Međunarodni filmski festival "Kustendorf
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Međunarodni filmski festival "Kustendorf

    Na Međunarodnom filmskom festivalu "Kustendorf", koji će biti održan od 8. do 14. januara na Mećavniku na Mokroj Gori, biće prikazana i dva stara filma u posebnom programu "Evergrin", najavili su organizatori. Osnivač i selektor festivala Emir Kusturica odabrao je mađarsko ostvarenje iz 1982. godine Vreme je stalo autora Petera Gotara i rusko-kubansku koprodukciju iz 1964. Ja sam Kuba u režiji Mihaila Kalatozova. Reditelj Gotar biće gost festivala i posle projekcije svog filma, 10. januara, održaće radionicu za studente visokih filmskih škola iz celog sveta koji učestvuju u takmičarskom programu "Kustendorfa".

    Vreme je stalo je priča o teškom životu mladih u Budimpešti početkom 60-ih godina 20. veka. U središtu radnje su dva brata čiji je otac pobegao tokom mađarske pobune 1956. da ne bi otišao u zatvor, dok je majka ostala sa sinovima. Očev prijatelj uspeva da pobegne iz zatvora i useljava se kod njih, zbog čega mladići nisu srećni. Film Ja sam Kuba predstavlja neobičan omaž revoluciji Fidela Kastra. Radnja se odvija poslednjih dana Batistinog režima, a sastavljena je od četiri poetične kratke priče o patnji Kubanaca i njihovim reakcijama, sve do gerilskog marša... Film je bio potpuno zaboravljen dok ga 30 godina kasnije u Americi nisu otkrili Martin Skorseze i Frensis Ford Kopola. Pod njihovom supervizijom, film je restauriran. Projekcija na Mećavniku najavljena je za 12. januar, a radionicu će zatim voditi direktor festivala Emir Kusturica.

    G.L.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #2

    Odgovor: Međunarodni filmski festival "Kustendorf

    Sve je to super, al ja ti Kusturicu ochima ne mogu...
    Niti mi se posebno svidja onaj Drvengrad...kao u filmu Charlie i fabrika chokolade...
    verovatno je u pitanju samo predrasuda, ali svaki festival kod pozdravljam..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #3

    Odgovor: Međunarodni filmski festival "Kustendorf

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Sve je to super, al ja ti Kusturicu ochima ne mogu...
    Niti mi se posebno svidja onaj Drvengrad...kao u filmu Charlie i fabrika chokolade...
    verovatno je u pitanju samo predrasuda, ali svaki festival kod pozdravljam..
    Potpisujem predrasudu gordo ( Remember "Дие хард"? Ali... Mihalkova, Fatih Akina, Stouna, Džarmuša, Delona... )

    Џим Џармуш, РЕТРОСПЕКТИВА ВЕЛИКАНА

    САВРЕМЕНЕ ТЕНДЕНЦИЈЕ


    EVERGREEN


    Музички програм

  4. #4

    Odgovor: Međunarodni filmski festival "Kustendorf

    De Niro dođe zbog Noleta, filmadžije koje nikad ne bi ni privirile - zbog Kusturice, a prvi jedva dobi dozvole za teniske škole u rodnom gradu, drugog pljune ko stigne. Voleti ili ne voleti ono što neko radi u ili van oblasti u kojoj zna znanje (zanat, kako god) je posebna priča, ali predrasude i "tuđe je bolje" nas kolju.
    Još jedan razlog zato nam je ovako kako je.

  5. #5

    Odgovor: Međunarodni filmski festival "Kustendorf

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    De Niro dođe zbog Noleta, filmadžije koje nikad ne bi ni privirile - zbog Kusturice, a prvi jedva dobi dozvole za teniske škole u rodnom gradu, drugog pljune ko stigne. Voleti ili ne voleti ono što neko radi u ili van oblasti u kojoj zna znanje (zanat, kako god) je posebna priča, ali predrasude i "tuđe je bolje" nas kolju.
    Još jedan razlog zato nam je ovako kako je.
    Sve osobe koje si navela se profesionalno bave
    poslom u kojem ljudi ili vole ili ne vole one koji se tim poslom bave.
    Ja ne znam ko je De Niro, Nole, ili Kusta, ja znam ko je glumac De Niro, teniser Nole, i reziser Kusta.
    Jel imam ja pravo da kazem " meni se ne svidja teniser Nole ili reziser Kusta " ?

    Da ne govorim o tome kako mi se svidja bilo sta drugo sto teniser Nole, ili
    reziser Kusta profesionalno hoce da budu.

    Ne vidim trunku zdravog razuma u situaciji u kojoj 'reziser Kusta' " profesionalni grobar Holivudskih filmova ", profesionalno sahranjuje Holivudske filmove.

    Da li bi bila ljubazna da objasnis kakve veze ima sport ili film i nas odnos prema
    sportu ili filmu sa "ovim kako nam je" ?

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  6. #6

    Odgovor: Međunarodni filmski festival "Kustendorf

    Danas sam raspoložena, drugi put ću. Izvini.

  7. #7

    Međunarodni filmski festival Kustendorf u Mokroj Gori

    Međunarodni filmski i muzički festival "Kustendorf", posvećen budućim filmskim stvaraocima i velikanima savremenog autorskog filma, biće održan od 13. do 19. januara u Drvengradu u Mokroj Gori.

    U takmičarskom programu ovogodišnjeg "Kustendorfa" biće prikazano 28 filmova iz 18 zemalja sveta, a o nagrađenima će odlučivati međunarodni žiri koji čine: poznata strip autorka i rediteljka Marđan Satrapi, producentkinja i filmska autorka Sara Drajver i poznati holivudski producent Džonatan Vajsgal. Srecijalni gost i promoter "Kustendorfa" biće jedan od najznačajnijih i najpoznatijih glumaca današnjice Džoni Dep, kome će biti posvećena "Retrospektiva velikana". U okviru ovog programa biće prikazani filmovi "Edvard Makazoruki", "San o Arizoni" i "Doni Brasko". Među uglednim inostranim gostima biće i Džim Džarmuš, Kristijan Karion, iranski reditelj Asgar Farhadi, dobitnik "Srebrnog medveda" za najbolju režiju na Berlinskom filmskom festivalu ove godine, Fatih Akin, kome je pripala specijalna nagrada žirija na ovogodišnjem festivalu u Veneciji, zatim palestinski reditelj Elija Sulejman, poznati ruski reditelj Pavel Lungin, mlada tunižanska rediteljka Radže Amari. Njihova ostvarenja, svrstana u najbolje filmove prošlogodišnje produkcije, biće prikazana u okviru programa "Savremene tendencije", a nakon projekcija svako od poznatih autora držaće radionice mladim filmskim autorima iz celog sveta.
    - Želimo da istaknemo zapostavljeni aspekt kinematografije - ljude od kojih ona potiče i koji je održavaju. Sudbina filma u današnje vreme je strašna, on se polako gasi kao forma komunikacije jer jedna video-igra zaradi za nedelju dana do 370 miliona dolara. Film će opstati jedino ako mecenarstvo pomogne u borbi protiv tih agresivnih formi - rekao je na jučerašnjoj konferenciji za novinare naš proslavljeni reditelj Emir Kusturica, osnivač i selektor festivala "Kustendorf".
    U toku "Kustendorfa" svake večeri održavaće se koncerti. Na muzičkoj sceni smenjivaće se "Global Kryner" iz Austrije, francusko-španski sastav "Festicultores Troupe", "Rubl" iz Rusije, špansko-italijanska atrakcija "Tonino Carotone", poznata turska pevačica Ajnur, Vlada Maričić, grupe "Vrelo" i "Emir Kusturica and The No Smoking Orchestra".

    Blic
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  8. #8

    Odgovor: Međunarodni filmski festival �Kustendorf� u Mokroj Gori

    ...a nakon projekcija svako od poznatih autora držaće radionice mladim filmskim autorima iz celog sveta.
    Vrlo sam ponosna, jer je moj brat kao mladii perspektivni reziser, dobio poziv da ucestvuje na ovogodisnjem festivalu "Kustendorf", sa svojim studenskim filmom.

    Bice u odlicnom drustvu ............. drzim fige, bato - tvoje vreme tek dolazi

  9. #9

    Odgovor: Međunarodni filmski festival "Kustendorf


    Ove godine bijo Mihalkov


    ... i Abas Kjarostami
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  10. #10

    Odgovor: Međunarodni filmski festival "Kustendorf

    Izabel Iper i Ejbel Ferara održaće u Drvengradu radionice za studente, a večernji program donosi koncert posvećen Đangu Rajnhartu.

    Istaknuta francuska glumica Izabel Iper i proslavljeni američki reditelj Ejbel Ferara održaće u Drvengradu radionice za studente, učesnike takmičarskog programa 5. Međunarodnog filmskog i muzičkog festivala Kustendorf.

    Posetioci će imati priliku da premijerno pogledaju Ferarin novi film pod nazivom "4:44 Poslednji dan na Zemlji" a u okviru ciklusa "Savremene tedencije", nakon čega će jedan od najvažnijih američkih nezavisnih filmskih autora razgovarati sa studentima.

    Ferarina verzija kraja sveta dešava se u stanu u Njujorku tokom poslednja 24 časa pre biblijske apokalipse, a glavnu ulogu igra Vilijem Defo.

    Program "Velika glumačka dostignuća" predstaviće film "Gospođa Bovari" u režiji Kloda Šabrola iz 1991. godine u kome je glavnu ulogu tumačila Izabel Iper.

    Film je bio nominovan za Zlatnog globusa za najbolji strani film, kao i za Oskara za kostimografiju, a Iper je osvojila nagradu za najbolju žensku ulogu na Moskovskom filmskom festivalu.

    O svojim iskustvima slavna glumica razgovaraće sa studentima nakom projekcije.

    U večernjim časovima počinje takmičarski program Kustendorfa, a prvog dana biće prikazano pet kratkih igranih filmova: "Tulipan, teksas i mi" Li Filipovski (Kanada/Estonija), "Musa" Kristofa Nanga-olija (Francuska), "Samo što nismo" Marka Grbe Singa (Srbija), "Barbakan" Bartolomeja Zmude (Poljska) i "Selo" Jane Sopkine i Jevgenija Kostkina (Rusija).

    U ponoć nastupiće poznati Rozenberg trio iz Holandije, koji cine Noni, Nuče i Stokelo Rozenberg, poznati pre svega po obradama kompozicija čuvenog gitariste Đanga Rajnharta.

    (Tanjug)
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Slične teme

  1. Prvi Kustendorf film festival
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 23.01.2008, 09:44

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •