Pošto obraz?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41
  1. #1

    Pošto obraz?

    Danas sam vodila zanimljiv razgovor u kancelariji. Krenuli smo od korupcije, a stigli do sopstvenih obraza. Moja mlada koleginica, tek izašla sa fakulteta, tvrdila je da nema te privilegije koja bi je naterala da učini nešto protiv sopstvenih načela.
    Bilo mi je slatko i drago što ona tako misli, ali sam je samo pitala koliko je imala prilika da iskuša svoju moralnost. Da li bi pristala na nepristojnu ponudu (jbg, ja joj rekoh da ne bih čekala dva miliona dolara, dosta bi mi bio jedan i matori Robert Redford)? Da li bi se učlanila u političku stranku (pa čak iako se ne slaže, delimično ili u potpunosti, sa programom iste) ukoliko bi joj to garantovalo obezbeđen posao i egzistenciju njene porodice? Da li bi nekom nedužnom namestila zvrčku ukoliko bi joj to obezbedilo ostvarenje ambicija?
    Ubeđena sam da svi imamo svoju cenu po kojoj ćemo se prodati. Za sebe mogu da tvrdim koja nije moja cena. Suviše sam skupa kurva da bih se prodala za piće, garderobu ili letovanje. Više od toga mi nije nuđeno, pa ne mogu da tvrdim da ne bih pristala ne bolje ponude. Igrom slučaja, nisam morala da se politički angažujem ne bih li dobila posao. Da ga nemam, ili da je to jedini put da neko moj dobije posao, ne isključujem mogućnost da bih i to uradila. Nisam zaboravljala da me je neko zadužio, i nisam ga gazila samo da bih se popila na stepenicu više.... Koliko sebe poznajem, to ne bih učinila ma koliki broj stepenica više da je u pitanju.

    Pretpostavimo da vam neko ponudi ogroman novčani iznos, vlast, moć,... bez ikakvih daljih obaveza pod uslovom da pogazite svoje moralne principe (preljuba, učlanjenje u političku partiju sa čijim programom se ne slažete, krađa, napad na drugog čoveka, izdaja prijatelja, korupcija....).

    Koja je vaša cena da pogazite svoja moralna načela?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Pošto obraz?

    Pazljivo chitajuci tekst, kapiram da se nisam prodao ni po jednoj tachki. A s obzirom da sam vec prilichno mator, ne verujem ni da cu se prodati.

    Obraz nema cenu.

    Ako ga izgubite, placacete celog zivota mnogo vishe od onog (materijalnog) shto ste dobili. Sudija ce biti ochi ljudi, i to onih koje volite.

    I ogledalo.

  3. #3

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Danas sam vodila zanimljiv razgovor u kancelariji. Krenuli smo od korupcije, a stigli do sopstvenih obraza. Moja mlada koleginica, tek izašla sa fakulteta, tvrdila je da nema te privilegije koja bi je naterala da učini nešto protiv sopstvenih načela.
    pa,tek je izasla s faksa....razumljivo je da se igra principijelnosti...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Koja je vaša cena da pogazite svoja moralna načela?
    Zavisi.
    Ako je u pitanju zivot mog sina,nema sta ne bih uradila,na koja vrata ne bih zalupala i od koga ne bih zaiskala....
    Inace...
    ja nisam potekla sa socijalnog dna,i vrlo malo mi znace statusni simboli,uspon na drustvenoj lestvici,vile,kamioni,avioni....mozda to cak nema ni veze sa tim u kakvoj porodici sam zivela,nego sam jednostavno takva...nije mi potreban luksuz,ni prestiz,tek malo komfora i ono sto se na zapadu zove "normalan zivot".....
    bilo je situacija gde sam mogla da dobijem ono sto zelim da sam se obratila ljudima koje poznajem....ali....ako nekog u Gimnaziji nisam videla u prostoru mene bi bilo strasno sramota da sad kad je postao mudo udjem u njegovu kancelariju i pozovem se na srednjoskolske dane...
    nisam koristila ni oceve veze u zivotu...treba uci negde i kazati :Dobar dan,ja sam cerka tog i tog..."....

    Moralna nacela su vrlo raznolika i nije nuzno da posedujes sva....barem ja ne znam ljude koji su apsolutno ispravni u zivotu......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #4

    Odgovor: Pošto obraz?

    35 000 Eur


    Neke sitnice, koje ne vidi niko, prodajem i za 2000 Eur!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Pošto obraz?

    Mnogo toga sam želela od života i još uvek želim i mnogo puta sam imala priliku da dobijem to na lakši način, ali je taj lakši način uvek nekako podrazumevao prodaju i gaženje principa..

    nije da nisam razmišljala da zažmurim, stisnem zube i dodjem do cilja brzo i "lako"..ali ipak nisam..i drago mi je da nisam..

    prevarila bih ja druge, ubedila ih, ali ne bih mogla sebe pogledati u oči..a volim ogledalo i volim te podočnjake koji me sačekaju svako jutro i volim taj teži put koji te podočnjake pravi..

    neka, ne moram baš sve imati..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #6

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    35 000 Eur


    Neke sitnice, koje ne vidi niko, prodajem i za 2000 Eur!



    inace...
    ovo je jedna od onih tema na kojoj je vrlo ...pa,rekla bih pozeljno,ili podrazumevajuce predstaviti sebe u najispravnijem mogucem obliku....tema koja ulazi u isti kos kao i Za ili protiv pravog krzna,Vegetarijanac ili ubica?, Da li bi ste dali organ? ,Jeste li protiv kaznjavanja dece? ,i tako dalje i tako dalje.....


    po svemu sudeci,ja nisam nikako uzoran clan drustva.....i bole me usi da lazem o tome....lazem ,dabome,ali u drugim situacijama.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #7

    Odgovor: Pošto obraz?

    A ja, kao i na svim temama, odgovaram onako kako zivim.


    Nadam se da je i to dozvoljeno?

  8. #8

    Pošto obraz?

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku

    neka, ne moram baš sve imati..
    naravno....

    ne bih cak bila ni roditelj kao sto su roditelji onog Srbina koji je nasmrt pretukao druga pa zbrisao iz Amerike....mislim da bih smatrala ispravnim da moje dete snosi odgovornost za ono sto je ucinilo....
    ali,da mu ovisi zivot o necemu.....brrrr.....na to ne smem ni da mislim.....a kamoli da olako dam izjavu da nema tog principa kojeg ne bih zgazila......

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    A ja, kao i na svim temama, odgovaram onako kako zivim.


    Nadam se da je i to dozvoljeno?
    da li ti sebe vidis kao nekog ko podilazi opstem ukusu?

    ne bi ja to kazala....
    Poruku je izmenio Mish, 14.12.2008 u 22:56 Razlog: spajanje uzastopnih poruka
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #9

    Odgovor: Pošto obraz?

    Od onih sam, koje su vaspitavali da obraz nema cenu ...

    Obraz je za mene svetinja, pare dodju i prodju,nikad mi nisu bile preterano vazne, kad ih imam trosim ih, kad ih nemam znam da zivim bez njih, na nekim funkcijama budes, pa opet sa promenom vlasti i ti ostanes bez njih tako da je u mom slucaju to iskljuceno, suvise sam veliki idealista da bi prodala sebe za sacicu iluzije ...

    Ambiciozna jesam, ali ne gazim preko svega zbog svojih ambicija

    Mozda jedino ako bi bio ugrozen zivot od meni bliskih osoba ... mozda jedino tada ...

    U svakom drugom slucaju obraz kod mene nije na prodaju,jer u suprotnom,
    ne znam kako bih sama sebe mogla pogledati u ogledalo a da nepljunem na sopstveni lik ...

  10. #10

    Odgovor: Pošto obraz?

    Ma nisam se ni osetio prozvanim, ali mi se chini da maaalko generalizujesh stvari, i to u "namerno cu pisati shto lepshe o sebi na shkakljivim temama" pravcu...

    ...inache, ako ikada budem pocheo da lazem na virtualnim igralishtima, bicu najveci frajer, poluchovek - polusvetac - poludzemsbond (izadje mi na 3 polovine, al' nek' ide zivot )...i imacu najveci...obraz...




    P.S. Mada, kad pogledam koliki je broj neukaljanih idealista, prosto se zabrinem...shta cu ja tu...

  11. #11

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ali,da mu ovisi zivot o necemu.....brrrr.....na to ne smem ni da mislim.....a kamoli da olako dam izjavu da nema tog principa kojeg ne bih zgazila......
    nisam razumela da se pominjao život dece, zato sam napisala to što sam napisala..mislila sam na posao..

    a to da mi je život deteta visio o koncu, imala sam priliku da doživim i tada zaista nije bilo vrata na koja nisam zakucala i načela koja nisam pogazila..i trpela iživljavanja kojekakvih nazovi, lekara..poniženja..svega..

    da, u pravu si..tu cene ne postoje..ni obrazi..ma ništa, samo borba za goli život..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #12

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Ako je u pitanju zivot mog sina,nema sta ne bih uradila,na koja vrata ne bih zalupala i od koga ne bih zaiskala....
    ...ako je to u pitanju, onda generalno ni ne mozemo govoriti o ceni obraza, jer ne postoji moralna mrlja koja bi mogla da uprlja obraz ukoliko bi to bilo neophodno za život nekome tebi bliskom... tu pre može da bude kršenje nekog (zacrtanog) principa ili slično, ali svako gaženje toga kad su deca u pitanju je vrlo jednostavno i irelevantno...

    ...a što se mog obraza tiče... ...prodato...

  13. #13

    Odgovor: Pošto obraz?

    @ Aiko

    nigde nije pominjan zivot dece ali ja sam shvatila temu kao pitanje da li bi uprkos svemu i uvek ostali moralno i principijelno nepokolebljivi?
    ne,ne bih,da je moje dete u pitanju
    i mislim da bi to svaki roditelj rekao

    ne govorim o stanu od sto kvadrata ili sefovskom mestu ili ostalim trivijalnostima...

    dakle,istina je,svi mi imamo cenu....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #14

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ne govorim o stanu od sto kvadrata ili sefovskom mestu ili ostalim trivijalnostima...

    dakle,istina je,svi mi imamo cenu....
    Ne govoriš ti jer očigledno znaš da se ne bi za to prodala.
    Ali za sebe nisam sigurna da se ne bih prodala i za stan od 20 kvadrata u situaciji da nemam krov nad glavom i nemam sredstava da obezbedim čak ni da platim kiriju.
    Ja znam da se ne bih prodala za šefovsko mesto, ali nisam sigurna da se ne bih prodala za radno mesto. Mogu biti sigurna tek kada dođem u takvu situaciju.
    Zašto pričamo samo o životima dece? Protivno je mojih načela, ali sam i te kako znala da tarem dupetom pod samo da bi neko iz moje porodice dobio bolju medicinsku negu. Ne jednom sam se smeškala idiotu na šalteru ne bih li ipak odradila posao koji znam da moram da odradim. Ne jednom sam na poslu došla u situaciju da oćutim "Marš u p... materinu" kada je sve u meni govorilo da osoba zaslužuje i gore.

    Mogu da znam za koju cenu se ne bih prodala samo ako sam se suočila sa izazovom.
    Poruku je izmenio Mish, 12.12.2008 u 22:12
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #15

    Odgovor: Pošto obraz?

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku

    neka, ne moram baš sve imati..
    SLazem se, ali...

    Deca?
    Stambeni prostor za njih, skolovanje, bar neki standard?
    Siromasniji ljudi imaju manji frizider i manje ogledalo...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Obraz "ne primećuje" neonacizam
    Autor Sunny u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 16.06.2012, 02:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •