Ni sa tobom ni bez tebe
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 24
  1. #1

    Ni sa tobom ni bez tebe

    Postoje te, kako ih ja zovem, fatalne ljubavi. Puno emocija, puno strasti, ali i puno trzavica, puno bola. Veze iz kojih je teško otići, a ne vidiš perspektivu u njima. Ne funkcionišu zajedno, a i ne mogu jedno bez drugog.
    Rekla bih da ovakvim vezama najčešće sledi kraj, dug, iscrpljujući, ali ipak kraj. Nekom trebaju meseci i godine da krene dalje. Znam i one koji su, lečeći se, uleteli sa prvom osobom koja ima se našla u brak. Neko pak uleti u drugu vezu povređujući tu drugu osobu svojim neraščišćenim emotivnim ja.
    Osetiste li ovakvu ljubav? Kako ste se borili sa tim?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #2

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    cela ta prica traje vec.. 6 godina.. jako dugo, cak i po mojim pojmovima.. onda kad sam ja htela njega, bila sam jako mlada.. onda kad je on hteo mene, ja sam imala drugog ( a nisam sa njim bila iz inata.. decijeg..)..
    za sve to vreme, dok god sam imala druge, nisam mogla bez njega.. mozda zato sto nikad zapravo i nije bio moj, pa me je sve sto je moglo vuklo ka njemu..
    kad je napokon bio moj, posle cetiri godine.. nije mi trebao, niti ja njemu.. shvatili smo da nam ne ide.. a proslo je sest godina od kako me je prvi put poljubio, a ja jos uvek ne znam bez njega.. on jos uvek ne zna bez mene..
    a od njega ne zelim nista vise osim.. ma ne znam, osim njega, ali necu njega..
    svaku je devojku prevario sa mnom..
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #3

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Bio je jedan ... fatalan, vanserijski , poseban, samo svoj i nazalost isti kao ja...

    Trazimo se u godinama , u prolaznicima, u bespucu ...
    Trazimo se i mimoilazimo ...
    Delili su nas kilometri, delile su nas granice ... delilo nas je mnogo toga, a spojio isti temperament ...
    Zato nam i nije islo , suvise smo bili svoji ili mozda suvise isti?

    Dani bez njega su bili kao godine, nisam zivela, samo sam disala i radovala se njemu.
    Dani sa njim su postajali pakao i nije islo ...
    Kraj jeste bio dug i iscrpljujuc, ali mi je doneo olaksanje ...
    Imamo svoje zivote, imamo nekog kraj sebe, imamo mozda sve ali nemamo nas.
    Ne zalim i ne secam se, tek ponekad kad zazvoni telefon i kad cujem glas,polete leptirici ma na tren, samo na tren ... ili lazem

  4. #4

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Druga veza,
    posle ''mojih pet godina života'', je bila slična filmu ''Rat Rouzovih'',
    doduše sa sretnim završetkom.
    Povređivali smo se međusobno, kada nismo bili zajedno (delilo nas je tričavih 200. km. ).
    Da li je to bila želja da budemo jedno uz drugo, a nismo mogli, još uvek mi nije jasno.
    To je bio period velikih prekretnica, što za njega, što za mene.
    Lečila sam povređenu sujetu na pogrešan način, nisam pokazivala emocije, da ne bih bila povređena (opet). Tako sam samo još više vređala sebe, a i njega.

    Svaki naš susret je počinjao sa svađama - bezrazložnim, a završavao se sa najnežnijim rečima.
    Kao partija šaha, kao vruće - hladno, kao u pesmi ''Srebro i zlato'', kao beskonačna igra bez granica.

    Počeli smo jedno drugom da zameramo sve i svašta.
    Možda je problem bio u dva gotovo identična temperamenta.
    Najzad smo se dogovorili, da prekinemo svaki kontakt,
    jer je ta veza uništavala nas, ljude kojima smo bili okruženi.

    Nije bilo lako, ni najmanje,
    ali sam se posle toga ''probudila'', kao iz zimskog sna, bunila, kako god...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #5

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Da....postoje te fatalne...i mnjenja sam da je 'srecan onaj koji takvu ljubav ne spozna'...jer posle toga vise nista nije isto...ni nebo nije vise plave boje, ni cvece ne mirise...NISTA...

    ...a nije islo, nikako nije islo....trebali smo pratiti znakove 'pokraj puta' koji su bili ocigledni...ali je lako sada pricati o tome..

    ..prvi susret, iznenada...slucajno...i nije nam se dalo...izgubili se bili u vremenu i prostoru...tek ponekad misao o 'njemu' i gde je, i sta radi, ia zasto se ne javi...paaaaaa....mogla bih ja da mu se javim, ali ne...necu, ponos pre svega...
    No bila na 'oprezu' i u svakom ga trazila (potajno nadala da je mozda on sada TAJ) ...i, pojavio se, kada se najmanje nadala...i tako je sve krenulo...

    U pocetku je planula strast...koja je potrajala do prve svadje...optuzivao me za sve i svasta...ja se uspesno branila njegovih optuzbi (argumentima)...u pocetku mi imponovalo TO sto je bolesno ljubomoran...sve dok nije postala ucestala pojava...svadje, optuzbe, dokazi (s' moje strane)..i tako u krug

    Nevolja u celoj toj prici je...sto je i u periodima kada je bio "normalan" meni su te nase svadje falile...prosto se navikla na njih, postale su deo nas i naseg odnosa...postale svakodnevne...

    ...sada je to sve (cini mi se) istorija ... a mozda i nije, ko to zna?!
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #6

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    U nizu mana imam i poneku, hvala bogu, dobru osobinu. Jedna od njih je sklonost brzim i beskompromisnim raskidima. Bez crevarenja, bez ubeđivanja, bez uzaludne agonije u kojoj se po pravilu gubi dostojanstvo...

    Nisam siguran u tu podelu ljubavi na fatalne i one, recimo, normalne, uobičajene. Sve moje ljubavi (malo ih je bilo, zaista) doživljavam kao fatalne. Ni jedna nije bila normalna, svakodnevna, ili uobičajena, ali su zato svi raskidi bili neviđeno brzi, bez grubih reči i definitivni. Odlazio sam ćutke ostavljajući sve iza sebe osim lične garderobe i četkice za zube...

    Sa jednom od njih se i danas čujem (uzrok je teme - Da li se štrecnete?) i ponekad mi kaže da svojevremno nisam bio onako svojeglav, da je možda sve to između nas moglo i drugačije da se odvija. Ja ne mislim tako. Sve što je moralo da se dogodi, dogodilo se. Bolje je da smo sada korektni poznanici nego u konfliktnoj ljubavnoj vezi, bez obizara na trenutnu ljubav i strast koju smo tada osećali...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #7

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Imala sam ja tu jednu, puno emocija, a pre svega bola, trzavica, strasti...
    Baš onaj osećaj da imaš i raj i pakao u jednom istom minutu podeljenom na sekunde i ne možeš tačno odrediti kada su krila zamenili rogovi, kada je đavo ponovo postao anđeo..i tako u krug...
    Međutim...kada sam postala svesna da ne mogu ni sa njim, ni bez njega...odlučila sam se za drugu opciju.
    Jer...ako jesam sada sa njim i shvatam da ne mogu, a toliko se trudim...moraću da naučim onda da živim bez njega.
    I naučila sam...

    I ne bih ga nikada nazvala fatalnom ljubavi...bio je teška i gorka priča, jer i danas, sa određene vremenske distance i brojnih stvari koje je uradio nakon mog odlaska, još uvek nisu počele da blede suze prolivene u toj vezi...

    Fatalnu tek čekam...da dođe i ostane...bez trzavica, bez lomova, bez grubih reči...pretpostavljam i bez neslućenih visina do kojih me je dovodio on...
    Ali, kontam negde, nije suština biti na RollerCoasteru, već čvrsto na zemlji i uživati u miru koji ti pruža njegov zagrljaj...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  8. #8

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Uh...kad se samo setim...Nije tu bilo nekih žešćih svađa čak ni svađica,ali je bilo ono:ja ti crtam krugove,ti vidiš kocke to me sluđivalo.Njemu ni danas nije jasno zašto sam ga ostavila,nije verovao u to,znajući koliko sam ga volela.Nisam verovala ni ja...samoj sebi pri prvoj pomisli na takvu odluku.E sad,odlučila jesam,ali sprovela nisam,bar ne odmah.Baš sam ga volela...i on je mene,problem je bio u različitim shvatanjima života i svega onoga što život nosi.A bome i u jačini karaktera,ja prosto nisam mogla više biti sa nekim,ko je po tom pitanju bio slabiji od mene...zaista nisam.Čak sam ga i pripremala na kraj,pripremala sam i sebe...nije mi verovao.Znala sam kad ne ide-ne ide.Inače sam neko ko povuče crtu i preseče a sa njim to nisam mogla,zašto,ne znam ni sama.

    A baš sam ga volela...verovatno zato...

  9. #9

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Postoje te, kako ih ja zovem, fatalne ljubavi. Puno emocija, puno strasti, ali i puno trzavica, puno bola. Veze iz kojih je teško otići, a ne vidiš perspektivu u njima. Ne funkcionišu zajedno, a i ne mogu jedno bez drugog.
    Rekla bih da ovakvim vezama najčešće sledi kraj, dug, iscrpljujući, ali ipak kraj.
    Bash tako..doslovno.Postoje veze iz kojih se zapravo nikad ne ode..
    Ni tamo ni vamo,ne moze se ni napred ni nazad.Nemash krila da letish a zeljan si..

    "Al to je tako sve prave ljubavi su tuzne
    Kako je tek onima kojim nisu prave bile
    Necu te kleti i nista ruzno zeljeti
    Al nista lijepo na tebe nece me sjecati..."
    imam problem za svako reshenje

  10. #10

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Postoje te, kako ih ja zovem, fatalne ljubavi.
    Ne bih se složio sa tobom da je ta vrsta ljubavi, odnosno veze fatalna. Naravno, tvoje pravo je da ih nazoveš kako ti volja, ne bih da zalazim u to.

    Ta priča me podseća na jednu staru pripovetku Tamni vilajet. Ko ne ponese kajaće se, ko ponese kajaće se. Ko je čitao, zna o čemu se radi.

    Ostati u vezi i kajati se, prekinuti i kajati se? Bolje prekinuti. Zašto. Kada nisi u vezi lakše ćeš sagledati određene stvari, a postoji šansa da se pojavi neko, koga možda ne bi ni primetio dok si u vezi.

  11. #11

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Ih, jedna..svaka moja veza je bila takva i to najviše mojom krivicom..
    teška sam, priznajem..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  12. #12

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Čini se da nije dovoljno kada te lupi po sred face da je osoba sa kojom si disala dugo vremena, pretvorena u monstruma. Uvrede, proganjanja...maltretiranja, sve me navede da pobjegnem sa lica Zemlje i započnem život negdje sa vanzemaljcima...a onda, kada prođe par minuta, sve se briše, i opet osjećam neku privrženost toj osobi...opet bih mogla dati šansu. Ili sam ja mazohista, ili me često puca kratkoročna amnezija, jer postoje neki bivši ljudi u mom sadašnjem životu koji bi i nakon crvenih kartona mogli zaraditi produžetke. Eee pameti, nisi skupa.
    Da ne spominjem duga, bolna prekidanja i mirenja.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  13. #13

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Da..to je bila veza prepuna emocija..sve je islo kako treba..i samo je odjednom dosao kraj,ni ona ni ja ne znamo zasto..
    Tesko mi je mnogo i svaki dan mi je sve teze..non-stop mi slike prolaze kroz glavu i secanja mi vade dusu i cepaju na parcice..
    Pitanje je dal cu ikad preboleti..

  14. #14

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Dani nejavljanja,patnje,uzasnog bola...onda odjednom,kao da nije bilo ni sekunde prekida...dolazak ...Bol jos boli...jako.
    Nema tog resenja za koje ja nemam problem !

  15. #15

    Odgovor: Ni sa tobom ni bez tebe

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Postoje te, kako ih ja zovem, fatalne ljubavi. Puno emocija, puno strasti, ali i puno trzavica, puno bola. Veze iz kojih je teško otići, a ne vidiš perspektivu u njima. Ne funkcionišu zajedno, a i ne mogu jedno bez drugog.
    Mucno i iscrpljujuce, vidis sve, znas sve, a nemas hrabrosti.
    Negde u dubini srca jos uvek verujes u cudo, a cuda se ne dogadjaju ....
    Otici jeste tesko,ali jos teze je ostati u takvoj vezi i muciti sebe, vecitim dilemama i trzavicama.

    Desilo se jednom.
    Razmirice, svadje, drugaciji pogledi na zivot,mirenja, pa u krug, sve je to unistilo i ubilo u meni, zelju da se borim,da sacuvam nesto sto je od samog pocetka bilo osudjeno na propast.
    Bilo je tesko.
    Mnogo.
    Posle svega je ostao samo ukus gorcine i neka glupa secanja, jer mozda je moglo drugacije biti.Ili nismo bili dovoljno dobri igraci da shvatimo igru zivota.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta je za tebe lepota?
    Autor Nefertiti u forumu Lepota
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 14:13
  2. Za mene mana, a za tebe vrlina
    Autor starsica u forumu Ljubav
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 06.05.2010, 11:58
  3. Lejla Hot - Kad pomislim na tebe
    Autor P.D. u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 03.11.2008, 21:53
  4. ni sa tobom, ni bez tebe...
    Autor danchi u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 28.08.2008, 18:27
  5. Pesma za tebe(music & lyrics)
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 20.08.2007, 19:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •