponovljiv u svojim izvrdavanjem običaja i šablona i ako su oni istina, onda smo mi nekako laž, odnosno falsifikat. Da li je to baš tako?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  13. #43

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    @DzuPiter

    A šta si ti, prorok DzuPiter? Po čemu je to što ti govoriš istina, a što neko drugi govori nije istina? Zašto bi tvoja istina bila univerzalna?
    Za mene je ona originalna, neponovljiva i jedinstvena. I da, ima vlasnika. Tebe. Jer to je tvoja istina.
    A nije moja niti će biti moja. A i ti bi moju istinu odbacio, ismejao, a ne prihvatio i priznao.
    DzuPiter je vise nego dovoljno. Istina je fizicko postojanje, ja govorim o onome sto postoji za sve, ne samo za mene. Istina jeste samo univerzalna, ti brkas licni osecaj sa "licnom istinom", a osecaj varira, istina ne.

    Kada i gde sam ja na ovom forumu odbacio, ismejao istinu koju je neko rekao ?

    JU piter

  14. #44

    Odgovor: Sta je originalno

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Zivot ne moze da se stvori, moze samo da se razvije iz vec zivih formi.
    A posto je zivot dosao na ovu planetu, nije se na ovoj planeti iz smrti stvorio,
    kako onda taj zivot moze da bude originalan ?

    Sve sto postoji u fizickoj materiji je unikatno/jedinstveno, ali nista nije originalno, posto je sve doslo iz neceg drugog.
    Rec/jezik je jedina originalna dimenzija iz koje se razvila laz, koja jedina
    moze da bude originalna, posto mora da postoji covek koji je prvi
    rekao tu konkretnu laz.
    "Objasnjenje" "Bozanstava" kojih se covek najvise plasio su prve lazi koje
    su krenule u opticaj, sve do "Hriscanstva" koji je po broju prevarenih,
    najbrojnija laz na ovoj planeti.

    Jew pete
    A sa koje je onda planete izvorna tj. originalna klica života, ako je samo uvezena na našu?
    I ko je bio distributer?
    Poruku je izmenio izabelitta, 15.12.2008 u 23:53 Razlog: red reči, da ne bude neke zabune otkud...
    Vrag odneo šnalu...

  15. #45

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    DzuPiter je vise nego dovoljno.

    Mada,......kad bolje razmislim, DzuPiter je dovoljno, a Mish je više nego dovoljno.

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Kada i gde sam ja na ovom forumu odbacio, ismejao istinu koju je neko rekao ?

    JU piter
    Ja govorim istinu koja je stvarnost. Jel tako - tako je.

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ljudi koji su govorili istinu su ismejani i odbaceni, a ne priznati i prihvaceni.
    Ukoliko ja govorim istinu (jel tako - tako je ), a ti tvrdiš da ljudi koji govore istinu su ismejani, odbačeni, a ne priznati i prihvaćeni, pri tom, ti si čovek (jednina od čoveci, pardon ljudi), zaključak je da sam ja od strane tebe ismejana i odbačena, a ne priznata i prihvaćena. Što je već vrlo neoriginalno.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •