Israel - Palestina
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47
  1. #1

    Israel - Palestina

    21. vek

    Pa gde je tu kraj?

    I tako u beskrajno!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Israel - Palestina

    Nema kraja
    Geostrateshki polozhaj, mnogo istorije, resursa, religije i zle krvi...
    teshko ce tu doci do pomirenja...mada sam ja na strani Izraela, ako je to nekome bitno
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Israel - Palestina

    Ех, да су нама толерисали да се овако разрачунамо са шиптарима ... а не да нас бомбардају због намонтираног Рачка ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Israel - Palestina

    Neka se kokaju Izrael i Palestina oni se kokaju a ja sam miran
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Israel - Palestina

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Neka se kokaju Izrael i Palestina oni se kokaju a ja sam miran
    Toliko o čovekoljublju
    Što reče jedna baba : Nit brige, nit pameti...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Israel - Palestina

    Nema tu kraja jer nema volje da tome dodje kraj!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Israel - Palestina

    Citat laPapun kaže: Pogledaj poruku
    21. vek

    Pa gde je tu kraj?
    Kraj je uvek tamo gde ga covek nadje, ili gde kraj nadje coveka.
    Smatram da je ekstremno naivno verovati da ljudi koji vide sve sto zele, zele da vide kraj sukoba izmedju Arapa i Jevreja.
    Oni sto vide sve sto zele da vide, rade ono sto ne zele da drugi vide, tako da mi nemozemo da vidimo da oni zele mir.

    jewpiter
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Israel - Palestina

    Tu nema pomirenja....obe strane su iskljucive u svojim zahtevima.

    Palestina zeli da vrati polovinu svoje teritorije okupiranu stvaranjem Izraelske drzave. To nije moguce bez nestanka Izraela. Izrael se s druge strane, ponasa kao svetska sila koja sebi daje za pravo da ne prizna Palestinskom narodu pravo na sopstvenu drzavu. To je moguce, jer imaju SAD kao zaledjinu.

    Situaciju pogorsavaju ekstremni elementi na obe strane. Konacno resenje ce tesko biti pronadjeno, ali jedno smatram potrebnim: Palestinska drzava mora biti priznata. Postojala je na toj teritoriji davno pre stvaranja Izraela. To ne znaci, naravno, da Izrael treba nestati, treba iznaci nacin za racionalnu podelu teritorije, zatim za pomirenje.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Israel - Palestina

    Situaciju pogorsavaju ekstremni elementi na obe strane. Konacno resenje ce tesko biti pronadjeno, ali jedno smatram potrebnim: Palestinska drzava mora biti priznata. Postojala je na toj teritoriji davno pre stvaranja Izraela. To ne znaci, naravno, da Izrael treba nestati, treba iznaci nacin za racionalnu podelu teritorije, zatim za pomirenje.
    Koja je to po tebi racionalna podela teritorije?!

    Vidi ovako,ti imaš kuću sa ogromnim dvorištem,i ja jedan dan dođem i okupiram ti celo to dvorište i dignem zgradu u njemu,usput prisvojivši i jedan deo tvoje kuće(tu mi čukundedin pradeda živeo),i ti spadneš na siću kvadrata životnog prostora...kakva bi bila racionalna podela prostora u tom slučaju(ne pomažu ni sud ni država,moraš sam da nađeš način da je podeliš-tvoja kuća,tvoje dvorište)?

    *lično me ne brine nešto naročito taj sukob,rokaju se talibani i jevreju,samo da uzmeš pivo,zavališ se i uživaš u prenosu...eventualno bi im dao podjednako naoružanje,koliko da bude interesantnije
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Israel - Palestina

    A da li bi, onda, trebalo dozvoliti jednom narodu da istrebi onaj drugi, pa da se taj konflikt okonca?

    Da li mozemo, 62 godine kasnije, ukinuti Izrael i sve vratiti na predjasnje stanje?

    Da li mozemo dozvoliti Izraelu da i dalje sprovodi genocid (neko rece holokaust, nije daleko od toga), a preostale Palestince ostaviti bez ognjista?

    Ta dva naroda morace, pre ili kasnije, naci nacin da zive zajedno ili jedni pored drugih. Ili da nestanu s lica Zemlje
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Israel - Palestina

    A da li bi, onda, trebalo dozvoliti jednom narodu da istrebi onaj drugi, pa da se taj konflikt okonca?

    Da li mozemo, 62 godine kasnije, ukinuti Izrael i sve vratiti na predjasnje stanje?

    Da li mozemo dozvoliti Izraelu da i dalje sprovodi genocid (neko rece holokaust, nije daleko od toga), a preostale Palestince ostaviti bez ognjista?

    Ta dva naroda morace, pre ili kasnije, naci nacin da zive zajedno ili jedni pored drugih. Ili da nestanu s lica Zemlje
    1.naravno,daš im oružje,pa nek se gaze

    2.Što da ne?Međunarodno pravo odavno ne postoji(tačnije nikada nije ni postojalo)

    3.Očigledno da možemo

    Dogovorili se ili ne,neće ni jedni nestati,jer se jedni kote ko zečevi,a drugih ima koliko voliš po svetu...

    A što se tiče pitanja ''da li možemo'',ne možemo ni ja ni ti,Srbija,svet tu ništa...zna se ko im diktira tempo u tom regionu i čija je to interesna zona
    lol'z
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Israel - Palestina

    Znam ja cija je to interesna zona, a znam i da tu mi nista ne mozemo.

    Za tvoje stavke pod 1, 2 i 3 ne znam sta da kazem Neka mi neko obrise poruku ako je smatra neprikladnom, ali tacka 1 je fasisticka u osnovi.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Israel - Palestina

    Za tvoje stavke pod 1, 2 i 3 ne znam sta da kazem Neka mi neko obrise poruku ako je smatra neprikladnom, ali tacka 1 je fasisticka u osnovi.
    Pa ne znaš šta da kažeš,jer one opisuju trenutno stanje tamo i najbolje opisuju šta se realno može i dešava

    da pojasnim:

    1.Oružjem se obe strane snabdevaju dao ga ti njima ili ne
    E sad,kad bi dobile obe strane istu količinu i vrstu naoružanja mogle bi ravnopravno da reše taj konflikt(ako hoće neka pregovaraju,ako neće neka se pobiju međusobno,to je njihovo pravo i odluka)

    2.Međunarodno pravo je pogaženo onog trenutka kad je Izrael dobio tu teritoriju,kao i kod mnogih drugih slučajeva širom sveta,dakle ne postoji

    3.
    Da li mozemo dozvoliti Izraelu da i dalje sprovodi genocid (neko rece holokaust, nije daleko od toga), a preostale Palestince ostaviti bez ognjista?
    Možeš,čim ne tražiš konstruktivan način da uradiš nešto po tom pitanju,pa makar to bila i organizacija ili učestvovanje u nekom manjem protestu ispred Američke ili Izraelske ambasade...i bez fora tipa tebe niko ništa ne pita,ovo-ono,nađi muslimane i ljude koji se protive izraelskoj agresiji,a iz srbije su širom neta,odštampaj flajere sa pozivom na demonstracije(izlepi po par mesta u radijusu od 50km od tvog grada)--za 10 dana najviše ima da se skupi dovoljno ljudi za neki manji protest...
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Israel - Palestina

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Palestina zeli da vrati polovinu svoje teritorije okupiranu stvaranjem Izraelske drzave. To nije moguce bez nestanka Izraela. Izrael se s druge strane, ponasa kao svetska sila koja sebi daje za pravo da ne prizna Palestinskom narodu pravo na sopstvenu drzavu. To je moguce, jer imaju SAD kao zaledjinu.
    Хм, кад је то постојала нека држава Палестина која је окупирана "стварањем израелске државе"? УзгредБудиРечено, ништа се не окупира стварањем, окупира се окупацијом.
    Ако се не варам, Израел признаје право на палестинску државу

    Palestinska drzava mora biti priznata. Postojala je na toj teritoriji davno pre stvaranja Izraela. To ne znaci, naravno, da Izrael treba nestati, treba iznaci nacin za racionalnu podelu teritorije, zatim za pomirenje.
    Прво, није ми познато да је нека палестинска држава икад постојала. Друго, Арапи нису живели у Палестини (што је географски појам, као Шумадија, а не име државе) пре Јевреја. А сигурно не "давно пре...".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Israel - Palestina

    A ko je naseljavao Palestinu kao geografski pojam?

    Za detaljnije informacije pogledati: http://www.cyberus.ca/~baker/pal_hist.htm

    Ja govorim o tome da su Fatah i Hamas (ni na koji nacin ne podrzavam njihove akcije) nastali kao izraz revoltiranosti Palestinaca zbog kreiranja nove drzave na njihovoj zemlji. A ta drzava, umesto da prihvati teritorije koje su joj dodeljene, u odgovoru na napad Egipta, Sirije i Jordana zauzima i ostatak Palestinske teritorije. Zar nije bila dovoljna vojna pobeda u sestodnevnom ratu?

    Situacija je jako kompleksna. Ponasanje i jednih i drugih ne moze naici na razumevanje. Sa jedne strane se nalaze teroristicke organizacije koje napadaju vojne i civilne ciljeve u Izraelu, a sa druge strane Izraelske vojne snage koje takodje napadaju vojne i civilne ciljeve u Palestini.

    Ako ne moze nikako drugacije, odvojiti teritorije, neka Izrael skloni bespravno podignuta naselja na Palestinskoj teritoriji. Pitanje Jerusalima ostaviti po strani, bar na neko vreme.
      Vrh

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •