...dok nas smrt ne rastavi...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    ...dok nas smrt ne rastavi...

    ...moji baka i deda spavaju jedno kraj drugog, zauvek...njih dvoje su odrzali rech koju su dali jedno drugome na venchanju...bili su zajedno do samoga kraja.

    ...mozda greshim,ali imam utisak da je u danashnje vreme mnogo vishe nespremnosti za zrtvovanje i odricanje u korist drugoga...egoisticniji smo i hocemo da ugodimo prvo sebi,a za onoga pored nas shta ostane...ako ostane. I mislim da su nekada ljudi bili ubedjeni da su deca najvece blago,a danas se bira izmedju njih, karijere, novca, sopstvenog uzivanja...i veze pucaju mnogo lakshe.

    ...nisam bio u braku, ali bih jako voleo da chujem mishljenje ljudi koji jesu: shta je ono shto je dovelo do toga da pogazite rechi u koje ste, dok ste ih izgovarali, chvrsto verovali? Kad se osvrnete unazad, milslite li da je sve moglo (trebalo) da bude drugachije? Krivite li sebe ili nju (njega), ili ste mozda oboje zasluzni sto su vam danas putevi razlichiti? Mislite li da je uz malo vise truda, paznje i odricanja sve moglo da traje i danas?


    ...zalite li sto niste ostali sa prvom osobom kojoj ste obecali: zajedno - dok nas smrt ne rastavi?

  2. #2

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    ... i ja sam jednom mislila: dok nas smrt ne rastavi...Gledala sam ga očima punim nade ...Da, ti si taj otac moje dece, moja podrška, moja uteha, moja sreća, moja ljubav....
    Rekla sam DA
    I šta je posle bilo?
    I radili smo i gradili naš dom, poljubac u prolazu...pitanje "kako je?" onako uzgred...Sve je nekako postalo rutina, navika, svaki dan isti...
    Nismo gajili ljubav koja je osetljiva i nežna...Mislili smo tu je, izdržaće...nije, topila se kao pahulja na dlanu...
    Jednog jutra probudila sam se i pogledala čoveka pored sebe.
    Pitala sam se ko je to? Ličio je na čoveka kome sam nekada rekla da, ali to nije bio on...
    Ne, to je bio neko drugi...
    I tada sam odlučila da odem...
    Jednostavno nisam mogla da živim sa neznancem...


    Eto, to je moja priča. Ne volim da dajem svete, ovo je moje iskustvo...Pouku izvuci sam!

  3. #3

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    Kada dvoje ulazu maksimum, kada su podlozni i za teske zrtve, onda moze trajati veza do smrti.
    Za to su potrebne ljubav, potpuno prihvatanje partnera, spremnost na pruzanje zarad ljubavi i sitni svakodnevni gestovi sa svescu da to razvija i cuva vezu!
    Danasnji partneri cesto ne znaju i ne zele dovoljno voleti, moto da treba ziveti za svaki trenutak, rusi viziju pozrtvovanja za nekoga, stvara sebicne i nezrele ljude...
    Moze se poziveti zivot sa jednom osobom, ali to je vrlo retko,,,
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #4

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    Kad se daju takva obecanja, spremni smo da celog sebe damo. I da nam neko tog trenutka kaze da se to jednog dana moze promeniti, necemo mu verovati. Medjutim, zivot ima svoje trikove da nam dokaze da je ono sto smatramo nemogucim, ponekad ipak moguce.

    Za mene brak je prvenstveno partnerstvo u svakom pogledu. Ja vucem u stvarima koje bolje idu meni, on to radi u stvarima koje bolje idu njemu. I dogod ja verujem da smo tu jedan za drugog da jedan drugog pridrzimo kad posustanemo, da stojimo jedan pored drugog, a ne jedan iza drugog, sve je u redu. Dakle rec je o poverenju. Onog trena kada sam posumnjala, a ubrzo i videla da nema nikog na koga mogu da se oslonim kad mi je potrebno, dok se s druge strane moj teret udvostrucio, ja sam shvatila da ne postoji poverenje koje mi je u zivotu potrebno kako bih mogla celu sebe da dam.

    I otisla sam. I nisam se pokajala. Nikad.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  5. #5

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    Da, da, bas dok nas smrt ne rastavi.........sad ko prvi ispali, ko prezivi pricace.
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  6. #6

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    Verujem u to "dok nas smrt (prirodna ili... ) ne rastavi"!
    U braku sam još malo pa 13 godina a zajedno smo 18,5... Dug period! Za to vreme prošli smo mnogo toga, razne mobilizacije, bombardovanje, prohodavanje deteta u skloništu, nemanje para (ni sad nismo lovani ali živimo ok) ali da sve treba ispočetka jedino što bi menjali je da se venčamo posle godinu dana zabavljanja a ne posle šest - tu smo mnogo vremena izgubili! Neki loši momenti su nas samo još više ojačali i da, bude nesuglasica o još kako ali sednemo popijemo kafu i idemo dalje. I ne nije navika i nije po navici prosto ljubav koja dobija na jačini i kvalitetu (a seks je svaki put sve bolji i bolji )
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  7. #7

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    cesto volim da kazem da smo u vezi ceo zivot...pre braka (koji traje 12 godina) bili smo zajedno 5 godina...prosli smo mnoge stvari, cesto je brak bio na testu- dal ce da uspe ili ne...izdrzali smo...a najveci problem je bio da postanemo roditelji...
    zadvoljna sam svojim brakom i zivotom pored njega...
    ali ipak ne verujem u ljubav ..dok nas smrt ne rastavi..
    niko od nas ne poznaje sebe dovoljno i moze se desiti da uradi nesto o cemu se kleo da nece nikad, a takvo nesto je moguce i za ocekivati i od svog partnera
    moze se lako desiti da mi kaze da me ne voli...a moze se i meni to desiti... to su osecanja kojima ne mozes komandovati dokle ce da traju i naterati sebe da volis nekoga samo zbog toga sto ste u braku...

    nije da ne volim da mi brak bude uspesan i da zivimo jos dugo zajedno , ali, jednostavno sam svesna da moze lako da se desi nesto sto moze promeniti stvari...danas, sutra, za neku godinu....ne zna se

    ljubav u braku treba da se neguje i da se cuva kako ne bi postala navika.
    e sad ima ljudi koji prihvate takav zivot i ostanu doveka zajedno, a ima i onih koji postupe drugacije...


  8. #8

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    bolje da se rastanemo nego da to smrt uradi....
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  9. #9

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    Hm....

    "Dok nas smrt ne rastavi".. .. to obećanje obično i održe svi ..čak i oni koji se rastaju.
    Ljudi se rastaju kad emocije, želje, očekivanja, razlozi, nadanja, težnje, ciljevi,.. ljubav i sve zbog čega su se venčali - nestane.
    Smrt svega toga ih rastavlja....
    Smrt ,ne mora biti telesna....
    Ćuti i prenesi dalje....

  10. #10

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    nadam se da eş smrt prihvatiti dostojanstveno
    Ko je za jednu voznjicu

  11. #11

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    moguce....ako se upoznamo....recimo....2 god pred sam kraJ zzivota....

  12. #12

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    klasichna utopia...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  13. #13

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    U ovo vreme kada je svet na ivici besmisla, kada je moral zamenio biznis, kada se hod pretvorio u trčanje, kada je nedeljni porodični ručak zamenila instant supa i minut pire, nekako su se i neke velike ljubavi izlizale i umesto velike i same postale instant... Otprilike ovako: upoznaš nekog ko ti se užasno dopada ali pobrkaš lončiće pa između strasti i ljubavi staviš znak jednakosti... Pošto si postao i instant odrasla osoba, što automatski isključuje zrelost, u svoj toj predaji strasti-ljubavi, naravno da ne razmišljaš o kontracepciji jer ti to već sve znaš... (Koliko si samo knjiga o sigurnom seksu pročitao)... Onda voljenoj bibuška počne da raste, i dok se matorcima ne prijavi o čemu je reč, već bude kasno za eventualne intervencije... Niste se ni osvestili, a već spakovani u prugasto odelce, stojite pored svoje voljene ispred neke tete što vam drobi gluposti o svetosti braka, dok se vama muške grudi pune ponosom, jer eto vas... Konačno ste i zvanično odrasli... E, a onda dođe beba...
    Poznat scenario?.. I sve češći nažalost... Izgubile su se sve valjane vrednosti zbog kojih ljudi stupaju u brak... Nestadoše gde i uzajamno poštovanje, tolerancija, plemeniti ciljevi, časna reč...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  14. #14

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    Ja sam zaista verovao u to kada sam to izgovorio. I...održao bih to da je imalo više smisla. Nažalost...postalo je besmisleno provesti život pored nekoga kome ste postali stranac, koji vam se ne raduje, ko vas ne želi pored sebe.
    Život je takav...nekada imate slične frekvencije i uđete u brak....kasnije se razvijete različitim pravcima i sve "prsne". Mislim...da neke osnovne stvari morate da imate uvek iste (neke unutrašnje kodekse) i da ih vremenom razvijate. Ništa ne opstaje u ortakluku ako se oboje ne trudite .
    P.S. I dan danas bih bio spreman na istu zakletvu...samo što bih dao mnogo više od sebe da sve to uspe .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #15

    Odgovor: ...dok nas smrt ne rastavi...

    Nažalost, danas ta rečenica više ne drži vodu.

    Mi ljudi smo se previše 'razbahatili' i neka smo. Sada imamo muda 'obznaniti' da nešto u vezi ne štima i otići dalje. Nekad se je nesložnost trpjela. Sada više ne.

    Naravno, ja sam doista mislila to kada sam se udavala. Ali, mi svi se mijenjamo i nitko ne garantira da ću se ja njemu sviđati u drugom izdanju i obrnuto. Lutrija je sve, ne samo Loto, toto i dr.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Smrt
    Autor bobby u forumu Filozofija
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 21.07.2015, 14:26
  2. Klinicka smrt, svetlost kroz tunel
    Autor bellissima u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 18:40
  3. Smrt fašizmu
    Autor HLEBmaster u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 18.08.2009, 16:56
  4. Smrt velikog backog kanala
    Autor YGO85 u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.06.2009, 15:11
  5. Prirodna smrt ?
    Autor DzuPiter u forumu Spomenar
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 28.11.2008, 22:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •