"Slovo o jeziku" - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Đorđe Balašević

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Zavisi na kom ga jeziku slusas...
    A šta ovo tačno znači?
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #17

    Odgovor: Đorđe Balašević

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    @ iskvarena verzija hrvatskog ili kako god beše. Evo kako ja vidim stvari, bez ikakve dalje želje za objašnjavanjem. Jezik jedan, koji se zvao ovako ili onako smo govorili svi dok nas barabe belosvetske, a ne Balašević, nisu oterale u rovove i gurnule nam noževe u ruke da se lepo pokoljemo dok su se oni sladili po Dejtonima i prilčno dobro se razumeli na svojim različitim maternjim jezicima. Sram nas bilo kako smo naseli. Meni svi naši jezici isto zvone, na nesreću i glupost. Kada objašnjavam strancima kako to da se ja razumem sa devojkom koja je iz Hrvatske, ja kažem da ja govorim Srpski, a ona Hrvatski, i da su to dva slična jezika, a ona kaže da nisu slični nego isti. I dosta mi više toga. Možemo da im menjamo imena i dodajemo-oduzimamo reči, ali biće isti, bar dok je mene, biće isti i sve ću ih lepo razumeti, uvek. I ovo konkretno što je on rekao može da se razume na zilion načina. I ja ću pokušati da ne vidim u svemu što neko kaže ili uradi napad na moj integritet. Pokušaću.

    Plitki smo mi koji ga volimo, izgleda, jer ne razumemo u čemu se ogleda njegova plitkost.

    Ma lepo je to sve,ali ne zaboravimo da su rovovi postojali,jezici su promenjeni,meni zrakomlat nije isto što i helikopter,sa slovencima i makedoncima se maltene i ne razumem,a ovaj bosanski(ex srpsko-hrvatski valjda)mi tek extra zanimljiv...

    A što se čika Đoleta tiče,pokazao je da je šoumen nema sumnje,ali sad je pokazao i da nema granice njegovoj gluposti
    Što se mene tiče on je uvek i bio šlihtara,ali sad je to samo potvrdio...

    Kad te neko pljune k'o on što je ovim na Srbiju,onda i kažeš-pljunuo je,pa makar hteo on da time pokaže kako narodi nisu razjedinjeni,krio se iza 'skrivene poruke',nema to nikakve veze,tu poentu neko sa njegovim kapacitetom može da iskaže i na 1000 drugih načina...

    Nego ako je sve to jedan jezik,što nije rekao da oni pričaju iskvarenim srpskim,pa da se zato razumeju...eeee...nema ovde nikakve prizemnosti,nego mora da postoji i nešto što se zove nacionalna svest,i kad neko pljune bilo kako i pod bilo kojim izgovorom na taj narod da se to i kaže i bojkotuje ta persona....a ne još da mu povlađujemo i padamo na njegove prizemne fore koje tu uvredu koju je on naneo srpskom narodu čine još grđom,budući da nas čovek očigledno smatra glupima ili nečim još grđim...samo čekam još da ga vidim i na nekoj emisiji na RTS-u kao bitnog gosta,pa da zaključim da nam je država i definitivno dotakla dno dna...

  3. #18

    Odgovor: Đorđe Balašević

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Nego ako je sve to jedan jezik,što nije rekao da oni pričaju iskvarenim srpskim,pa da se zato razumeju...eeee...nema ovde nikakve prizemnosti,nego mora da postoji i nešto što se zove nacionalna svest,i kad neko pljune bilo kako i pod bilo kojim izgovorom na taj narod da se to i kaže i bojkotuje ta persona....a ne još da mu povlađujemo i padamo na njegove prizemne fore koje tu uvredu koju je on naneo srpskom narodu čine još grđom,budući da nas čovek očigledno smatra glupima ili nečim još grđim...samo čekam još da ga vidim i na nekoj emisiji na RTS-u kao bitnog gosta,pa da zaključim da nam je država i definitivno dotakla dno dna...
    Ja kanda onda nemam tu nacionalnu svest jer mi ne pada na pamet da bojkotujem Balaševića. Jel zbog toga oni sa nacionalnom svešću treba da bojkotuju i nas koji smo bez takve vrline?
    A dokaz da nam je država dotakla dno dna sam doživela još onomad. Još onomad, kada je postalo bitnije od svega jezik, narečje, dijalekt, nacionalna pripadnost, način kako se krstimo (klanjamo), ...
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #19

    Odgovor: "Slovo o jeziku"

    Meni lično, uopšte nije važno kakav je čovek taj Balašević. Da li je skot ili ne? Hebe mi se da li je egoista, ili altruista, odnosno, da li piše levom ili desnom rukom, za koga navija, da li je ljubomoran, šta voli da jede, da li krade, ili ne krade, da li voli da kreše svoju ženu s preda, ili otpozadi itd, itd.

    Hoću da kažem da je on, pre svega pesnik, pa tek onda i tamo daleko iza toga sve ostalo. Dok god u njegovim pesmama budem prepoznavao neke univerzalne i meni dopadljive vrednosti, ja ću ga slušati i baš me briga šta priča na koncertima, da li je cicija ili ne, dali je dobar ili loš, odnosno kojim jezikom priča, kojim sluša, a kojim piše...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #20

    Odgovor: "Slovo o jeziku"

    Mish:
    Ja kanda onda nemam tu nacionalnu svest jer mi ne pada na pamet da bojkotujem Balaševića. Jel zbog toga oni sa nacionalnom svešću treba da bojkotuju i nas koji smo bez takve vrline?

    A dokaz da nam je država dotakla dno dna sam doživela još onomad. Još onomad, kada je postalo bitnije od svega jezik, narečje, dijalekt, nacionalna pripadnost, način kako se krstimo (klanjamo), ...
    Što se nacionalne svesti tiče,ako ti to ne vidiš kao ja,onda je možda i nemaš,pitam se šta bi nemci rekli da neki njihov pevač kaže u francuskoj kako on u stvari peva na iskvarenom francuskom...

    O tačno kojoj državi sad pričamo?Bilo ih je vala u zadnjoj deceniji 3...

    memento:
    Hoću da kažem da je on, pre svega pesnik, pa tek onda i tamo daleko iza toga sve ostalo. Dok god u njegovim pesmama budem prepoznavao neke univerzalne i meni dopadljive vrednosti, ja ću ga slušati i baš me briga šta priča na koncertima, da li je cicija ili ne, dali je dobar ili loš, odnosno kojim jezikom priča, kojim sluša, a kojim piše...
    Ne zanima ni mene da li je cicija,švaler itd...ali što se tiče toga šta priča po koncertima,to me itekako zanima ako ponižava moj narod na istim,zarad svoje prođe...uostalom,kao što sam dole napisao:

    'tu poentu neko sa njegovim kapacitetom može da iskaže i na 1000 drugih načina...',e sad,treba se ipak zapitati zašto je izabro baš ovaj,tako nešto ne može da prođe,bar kod mene ne...

    Uostalom,svako ima pravo na svoje mišljenje,što se mene tiče na koncert da mu odem ili CD njegov da se z... pa da opet kupim neću sigurno...

  6. #21

    Odgovor: "Slovo o jeziku"

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Što se nacionalne svesti tiče,ako ti to ne vidiš kao ja,onda je možda i nemaš,pitam se šta bi nemci rekli da neki njihov pevač kaže u francuskoj kako on u stvari peva na iskvarenom francuskom...
    Stvarno ne znam šta bi rekli nemci. I znaš šta, baš me mnogo to i ne interesuje.
    Nacinalna svest nekad može biti mnogo značajnija u negovanju i vrednovanju umetničkih i naučnih dometa. Ali, eto, nekad je valjda bitnije nacionalnu svest posmatrati samo vrednovanjem busanja u grudi.
    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    O tačno kojoj državi sad pričamo?Bilo ih je vala u zadnjoj deceniji 3...
    O kojoj god želiš od te tri. Isto važi za sve tri.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #22

    Odgovor: "Slovo o jeziku"

    Mish:
    Nacinalna svest nekad može biti mnogo značajnija u negovanju i vrednovanju umetničkih i naučnih dometa. Ali, eto, nekad je valjda bitnije nacionalnu svest posmatrati samo vrednovanjem busanja u grudi.
    Aha,sad sam shvatio-negovaćemo njegovu muziku i život kao jednog od naših velikana koji je btw,onako iz zezanja pljunuo na nas onog trenutka kad je reko da priča iskvarenom verzijom hrvatskog,a samim tim i rek'o da srpski ne postoji,a uopšteno ni Srbi kao nacija ako već hoćeš,pljunuo nas žestoko,al mi ćemo ga negovati kao deo kulturne baštine,šta li već...,samo napred,al bez mene...ja se eto ovde sad kao nešto busam u grudi i zaboravljam šta je taj Đole za našu kulturu sram me bilo,šta li već...
    Poruku je izmenio Uprolazu, 30.01.2009 u 19:59

  8. #23

    Odgovor: "Slovo o jeziku"

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ne zanima ni mene da li je cicija,švaler itd...ali što se tiče toga šta priča po koncertima,to me itekako zanima ako ponižava moj narod na istim,zarad svoje prođe...uostalom,kao što sam dole napisao:

    'tu poentu neko sa njegovim kapacitetom može da iskaže i na 1000 drugih načina...',e sad,treba se ipak zapitati zašto je izabro baš ovaj,tako nešto ne može da prođe,bar kod mene ne...

    Uostalom,svako ima pravo na svoje mišljenje,što se mene tiče na koncert da mu odem ili CD njegov da se z... pa da opet kupim neću sigurno...
    Da, potpuno se slažem. Takođe verujem da svi mi imamo pravo da brinemo o svom narodu na način kakav mi smatramo svrsishodnim. Ne želeći da cepidlačim i ulazim u neku dublju raspravu, ali, po meni, takav pristup, koji primenjuješ (na koji imaš potpuno pravo i koji sam i ja dugo primenjivao) po svaku cenu, ko zna gde bi nas odveo...

    Da li mi znamo nešto više privatno o brojnim velikim ljudima iz istrorije o kojima imamo visoko mišljenje? Ko zan kakvi su oni bili? Našao sam brojne porvrde da je, recimo, Džon Vejn bio čist fašista i rasista. Da li to znači da nije bio veliki glumac? Naravno da ne. Ovim ne želim da kažem da je Balašević, niti velik niti ne, već da sam siguran da će se, ipak, samo pamtiti njegove pesme što je dobro, bez obzira šta mi milsili pojedinačno o njemu...

    Inače, o njemu kao privatnom licu nemam nikakvo mišljenje, ali zaista volim da poslušam njegove pesme...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #24

    Odgovor: "Slovo o jeziku"

    Ne želim da ga branim, niti da ga opravdavam za izrečeno. Pretpostavljam da je lupio, pa ostao živ. Uvek je bio sklon da se umiljava publici pred kojom je, pa ga je i tada ponela priča. Ne mislim da je to nešto više od lične slabosti.
    Inače, taj isti Đorđe Balašević je moj život oplemenio, začinio ga na najlepši mogući način svojim pesmama. Njegove pesme su bile zvučna podloga za mnoge najlepše trenutke u mom životu i ja sad nemam nameru da pljunem po tome zato što se on izlupetao na nekom koncertu.
    S druge strane su neke najveće patriote moj život unakazile i uskratile mi životna zadovoljstva u nemerljivim razmerama. Iskreno, u mnogim takvim situacijama tešile su me, pa i hrabrile, baš Đoletove pesme.
    Kad se ta dva saberu, moj glas je uvek na Balaševićevoj strani.
    Vrag odneo šnalu...

  10. #25

    Odgovor: "Slovo o jeziku"

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Meni lično, uopšte nije važno kakav je čovek taj Balašević. Da li je skot ili ne? Hebe mi se da li je egoista, ili altruista, odnosno, da li piše levom ili desnom rukom, za koga navija, da li je ljubomoran, šta voli da jede, da li krade, ili ne krade, da li voli da kreše svoju ženu s preda, ili otpozadi itd, itd.

    Hoću da kažem da je on, pre svega pesnik, pa tek onda i tamo daleko iza toga sve ostalo. Dok god u njegovim pesmama budem prepoznavao neke univerzalne i meni dopadljive vrednosti, ja ću ga slušati i baš me briga šta priča na koncertima, da li je cicija ili ne, dali je dobar ili loš, odnosno kojim jezikom priča, kojim sluša, a kojim piše...
    Nije ni meni bitno na kom jeziku govori i peva dok god ga razumem, ali ne mogu da prelazim preko karaktera javnih ličnosti. Isto važi za pisce, za glumce, da ne pominjem političare. Njihov javni rad ne mogu da razdvojim od privatnog. Loš čovek ne može biti dobro ništa, pa ni pesnik, slikar, glumac... A za ovog mislim da je slina.
    Baš me briga za nacionalnu svest, ja sam Jugosloven, liliputanac, počasni građanin Zemlje Bez Batina, dvojni državljanin Dembelije i Kraljevine FarFarAway, ali ljigavost koju osetim kad čujem čoveka kako priča...
    Volim neke njegove pesme...mnoge, zapravo... ali sve sam to zavoleo pre nego što sam odrastao i saznao da ljude treba deliti samo na dobre i loše, a on je loš. A ja stare ljubavi ne zaboravljam, ne odbacujem, ne mrzim. Voleo bih samo da njegove pesme nemaju ništa s njim, eto.
    A ovi glasovi kako pljuje sve što je srpsko: man'te me toga.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  11. #26

    Odgovor: "Slovo o jeziku"

    Da bi omalovažio jezik kao nacionalni indentitet, moram da napravim ovakvo poređenje: ako ja kao Pravoslavni hrišćanin smatram da su Pravoslavni hrišćani samo oni koji govore srpskim jezikom onda sam izgubio pojam gde su tu ostali narodi Pravoslavni, a koji negovore mojim jezikom.
    Težina izgovorene reči Đorđa Balaševića nije u priči o iskvarenom hrvatskom jeziku, već u pritvornosti i dodvoravanju, zarad nekog svog interesa, a zanemarujući pritom novija dešavanja koja su vrlo bitna između Hrvata i Srba. Đorđe je javna medijska ličnost i u tome mu je i težina svake izgovorene pogrešne reči osuđujuća za njega. Da je u Engleskoj rekao na srpskom da govori iskvarenim engleskim jezikom svi bi to sa simpatijom prihvatili. E ovde je zanemario tu komšijsku zlobu i globu. A znao je to. Međutim ako je to stvar njegovog ubeđenja o jeziku koji govori i na kome peva, onda ja to odobravam i razumem. Ali nerazumem zašto onda to dosad nije ovde izgovorio, nego je otišao dželatu da ljubi ruku.
    In vinas veritas

  12. #27

    Odgovor: "Slovo o jeziku"

    E,da nisam otišla na trač mislim da nebi nikada dospela do ove teme.
    Čudan smo mi narod,prijatelji,neprijatelji,gospoda sirotinja drugovi kapitalisti,seljaci bogataši,nacionalisti,ustaše,četnici,a jezik nam uvek i navek isti.
    Posle rata drugog svetskog rodih se pa u jednoj jedinoj velikoj zgradi na dva sprata živeli mi:Nemci,Mađari,Slovaci Slovenci,Hrvati,Srbi,Jevreji,kako smo se lepo,mi deca igrali,niko nije ni znao,ko je koje vere,nismo se ni krstli.
    A sada,hrvat se u pravoslavnoj crkvi prekrsti u srpsu veru,eto to mu sada baš odgovara i treba takva vlast.
    Onda posle ode u Sloveniju i sad ga tamo sramota što je Srbin,pa se ponovo prekrsti u katoličku veru.Ajme koliko toga beše.A da negovorim o novokomponovanim pravoslavcima koji slave Slavu za koju nisu znali ni da imaju.Puca se iz pištokja,kalašnjikova.
    Vratio se sinak iz zatvora pokrao nekoliko pošti,odležao svoje a i opet će za koji mesec,došao iz druge Srpske države,opalio rafal iz kalašnjikova,nikom ništa,radost i veselje.
    Nedirajte mi Đoleta neko reče pored njegovih pesama osetila sam da mogu biti vesela to ja sada kažem i onda kada nisam za veselje.Šta je to rekao ,,,,ništa ,,,
    Čovek pesnik,nije nikoga ubio pokrao,samo nam je ostavio predivne pesme koje sada svi slušamo.
    I opet zaboravih,mrzi me da citiram,neko reče u Engleskoj da je nešto tako rekao svi bi se nasmejali.

    I šta ste se uhvatili kao pijan oko plota za nešto tako banalno,neprimećujuće.Eto zato nama nikada neće biti bolje,nikada stalno se vrtimo u krug,i sada već to više nije krug,većma vrzino kolo pa ako tako nastavimo zaista nigde nećemo i nikada stići.
    Ovo bi mogla biti moja kolumna da sam iole poznata.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  13. #28

    Odgovor: "Slovo o jeziku"

    Đorđe Balašević - neopevana ljiga od čoveka ... od kada je "spev'o stih Titu" ne prestaje da se šlihta i uvlači svima, svemu i svačemu, tako da ova opservacija o jeziku, odnosno lizanje gooze publici u Hrvatskoj, uopšte ne čudi ... bilo bi iznenađenje da ljigavština ima sopstveni stav o bilo čemu, ali ovo ne.

  14. #29

    Odgovor: "Slovo o jeziku"

    Slina!

    Iako sam ga, njega, njegov umetnički karakter i njegove pesme, veoma poštovao, zgadio mi se i Oliver Dragojević. Normalno, zbog svojih nacionalističkih bljuvotina. Nekako samostalno, bez moje "svesne zabrane", vremenom mi nisu prijale više ni njegove pesme. Jedino je Cesarica duuugooo odolevala, tako da mi samo ona još ponekad zategne čivije. Ali svaka druga njegova pesma mi izaziva nezgodne reakcije u želudcu.

    Istovrsnu reakciju dobijem kada mi se "pojavi" Đorđe Balašević. S tim da sam njega počeo da otpisujem bitno pre ovog "incidenta" u Lijepoj Njegovoj, pa i pre no što su mu koncerti počeli da liče na političke mitinge. Desilo se to onog dana kada u Somboru, ej u Somboru(!), nije izašao na bis, no je otaljao koncert u prepunoj hali i zbrisao. Od ta doba i njegove pesme, bez obzira na moje odrastanja uz njih, su počele da mi smetaju. Malo, po malo, same od sebe, a ne da sam ja kad počnu pritiskao skip. Eto, za razliku od Olivera, od Đoletovog repertoara još uvek više pesama, ne samo jedna, znaju da me nađu, ali ne uvek, kao nekad. Lepa protina kći, Bezdan i kako kada, kako koja. Ali generalno nema više treperenja u stomaku kada čujem poznate akorde. I opet da naglasim, nije to svesna reakcija.

    Evo pokušaću da "plastifikujem" ovo moje razmišljanje. Primer koji ću da "lupim" uzmite zaista samo kao izmišljeni primer koleracije umetnik, delo, konzument, a nikako kao direktno poređenje Đoletovog lika sa likom i delom glavnog junaka mog primera. Eto, zamislite da Hitler nije bio samo soboslikar, da oni njegovi akvareli imaju težinu Van Goga, Monea il' Pikasa. Mislite li da bi kad pogledate izložbu njegovih radova mogli da izolujete njegovo političko (ako se to može taklo jednostavno nazvati) angažovanje i da bi ste mogli u potpunosti uživati u potezima njegove kičice?

    Mogu da razumem, ali ne mogu da shvatim, da kod nekih (ostalih) ljudi umetničko delo može da nastupa samostalno, bez uticaja umetnika. Kod mene, očigledno, ne.

    I da naglasim, moj odnos prema Đoletu nema (neke bitne) veze sa nacionalnom svešću, već prema pojmu ljudskost. Čak, rekao bi, i za Olivera to isto važi. Ne mrzim ja njega, a ne slušam njegove pesme, zato što je on Hrvat, nego zato što je ljiga od čoveka.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  15. #30

    Odgovor: "Slovo o jeziku"

    Citat tetkad kaže: Pogledaj poruku
    e,da nisam otišla na trač mislim da nebi nikada dospela do ove teme.
    Čudan smo mi narod,prijatelji,neprijatelji,gospoda sirotinja drugovi kapitalisti,seljaci bogataši,nacionalisti,ustaše,četnici,a jezik nam uvek i navek isti.
    а који и чији је језик то?

    Citat tetkad kaže: Pogledaj poruku
    posle rata drugog svetskog rodih se pa u jednoj jedinoj velikoj zgradi na dva sprata živeli mi:nemci,mađari,slovaci slovenci,hrvati,srbi,jevreji,kako smo se lepo,mi deca igrali,niko nije ni znao,ko je koje vere,nismo se ni krstli.
    Деца дабоме о томе не мисле, али родитељи, Немци су знали да су Немци и остали Немци, Мађари су знали да су Мађари и остали Мађари, Словаци, Словенци исто тако, Хрвати су знали да су Хрвати и остали Хрвати, Јевреји о да ли су Јевреји знали ко су и шта су, једино су српски родитељи били искрени комунисти а њихова деца Југословени. Нисте се крстили, само што су неки недељом ишли у цркву на мису, неки сваки дан клањали, а неки испред кафане када би улицом наишао поп заскакивали га и јахали га, као једини искрени поштоваоци "братства и јединства"...

    Citat tetkad kaže: Pogledaj poruku
    a sada,hrvat se u pravoslavnoj crkvi prekrsti u srpsu veru,eto to mu sada baš odgovara i treba Takva vlast.
    Onda posle ode u sloveniju i sad ga tamo sramota što je srbin,pa se ponovo prekrsti u katoličku veru.ajme koliko toga beše.
    А што га је било срамота, забога, када то беше време кад није било битно ко је ко и ко је шта, о како то да га срамота би од цивилизованих Словенаца.

    Citat tetkad kaže: Pogledaj poruku
    a da negovorim o novokomponovanim pravoslavcima koji slave slavu za koju nisu znali ni da imaju.puca se iz pištokja,kalašnjikova.
    Исти они "братство јединствени" Југословени, поново прешалтани на Србе.


    Citat tetkad kaže: Pogledaj poruku
    i šta ste se uhvatili kao pijan oko plota za nešto tako banalno,neprimećujuće.eto zato nama nikada neće biti bolje,nikada stalno se vrtimo u krug,i sada već to više nije krug,većma vrzino kolo pa ako tako nastavimo zaista nigde nećemo i nikada stići.
    Рече то и Тита, да се ето "неке судије држе закона ко пијан плота". Банално је када те покраду и отму ти све и кућу и земљу, успут побију пола родбине, онда ти отму и језик, па све то прослављају и славе а ти им се извињаваш што су те тукли.

    И јесте врзино коло, док год нас они мрзе а ми им праштамо, ми се миримо а они нас и даље мрзе, све више нас мрзе јер их ми не мрзимо, и опет ће нас клати ко овце и ми ћемо опет бити добри и мирни, јер полако заборављамо и ко смо и одакле смо и зашто смо, или можда баш због тога што смо такви какви смо.

    Citat tetkad kaže: Pogledaj poruku
    ovo bi mogla biti moja kolumna da sam iole poznata.
    Па, могла би, да сте познати, можда, јер многи познати су познати по томе да с времена на време напишу или изговоре свашта, ето попут Ђорђа Балашевића, па да ма колико то било безвезе, неко у томе пронађе суштину.

    Поштована, теткоД, разумем ја да Балашевићеве песме у Вама изазивају бујицу лепих емоција, изазивале су и у мени, много пута и много година, али временом сагледавши аутора нисам више у стању да раздвојим његово дело од његове персоне, у смислу поста колеге AdrijanKronauer-а.

    Поздрав и све најбоље.
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •