ATP turniri - sezona 2009. - Strana 2
Strana 2 od 11 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 157
  1. #16

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Đoković ponovo ispustio drugo mesto

    Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale ATP turnira u Sidneju. Đoković je u polufinalu poražen od Finca Jarka Nieminena u dva seta – 6:4, 7:6 (7-3).

    Na taj način srpski teniser nije uspeo da se probije na drugo mesto ATP liste, pa će i sledeće nedelje biti treći teniser sveta, iza Rodžera Federera. Nieminen u finalu igra sa Argentincem Davidom Nalbandijanom, koji je u polufinalu pobedio Rišara Gaskea 6:4, 6:3.

    Novak Đoković ušao je u meč sa finskim teniserom svestan da ga pobeda od ponedeljka premešta na drugu poziciju ATP liste.

    Međutim, Jarko Nieminen, koji nikad u karijeri nije pobedio nijednog igrača smeštenog među prvih pet na svetu, od samog starta je pružao sjajnu partiju i koristio Đokovićeve greške.

    Odluka u prvom setu pala je između sedmog i devetog gema. Đoković je uspeo da se odbrani u sedmom, propustio duplu brejk-loptu u osmom i za to kažnjen u devetom gemu brejkom, posle čega je Nieminen sačuvao prednost i dobio prvi set.

    U drugom setu nijedan teniser nije uspeo da oduzme servis rivalu, pa se igrao taj-brejk, koji je u potpunosti pripao Nieminenu. Finac je odmah napravio mini-brejk i poveo 4:1, oduzevši Đokoviću prva tri servisa. On je iskoristio drugu meč-loptu, ponovo na servis našeg igrača.

    Meč u Sidneju obeležio je izuzetno snažan vetar, koji je smetao igračima, a posebno su upadljive bile Đokovićeve greške, kojih je bilo čak 37 za samo dva seta. Još upadljivije je bilo katastrofalno suđenje linijskih sudija, koje je u nekoliko navrata potpuno zbunjivalo oba tenisera i stvaralo opštu konfuziju i kod glavnog sudije. Posebno veliku ulogu suđenje je odigralo u ključnom osmom gemu prvog seta, u trenucima kada je Đoković imao dva brejka prednosti.

    Međutim, Đoković je najveći krivac za sopstveni poraz, jer je uz brojne greške dozvolio sebi da propusti svih šest brejk-lopti koje je imao tokom meča.

    Srpski teniser biće treći nosilac Australian Opena, koji se od ponedeljka igra u Melburnu.

    Zimonjić i Nestor u finalu Sidneja

    Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u finale ATP turnira u Sidneju.

    Najbolji dubl sveta u polufinalu je savladao poljsku kmbinaciju Marijuš Firstenberger – Marsin Matkovski sa 2:1, po setovima 2:6, 7:5, 10:5. Prvi polufinalni meč u dublu trajao je 83 minuta. Protivnici Nestora i Zimonjića u finalu biće braća Bob i Majk Brajan koji su u drugom polufinalu bili bolji od Maheša Bupatija iz Indije i Marka Noulsa sa Bahama, takođe sa 2:1 (6:1, 6:7, 10:5).

    Turnir u Sidneju igra se za nagradni fond od 484 hiljade i 750 dolara, a pobednicima u dublu pripašće 23 hiljade dolara i 250 ATP poena.
    (B92)
    photo:Greg Wood

    Ipak će biti da Noletu znači nešto plasman na drugo mesto ATP liste, i da nije baš kao što kaže da mu je sve jedno dal' je drugi ili treći
    da nije tako, ne bi se već koji put dogodilo da dodje na korak do zauzimanja druge pozicije, i da nije u stanju da ga napravi
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku

    Ipak će biti da Noletu znači nešto plasman na drugo mesto ATP liste, i da nije baš kao što kaže da mu je sve jedno dal' je drugi ili treći
    da nije tako, ne bi se već koji put dogodilo da dodje na korak do zauzimanja druge pozicije, i da nije u stanju da ga napravi
    On ipak cuva 3. mjesto
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    sa ovakvim igrama meni se on ne cini kao favorit.. igde
    moze da prica sta hoce, evo, vec drugi put gubi onda kad bi mogao da preuzme drugu poziciju od Federera
    oseca teret, nego..
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.


    Šardi još jednom pao, Nole u drugom kolu!

    86 minuta bilo je potrebno Novaku da nakon tronedeljne pauze dođe do nove pobede, koja mu je obezbedila nastup u drugom kolu Open 13 turnira u Marseju (dvorana, 576.000 evra).

    Treći teniser sveta bio je bolji od nove nade francuskog tenisa, Žeremija Šardija (54) rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:4), 6:4.

    Sigurna igra krasila je obojicu igrača tokom celog početnog seta. I Novak i Žeremi su bili izuzetno sigurni na svoj servis, tako da brejk nije bio na vidiku. Pri vođstvu od 6:5, Novak je na servis rivala imao 0:30, međutim, Šardi je tada sjajno servirao i izborio se za taj-brejk, u kome Novak prvi stiže do mini-brejka, koji mu je doneo prednost u setovima od 1:0 nakon 7:4.

    Već u drugom gemu drugog seta Šardi je došao do brejk šanse, koju Novak hrabro spašava sjajnim drop šotom. U predstojećem gemu Novak je imao tri vezane brejk lopte. Dve je propustio, ali treću koristi za vođstvo od 2:1 i servis. To je ujedno bio i jedini brejk u meču koji je odlučio pobednika duela.

    Novak je u meču prvog kola realizovao fantastičnih 89% prvog servisa, načinio 11 as poena i osvojio 70 poena, pet više od svog protivnika.

    "Želim da se zahvalim svima što su došli. Stvarno nisam očekivao ovoliko ljudi. Ovde se osećam kao kod kuće. Blizu živim, u Monte Karlu, a već treću godinu igram na turniru u Marseju. Prvi put sam na centralnom terenu, pa sam se osećao malo drugačije. Sada se nadam da ću ostvariti bolji rezultat nego u prethodnim pokušajima", rekao je Novak nakon meča.

    U drugom kolu turnira u Marseju Novak će igrati protiv Jana Herniha iz Češke, koji se nalazi na 68. poziciji svetske rang liste. Hernih je u svom uvodnom meču bio bolji od Belgijanca Fligena, a protiv Novaka ima pozitivan učinak 1:0.

    Jedini duel srpski i češki teniser odigrali su davne 2006. godine u drugom kolu turnira u Den Bošu (trava). Pobedu je odneo Hernih (6:2, 6:4).

    Ovaj meč odigraće se u četvrtak.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.



    ATP MARSEJ: Conga ponovo koban za Novaka


    Četvrti put uzastopno Novak Đoković poražen je od francuskog tenisera Žo-Vilfreda Conge. U polufinalu Open 13 turnira u Marseju, domaći teniser bio je za nijansu bolji - 2:0 (6:4, 7:6).

    Posle neizvesnog prvog seta, u kojem je Srbin imao tri brejk lopte pri rezultatu 5:4 za 13. tenisera sveta, odluka je pala u taj-brejku drugog seta, koji je snažni Conga dobio sa ubedljivih - 7:1. Za plasman u finale 576.000 evra vrednog turnira, protiv prvog nosioca i trećeg tenisera sveta, Congi je bilo potrebno 84 minuta.

    MONDO

    Odgledah meč i zaista je bilo wooow...Obojica su imali jak servis, bili brzi i ubitačni, ali je Conga bio bolji...Stizao je skoro sve i odlično se kretao po terenu...Njemu svaka čast iskoristio je skoro sve šanse koje je imao i pobedio.
    Nadam se da Nole neće dobiti kompleks zvani Conga jer je njihov međusobni skor sada 4:1 za Francuza, a pri tom treba imati na umu da je samo u prvom duelu pobedio Nole, a ostala četiri susreta je Conga rešio u svoju korist.
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Conga je postao rak rana za Noleta Nole je imao lepih poena i preokreta u poenima.. ali brate, nije iskoristio sanse koje je imao, a imao ih je
    Svejedno, nadam se da nece dobiti Conga kompleks, ali nije mi jasno jedno.. Kako bre ne moze da ga dobije a moze da dobije kvalitetnije igrace od njega? Mislim, Conga ume da izgubi od totalnih autsajdera (dobro, to se desava svakome) ali ne kontam kako Nole ne moze da ga dobije, i to mi ide na zivce..
    Neka, samo neka gubi na ovakvim takmicenjima, a na vecim neka pobeda pripadne Noletu
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    GEMAX: Troicki šampion!


    Prvi nosilac Beogradskog čelendžera Viktor Troicki (46. ATP) apsolutno je opravdao epitet glavnog favorita. Drugoplasirani teniser Srbije na ATP listi trijumfovao je na "MTS Open-u 2009" uz samo jedan izgubljeni set, pobedivši u finalu nekada 12. igrača sveta Dominika Hrbatija sa 6-4 6-2 posle samo 54 minuta igre.

    "Presrećan sam! Osvojio sam titulu u rodnom gradu, na jednom od najlepših turnira ove kategorije u svetu. Igrao sam sjajno tokom cele nedelje, u polufinalu i finalu sve mi je polazilo za rukom i nadam se da ću ovako nastaviti i u budućnosti. Sa ovakvom igrom verujem da mogu postići velike rezultate u narednom periodu, a cilj mi je da ovu sezonu završim u top 30 igrača sveta, za šta verujem da postoje realne šanse. Zahvaljujem se svima od organizatora, publike, direktora turnira Aleksandra Bolića, do vlasnika TK Gemax Đorđa Antelja što su učinili da ovaj turnir protekne u najlepšem svetlu i da punog srca odavde odemo na naredna takmičenja, u nove pobede", rekao je Troicki koji je pred početak turnira obećao titulu domaćim navijačima.

    Već na početku meča Viktor je najavio ekspresnu pobedu. U trećem gemu prvog seta oduzima servis protivniku i dolazi do vođstva od 3-1. Troicki je do kraja održavao prednost brejka i kod 5-3 došao do prve set lopte koju ne koristi. Međutim, domaći favorit već u narednom gemu dolazi do nove set lopte, a potom i do vođstva od 1-0 u setovima.

    Dominacija Troickog iz prvog seta nastavila se i u drugom gde je odmah na početku napravio brejk, i za nekoliko minuta poveo 2-0. Novi brejk Viktor pravi za vođstvo od 5-2, posle kog je servirao za pobedu. Na finalni susret Troicki je stavio tačku u 54. minutu igre sjajnim poenom za konačnih 6-4 6-2.

    "Vremena za odmor nema. Sa Gemaxa odlazim pravo na aerodrom i dalje za Dubai, gde ću, nadam se, nastaviti sa dobrim partijama kakve sam pružao protekle nedelje u Beogradu. Nadam se najboljem, videćemo. Prioritet mi je bio da osvojim turnir kod kuće, to sam i učinio", zaključio je Troicki koji je od novinara saznao da će u Dubaiju igrati i dubl zajedno sa Jankom Tipsarevićem.

    Finalista Gemax-ovog čelendžera, nekada 12. teniser sveta Dominik Hrbati čestitao je Troickom na osvajanju titule.
    "Viktor je igrao sjajno, nije mi pružio ni šansu, četitam na zasluženoj pobedi. Drago mi je da sam došao do finala, s obzirom na to da sam ovde igrao i kvalifikacije, finale mi je bio osmi meč ove nedelje na terenima Gemaxa. Srećan sam jer se posle pauze koju su prouzrokovali povreda i operacija ponovo vraćam, kako rezultatski, tako i na ATP listi. Pohvalio bih organizatora turnira i sve koji su učinili da ovo takmičenje protekne na najlepši mogući način", rekao je Hrbati.

    Šampionu do sada najvećeg beogradskog teniskog turnira pripalo je 110 ATP poena i 15.300 evra, dok je finalista zaradio 65 ATP poena i 9.000 evra. Viktor je pre trijumfa na Gemaxu bio 46. teniser sveta, a pobeda u Beogradu će mu doneti novi i najbolji rang u dosadašnjoj karijeri 43. poziciju na ATP listi.

    (tenissrbija)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.



    Đoković: Imao sam i sreće


    Novak Đoković se probudio u četvrtfinalu turnira u Dubaiju. Odličnom igrom "slomio" je Hrvata Marina Čilića (6:3, 6:4) i najavio da su loše partije iz prva dva kola prošlost.

    Međutim, on je podsetio i na teške trenutke tokom meča sa Čilićem. Na kraju prvog seta suočio se sa dve brejk lopte, kao i u dva gema drugog seta.

    Ipak, u najtežim trenucima bio je priseban i potvrdio klasu.

    "Srećan sam što sam igrao znatno bolje nego prethodna dva dana, ali moram da priznam da sam imao i sreće u pojedinim gemovima u kojima sam servirao", bio je prvi komentar Novaka Đokovića posle meča.

    Srpski teniser se zahvalio i publici u Dubaiju rečima da mu je podrška sa tribina dala snagu.

    "Čilić je imao šanse u oba seta, ali sam se izvukao, zahvaljujući atmosferi i podršci. U Dubaiju se uvek osećam kao kod kuće", dodao je Đoković.

    U polufinalu će se sastati prvi i treći nosilac, Novak Đoković i Žil Simon.

    "Podjednako dobro igra i forhend i bekhend", kratko je treći teniser sveta prokomentarisao igru Francuza.

    Njih dvojica će na teren izaći u petak u 11.00.

    MONDO

    Odavno nisam gledala bolji meč. Nole je igrao odlično, jaki servisi i dobro se kretao i nije imao puno padova... Kod brejk lopti za Čilića je imao mnogo dobar servis i nije padao kao je umeo prethodni dan protiv Herniha. Samo napred, Nole!!!
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Đoković u finalu Dubaija!


    Novak Đoković plasirao se u finale teniskog turnira u Dubaiju pobedivši Žila Simona sa 2:1 (3:6, 7:5, 7:5) u meču koji je trajao 2 sata i 45 minuta.

    Đoković će u subotu u finalu igrati protiv pobednika duela Rišara Gaskea i Davida Ferera. Srpski teniser je kao treći na ATP listi postavljen za prvog nosioca na turniru, dok je Simon osmi i bio je treći nosilac u Dubaiju. Đokoviću je bilo potrebno skoro tri sata da slomi jak otpor Francuza, koji je dobio prvi set i imao brejk prednosti u trećem, odlučujućem setu.

    Đoković je slabo počeo meč, a Francuz je to umeo da iskoristi tako da je prvi set dobio rezultatom 6:3. Srpski teniser je u trećem gemu imao dve brejk prilike koje nije iskoristio. Pri vođstvu od 3:2, Simon pravi brejk, što je bio presudni momenat u prvom setu.

    Srpski teniser je u drugi set ušao sa znatno više strpljenja u odnosu na prvi. Do svog prvog brejka na ovom meču, Đoković je došao u 12. gemu što je bilo i presudno u drugom setu, koji je treći reket sveta dobio sa 7:5, iskoristivši drugu brejk loptu pri vođstvu od 6:5.

    Treći set nije dobro počeo za Đokovića, pošto je Simon odmah uspeo da napravi brejk. Ipak, srpski teniser, koji je prvi nosilac turnira, uspeo je dva puta da oduzme servis protivniku, došavši i do meč lopte. Đoković je iskoristio prvu meč loptu, plasiravši se tako u svoje prvo finale u 2009. godini.

    Ovo je bio treći susret srpskog tenisera i Simona, i Đoković sada vodi 2:1 u pobedama.

    Protivnik najboljem srpskom teniseru biće pobednik meča Rišar Gaske - David Ferer.

    Finalni meč na programu je u subotu, a pobednik turnira osvojiće 383.000 dolara i 500 ATP poena, dok će poraženi u tom duelu zaraditi 180.000 dolara i 300 bodova.

    (B92)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Đoković osvojio Dubai!


    Srpski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na ATP turniru u Dubaiju pošto je u finalu pobedio Španca Davida Ferera sa 2:0, po setovima 7:5, 6:3.

    Đokoviću je to 12. trofej u karijeri i prvi ove sezone. Finalni duel obeležio je veliki broj brejkova na obe strane. U prvom setu viđeno je čak pet oduzetih servisa, a u drugom tri. Đoković je ipak sve vreme bio u prednosti, i zasluženo je slavio.

    Novak je u finalu odigrao najbolji meč dosadašnjeg dela sezone, ali i pored toga morao je da se pomuči jer je i David Ferer bio odličan. Bio je ovo sedmi duel Đokovića i Ferera, i četvrta pobeda srpskog tenisera.

    Prvih pet gemova išlo je uz servis, i ništa u tim trenucima nije nagoveštavalo veliki broj brejkova. Ipak, u šestom gemu Đoković je iskoristio prvu brejk šansu na meču, i poveo sa 4:2. Ferer se nije predao i uzvratio je istom merom već u narednom gemu. U osmom gemu Đoković pravi drugi brejk u nizu, ali ponovo ispušta prednost, i Španac izjednačuje na 5:5.

    U samom finišu seta Đoković je zaigrao najbolje, i slično kao i u polufinalnom duelu sa Simonom, dobio je set posle 12. gemova (7:5).
    Srpski teniser psihološku prednost sa kraja prvog preneo je na start drugog seta, i vrelo brzo je poveo sa 3:0 uz jedan brejk. Španac je ipak uspeo da vrati brejk minusa u sedmom gemu (4:3), ali već u narednom Đoković je ponovo zaigrao sjajno i poveo sa 5:3. U poslednjem gemu turnira Đoković je do pobede došao tako što je posle servisa i dosuđenog auta zatražio 'čelendž' koji je pokazao da je lopta bila dobra.

    Pre dve godine Đoković je izgubio od Federera koji je kasnije osvojio turnir, prošle godine poražen je od Rodika koji je takođe trijumfovao, a sada je i sam postao šampion.

    "Želim da se zahvalim svim srpskim navijačima, ali i svim ostalim fanovima koji su došli u dubai da prate sve tenisere. Takođe, zahvaljujem se i sponzorima", rekao je Đoković posle finalne pobede.

    Devid Ferer odao je priznanje srpskom igraču.

    "Igrao sam odlično, ali Novak je bio fenomenalan tako da ništa nisam mogao", rekao je David Ferer po završetku meča.

    Turnir u Dubaiju igrao se za ukupni nagradni fond od 2.233.000 dolara, a Đokoviću je pripalo 383.000 dolara i 500 ATP poena.

    Đoković će narednog vikenda predvoditi Dejvis kup reperezentaciju Srbije u meču prvog kola Svetske grupe tog takmičenja protiv Španije u Benidormu.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.


    Đoković slobodan u 1. kolu

    U prvom kolu međunarodnog teniskog turnira u Indijan Velsu, branilac titule, Novak Đoković biće slobodan.

    Rrival u prvom kolu Viktoru Troickom biće Rus Mihail Južnji, dok će Janko Tipsarević igrati sa kvalifikantom, odlučeno je u utorak žrebom. Protivnik, trećem nosiocu, Đokoviću u drugoj rundi biće najverovatnije Argentinac Martin Vasalo Arguelo koji se na startu sastaje sa kvalifikantom. Potencijalni protivnik srpskog tenisera u četvrtfinalu je Amerikanac Endi Rodik.

    Ukoliko preskoči prvu prepreku Troicki će u nastavku turnira igrati protiv Tomaša Berdiha iz Češke, dok će Tipsarevićev rival u drugom kolu biti 10. nosilac, Španac Fernando Verdasko.

    Na turniru učestvuje 48 od prvih 50 tenisera sa ATP liste.

    Turnir u Indijen Velsu na programu je od 11. do 22. marta, a nagradni fond iznosi 4.500.000 dolara.

    (B92)

    Tipsarević se baš usrećio sa žrebom
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Mene raduje sto Djokovic, ako dogura do finala, tek tu moze da dodje do Conge ili Mareja, ako doguraju i oni Ali polako.. prvo Rodika ili Nadala da prodje..
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Nole je trenutno sam sebi najveci problem.Ili ide ili ne ide.Samo nek on povrati veru u sebe i bice opet sve o.k.Vise se on bori na terenu sam sa sobom nego s protivnicima.A od tenisera mislim da na putu ka finalu je najveca pretnja Nadal.Nek ga krene prvi servis i bekend kao nekad i AJMO NOLE!Ma ne moze ti niko nista!Samo napred!
    I nek ide vise Federer u penziju,posto ce na leto postati otac,kako ce ga jadna Mirka pratiti po turnirima,e bas mi ga je zao,smrc...Da nece mozda i bebca od mesec dana na US Open sa njima?!
    Poruku je izmenio Cokolada, 13.03.2009 u 13:28
    Sutra je novi dan!
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    I nek ide vise Federer u penziju,posto ce na leto postati otac,kako ce ga jadna Mirka pratiti po turnirima,e bas mi ga je zao,smrc...Da nece mozda i bebca od mesec dana na US Open sa njima?!
    Da, procitala sam da ce postati roditelji, neka im je sa srecom a mislim da ironiji ne bi trebalo da se naginje ako je dete i samo roditeljstvo u pitanju
    Meni bi bilo zao da se Federer penzionise ne navijam striktno za njega, ali je tenis ono sto volim, a on zna da ga igra. A u svakom slucaju, nece se poroditi on, nego ona, pa ne vidim sto bise penzionisao, osim ako ima problema zbog kojih ne moze da nastavi sa profesionalnom karijerom.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    ... A u svakom slucaju, nece se poroditi on, nego ona, pa ne vidim sto bise penzionisao, osim ako ima problema zbog kojih ne moze da nastavi sa profesionalnom karijerom.
    ima, kako da nema problem
    ima jedan jako veliki



    otkada se on pojavio federer više nije neprikosnoven
    a vala ni Mareju ni Noletu ne drhti ruka, kao Rodiku ili Davidenku kada igraju protiv njega
      Vrh

Strana 2 od 11 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. WTA turniri - sezona 2009.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 01:01
  2. ATP turniri - sezona 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 00:09
  3. WTA turniri sezona 2008
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 21:12
  4. ATP turniri - sezona 2007
    Autor vlado u forumu Spomenar
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 11.12.2007, 03:47
  5. WTA turniri sezona 2007
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 05.12.2007, 05:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •