Sta je originalno ?
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 105
  1. #1

    Sta je originalno ?

    Ako je 'original' - izvor/uzrok iz kojeg se nesto razvilo, sta je onda za vas konkretno - 'original' ?

    Da li su zivot ili istina - 'original' ?

    Odakle potice laz/neistina ?

    Jew peter

  2. #2

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Odakle potice laz/neistina ?
    Iz preteranog traženja istine...

  3. #3

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Za mene je moj zivot,jedini pravi,autenticni original,
    jer u njemu nije bilo ni lazi ni prevare,sebe nikada
    nisam lagala.

  4. #4

    Odgovor: Sta je originalno ?

    originalno je ono sto nikada ranije nije uradjeno, receno, itd.
    i laz/neistina moze da bude originalna... originalno nije isto sto i istinito.... originalno je nesto sto je novo, i nikad dosad vidjeno...

    naravno, ja kad pomislim "original, originalno" odmah pomislim na umetnost... ta dva pojma su meni uvek povezana... ali, originalno obuhvata mnogo toga...
    Poruku je izmenio Jerowen, 09.12.2008 u 12:17 Razlog: dodatak
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  5. #5

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Kada čovek prdne,a iz mehurića izađe ideja...

  6. #6

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ako je 'original' - izvor/uzrok iz kojeg se nesto razvilo, sta je onda za vas konkretno - 'original' ?

    Da li su zivot ili istina - 'original' ?

    Odakle potice laz/neistina ?

    Jew peter
    Originalno je ono kad pogledaš oko sebe i neopterećen svakodnevicom pomisliš život je lep a sve ostalo je laž Možda otuda stalno pominju umetnost kao istinu. eto ti nove teme za razmišljanje Jupi

  7. #7

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Iz preteranog traženja istine...
    Uopste mi nije jasno kako trazenje istine stvara laz ?
    Trazenje je pitanje, a laz je odgovor.
    Citat diktatorka kaže:
    Za mene je moj zivot,jedini pravi,autenticni original,
    jer u njemu nije bilo ni lazi ni prevare,sebe nikada
    nisam lagala.
    Tvoj zivot bas kao i svaki drugi je dosao iz Oca, i tako unazad dokle god
    racionalna misao (oslobodjena teorija kao sto je "Evolucija") moze da dosegne, tako da niciji zivot nije original.
    Tvoj kao i svaki drugi zivot koji je suocen sa recju/jezikom vodjen je uz pomoc lazi i prevara, pocevsi od 'Baba roga' i 'Deda Mraza' skolskog sistema,
    drustvenog uredjenja, ljudi koji te okruzuju ....
    Prihvatila si te lazi, a sebe si mogla da lazes samo ako si kreirala laz koju niko pre tebe nije kreirao.
    Citat Jerowen kaže:
    originalno je ono sto nikada ranije nije uradjeno, receno, itd.
    i laz/neistina moze da bude originalna... originalno nije isto sto i istinito.... originalno je nesto sto je novo, i nikad dosad vidjeno...

    naravno, ja kad pomislim "original, originalno" odmah pomislim na umetnost... ta dva pojma su meni uvek povezana... ali, originalno obuhvata mnogo toga...
    Da li bi mogla da nam das primer onoga sto je 'originalno uradjeno', ili sto ti kazes 'nikad do tada vidjeno' ?
    Ili koja istina koja je recena, je 'originalna' ?
    Sa druge strane, da li znas neku laz, koja nije originalna ?
    Laz je jedina originalna, i naravno da nije istinita.
    Istina je samo jedna - fizicko postojanje, i ono nemoze da se kreira, moze samo da se zna ili ne.
    Umetnost je laz, posto se ne aplikuje na svako zivo bice, to je religija koju su neki ljudi kreirali, a drugi ih prate i sluze njima i toj lazi.
    "Velicina umetnosti" zavisi od platezne moci i broja 'vernika'.
    Citat vojinvukic kaže:
    Kada čovek prdne,a iz mehurića izađe ideja...
    A iz ideje izlazi covek koji prdne, a iz mehurica izadje ista ideja, i tako u krug, jel' tako ?
    Citat drth09 kaže:
    Originalno je ono kad pogledaš oko sebe i neopterećen svakodnevicom pomisliš život je lep a sve ostalo je laž Možda otuda stalno pominju umetnost kao istinu. eto ti nove teme za razmišljanje Jupi
    Za mene nema nista lepse od zivota, bilo kakvog, posto drugi osecaj ne postoji. Zivot je osecaj prisutnosti, i svaki drugi osecaj zavisi od tog osecaja.
    Umetnost je samo rec, i ne postoji izvan te reci, sto znaci da je laz.
    Istina je postojanje oko kojeg svaki covek mora da se slozi.
    I ti i ja vidimo sliku, ili cujemo pesmu, za tebe to moze da bude umetnost, a za mene ne.

    Na forumu "Umetnost" sam pokrenuo temu o tome sta je 'umetnost', a sta
    nije, i do sada nikoga ne zanima.

    Jewps

  8. #8

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ako je 'original' - izvor/uzrok iz kojeg se nesto razvilo, sta je onda za vas konkretno - 'original' ?

    Da li su zivot ili istina - 'original' ?

    Odakle potice laz/neistina ?

    Jew peter
    Sve sto stvori priroda to je original.

    Sta je za tebe istina? Prvo to da vidimo. Svaciji zivot je original, jer svako zivi svoj zivot.

    Laz potice iz mozga. Patoloska laz je bolest, a sitne lazi su smisljene iz raznih pobuda.
    Poruku je izmenio tutifruti, 09.12.2008 u 22:47
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  9. #9

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Znaci kad god priroda stvara vodu, ta voda je original, posto pre toga voda nije postojala ?
    Svaki put kada se voda zagreje, priroda je kreirala "originalnu" vrucu vodu ?
    Kako moze bilo koja forma zivota da bude originalna kada dolazi iz
    prethodnog zivota ( nosi kod/sifru zivota iz kojeg se pojavila ) ?

    Kao sto rekoh vise puta, istina je fizicko postojanje, apsolutno nezavisno od reci/jezika, posto one nisu potrebne da bi se istina videla/osetila. Ti znas da postojis (imas osecaj prisutnosti manifestovan kroz
    fizicki bol), ti znas da drvo postoji, nikakve reci ti nisu potrebne da znas
    istinu.
    Niciji zivot nije originalan, posto covek nije izmislio disanje i ishranu koji su jedini faktori koji omogucuju zivot, i bez cega ni jedan zivot ne postoji.

    Za laz si u pravu, ne postoji izvan ljudskog mozga.
    Laz je nesto sto ne postoji, sto nije istina, ne shvatam sta je sitna ili krupna
    laz.
    Posto jos nisam naisao na coveka koji ne prati i ne veruje u neku laz,
    smatram da je termin 'patoloski lazov' - apsurdan.
    Najveci broj patoloskih lazova su oni ljudi koji lazu sebe i druge da fizicka
    smrt nije smrt, posto se posle nje zivot nastavlja.

    Jel' ti nisi primetila da ti zivis u mom zivotu, i ja u tvom, sto znaci da ti zivis
    moj zivot, i ja tvoj ?

    Jel' nisi primetila da neki drugi ljudi imaju kontrolu nad tvojim zivotom ?

    Jewpiter
    Poruku je izmenio Goga, 10.12.2008 u 00:24 Razlog: citat

  10. #10

    Odgovor: Sta je originalno ?

    haha Jupiter...uwjek goworis logicno...heheh swaka cast!
    za mene je original moj ziwot jer ga ja ziwim onako kako ja ocu,cista moja rezija,satkana od istine i ludila
    sustinski,original je autenticni izwor postojanja,istinski i jedan

  11. #11

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    haha Jupiter...uwjek goworis logicno...heheh swaka cast!
    za mene je original moj ziwot jer ga ja ziwim onako kako ja ocu,cista moja rezija,satkana od istine i ludila
    sustinski,original je autenticni izwor postojanja,istinski i jedan
    Da li ti shvatas koliko je ljudi koji su verovali u to sto ti verujes ?
    Kako to moze da se nazove originalno ?
    Ti nisi izvor tvog zivota, niti je tvoj otac bio izvor njegovog, i tako sve do prvog coveka koji je govorio prvi jezik.
    Tvoja sudbina, kao i svaka druga je jedinstvena, a ne zivot, svi drugi imaju osecaj prisutnosti, bas kao i ti.
    Po zakonu logike, a ne religije, mora postojati originalni izvor koji je prouzrokovao sve ovo sto vidimo oko sebe i u sebi.

    Bez obzira sta sam rekao, i dalje je najvaznije ono sto ti dozivljavas i osecas
    da tvoja situacija jeste, razumeo ti to ili ne.

    Ti vrlo dobro znas da ti nisi imao izbor da ne zivis, ili da nemas izbor da
    ne umres, ako zelis da verujes da je sve izmedju tvoj izbor, i da tako flagrantno ignorises spoljni uticaj, to opet nije tvoj izbor, nego tvoj osecaj.

    jew piter

  12. #12

    Odgovor: Sta je originalno ?

    ok jupiter,ali owaj ziwot koji wec imam i koji mi je dat,ipak je moj ziwot,i kao takwog ga kontrolisem..znaci original je..jel..a to sto je ziwot nastao woljom Boga,i da smo swi mi plod same te njegowe zamisli da Zemlja ima ziwote,to je nesto drugo..znaci ja goworim o originalu mog djelowanja u raznowrsnim sferama ziwota i i u raznim krugowima dje moja malenkost ima uticaj
    to je wec original a ta sama cinjenica ziwota je nesto drugo

  13. #13

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Egzotic, ne vredi objasnjavati. Koliko sam shvatila, Dzu ne prihvata tudje misljenje, ma koliko ne bio u pravu. Ima neku sopstvenu filozofiju.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  14. #14

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Probaću da odgovorim u duhu teme i početnog posta. Predpostavljam da je jedini original sam Bog. Dakle Tvorac. Kao takav on jedini zna šta je istina i bez njega se ne može spoznati niti delić toga što se zove istina...

    Laž je sve oko nas. Stvarnost nije ono što mi mislimo da jeste, niti ono što mi vidimo, a uvereni smo da je svet oko nas upravo onakav kakvim ga mi svojim očimam i svojim umom posmatramo. To što smo mi uvereni da vidim su u stvari naše predožbe o tome, dakle potpuno subjektivni dioživljaji, odnosno laži. U konačnom, mi i nismo sposobni da spoznamo original, posebno ne u nekom visokom stepenu...

    Čak i da je tako, uopšte mi ne smeta što živim u lažima...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #15

    Odgovor: Sta je originalno ?

    Memento, ne znam kako bi ateisti prokomentarisali tvoj prvi deo posta

    Zasto mislis da je sve laz oko nas? Ako tako posmatramo stvari, onda smo i mi lazna bica koje je Bog stvorio, kako ti kazes. Zivto se u tom slucaju svodi iskljucivo na laz. Da li je bas tako?
    Poruku je izmenio tutifruti, 10.12.2008 u 16:53
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •