Pošto obraz? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 41
  1. #16

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku

    dakle,istina je,svi mi imamo cenu....
    da, mislim da sam te sada razumela..samo što se nešto od toga može nazvati i snalažljivost..lepše zvuči..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  2. #17

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku


    Mogu da znam za koju cenu se ne bih prodala samo ako sam se suočila sa izazovom.
    apsolutno tacno.....
    nego,ja sam nekako suvise ponosna u nekim stvarima...mozda i tamo gde ponosu mesta ne bi trebalo dati......mozda to nije cak ni ponos koliko sujetnost ili sta vec...nisam sigurna da se sve moze odbraniti moralnim nacelima...ima tu i inata i sujete i cega jos sve ne....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #18

    Odgovor: Pošto obraz?

    ...mada... ...mnogo je bolje prodati obraz nego dupe...

  4. #19

    Odgovor: Pošto obraz?

    inace...
    ovo je jedna od onih tema na kojoj je vrlo ...pa,rekla bih pozeljno,ili podrazumevajuce predstaviti sebe u najispravnijem mogucem obliku....
    Pdooobroooo to je tako normalno na svakom forumu. Narcizam - niko nije narcis, taman posla. Ljubomora - niko nije ljubomoran. Uvek ide prvo serija pravednika, korektna u svakom pogledu. Pa kad se uloguješ, a ono šarena livada puna večito raspoloženih robota, a ne ljudi. Missss'im uvek budem impresionirana.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Pazljivo chitajuci tekst, kapiram da se nisam prodao ni po jednoj tachki. A s obzirom da sam vec prilichno mator, ne verujem ni da cu se prodati.

    Obraz nema cenu.

    Ako ga izgubite, placacete celog zivota mnogo vishe od onog (materijalnog) shto ste dobili. Sudija ce biti ochi ljudi, i to onih koje volite.

    I ogledalo.
    Poprilično se slažem donekle. Kad je porodica i opstanak u pitanju, ne znam da li bih birala sredstva, da moram.

    Što se tiče ostalog... nisam sigurna da ne bih pogazila političke principe zarad radnog mesta iako to oko te politike znam na prvu da osudim i da nekog drugačije gledam i manje cenim. Ummmm, malo licemerno. Ako ni zbog čega drugog, a ono zato što mi se čini da su oni više u ovoj zemlji izgubili svaki smisao. Više se ne zna ni koj pije ni koj plaća ovde. Pa kad preleću lešinari, nek preleće i sitna boranija i snalazi se. To mi se više čini i smešno da stoji kao princip bilo kome. Na sreću ne moram ništa da gazim.

    Ovako sam poprilično ponosan entitet, mogu se pohvaliti, ako je za hvalu .
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #20

    Odgovor: Pošto obraz?

    Apsolutno se slazem sa onim sto je Believer prvo napisala.Razni socijalni slojevi,imaju i razlicita shvatanja o uslovno receno postenju ili probijanju kroz zivot.Sebe smatram postedjenom mnogih problema jer sam iza sebe imala podrsku,znaci nisam imala potrebe da svoj obraz prodam ni za posao,ni zbog stana,niti materijalnih dobara.Ali to je nesto bez cega moses i da ostanes.
    Za sve druge aspekte,kojih sam na srecu bila postedjena(bolesti u mojoj porodici),nisam sigurna kako bih reagovala.Jer,ako bih mogla svojim zivotom
    da branim decu,brata,roditelje,onda bih verovatno pogazila i svoje principe i
    vaspitanje da njih zastitim i da im pomognem,ma kako to zvucalo!

  6. #21

    Odgovor: Pošto obraz?

    posto obraz? pa nema cenu. vaspitana sam tako. mada u sadašnjem vremenu sve je izraženo- sa par nula ili u eurima. nažalost ali trend kapitalističkog društva je da sve ima cenu. ja to ne mogu i neću:
    mada svako pravilo ima izuzetak- možda kad bi mi život bio ugrožen ili daleko bilo, mojoj deci, možda onda
    Poruku je izmenio lado, 13.12.2008 u 01:03
    Najveca vlast je vladati sobom.

  7. #22

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat diktatorka kaže: Pogledaj poruku
    Razni socijalni slojevi,imaju i razlicita shvatanja o uslovno receno postenju ili probijanju kroz zivot.Sebe smatram postedjenom mnogih problema jer sam iza sebe imala podrsku,znaci nisam imala potrebe da svoj obraz prodam ni za posao,ni zbog stana,niti materijalnih dobara.
    Meni ovo deluje kao tvrdnja da su siromašniji skloni prodaji obraza. A da pripadnost socijalnom sloju govori nešto o tome, onda npr. niko ne bi pisao o korupciji univerzitetskih profesora (a o tome se ipak piše).
    Obraz se prodaje u svim socijalnim i društvenim slojevima. Naravno, aspiracije pojedinaca će se razlikovati u zavisnosti od toga šta trenutno poseduje (ne nužno materijalno), ali to samo govori o ceni po kojoj će se prodati, a ne o spremnosti da se proda.
    I vidim, svi se prodaše samo zbog dece i porodice.
    Banalizovaću. Evo linka ka jednom vicu:
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/75641-post342.html
    Može li svako baš da tvrdi da fiktivno nije bogataš?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #23

    Odgovor: Pošto obraz?

    Moze da se otvori i tema "posto bubreg",pa bi i onda bilo raznih odgovora-
    od onih koji bi morali da ga prodaju do onih koji bi imali da ga kupe.
    Sigurno ,pojam postenja je vrlo rastegljiv i svakako da varira,ali da, Mish je
    u pravu,ja za sebe i mislim da sam bogatas-mnogo imam a nije izrazeno ni u
    jednoj valuti i ne vodi se u raznim poreskim upravama.
    Stvar bogatstva i postenja je za svakoga razlicita.

  9. #24

    Odgovor: Pošto obraz?

    he...tesko ljudi cuwaju obrraz,teeeesko..pogotowo kad imas izbore recimo..prije izbora swi 'a owoga puta nece,mi izac na izbore,mi glasat,mi skinut s wlasti' haha pa zakucaju na wrata ponude dzak brasna,200 eura,i 'gospodine OBRAZU dowidjenja prijatno...tako da mrtwom wuku se lako broje zubi...a cim se zakuca sa darowima,onda 'sto je to obraz' ljudi su se iskwarili,ljudi su postali stado owaca,90% ljudi je stetno...

  10. #25

    Odgovor: Pošto obraz?

    ima jedna pesma jednog Matije Beckovica.....


    Kad bih znao da

    Kad bih znao da bih se ponosno držao
    Na robijama i pred sudovima:
    Žario bih, palio, i sve izdržao
    I svemu se odupro golim udovima!

    Kad bih znao da bih sto ispod stopala
    Sam ćušnuo i sam omču namakao:
    Večnosti bi se moja duša dokopala
    A moj dželat bi za mnom zaplakao!


    Al bojim se da bih počeo da molim
    Da plačem, klečim i sve da izdajem,
    Da bih sačuvao samo život goli
    Na sve da pljunem, na sve da pristanem
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #26

    Odgovor: Pošto obraz?

    Svi mi pomalo trgujemo nečim... Relativne su granice kada to čast dolazi u pitanje, a pogotovo kad neko drugi ima pravo da nas za to optuži.
    Časno je poginuti za ideal, ali je pitanje ideala užasno široko...
    Časno je zaleći za odbranu druge osobe, ali u kojim okolnostima?
    Časno je sačuvati brak, ali pod kojim uslovima?
    Časno je držati se principa, ali šta ako zbog njih pati neko nedužan, recimo dete?

    Najčasniji vernik živi kao isposnik, zar ne?

    Većina nas ne ide u krajnosti. Gledamo da sklopimo što prihvatljiviji iznos za završni račun... Dozvoljen minus.

    Lep je osećaj kada nas ne proganja savest, kada možemo reći "ja spavam mirno", kada nam neko dostojan poštovanja kaže... "Poljubiću Vas u obraz, jer Vi ga imate."
    Vrag odneo šnalu...

  12. #27

    Odgovor: Pošto obraz?

    Kada bih dozvolio sebi da prodam obraz ostala bi mi uteha da se oni bez obraza ljube u vrat,pa ko zna možda je i inspirativnije,ali ako nije imao cenu do sada,čisto sumnjam da će ikada imati cenu...sve ostalo u životu možda ima cenu ili većina stvari,ali obraz ne bi trebao da bude ikada ikome na prodaju...zbog sebe i još pre zbog dece koja će ostati posle mene,a i kako bih sam sebe pogledao u ogledalo ili kako bih tek druge u oči mogao da gledam i da živim s tim...

  13. #28

    Odgovor: Pošto obraz?

    Hmm...Dobro je da ovdi nema ovih iz "Otačastvenog" ...

    Odgovor je vrlo prost, na pitanje o "ceni" obraza koji simboliše: čast, poštenje, principijelnost, karakter, moral i čistotu duše --> Cena je sve niža i niža, kurs ide negativnom putanjom i opadajućim oscilacijama na grafikonu ljudskosti....Granice su sve niže i niže...
    Sve valute nadjačavaju i snaže u odnosu na obraz--> Euro, dolar, i dinar, su mnogo jači nego ranije...nekada je jedan obraz vredeo puno više, u odnosu na njih!
    Kada odemo još dalje od 'nekada', vidimo da je obraz bio još skuplji, pa odemo još dalje, i uveravamo se kako tada mnogo obraza nije ni imalo cenu ...
    A danas se obraz može kupiti za šaku dinara...
    I što je najčudnije, obraz se prodaje uvek pod nekim izgovorima-->"Zbog dece, zbog posla, zbog egzistencije, zbog ovog ili onog...."
    A istine je--> Uvek i samo uvek, zbog nas samih, i naših lakših puteva do ostvarenja cilja.....


  14. #29

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku

    Pretpostavimo da vam neko ponudi ogroman novčani iznos, vlast, moć,... bez ikakvih daljih obaveza pod uslovom da pogazite svoje moralne principe (preljuba, učlanjenje u političku partiju sa čijim programom se ne slažete, krađa, napad na drugog čoveka, izdaja prijatelja, korupcija....).

    Koja je vaša cena da pogazite svoja moralna načela?
    Narodna izreka kaže,Svaki čovek je podmitljiv samo zavisi od sume.
    Moralna nacela su vrlo raznolika i nije nuzno da posedujes sva barem ja ne znam ljude koji su apsolutno ispravni u zivotu...... u datoj situaciji većina podlegne iskušenju.Bez obzira šta sad misli.Samo mora biti iskren prema sebi i prema drugima
    Budi ono što jesi,A nemoj reći ono štonisi
    Nikad ne raspravljajte s budalom, ljudi možda neće primjetiti razliku.

  15. #30

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Odgovor je vrlo prost, na pitanje o "ceni" obraza koji simboliše: čast, poštenje, principijelnost, karakter, moral i čistotu duše --> Cena je sve niža i niža, kurs ide negativnom putanjom i opadajućim oscilacijama na grafikonu ljudskosti....Granice su sve niže i niže...
    znači čista fizika

    Cena obraza je obrnuto srazmerna pritisku po glavi stanovnika!

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Obraz "ne primećuje" neonacizam
    Autor Sunny u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 16.06.2012, 02:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •