Na muci se poznaju junaci
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Na muci se poznaju junaci

    Ovo nije tema o lečenju mamurluka. Ona se nalazi na drugom mestu.
    I ovo je priča za mušku kafanu, jel ženski svet nikad baš suviše ne presisa. Kod ženskog sveta je reč o umoru, lošoj hrani i hroničnoj migreni.

    Elem, juče ste presisali. Mislim, nije da ste suviše popili, pamtite i bludnije dane. Ali, eto šta se desi kad se čovek ubaci u porodične kalupe. Izgubi se forma.
    Dočekuje vas jutro. Žedni ste. I užas vas boli glava. Želudac u rasulu. Faca vam je izgužvana, oči još uvek blago zakrvavljene.
    Ona vas dočekuje:
    a) sa izrazom gađenja jer ste opet dokazali da ste samo jedna pijana muška svinja koja ne zna šta je dosta, i sve vam po spisku što u sebi, što na meniju jer već zna čime lečite mamurluk; zvocanje dodavati po potrebi
    b) sa osmehom (i blagim likovanjem jer tek će vas uhvatiti za ono sinoć) ni ne pominje (za sada) nemile događaje i pravi se kao da se ništa nije desilo.
    U svakom slučaju, ona vas dočekuje onako kako vas baš ne dočekuje svako jutro.
    Pomaljate nos međ' svet. Čak i oni koji sinoć nisu bili očevici tuluma po liku i delu kada se pojavite međ' svetom nesumnjivo će znati šta vas je zadesilo.
    I naravno, postajete žrtva. Nudiće vam da popijete još jednu za dobro jutro (a na A od alkohola vama se umire koliko vam se sloši) jer klin se klinom izbija. Pitaće vas da li je to alkohol možda za vas prošlost, nikako daleka budućnost. Neke skotine će se čak i drznuti da vam čašicu poture pod nos, samo malo da omirišete (možda se ipak predomislite).
    .....
    Kako reagujete? Da li vam je dosta već svoje muke i odsečno i autorativno prekidate svaku temu o tome ili ipak ostajete da "dežurate" za sve prozivke?
    Umete li da uz bećarski osmeh izdržite i dan posle?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Na muci se poznaju junaci

    Ma koje izdržavanje dana posle,kratko staviš do znanja skotu da se smiri-jer dole navedeno može samo neki težak idiot da radi,a da se napije se desi svakome...normalno,odma da se ogradim-samo ako se to retko dešava,a ako je osoba alkos,onda to već treba umlatiti...

  3. #3

    Odgovor: Na muci se poznaju junaci

    ja wolim da kazem za to recimo 'mrtwom wuku se lako broje zubi' hehe...stoga,kad je muka,ne budi tuka nego se u u recimo beznadeznoj situaciji pokazi da si sposoban da 'spasis swijet'zwuci strasno,ali samo malo stisnes 'damu' i slozices situaciju ma koja da je

  4. #4

    Odgovor: Na muci se poznaju junaci

    ...nisam se nikada u životu napio...

  5. #5

    Odgovor: Na muci se poznaju junaci

    Umete li da uz bećarski osmeh izdržite i dan posle?
    Eto. Pa nek mi neko kaze da tu nema neka tajna veza.



    Inache, prezirem alkohol.


  6. #6

    Odgovor: Na muci se poznaju junaci

    Priznajem da nisam junak. Ma kakvi bre. Ni J od junaka. Iako sam sklon dobroj kapljici (sva sreća) relativno loše podnosim alkohol, a enigmu zvanu mamurluk nikad nisam umeo da rešim ni blizu lako podnošljive jutarnje pojave posle bančenja...

    Dani, odnosno jutra kada sam posle kratkog sna (postoji teorija koju sam svojevremno čuo u meni omiljenoj kafani Tri šešira da 15 min dremanja za kafanskim stolom uspešno supstituiše noć u krevetu) opet počinjao (nastavljao) sa cirkom su zaista bila više nego retka retka...

    I, još nešto. Krilatica - Klin se klinom izbija je najveća i najbesramnija laž u čitavoj istoriji. bar što se mene tiče...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Slične teme

  1. Omiljeni stripovi i strip junaci
    Autor yige_gui u forumu Umetnost
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 29.12.2015, 17:25
  2. Nije lepo smejati se tudjoj muci, ali....axaxaxa!
    Autor _baba_ u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 07.08.2013, 22:30
  3. Filmovani junaci iz stripa
    Autor love hunter u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09.01.2011, 18:25
  4. Koliko nas stranci poznaju!?
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 18.06.2008, 06:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •