Ni sa tobom ni bez tebe - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    sve to nije ljubav nego ovisnost. simple as that.

    to je kao kad kazzesh: kashljem, bole me plucha, znojim se, umoran sam, smrdi mi kozza i kosa, imam podochnjake al ne mogu bez cigareta.

    naravno da mozzesh. kao shto se mozze i bez svake patoloshki bolesne veze. treba samo rechi - ne hvala.
    & underpaid......

  2. #17

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Postoje te, kako ih ja zovem, fatalne ljubavi. Puno emocija, puno strasti, ali i puno trzavica, puno bola. Veze iz kojih je teško otići, a ne vidiš perspektivu u njima. Ne funkcionišu zajedno, a i ne mogu jedno bez drugog.
    Da, postoje, i život nam ih "namesti" tako da dugo vremena nam treba da se "izujemo" iz njih. Bio sam pristalica (kao i Memento) da lako i brzo rešim vezu, upravo da bih izbegao agonije kojih se gnušam.
    Ipak, par puta u životu, sam se lepo "iskidao" . Sada...sa neke distance umišljam i da znam zašto te ljubavi postoje.
    Postoje, da bi nam dale reper šta je sve snaga ljubavi . Jer nikada do tada nismo radili neke stvari, za mnogo manje excese smo odlazili ne okrećući se, za mnogo bezazlenije stvari smo odbacivali i sve ostalo...ali tada...sve je bilo moguće . Doživite zvezdane trenutke..i jako brzo budete proterani kroz lični pakao ! Milion puta ustanete i napravite korak ka "finito" (koji ste već odavno znali da sameljete i opstanete) ali...nešto u vama i nešto u njoj ZNA da biste se čitav život vajkali, sećali i žalili što niste dali još jednu šansu ..i "Jovo nanovo".
    Iz jedne takve sam se baš teško "iščupao"...trebale su mi godine da najzad postane samo sećanje.
    Iz druge, je bilo mnogo lakše. Shvatili smo šta nas spaja, a šta drži "u gardu" i uspeli da mnogo bezbolnije to rešimo.
    Samo...znam jedno.
    Kada izađete iz takve veze...morate da "iščupate srce" (drugačije je nemoguće).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #18

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Vec dve godine smo povremeno zajedno, i za to niko ne zna, osim mojih drugarica. Dve godine se vidjamo, a ponasamo se kao ortaci.

    On je neko ko me poznaje bolje nego sto sam to mogla i da pretpostavim.
    Neko ko mi zavrsava recenice.
    Neko ko zna sta volim, ko ume da me nasmeje, ali pre svega da me dovede do granice ludila od besa.
    Neko ko mi nedostaje kad nije pored mene, a kad je tu, iznerviram se.
    On je neko zbog koga se radujem izlasku vikendom, jer cu ga videti u gradu, a kad ga vidim, popizdim, iako bih se smorila kad ne bi bio tamo.
    On je neko koga ne zelim kod sebe na kafi, a potajno u sebi konstruisem razgovor koji bi tekao kad bi dosao.
    On je neko sa kime umem da se posvadjam cim progovori, a opet volim da ga slusam dok prica i gledam kako se njegove usne pomeraju.
    On je neko ko ume da mi bude sve, a onda vec u sledecem momentu da me o'ladi najstrasnije.

    Ali, ima caka.
    Nismo spavali za ove godine. Svega je bilo, osim toga. Znam njegove tacke i zelje i on zna moje, ali se to nije desilo. Ne zelim da se desi tako.

    Sinoc smo se posvadjali u kaficu. Zvao me je da idem kod njega, ali sam ga odbila, ne zato sto ne zelim, nego zato sto ne mogu.. jer da sam otisla, bila bih tamo celu noc, a morala sam da ustanem u 9 zbog silnih obaveza.. i on je to shvatio pogresno. Nije vredelo to sta mu objasnjavam, svaku rec mi je prevrnuo (jos jedna osobina koju prezirem) i kad mi je rekao da ne marim za njega, pred punim kaficem sam ga poljubila. Nisam se obazirala na muk ljudi, nisam se obazirala na reci iza mojih ledja, bili smo bitni on i ja, i taj momenat. Kad smo se razdvojili, samo sam mu rekla: "E.. to je poslednji put da tako nesto cujem od tebe."

    Sad vise nismo tajna, sad smo glavna prica u selu. Bole me brige.
    Ne zelim da se upustam u nesto sto mi moze doneti vise bola nego srece.. a da provedem jos vremena u nekoj bezizlaznoj vezi, ne zelim.
    A ne mogu bez njega.
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #19

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    ...srecem lepse,razgovaram sa elokventnijim,poznajem pametnije,obrazovanije,duhovitije,kreativnije,pazl jivije...
    I sve su bile neprimetne pored nje...da li zbog toga sto je umela onako da me gleda dok smo guzvali jastuk...zbog reci koja drhti,ili tisine koja je bila sadrzajnija od mnogih razgovora,ili zbog iskre u njenom oku,ili zbog svake suze...ne znam.
    I nebo se zapalilo i gorelo je i ja sam bio tamo i nije me bilo briga sto gori...i lepo je gorelo,isijavalo i uklapalo se u vreme i prostor.
    Posle vatre,dosle su reci koje cine cuda,reci koje pogadjaju kao munja,kao bodez...i nestao je taj ritam u venama i vatra se pretvorila u led.
    Eto,ostale su samo uspomene a ja bih svakome pozeleo MISS fatalnu jer je osecaj poseban.

    PANTA REI

  5. #20

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Kada izađete iz takve veze...morate da "iščupate srce" (drugačije je nemoguće).
    Tačnije od ovog mislim da nisam pročitala. I mislim da bez obzira koliko je to srce kucalo ili kuca za nekog i kakve god da su se reči i postupci kao bodeži zabili u njega, osnova je naš strah da iščupamo srce. I da nastavimo da živimo bez jednog dela sebe. I da ponovo smognemo snage da nateramo srce da kuca. Za sebe, za nekog drugog, za neke druge nas.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #21

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    I da nastavimo da živimo bez jednog dela sebe. I da ponovo smognemo snage da nateramo srce da kuca. Za sebe, za nekog drugog, za neke druge nas.
    Ziv se covek na sve navikne.
    I sve sto je nemoguce, brzinom svetlosti postaje moguce.
    I sve sto boli, boli ... ali i prolazi.

    O tom srcu ... mogla bih svasta napisati.
    Probala sam da ga iscupam.
    Trudila se.
    Kao i uspomene, kao i reci.
    I neke dogadjaje.
    I sitnice, koje su tad bile samo sitnice, a sad najvaznije postale iz ove perspektive.
    Potrebno je vreme, mnogo vremena.
    I pomogne.
    Ponekad, bar da ne boli to ludo srce na pomisao o nama.
    Na dve budale, tako svoje, tako iste.
    Na dve budale, koje su se pogledom razumele.
    Na dve budale, kojima reci nisu bile potrebne.
    Ali nismo mogli, zajedno, a ne mozemo ni odvojeno.
    Cudna igra.
    I niko ne dobija, a oboje gubimo.

  7. #22

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Desilo mi se nešto za što sam mislila da se u meni nikada desiti neće.
    Osjetila sam beskrajnu sreću zbog nekoga ko mi je značio sve, pa me izgubio...i nakon mnoštva međusobnih ponižavanja, tjeranja maka na konac...ćutanja...ja sam "popričala" sa samom sobom...i došla do nekih zaključaka...jednostavno sam se preporodila u vezi našeg odnosa....elem, potvrdilo mi se ono što znam već neko vrijeme. On je sretan. A to nisam ja. A ja sam sretna zbog njega.
    Prvo sam pomislila da sam prolupala, da su me oteli vanzemaljci i nešto mi uradili.
    Ali nisu. Sleglo se sve. Odrasla sam po pitanju našeg odnosa. On mi znači...ja i on ne možemo biti MI, to se pokazalo nemogućom misijom, ali možemo imati normalan odnos. Na kraju krajeva, uvijek je uspijevao da me nasmije. To mi je dovoljno da zaboravim sve ono ružno. Jbte...happy sam što voli drugu osobu. Iskreno sam sretna.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  8. #23

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Dugo, dugo stvari prolaziše pored mene, ili ja pored njih, ponekada i protrčah kao na onoj traci za trčanje, i ništa se nije dešavalo. I tako dok su moji poznanici vrištali iz strasti na svoje partnere, dok su osećali neverovatno ushićenje, meni su se veze dešavale po sistemu pismenog zadatka iz srpskog, uvod, razrada i zaključak, sa evidentnom porukom na kraju "više sreće u narednom izvlačenju".
    I koliko god sve to, bre, bilo lepo, htela sam i ja da osetim tu sreću, htela sam i ja da poletim do neba, pa ako treba, posle i da tresnem dole, a ne da sam tresnula, nego sam poljubila beton samo tako. (a i nije mu neki ukus )
    Niotkuda, pojavio se on, dobro sad, nije baš niotkuda, iskočio mi sa chata i navalio da se vidimo. I tako kreće bajka o Snežani gde sam se ja vrlo često osećala kao veštica.
    Tek sam tada shvatila koliko se voli, i šta znači voleti. Razumno, nije bilo razloga da ga volim, nismo bili slični i nije mi se dopadalo mnogo stvari, i od starta su nastajali problemi, ali ja sam nastavljala da ga volim. Čak i kada znam da ne mogu da dam odgovor na pitanje "zašto" opet sam volela. U životu se sa onom drugom osobom nisam svađala, ovde nisam prestajala. Ne možemo zajedno, a ne možemo ni odvojeno. Ožiljci od pada na beton će zauvek biti tu, al' dobro, ne žalim, kafa bar više nije mlaka, shvatila sam da može biti i vrela i da opeče, i shvatila sam da sam živ stvor koji ume da ujede, bude ujeden i opet da preživi sve to.
    kome smeta nek' eta

  9. #24

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Postoje te, kako ih ja zovem, fatalne ljubavi. Puno emocija, puno strasti, ali i puno trzavica, puno bola. Veze iz kojih je teško otići, a ne vidiš perspektivu u njima. Ne funkcionišu zajedno, a i ne mogu jedno bez drugog.
    Rekla bih da ovakvim vezama najčešće sledi kraj, dug, iscrpljujući, ali ipak kraj. Nekom trebaju meseci i godine da krene dalje. Znam i one koji su, lečeći se, uleteli sa prvom osobom koja ima se našla u brak. Neko pak uleti u drugu vezu povređujući tu drugu osobu svojim neraščišćenim emotivnim ja.
    Uci u novu vezu (ili cak brak ) tako brzo, a da ne rascistis sam(a) sa sobom neke stvari je bezveze i ne vodi nicemu, samo bespotrebnom samoobmanjivanju. Kad u onu kolonu "protiv" iz dana u dan pocne da dospeva sve vise stavki, trebalo bi da znas da si rascistio/la sam/a sa sobom i da mozes da krenes dalje.
    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Šta je za tebe lepota?
    Autor Nefertiti u forumu Lepota
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 14:13
  2. Za mene mana, a za tebe vrlina
    Autor starsica u forumu Ljubav
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 06.05.2010, 11:58
  3. Lejla Hot - Kad pomislim na tebe
    Autor P.D. u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.11.2008, 21:53
  4. ni sa tobom, ni bez tebe...
    Autor danchi u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.08.2008, 18:27
  5. Pesma za tebe(music & lyrics)
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.08.2007, 19:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •