Sta je originalno ? - Strana 7
Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 105
  1. #91

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ako je 'original' - izvor/uzrok iz kojeg se nesto razvilo, sta je onda za vas konkretno - 'original' ?
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Zivot ne moze da se stvori, moze samo da se razvije iz vec zivih formi.
    Citat renaissance kaže: Pogledaj poruku
    Univerzalna inteligencija....
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    A to je sta ?
    Inteligencija je sposobnost shvatanja situacije, i ne postoje dve zivotne forme koje jednu situaciju shvataju isto.
    Suštinska težnja predmeta/stvari ka prirodnoj organizovanosti i razvoju ka konstantno većoj (boljoj) celini, putem razrađenog (ali međusobno isprepletenog) pravca kroz kompatibilan oblik.

    "Određeni ljudi veruju da je 'Tvorac' izvor univerzalne inteligencije. Drugi prihvataju načelo univerzalne inteligencije bez verovanja u 'Tvorca'."

    Nadam se da Vam je sada jasnija konstrukcija mog razmišljanja...

  2. #92

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Iz neznanja se, Dzu, razvilo mnogo toga. Gotovo sve tragedije ovoga sveta su nastale kao direktna posledica necijeg neznanja. Religija je nastala iz potrebe da objasnimo naizgled neobjasnjive prirodne pojave. Nauka se razvila iz slicne potrebe, kao i filozofija.
    Neznanje nije uzrok, potreba za necim je uzrok, neznanje je prepreka.
    Da li bi mogao da objasnis kako to nesto dolazi iz neznanja ?
    Religija ne objasnjava apsolutno nista, tako da je stvaranjem religije
    apsolutno unistena potreba da se nesto objasni.
    Nauka objasnjava prirodne pojave do izvesne granice, zbog tih ogranicenja
    nauka je isto sto i religija.
    Citat m kaže:
    Sto se tice skakanja samome sebi u stomak, ti to cinis otprilike dva puta po strani. Tvoja pocetna definicija kaze:



    Po toj definiciji, na ovome svetu ima mnostvo originala, jer gotovo sve sto postoji/desava se u svetu ima svoj uzrok i posledicu.

    Bas upravo zato sto sve u materijalnoj realnosti ima uzrok, nista ne moze biti originalno, posto se razvilo iz svog uzroka.
    Uzrok za laz ne postoji, posto laz ne postoji u materiji/energiji.

    Ja skacem sebi u stomak zato sto ti verujes da postoji original u
    fizickoj realnosti ?

    jupiter
    Citat renaissance kaže:
    Suštinska težnja predmeta/stvari ka prirodnoj organizovanosti i razvoju ka konstantno većoj (boljoj) celini, putem razrađenog (ali međusobno isprepletenog) pravca kroz kompatibilan oblik.

    "Određeni ljudi veruju da je 'Tvorac' izvor univerzalne inteligencije. Drugi prihvataju načelo univerzalne inteligencije bez verovanja u 'Tvorca'."

    Nadam se da Vam je sada jasnija konstrukcija mog razmišljanja...
    Predmeti nemaju inteligenciju/teznju, inteligencija je termin koji se moze aplikovati samo na zivotnu formu.
    Svaka zivotna forma ima svoju inteligenciju, i covek je jedina zivotna forma koja zna sta je inteligencija.
    Jedini 'tvorac' je rec/jezik, posto bez reci/jezika 'tvorac' ne postoji.
    Meni nije strano razmisljanje koje ti delis sa drugima koji govore o nekakvoj
    "univerzalnoj inteligenciji", ali mi nije jasno kako se inteligencija nalazi van
    ljudskog uma.
    Da li ti mozda uzrocno posledicnu realnost nazivas 'inteligencijom' ?
    Kako recimo povezujes padanje kise ili niske/visoke temperature sa inteligencijom ?

    jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  3. #93

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ja skacem sebi u stomak zato sto ti verujes da postoji original u
    fizickoj realnosti ?
    Ja nisam rekao sta ja mislim, odnosno verujem, vec sam citirao ono sto si ti rekao. A to sto si ti rekao, ti u jednom postu potvrdis, a u sledecem demantujes....


  4. #94

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Nisi ti nista citirao, posto ja nigde nisam rekao da original u energiji/materiji postoji.
    Posto ne postoji pocetak energije/materije ili zivota.

    jewpiter
    Poruku je izmenio Goga, 02.01.2009 u 03:02 Razlog: citat prethodnog posta
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  5. #95

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Nisam te citirao? Evo, prepisujem ceo citat. Original nadjes na prethodnoj strani

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Iz neznanja se, Dzu, razvilo mnogo toga. Gotovo sve tragedije ovoga sveta su nastale kao direktna posledica necijeg neznanja. Religija je nastala iz potrebe da objasnimo naizgled neobjasnjive prirodne pojave. Nauka se razvila iz slicne potrebe, kao i filozofija.

    Sto se tice skakanja samome sebi u stomak, ti to cinis otprilike dva puta po strani. Tvoja pocetna definicija kaze:

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    'original' - izvor/uzrok iz kojeg se nesto razvilo


    Po toj definiciji, na ovome svetu ima mnostvo originala, jer gotovo sve sto postoji/desava se u svetu ima svoj uzrok i posledicu.


  6. #96

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Pa to je definicija originala, prevedena sa engleskog, a ne moja tvrdnja da original postoji.
    Ja sam rekao da po toj definiciji original ne postoji, i nikad nicim to nisam porekao.

    Svo vreme pokusavam da objasnim da su sve reci koje ne postoje u energiji/materiji - lazi/neistine.
    Sve negativne stvari medju ljudima su nastale zbog nerazumevanja, nerazumevanje je nastalo zbog reci koje ne predstavljaju realnost/stvarnost.

    jupiter
    Poruku je izmenio Goga, 02.01.2009 u 03:02 Razlog: citat
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  7. #97

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Ne može se poreći da iracionalnost nije deo nas. Dakle, ona je realna kategorija i ona postoji. Druga je stvar kakvi su njeni suštinski atributi, ali ona ne samo da egzistira, već je upletena u uzročno posledične odnose svekolikih društvenih aktivnosti.

    Pa i ta često pominjana ljubav je čisto iracionalna katagorija, dep naše ličnosti koji se u psihologiji naziva idom. Ljubav se ne može planirati, organizovati, naručiti, napraviti, pa ni do kraja uzročno objasniti...

    Da li je ona falsifikat nečega? Ne znam, a to nije ni bitno za zaljubljenu osobu. Ona je za nju realnost i čist originalan doživljaj bez obzira kako to ko objašnjava. Naša predstava o nečemu je je za nas original i to je suština svega...

    Naravno, ovo je samo moje skromno mišljenje i ne mislim da polemišem o tome...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #98

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Ali iracionalno/emotivno razmisljanje/ponasanje moze da nestane iz nas, ako
    shvatimo sta je racionalno.
    Ljubav o kojoj ti govoris (ljudska emocija) moze da se planira, organizuje,
    naruci, napravi, i sve je o njoj kristalno jasno. Ona je uzrokovana,
    prava ljubav nije uzrokovana, uslovljena, ogranicena, oduzeta, prekinuta ..

    Emotivno razmisljanje moze da se manipulise, racionalno ne moze.

    youROPE
    Poruku je izmenio Goga, 03.01.2009 u 01:36 Razlog: nema potrebe za citiranjem
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  9. #99

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Dozvolite mi da pokušam opet da Vam objasnim....
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Predmeti nemaju inteligenciju/teznju, inteligencija je termin koji se moze aplikovati samo na zivotnu formu.
    U objašnjenju pojma univerzalna inteligencija sam s namerom ostavila "slobodan prostor" zbog uslovljenosti definisanja određenih pojmova sa strane članova foruma koji učestvuju u ovoj temi u koje spadamo i Vi i ja....
    Svatih da i sami uviđate gubljenje smisla ukoliko ovaj pojam zasebno posmatrate, kao dve razdvojene reči.
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Da li ti mozda uzrocno posledicnu realnost nazivas 'inteligencijom' ?
    Ne, uzročno-posledičnu realnost određujem pojmom univerzalna inteligencija.....pokušajte da taj izraz, sačinjen od dve reči, sagledate kao jedan pojam.
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Kako recimo povezujes padanje kise ili niske/visoke temperature sa inteligencijom ?
    Odgovor sadrži sledeću proceduru: univerzalna inteligencija isprepletena znanjem iz oblasti geografije, fizike, hemije....
    Nemojte mi zameriti ukoliko Vam opet nisam dobro obrazložila....because I still grow, you know? Šta Vi mislite, postoji li smisao u svemu ovome?

  10. #100

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat renaissance kaže: Pogledaj poruku
    Dozvolite mi da pokušam opet da Vam objasnim....

    U objašnjenju pojma univerzalna inteligencija sam s namerom ostavila "slobodan prostor" zbog uslovljenosti definisanja određenih pojmova sa strane članova foruma koji učestvuju u ovoj temi u koje spadamo i Vi i ja....
    Svatih da i sami uviđate gubljenje smisla ukoliko ovaj pojam zasebno posmatrate, kao dve razdvojene reči.

    Ne, uzročno-posledičnu realnost određujem pojmom univerzalna inteligencija.....pokušajte da taj izraz, sačinjen od dve reči, sagledate kao jedan pojam.

    Odgovor sadrži sledeću proceduru: univerzalna inteligencija isprepletena znanjem iz oblasti geografije, fizike, hemije....
    Nemojte mi zameriti ukoliko Vam opet nisam dobro obrazložila....because I still grow, you know? Šta Vi mislite, postoji li smisao u svemu ovome?
    Odmah sam znao sta pricas, pitanje je kada ces ti shvatiti ono sto ja pricam ?
    "Univerzalna inteligencija" je duhovna dimenzija/termin, nesto sto neki ljudi veruju. Uzrocno-posledicni zakon je postojao pre nego sto su reci nastale, i u njega ne moze da se veruje, on moze da se zna ili nezna.
    Geografija, fizika, hemija nisu znanja nego verovanja koja su nastala zbog
    pojave reci/jezika, posto pre pojave jezika one nisu postojale.
    Znanje je energija koja kreira dozivljaj. Ne postoje dva coveka koji imaju isti
    dozivljaj, iste situacije. Ali zato ima ljudi koji znaju kako situacije nastaju, i
    sta ih uzrokuje.
    Rekao sam da rec "inteligencija" predstavlja sposobnost shvatanja situacije,
    tako da bez obzira uz koju se rec nalazi uslovljena je zivotnom formom.
    Da li ti shvatas koliko ljudi postoje na planeti, a da nikad nisu culi za
    'geografiju', 'fiziku', 'hemiju' ?
    Ali zato znaju sta je reka, kisa, otrov.....

    Nema apsolutno niceg loseg u tvom verovanju da "Univerzalna inteligencija"
    postoji, negativan ishod moze da ima tvoja ideja da pokusas to da dokazes.

    Evo pokusacu da ti olaksam shvatanje onoga o cemu ti pricam.
    Svaka misao oko koje je covek organizovan/udruzen je laz/verovanje/teorija.
    Ne postoji ni jedna ljudska organizacija/udruzenje koju je organizovala/udruzila
    istina koja vazi za svakog zivog coveka na Zemlji.
    Istina je fizicko postojanje koje se odnosi na sve ljude.
    Znaci ako postoji Udruzenje ljubitelja Folksvagena Bube, to nije udruzenje
    koje je organizovano oko istine, nego licnog osecaja.
    Sve organizacije (ukljucujuci sve nauke) su izvucene/dolaze iz lazi, iz istine nista ne dolazi, istina je zakljucak.

    Istina ne boli, boli nesposobnost suocavanja sa istinom.

    YOUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  11. #101

    09 Odgovor: Sta je originalno ?

    moje patike su original
    Džupi,eto ga jedan original u sasvim drugačijem kontekstu,puno ljudi takođe kaže za neke unikatne stvari da su originalne(u smislu jedinstvene,što po meni originalnost i treba da predstavlja)...sad mi reci molim te u kom smislu ti pričaš o originalu?

    Originalno je na kraju krajeva sve što nas okružuje i svi smo mi originalni na neki svoj način,još nije pronađena planeta koja održava život poput Zemlje,i eto jednog od razloga zašto je sve oko nas originalno...čak i reč/jezik su originalni,ali šta je bilo pre reči/jezika?Kad izmisle vremeplov javiću ti,siguran sam da će mnogima da lakne...

  12. #102

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Odmah sam znao sta pricas, pitanje je kada ces ti shvatiti ono sto ja pricam ?
    "Univerzalna inteligencija" je duhovna dimenzija/termin, nesto sto neki ljudi veruju. Uzrocno-posledicni zakon je postojao pre nego sto su reci nastale, i u njega ne moze da se veruje, on moze da se zna ili nezna.
    Geografija, fizika, hemija nisu znanja nego verovanja koja su nastala zbog
    pojave reci/jezika, posto pre pojave jezika one nisu postojale.
    Znanje je energija koja kreira dozivljaj. Ne postoje dva coveka koji imaju isti
    dozivljaj, iste situacije. Ali zato ima ljudi koji znaju kako situacije nastaju, i
    sta ih uzrokuje.
    Rekao sam da rec "inteligencija" predstavlja sposobnost shvatanja situacije,
    tako da bez obzira uz koju se rec nalazi uslovljena je zivotnom formom.
    Da li ti shvatas koliko ljudi postoje na planeti, a da nikad nisu culi za
    'geografiju', 'fiziku', 'hemiju' ?
    Ali zato znaju sta je reka, kisa, otrov.....

    Nema apsolutno niceg loseg u tvom verovanju da "Univerzalna inteligencija"
    postoji, negativan ishod moze da ima tvoja ideja da pokusas to da dokazes.

    Evo pokusacu da ti olaksam shvatanje onoga o cemu ti pricam.
    Svaka misao oko koje je covek organizovan/udruzen je laz/verovanje/teorija.
    Ne postoji ni jedna ljudska organizacija/udruzenje koju je organizovala/udruzila
    istina koja vazi za svakog zivog coveka na Zemlji.
    Istina je fizicko postojanje koje se odnosi na sve ljude.
    Znaci ako postoji Udruzenje ljubitelja Folksvagena Bube, to nije udruzenje
    koje je organizovano oko istine, nego licnog osecaja.
    Sve organizacije (ukljucujuci sve nauke) su izvucene/dolaze iz lazi, iz istine nista ne dolazi, istina je zakljucak.

    Istina ne boli, boli nesposobnost suocavanja sa istinom.

    YOUroPe
    Molim Vas, shvatite da nisam napisala da Vas ne razumem....postoje mnoge činjenice koje ste obrazložili, a slažu se s mojim načinom razmišljanja (samo što ih nisam nikada citirala misleći da ćete to uvideti).
    S jedne strane ste Vi i vaš način razmišljanja, a s druge strane se nalazi ono što ja shvatam (u odgovoru na vaše pitanje: "Šta je originalno?")....svako pokušava na uljudan način da obrazloži svoje stavove, zar ne?
    Takođe Vas molim da mi pomognete da shvatim i sledeće: zašto negativan ishod?

  13. #103

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    moje patike su original
    Džupi,eto ga jedan original u sasvim drugačijem kontekstu,puno ljudi takođe kaže za neke unikatne stvari da su originalne(u smislu jedinstvene,što po meni originalnost i treba da predstavlja)...sad mi reci molim te u kom smislu ti pričaš o originalu?

    Originalno je na kraju krajeva sve što nas okružuje i svi smo mi originalni na neki svoj način,još nije pronađena planeta koja održava život poput Zemlje,i eto jednog od razloga zašto je sve oko nas originalno...čak i reč/jezik su originalni,ali šta je bilo pre reči/jezika?Kad izmisle vremeplov javiću ti,siguran sam da će mnogima da lakne...
    U pravu si druze, rec 'original' ima vise znacenja/upotreba, definicija koja se aplikuje na primer koji si ti izneo je, original - nesto iz cega je kopija, reprodukcija, ili prevod napravljen/a.
    Pokusao sam da objasnim da postoji samo jedna istinska definicija za svaku
    rec koja postoji. U slucaju reci 'original', definicija kojom sam otvorio temu
    pobija istinitost ove druge definicije, koju si ti potkrepio primerom 'originalnih
    patika', posto je svaka patika nastala kao rezultat vec postojeceg oblika obuce. Znaci, prva patika koja se ikad pojavila je bila varijacija vec postojece cipele.....
    Isto kao sto ljudi veruju da postoji ovakva ili onakva 'ljubav' ili ovakva ili
    onakva 'istina'. Rec/jezik je dimenzija koja je napravila podelu medju ljudima,
    a ne boja koze, rec/jezik je formirala narode, svaki covek je jedna forma zivota, a svi narodi imaju razlicite jezike.
    U drugom delu si pobrkao 'originalno' i 'jedinstveno', sve u kreaciji je jedinstveno, nema dve iste jabuke, cackalice....
    Mi za sada nemamo fizicki dokaz da postoji zivot van Zemlje, ali imamo dokaz
    da zivot dolazi iz zivota, sto dovodi do zakljucka da zivot nije nastao na Zemlji nego je morao postojati pre nego se pojavio na Zemlji.
    Bas kao sto ne znamo odakle je zivot dosao na Zemlju, nemozemo da znamo
    odakle se rec/jezik pojavila pre 6000 godina (grubo receno).
    Reci koje predstavljaju laz/neistinu su jedina dimenzija koja moze da bude originalna.

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  14. #104

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat renaissance kaže: Pogledaj poruku
    Molim Vas, shvatite da nisam napisala da Vas ne razumem....postoje mnoge činjenice koje ste obrazložili, a slažu se s mojim načinom razmišljanja (samo što ih nisam nikada citirala misleći da ćete to uvideti).
    S jedne strane ste Vi i vaš način razmišljanja, a s druge strane se nalazi ono što ja shvatam (u odgovoru na vaše pitanje: "Šta je originalno?")....svako pokušava na uljudan način da obrazloži svoje stavove, zar ne?
    Takođe Vas molim da mi pomognete da shvatim i sledeće: zašto negativan ishod?
    Opet pokusavam da objasnim da nema 'slaganja' oko istine, istina je jedna za sve, 'ti si ziva' je istina sa kojom ne mogu oni koji te znaju da se 'ne sloze'.
    Ja govorim samo istinu, ti znas jedan deo te istine, i kazes "ja se slazem sa
    mnogim piterovim recima" a pritom ne shvatas da istina nije piterovo vlasnistvo, niko nema 'autorsko pravo' nad istinom.
    Autorsko pravo se moze staviti samo na laz/verovanje. Zakoni koje je covek izmislio nisu istina, nego verovanje. Covek je jedina forma zivota na ovoj planeti koja sama sebe kaznjava zbog onoga sto se prirodno desava.
    Kazna ne postoji izvan coveka.
    Covek nikad nece pronaci uzrok 'uzrocno-posledicnog zakona', 'univerzalne inteligencije', 'tvorca' ili kako god hoces da nazoves energiju koja je uzrokovala
    stvaranje svega sto je u nama i oko nas, jednostavno nemamo tu vrstu kapaciteta.
    Vec sam ti objasnio da je termin inteligencija vezan za termin zivot, i da izvan
    zivota - ne postoji, ne postoji 'teznja predmeta', plisani meda nema teznju da ti uleti u zagrljaj.
    Rec koja je data proroku veoma elegantno daje coveku do znanja da
    covek nikad nece upoznati Tvorca, Isaija 55:8-9
    " Jer misli moje nisu vaše misli, niti su vaši putevi moji putevi, veli Gospod;
    Nego koliko su nebesa više od zemlje, toliko su putevi moji viši od vaših puteva, i misli moje od vaših misli. "

    Sve je ovo samo video igra stvarnog zivota, u kojoj ti pokusavas da pronadjes tvorca koji je stvorio i tebe i igru, e sad, igra ima vecnost, a igraci koje je tvorac stvorio sa rokom trajanja je nemaju.

    Odlican primer kako to deluje u stvarnom zivotu je film "eXistenZ" (1999)
    http://movies.yahoo.com/movie/1800018933/info

    Ja pokusavam na ekstremno uljudan nacin da objasnim razliku izmedju istine i verovanja, ali mi neki ljudi ekstremno neuljudno trljaju njihova verovanja
    o nos, tvrdeci da su istina.
    Ti si ekstremno uljudan sagovornik, i nemas potrebu da mi persiras.

    YU roPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  15. #105

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Opet pokusavam da objasnim da nema 'slaganja' oko istine, istina je jedna za sve, 'ti si ziva' je istina sa kojom ne mogu oni koji te znaju da se 'ne sloze'.
    Ja govorim samo istinu, ti znas jedan deo te istine, i kazes "ja se slazem sa
    mnogim piterovim recima" a pritom ne shvatas da istina nije piterovo vlasnistvo, niko nema 'autorsko pravo' nad istinom.
    Autorsko pravo se moze staviti samo na laz/verovanje. Zakoni koje je covek izmislio nisu istina, nego verovanje. Covek je jedina forma zivota na ovoj planeti koja sama sebe kaznjava zbog onoga sto se prirodno desava.
    Kazna ne postoji izvan coveka.
    Covek nikad nece pronaci uzrok 'uzrocno-posledicnog zakona', 'univerzalne inteligencije', 'tvorca' ili kako god hoces da nazoves energiju koja je uzrokovala
    stvaranje svega sto je u nama i oko nas, jednostavno nemamo tu vrstu kapaciteta.
    Vec sam ti objasnio da je termin inteligencija vezan za termin zivot, i da izvan
    zivota - ne postoji, ne postoji 'teznja predmeta', plisani meda nema teznju da ti uleti u zagrljaj.
    Rec koja je data proroku veoma elegantno daje coveku do znanja da
    covek nikad nece upoznati Tvorca, Isaija 55:8-9
    " Jer misli moje nisu vaše misli, niti su vaši putevi moji putevi, veli Gospod;
    Nego koliko su nebesa više od zemlje, toliko su putevi moji viši od vaših puteva, i misli moje od vaših misli. "

    Sve je ovo samo video igra stvarnog zivota, u kojoj ti pokusavas da pronadjes tvorca koji je stvorio i tebe i igru, e sad, igra ima vecnost, a igraci koje je tvorac stvorio sa rokom trajanja je nemaju.

    Odlican primer kako to deluje u stvarnom zivotu je film "eXistenZ" (1999)
    http://movies.yahoo.com/movie/1800018933/info

    Ja pokusavam na ekstremno uljudan nacin da objasnim razliku izmedju istine i verovanja,...
    Hvala Vam na odgovoru.....do sledećeg viđenja, tj. sopstvenog učestvovanja u nekoj od vaših tema...

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •