ATP turniri - sezona 2009. - Strana 5
Strana 5 od 11 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 157
  1. #61

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.



    RIM: Đoković se igrao sa Robredom


    Ako je neko strahovao da će Novak Đoković, posle ne baš briljantnog nastupa u drugom kolu protiv Alberta Montanjesa imati probleme sa još jednim Špancem, odagnao je svaku sumnju u ishod posle samo 15 minuta meča sa Tomijem Robredom.
    Nole je u trećoj rundi takmičenja odradio lakši trening - 6:1, 6:1 i nastavio sigurnim putem ka odbrani titule u Rimu.
    Najbolji srpski teniser je već u četvrtom gemu napravio "brejk" i poveo sa 3:1 nakon čega je dominirao na terenu.
    Čak 70 odsto uspešnih poena ostvarenih na prvi servis, uz samo 50 odsto protivnika, kao i više dobijenih poena na drugi servis (Novak 55 odsto, Robredo 25 odsto), omogućili su srpskom teniseru da naniže još tri gema i posle samo pola sata stigne do osetnije prednosti.
    Furiozna igra Đokovića kao da je paralisala Španca, koji je do četvrtom gema nastavka bio samo jači sparing partner.
    On se tada konačno vratio u igru, prekinuvši niz od čak osam izgubljenih gemova i to na servis Đokovića (1:3).

    I kada se činilo da bi Španac mogao da vrati neizvesnost u meč i natera publiku u prohladnom Rimu da zagreje dlanove, Nole mu je opet oduzeo servis.
    Budući da je tada već počela da pada kiša, Đoković je malo ubrzao stvari i sa još dva vezana gema rešio pitanje pobednika posle 63 minuta igre.
    Đoković je izjavio da nije osećao pritisak za vreme meča sa Robredom, jer je Španac napravio dosta grešaka.
    "Osećao sam veoma dobro. Imao sam dan pauze i to mi je pomoglo da se oporavim i da odradim nekoliko treninga", rekao je Đoković.
    On je nedavno počeo da radi sa bivšim kondicionim trenerom Tomasa Mustera, Gebhardom Fil Gričom i duel protiv Robreda odigrao je u istom tempu od početka do kraja.

    Nole će u četvrtfinalu odmeriti snage sa Huanom Martinom del Potrom, koji je eliminisao Stanislasa Vavrinku sa 2:1, po setovima 6:2, 6:7, 6:3.
    Visoki Argentinac, koji je u Rimu imenovan za petog nosioca, dva puta je Noletu izlazio na megdan i oba puta je teren napustio pognute glave - na US Openu pre dve godine, a zatim i na završnom turniru prošle sezone u Kini.

    Del Potro je u drugoj rundi takmičenja pobedio Viktora Troickog.
    Srpskom teniseru je potrebno da odbrani titulu u Rimu kako bi zadržao treću poziciju na ATP listi, bez obzira što je Britanac Endi Marej, koji zaostaje samo 110 bodova za njim, završio takmičenje na turniru u drugom kolu.
    Turnir u Rimu igra se za ukupni nagradni fond od 2,75 miliona evra.

    (MONDO)
      Vrh

  2. #62

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.





    RIM: Đoković u polufinalu


    Još dva koraka dele Novaka Đokovića od odbrane trofeja na Mastersu u Rimu. Beograđanin je u petak eliminisao Huana Martina Del Potra u četvrtfinalu i sada čeka rivala...
    Posle sat i 38 minuta, treći teniser sveta, sa 2:0 (6:3, 6:4) pobedio je petog.
    U polufinalu, Đoković će igrati protiv boljeg iz duela (2) Rodžer Federer - Miša Zverev i to u subotu oko 14 časova.



    (N. J. - MONDO)
      Vrh

  3. #63

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Završen je turnir u Rimu...Polufinale je bilo i više nego odlično, ali danas...
    Što bi rekao učitelj ''Idemo dalje...''




    Rafa svrgnuo Novaka i vratio krunu u Rimu

    Rafael Nadal pobedio je Novaka Đokovića u finalu Mastersa u Rimu i tako četvrti put osvojio ovaj turnir, posle godine u kojoj je naš teniser bio vlasnik te titule.
    Posle dva sata i tri minuta vrhunskog tenisa, bilo je 2:0 pred 7.000 gledalaca na Pjetranđeli stadionu u prestonici Italije. Po setovima 7:6, 6:2.
    Nadal je zabeležio 30. uzastopnu pobedu na šljaci, za 35. titulu u karijeri... Ujedno, Đoković je postao jedini teniser, koji je ove sezone u Rimu uspeo da osvoji više od tri gema u jednom setu protiv svetskog Broja 1.
    Beograđanin je igrao na gornjoj ivici svojih mogućnosti i ne bi bilo pogrešno reći da bi počistio sa terena svakog drugog rivala, osim Nadala. Uostalom, Đoković je u subotu u polufinalu pobedio drugog na svetu, Rodžera Federera, ali dobiti Rafu na zemljanoj podlozi graniči se sa nemogućim.
    Levoruki Španac ponovo je, kao pre dve nedelje u finalu Mastersa u Monte Karlu, izluđivao Đokovića, koji se trudio da vodi igru, da bude u terenu, da održava dominaciju, ali koliko je samo linija neophodno pogoditi u jednom poenu da bi se nadigrao Nadal...
    U nekim situacijama, ni Novaku nije preostajalo ništa drugo nego da slegne ramenima, nasmeje se i pogleda u nebo.
    Španac je, standardno iz defanzive, terao Đokovića da uvek odigra udarac više, a ukoliko to nije bilo savršeno izvedeno, odmah bi usledila kazna.
    U prvom setu, Đoković je još i uspevao da se izbori sa psihološkim pritiskom koji nosi meč protiv Nadala, jer Španac jednostavno ne poklanja nijedan poen, čak ni kada gubi sa 40:0 na servis protivnika...

    MONDO
      Vrh

  4. #64

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Nadal: Nole, imitiraj me ponovo



    Navijači koji su u nedelju popodne bili na Pjetranđeli stadionu u Rimu nisu samo gledali najbolji tenis na svetu, već su imali priliku da se dobro zabave i posle meča.

    Prilikom ceremonije, kada je organizator uručio pobednički pehar Rafaelu Nadalu, a Novaku Đokoviću pehar za drugo mesto na rimskom Mastersu, kao i čekove na 434, odnosno 203 hiljade evra, voditeljka programa zamolila je srpskog tenisera da još jednom ponovi, sada već legenadarnu imitaciju svog velikog rivala i prijatelja, Nadala.

    Beograđanin se prvu nećkao, jer je još ranije rekao da ne želi više da imitira kolege, najviše zbog toga što je nekima to smetalo, ali kada je Nadal tražio da ponovi imitaciju, Novak je ipak pristao...

    Uostalom, pogledajte kako je to izgledalo.



    (Mondo)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  5. #65

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Nadal: Nole, imitiraj me ponovo



    Navijači koji su u nedelju popodne bili na Pjetranđeli stadionu u Rimu nisu samo gledali najbolji tenis na svetu, već su imali priliku da se dobro zabave i posle meča.

    Prilikom ceremonije, kada je organizator uručio pobednički pehar Rafaelu Nadalu, a Novaku Đokoviću pehar za drugo mesto na rimskom Mastersu, kao i čekove na 434, odnosno 203 hiljade evra, voditeljka programa zamolila je srpskog tenisera da još jednom ponovi, sada već legenadarnu imitaciju svog velikog rivala i prijatelja, Nadala.

    Beograđanin se prvu nećkao, jer je još ranije rekao da ne želi više da imitira kolege, najviše zbog toga što je nekima to smetalo, ali kada je Nadal tražio da ponovi imitaciju, Novak je ipak pristao...

    Uostalom, pogledajte kako je to izgledalo.


    (Mondo)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  6. #66

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Sam dolazak do finala govori da je Nole dobar poboljsao je igru, strpljiviji je, ali, to je Nadal i tu nema sumnje, najbolji
    Zao mi je sto Nole pada na cetvrtu poziciju, ali posle Vimbldona moze sigurno da je povrati, posto i Marej od onda brani velike poene.. mada, cenim da ce i Federer uskoro sa druge na trecu.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  7. #67

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    ATP turnir u Madridu

    Đoković u četvrtfinalu Madrida


    Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale turnira Masters serije u Madridu pobedom nad Italijanom Andreasom Sepijem u dva seta 6:4, 6:4.
    Meč je trajao jedan čas i 36 minuta. Srpski teniser iskoristio je šestu meč loptu na Sepijev servis u najdužem gemu u meču. Đokovićev naredni protivnik biće Hrvat Ivana Ljubučić, koji je savladao Žila Simona iz Francuske rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 6:4, 6:3.
    Đoković je odlično počeo meč, osvojio je 14 poena zaredom i poveo 3:0. Međutim, Sepi je sredinom seta pronašao svoju igru, uspeo da uzvrati brejkom i izjednači na 4:4. Srpski teniser je, uz manje probleme, osvojio gem na svoj servis i potom u narednom gemu oduzeo servis protivniku za 6:4. Vetar, koji je duvao tokom celog meča, prouzrokovao je mnogo problema obojici igrača pa su napravili po 38 neiznuđenih grešaka.
    U drugom setu viđena je mnogo veća borba u kome je brejk u poslednjem gemu Đokoviću bio dovoljan za osvajanje seta i pobedu. Srpski teniser je imao šest meč lopti, od koji je Sepi većinu spasao zahvaljujući dobrom servisu.
    Treći nosilac na turniru je i prethodne nedelje pobedio Italijana u polufinalu Otvorenog prvenstva Srbije u Beogradu.

    ***


    Zimonjić i Nestor u četvrtfinalu

    Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u četvrtfinale turnira Masters serije u Madridu.
    Srpsko-kanadska kombinacija je u osmini finala savladala Špance Marka Lopeza i Rubena Ramiresa Hidalga sa 2:1, po setovima 6:3, 6:7 (7:9), 10:6. Zimonjić i Nestor, koji su postavljeni za druge nosioce, u četvrtfinalu će igrati protiv još jednog španskog para Tomi Robredo - Marselo Granoljers.

    ***

    Đoković i Vemić u četvrtfinalu


    Srpski teniseri Novak Đoković i Dušan Vemić plasirali su se u četvrtfinale turnira u Madridu u konkurenciji dublova.
    Đoković i Vemić su u drugom kolu bili bolji od dvojice Brazilaca Marsela Mela i Andrea Saa 6:2, 7:6 (11:9) i u četvrtfinalu će se sastati sa Šveđaninom Simonom Aspelinom i Veslijem Mudijem iz Južnoafričke republike, koji su šokirali prve nosioce braću Boba i Majka Brajana u tri seta, 6:7, 6:1, 11:9.

    B92
      Vrh

  8. #68

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    MADRID: Pao Ljubo, Nole čeka Nadala


    Novak Đoković nastavio je sa dobrim partijama ove sezone, pa je na turniru u Madridu uspeo da izbori plasman u polufinale.
    Srpski teniser je u četvrtfinalu nadigrao Ivana Ljubičića iz Hrvatske rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4 i za plasman u samu završnicu turnira Masters serije u "Magičnoj kutiji" igraće protiv pobednika domaćeg duela - Rafaela Nadala i Fernanda Verdaska.
    Iako se činilo da Đoković neće imati težak zadatak u četvrtfinalu, Ljubičić se pokazao kao "tvrd orah" i posle nešto lošijih igara prethodnih nedelja, u Madridu igra u zavidnoj formi.
    Najbolji srpski teniser je uprkos maloj nervozi uspevao da drži "konce igre". On je zahvaljujući, pre svega, dobrom servisu, ali i odličnoj kretnji, već u petom gemu stigao do dve prilike za brejk, ali ih nije iskoristio.
    Sve što je tada propustio Đoković je nadoknadio u devetom gemu, kada je ponovo "pritegao" protivnika i naterao ga da načini grešku - 5:4. Posle toga Nole je sigurno odservirao i nakon 48 minuta igre stigao do prednosti od 1:0 u setovima.
    Neizvesna borba potrajala je i u nastavku. Đoković je atakovao, vrebao priliku za brejk i iskoristio tek četvrtu. Na drugoj strani i Ljubičić je agresivnom igrom sa osnovne linije održavao egal rezultat.
    Treći teniser sveta je posle nekoliko psovki i bacanja reketa stigao do prednosti u sedmom gemu, zatim osvojio i poene na svoj servis i obezbedio nedostižnih 5:3. Hrvatski igrač uspeo je samo da ublaži poraz, pre nego što je posle sat i 44 minuta igre i definitivno položio oružje.
    Đoković će u polufinalu igrati protiv Nadala ili Verdaska, koji će odmeriti snage u trećem četvrtfinalu.
    Đoković je sa najboljim teniserom sveta do sada odigrao 17 mečeva i slavio samo četiri puta. Ove sezone Nadal je odneo tri pobede, u Dejvis kupu u Benidormu, a zatim u finalima poslednja dva Mastersa, u Monte Karlu i Rimu.
    Nole sa Verdaskom, osmim igračem sveta, ima povoljniji skor - 3:2. Treći trijumf protiv nesuđenog srpskog zeta Đoković je ostvario ove sezone u četvrtfinalu turnira u Monte Karlu.
    U drugom polufinalu igraće Rodžer Federer i pobednik duela Huan Martin del Potro - Endi Marej.
    Federer je u prvom četvrtfinalu nadigrao Endija Rodika rezultatom 7:5, 6:7, 6:1.
    Turnir u Madridu igra se za ukupni nagradni fond od 3,7 miliona evra.

    (MONDO)
      Vrh

  9. #69

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Ne znam, imam osecaj da Nole otaljava meceve, deluje mi suvise umorno i izgleda mi kao da igra sa pola kapaciteta. E sad, da li je to planirao zbog sutrasnjeg meca ili Rolan Garosa, ne znam, ali tom igrom nece moci ni da prismrdi Nadalu
    Drzim fige za sutra

    Edit: Ako ovo procita neko ko se razume
    Posto je Madrid prosle godine bio masters u dvorani i sad mu je promenjen termin, da li to znaci da ako Marej ne odbrani titulu gubi poene, ili se racuna kao da je ovo Hamburg pa se tako boduje?
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  10. #70

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Upravo sam odgledala meč Nadala i Verdaska i Nadal ga je počistio sa 2:0 u setovima. Prvi set ga je dobio sa 6:4, a u drugom je Verdasko vodio sa 4:0, međutim, Nadal je stigao do pobede 7:5.
    S obzirom da Nole danas nije pokazao baš posebno dobru igru, biće čupavo sa Nadalom...
      Vrh

  11. #71

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    MADRID: Majstor Novak izgubio od kralja!


    Novak Đoković je teniski as kakvih ima malo na svetu, ali sva veština koju poseduje u subotu mu nije bila dovoljna da ostvari prvu pobedu na šljaci nad Rafaelom Nadalom.
    "Kralj šljake", koji je prošle godine postao i kralj tenisa na svim podlogama, plasirao se u finale turnira Masters serije u Madridu.
    Posle više od četiri sata iscrpljujuće borbe i obostrano vrhunske igre, slavio je rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 7:6 (7:5), 7:6 (11:9). U finalu će se sastati sa boljim iz meča Rodžer Federer - Huan Martin Del Potro.
    Nadalu i Đokoviću ovo je bio deveti duel na šljaci, a četvrti ove godine. Novak mu je svaki put pružao sve jači i jači otpor, da bi ovog puta preuzeo inicijativu već od prvog gema i više puta bacao Španca "na konopce".



    Imao je 1:0 u setovima, tri brejk lopte u finišu drugog seta, brejk prednosti u trećem setu i tri meč lopte u odlučujućem taj-brejku...
    Nadal je sve to izdržao i još jednom dokazao da je najbolji. Posle meča kakav su odigrali u Madridu, ostaje nam samo da se nadamo, da će Novak na Rolan Garosu dobiti novu šansu da pobedi kralja.
    Ali do polufinala ili finala gren slem turnira je dugačak put. I tada prvi reket sveta neće sebi dozvoliti smušen, pomalo uspavan početak, kakav je imao na terenu "magična kutija" u glavnom gradu svoje domovine.
    Novak mu je oduzeo servis već u drugom gemu, poveo sa 2:0 i 3:0 i bez ikakvih problema priveo set kraju. Čak mu je malo falilo da ga dobije ubedljivije od 6:3.
    U drugom setu se Nadal požalio na povredu kolena, ali ga to nije sprečilo da podigne nivo svoje igre i igra sa Đokovićem "gem za gem".
    Srpski teniser imao je nekoliko sjajnih šansi da već tada reši meč - pri rezultatu 4:4 imao je dve vezane brejk lopte, a pri 5:5 još jednu. I sve tri je Nadal spasio fenomenalnim servisima!
    Majorčanin je na prvu priliku za oduzimanje servisa protivniku čekao do poslednjeg gema drugog seta i to najbolje govori koliko je bio zreo za poraz.
    U taj-brejku su obojica osvajala poene na svoj servis, a prelomnim se pokazao jedini "mini-brejk", kojeg je Nadal osvojio forhend paralelom za 4:2. Novak je sa 6:3 smanjio na 6:5 ali više od toga nije mogao.
    Počinjao je set odluke, a već se igralo bezmalo dva i po sata. Đoković je napravio brejk (3:1) i krenuo ka trijumfu, ali je u dugoj razmeni udaraca u sledećem gemu povredio nogu i Nadal je to iskoristio da odmah uzvrati - 3:2 i opet ispočetka...
    U narednim gemovima nije se dogodilo ništa značajno i meč je morao da se rešava u još jednom taj-brejku. Nadal je u karijeri dobio sva četiri "trinaesta gema" u susretima sa Đokovićem i ta tradicija je ostala na snazi.
    Novak je bio nikada bliži podvigu i sigurno će žaliti što u nekim prelomnim poenima nije bio agresivniji i pokušao da pritisne protivnika izlaskom na mrežu, već se opredelio za čekanje.
    Imao je meč lopte na 6:5 (na svoj servis), zatim na 7:6 i 9:8. Nadal je svoju šansu propustio samo kod rezultata 7:8, drugu nije.



    Najveća ironija na kraju se može pronaći u statističkim podacima, jer je Novak bolji u skoro svim kategorijama - vineri 37:31, neiznuđene greške 43:50, asovi 7:4, duple servis greške 3:4, iz 26 izlazaka na mrežu poentirao je 18 puta, a Nadal iz 14 izlazaka devet puta, ukupno je osvojio 125, a Nadal 120 poena.
    Očigledno je da su od većeg značaja bile iznuđene greške, realizacija brejk lopti (Đoković samo 2/8, Nadal 1/2), sposobnost Španca da odigra vrhunski kada je ulog najveći...

    (MONDO)

    Pa, s obzirom da sam sinoć komentarisala prilično slabu igru Noleta i sjajnu Rafinu, sada mogu samo da kažem wooow... Ovo je bio meč za istoriju...Znači, Nole je igrao skoro pa odlično i stvarno mu je nedostajalo samo malo da dobije meč i žao mi je zbog toga. Međutim, Rafa je bio u ključnim momentima sjajan i tu nema šta da se priča.
    Sam podatak da ga Nadal nije brejknuo do trećeg seta govori dovoljno koliko je Nole bio sjajan!
    Na kraju, šta reći. Posle četiri sata sjajnog i napetog tenisa, pobedio je za nijansu danas bolji Rafa...
    Poruku je izmenio irnik, 17.05.2009 u 05:17
      Vrh

  12. #72

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Ja sam emotivno iscrpljena skroz, glasa nemam, ogulial sam dlanove od tapsanja a garantujem da ce kosa da mi otpadne od nerviranja. Toliko sam svim srcem tokom ta 4 sata bila uz Noleta, da mislim da me skoro ovako nesto nije pogodilo (ako izuzmemo otkazivanje koncerta ). Novak je bio fenomenalan, i da je pobedio, bilo bi to zasluzeno. Svaka cast Nole, drago mi je jaaaako da si se vratio, ti sa onakvim udarcima sa kojima si osvojio AO 2008 i sa kojima si dokazao da jesi medju najboljima
    I jos jedna stvar.. kad Marej bude igrao ovakve udarce kao Nole ili Rafa, onda ce da zasluzi da obidje Noleta mozda sam malko subjektivna, ali posle ovog danasnjeg meca, stojim pri tome
    Idemo Nole
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  13. #73

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    meni se plakalo na kraju..eto...pa jel moguce,da li je moguce,da se nadal prowukao,prowukao se guzichar njegowo mrkanje po guzici pri swakom serwiranju..puu..nebitno...ali sam se imao imao ga je Nole...al jednostawno,Nadal 'mora' da dobije...newjerowatno neshto...sta treba jos da uradi da bi ga srushio,sta s..sta breee...pi odwratni guzichar...
    Nole,nash je na rolan garosU..widjeces
      Vrh

  14. #74

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Kakav mec! Pravi praznik tenisa! Nazalost Nole nije pobijedio iako je imao bolju statistiku. Samo je imao losiji procenat ubacenog prvog servisa. Cini mi se da Novak nikad nije uspio pobijediti Rafu u TB. Danas Nole jednostavno nije imao srece.


    Ali Rafa ne bi bio najbolji na svijetu da nije borac i da nije mentalno najjaci na Tour-u.

    Nadam se da ce se ova dvojica fenomenalnih tenisera naci u suprotnim stanama zreba RG i da ce Nole imati prilike da se revansira Rafi u finalu!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  15. #75

    Odgovor: ATP turniri - sezona 2009.

    Ono sto mene sad plasi je da Nole ne klone. Oni koji prate tenis, secaju se sigurno kako je pao posle proslogodisnjeg polufinala Hamburga sa Rafom i finala Kvinsa, opet sa Rafom. Nadam se da gresim i da ce Nole zaigrati sad bas ovako kako je igrao sa Rafom juce i nadam se da ce sad napokon zapustiti usta hejterima i onima koji ga kude. Samo da ne poklekne u mentalnom msilu.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

Strana 5 od 11 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. WTA turniri - sezona 2009.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 01:01
  2. ATP turniri - sezona 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 00:09
  3. WTA turniri sezona 2008
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 21:12
  4. ATP turniri - sezona 2007
    Autor vlado u forumu Spomenar
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 11.12.2007, 03:47
  5. WTA turniri sezona 2007
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 05.12.2007, 05:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •