Pošto obraz? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 41 od ukupno 41
  1. #31

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    @ Aiko

    nigde nije pominjan zivot dece ali ja sam shvatila temu kao pitanje da li bi uprkos svemu i uvek ostali moralno i principijelno nepokolebljivi?
    ne,ne bih,da je moje dete u pitanju
    i mislim da bi to svaki roditelj rekao

    ne govorim o stanu od sto kvadrata ili sefovskom mestu ili ostalim trivijalnostima...

    dakle,istina je,svi mi imamo cenu....
    Ako si prodavac, ne mozes biti moralno i principijelno nepokolebljiv jer radis za profit.

    Ako je za tvoje poslovanje potrebno da kupis nekog, da bi zaradio i prehranio decu, razmislit ces, da li i kako to da uradis? Ako ubedis sebe da je to samo posao, problema nema.

    Naravno da obraz nema cenu. Ipak, svako ima svoju cenu!
    Napraviti posao zivota i preskociti par godina teskog rada... Za razmisljanje je.
    Svojom drustvenom pozicijom cesce kupujem nego prodajem. Nikad ne nudim ali ono sto traze, obicno platim. Imam izbora?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #32

    Odgovor: Pošto obraz?

    -Nism sreo još čoveka da je bogat i pošten.
    -Siromah i pošten nikad nije želeo više nego šta bogat ima.
    -Siroma se raduje tri puta za njegove nove pantalone,prvi put kad ih kupi
    drugi put kad ih opere,i treći put kad ih zakrpi.
    -Na mogu se ja podplatiti,zato što je onaj pre tebe više dao.
    -Davanje mita u plavom kovertu,znači podmićivanje.
    -Davanje u belom kovertu plaćena taksa za rad.A rad se plaća.
    -Dali ste razmislili neko ko vam donese dvesta grama kafe u kancelariji da se zahvali,dali smatrate da je to podmićivanje?Da jer ste vi za taj rad plaćeni.
    Ako vam neko iz zahvalnosti za vaš trud Pruzi neku materialnu stvar ,np.kafa čokolada,itd.vi se učtivo zahvalite i vratite znajte da ste na pravom putu.
    Držite do svoih vrednosti morala.
    Nikad ne raspravljajte s budalom, ljudi možda neće primjetiti razliku.

  3. #33

    Odgovor: Pošto obraz?

    Bio sam u prilici da mi se nudi (u ono vreme, pa bogami i sada) zaista veliki novac da pogazim svoje moralne i mnoge duge principe. Nisam prihvatio. Kasnije (tokom i posle rata) sam saznao de je nuđen i mnogim drugima. Neki su prihvatili, čini mi se. Većina, i to snažna, nije. Baš kao i ja. Danas su moji sinovi ponosni na mene zbog toga...

    Možda je naivno i arhaično, ali ja zaista nepokolebljivo verujem da obraz nema cenu i da nema tih para niti te količine i vrste materijalnih dobara i usluga da zbog toga pređem neku crtu koja je, da se razumemo, iako nevidljiva potpuno jasna svim ljudima koji drže do sebe...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #34

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Pretpostavimo da vam neko ponudi ogroman novčani iznos, vlast, moć,... bez ikakvih daljih obaveza pod uslovom da pogazite svoje moralne principe (preljuba, učlanjenje u političku partiju sa čijim programom se ne slažete, krađa, napad na drugog čoveka, izdaja prijatelja, korupcija....).

    Koja je vaša cena da pogazite svoja moralna načela?
    Ako smatram da ću nekome pomoći da izabere pravi put, da ću nekome navući osmeh na lice i usrećiti ga, cena mog obraza (u materijalnom smislu) je veoma mala.
    Dovoljna mi je reč zahvalnosti onoga koga volim kao znak da sam ga usrećio, pa da budem najbogatiji čovek na svetu i da svoj obraz prodam za tu reč.

    Oni koje ne volim i koje ne smatram pravim prijateljima ne mogu da me kupe ni sa milion reči.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  5. #35

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Svi mi pomalo trgujemo nečim... Relativne su granice kada to čast dolazi u pitanje, a pogotovo kad neko drugi ima pravo da nas za to optuži.
    ...
    Časno je držati se principa, ali šta ako zbog njih pati neko nedužan, recimo dete?
    ....
    Većina nas ne ide u krajnosti. Gledamo da sklopimo što prihvatljiviji iznos za završni račun... Dozvoljen minus.

    Lep je osećaj kada nas ne proganja savest, kada možemo reći "ja spavam mirno", kada nam neko dostojan poštovanja kaže... "Poljubiću Vas u obraz, jer Vi ga imate."
    Заиста лепо речено, свака част.... Питање је само које су границе нашег, тј. индивидуалног морала.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  6. #36

    Odgovor: Pošto obraz?

    ako pitate neke politicare odgovor ce verovatno biti...
    "cijena prava sitnica"....
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  7. #37

    Odgovor: Pošto obraz?

    Moj obraz? Nema cijene. Ja svoj obraz ne dam.

    Sjećam se jednom.. Radila sam u jednom firmi kao zaštitar. Generalni direktor firme koju sam 'čuvala' me je simpatizirao zvao na rafting..itd. Njegov vozač, sa kime sam bila ok, jednom mi je rekao: ''Gle, izvrsna ti je prilika da se pokušaš ugurati u firmu.''. Ali.. Je, pod koju cijenu? Ne hvala. I eto, došla sam ja u 'uredski posao' bez da sam pogazila svoj obraz.

    Opet, tko zna? Da se nađem u nekoj bezizlaznoj situaciji, možda bi i napravila nešto.

    Ali kako sada stvari stoje. Nema tih para zbog čega bi svoj obraz zablatnila.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #38

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku

    Pretpostavimo da vam neko ponudi ogroman novčani iznos, vlast, moć,... bez ikakvih daljih obaveza pod uslovom da pogazite svoje moralne principe (preljuba, učlanjenje u političku partiju sa čijim programom se ne slažete, krađa, napad na drugog čoveka, izdaja prijatelja, korupcija....).

    Koja je vaša cena da pogazite svoja moralna načela?
    Pre izvesnog perioda sam dobila slicnu ponudu.
    Znala sam koje posledice ce nositi moje ne.
    Nisam se predomisljala ni tren.
    I dok je druga strana crvenela od besa i moje drskosti, jer takvu ponudu bi samo budala odbila, rece ...
    A ja nisam mogla.
    Mozda to i nije stvar principa u mom slucaju, bilo bi povredjeno tog momenta nekoliko osoba, oko mene, koje sam zastitila.
    Posle se uspostavilo, da te osobe nisu vredne toga.
    Ali ja se ni jednog momenta nisam pokajala, mogla sam u tom momentu dobiti mnogo toga.
    Ali isto tako se ne bih mogla pogledati u ogledalo, mrzela bih tu osobu sa druge strane.Moj obraz ima visoku cenu, ma koliko je ja sad placala.

  9. #39

    Odgovor: Pošto obraz?

    Samo pod uslovom da su mi deca ugrozena,tada bih mogla sve..

  10. #40

    Odgovor: Pošto obraz?

    Prodaje se nažalost često i za male pare!
    Prodaje se po cenu gubljenja posla, pozicija...možda idem van teme ali i to je prljanje obraza, iskušenja...slab karakter a oči kao kod bake u Crvenkapi sve bi.

    Da li bi pogazila svoja moralna načela, trebala bih iz prve reći ne...ali ne smem se zakleti, što reče Davorjanka kada bi mi deca bila ugrožena!
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  11. #41

    Odgovor: Pošto obraz?

    Najgore su sitne transe. Kada dobijete mizeriju ili samo mogucnost da zadrzite stecenu poziciju. Onda zazmurite. Cutite, jer sve je to u cilju progresa, i ne mozete nista protiv sistema i stom drugi cute. Mic po mic izdajete sebe, menjate se. Prestajete biti buntovnik, revolucionar. Svet jednostavno tako funkcionise. Starite.





    Ma ima jos goreg...
    Kada mladi koji dolaze za vama, nisu buntovnici i revolucionari i njima je sasvim normalna i prirodna ta mutljavina za koju ste upravo stvorili u sebi kompromis moralnosti, etike i licne koristi. Posle dve decenije rada!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Obraz "ne primećuje" neonacizam
    Autor Sunny u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 16.06.2012, 02:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •