Uzrocnost - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21

Tema: Uzrocnost

  1. #16

    Odgovor: Uzrocnost

    Morpheo je ponovio šta je tema, ali nekim to očigledno nije dovoljno.
    Možemo svaku temu da preobratimo u priču o laži i istini, ali to nije cilj.
    Dakle, držite se teme. Svi postovi o normalnosti, religiji, teorijama,... koje nemaju veze sa uzročnošću biće obrisani.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #17

    Odgovor: Uzrocnost

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku

    Sta mislite o ovoj tvrdnji? Da li zaista sve u zivotu ima uzrok i posledicu? Da li je to jedina konstanta u nasim zivotima?

    Jedina 'konstanta' u našim životima je sam život!

    Sve ostalo je 'promenljiva' ... i može se promeniti!
    Samo je potrebna 'dobra volja' i želja za promenama....

    Po ovozemaljskim zakonima, svaki uzrok ima i neku željenu/neželjenu posledicu, ali svaka posledica se može promeniti i usmeriti ka drugačijem uzroku, koji će opet dovesti do tražene i željene posledice....Prosto rečeno--> Mi svojim uzročnim delovanjem i ponašanjem, dovodimo do traženih/očekivanih i željenih posledica....
    Medjutim, to bi sve bilo tako fino i lepo....kada bi smo živeli na pustom ostrvu, okruženi palmama, kokosovim orasima, morem i bananama svuda oko nas....
    Stvarnost je sasvim drugačija--> Naši životi su isprepletani i medjusobno svesno/nesvesno povezani !
    Uzrok koji neko od nas učini, može imati kod nekog trećeg, četvrtog i petog čoveka, kao neželjenu posledicu....

    Primer--> Nesavestan vozač prelazi preko crvenog , izaziva uzrok kod drugog vozača da naglo skrene u cilju izbegavanja sudara, koji pri tom kupi nedužnog pešaka na pešačkom ili trotoaru...i izaziva za posledicu njegovo povredjivanje ili smrt!

    Dakle, pešak svojom šetnjom trotoarom kao uzrokom, nije izazvao povredjivanje za posledicu....nego je neko drugi to učinio.....

    Ali, postoji neko ko može da spreči ovakve posledice koje proizilaze iz tudjih uzroka/delovanja i ponašanja....I Taj neko vodi brigu o uzročnosti, balansira uzroke i posledice, održava život, štiti i čuva one koji Ga vole i poštuju....
    Bez toga bi sve odavno otišlo u haos i entropiju...


  3. #18

    Odgovor: Uzrocnost

    gogsy, lep post. Ali, zar nemas utisak da si kroz ceo tekst u stvari naglasavao prisutnost uzrocnosti? Ti kazes:

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Stvarnost je sasvim drugačija--> Naši životi su isprepletani i medjusobno svesno/nesvesno povezani !
    Uzrok koji neko od nas učini, može imati kod nekog trećeg, četvrtog i petog čoveka, kao neželjenu posledicu....
    Pisuci temu, imao sam na umu uprawo to da uzrocnost postoji bez obzira na vrstu posledice koju neki uzrok izaziva. Bila posledica zeljena ili nezeljena, prihvatljiva ili neprihvatljiva, postoje (moje misljenje: uvek) jedan ili vise uzroka koji su je izazvali.


  4. #19

    Odgovor: Uzrocnost

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    gogsy, lep post. Ali, zar nemas utisak da si kroz ceo tekst u stvari naglasavao prisutnost uzrocnosti? Ti kazes:
    Hvala...za post

    Ali....

    Ja ne naglašavam samo to što si citirao.

    Suština je u nastavku-->



    gogsy kaže (po ko zna koji put ):
    Ali, postoji neko ko može da spreči ovakve posledice koje proizilaze iz tudjih uzroka/delovanja i ponašanja....I Taj neko vodi brigu o uzročnosti, balansira uzroke i posledice, održava život, štiti i čuva one koji Ga vole i poštuju....
    Bez toga bi sve odavno otišlo u haos i entropiju...

  5. #20

    Odgovor: Uzrocnost

    Jeste to jedna od konstanti....sigurno....Svako ko se malo dublje i dalje pozabavi svojim akcijama i reakcijama na tu akciju moci ce da poveze odredjene konce u tom klupku...
    Ali svakako mislim da ima jod konstanti, da nije jedina....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  6. #21

    Odgovor: Uzrocnost

    Verujem da je sve što nam se dešava rezultat uzročno - posledičnih radnji. Kao što verujem da je život fantastičan splet okolnosti - moja konstanta.
    Kao i jedno, jedino pravilo - nema pravila. Sve igre su u opticaju, sve je dozvoljeno, ali postoji granica.
    Granica je nekada oštro povučena, nekad se pomera, u zavisnosti od situacije, okoline, raspoloženja čak..
    Ne verujem da je to jedina konstanta u našim životima, mada je jedna od primenjivih.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •