Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    Pokrenuh ovu temu sa iskrenom željom, da se dodje do pravih odgovora na mnogo puta postavljana pitanja i polupitanja, a na mnogim temama: o Hrišćanstvu, Hristu, religiji, veri, neveri, koja je prava i spasonosna vera, a koja ne, šta znači Isus i njegova Reč za hrišćane....itd....Nadam se da će mnoge zablude i poluistine o Hrišćanstvu biti otklonjene, i da ćemo jednom zasvagda razjasniti šta znači Hrišćanstvo i šta znači biti hrišćanin.
    I da li, kada govorimo o Hrišćanstvu, razum moramo staviti u kofer jer znamo da su 2+2=4 , a u hrišćanstvu se stvari ne znaju tačno-->neg' se mora verovati? To je stav većine ljudi.
    Sa druge strane, ne želim da bilo ko, (a i ko nije i ne oseća se kao hrišćanin), protumači temu kao neko promovisanje ili vrbovanje u sektaškom stilu. Ne. Ono što i krasi Hrišćanstvo je taj slobodan izbor, izbor svakoga pojedinca kojim će putevima poći, a po svojoj savesti i odgovornosti.
    Dakle, ponavljam--> Niko nikog, na ništa ne prisiljava! Tema je slobodna za sve stavove i svako mišljenje koje nije vulgarno i rugajuće. A u slučaju da niko nema šta da doda, nadam se da će bar neko i pročitati ove redove

    Ono od čega polazimo je sigurnost da Bog živi! Ne neko više biće, ne neka providjenja, sudbina, ne neki tamo bog. Nego--> Bog, Otac Isusa Hrista!
    Kada otvorimo Bibliju na bilo kom mestu, možemo videti da se tu ne priča o nekim religioznim pitanjima, nego se čita svedočanstvo-->Bog živi! I Bog se objavio u Isusu. A čovek koji živi bez Boga, živi pogrešno, naopako i krivo.
    Ono što je izvesno, a to je da nas Bog, onaj koji može da uništi narode i koji će suditi svetu-->ljubi! To čitamo u (Rimljanima 8 ): "Siguran sam da nas ni smrt, ni život, ni andjeli, ni poglavarstva, ni sadašnjost, ni budučnost, ni sile, ni visine, ni dubine, niti kakvo drugo stvorenje, ne može rastaviti od Božije ljubavi, koja je u Hristu Isusu, Gospodu našemu!"
    O tome se ne nagadja....to se zna!
    Ljudi Biblije su bili sigurni da pripadaju Bogu. David govori u 49.psalmu: "A moju će dušu Bog ugrabiti paklu iz kandza i milostivo me primiti" On ne kaže: "Nadam se da ću se jednog dana spasiti" , on zna! Ili, "ovaj duh svedoči mome duhu da sam Božiji sin" , "da sam", a ne "možda sam"...
    Odakle onda u našem narodu ona nerazumna rečenica: "Znam da su 2+2=4, ali u Hrišćanstvu se stvari ne mogu znati, mora se verovati" Ja znam da su 2+2=4, ali još izvesnije znam da Bog postoji, živi, i da nas u Isusu voli!

    Hrišćanstvo nije lutanje po gustoj magli. Stvaran Hrišćanski stav je snažna i čvrsta sigurnost!
    Sigurnost u Hrišćanstvu znači objektivno znati da Bog živi i da je Njegova objava po Isusu istina. Pa makar čitav svet odbio činjenicu da je Isus umro za izmirenje čoveka sa bogom i da je vaskrsnuo kako bi izbavio grešnike.
    Ali, sigurnost u Hrišćanstvu je i subjektivno znanje da Bog živi, da se po Isusu objavio, da je umro, vaskrsnuo. Jer sam to, za sebe lično, u sigurnom verovanju prihvatio.
    Čovek ima pet čula: vid, sluh, dodir, ukus i miris, kojima upoznajemo trodimenzionalan svet. Osoba koja živi samo sa pet čula pita: "A gde bi Bog mogao da bude? Ne vidim ga: Ne vidim ni Isusa. Nema od toga ništa, ja ne veujem u takve stvari"
    Ali kada nam Bog, po svome Svetom Duhu, daje prosvetljenje, od njega dobijamo šesto čulo. Onda ne samo da možemo videti, čuti, osećati, okusiti i mirisati, već smo u stanju da spoznamo i jedan drugi svet! Biblija kaže: "A ovo je večni život, da poznaju tebe, jedinoga pravoga Boga i Isusa Hrista, koga si poslao!". To ume samo šesto čulo.

    Dakle, hrišćanin je onaj ko iz dna svog srca može reći: "Verujem da je Isus hrist istiniti Bog, od Oca u večnosti rodjen, a isto tako pravi čovek, rodjen od device Marije, da je moj Gospod, koji je mene izgubljenog i osudjenog čoveka izbavio od svih mojih greha, od smrti i od sile djavola. Ne srebrom, ni zlatom, nego svojom svetom, skupocenom krvlju i svojim nedužnim trpljenjem i umiranjem, da budemo Njegova svojina"

    Hrišćanstvo koje susrećemo u novom zavetu, jeste sigurnost da je objektivna istina ispravna i da je ja subjektivno prihvatam verom i da tako budem spasen.

    Bog traži od svog naroda da mu veruje, i to pod Njegovim, a ne pod njihovim uslovima. On ih poziva da se ne oslanjaju na svoje vlastito razumevanje, već da koriste svoj najbolji sud i zdrav razum te da se oslone na Njega. On poziva svoju decu da Mu dopuste da živi svoj život kroz njih. Oni koji zaborave ovaj princip ovisnosti o Bogu, u praksi propuštaju da pokažu svoju različitost kao dosledni hrišćani. Čak su i prvi učenici naučili šta znači opasnost oslanjanja na samoga sebe. One noći kad je Isus bio uhvaćen, jedan od Njegovih najbližih sledbenika, ribar oštrog uma Petar, najavio je da je bio spreman slediti svoga učitelja pa bilo to u zatvor ili u smrt (Luka 22:33). No, za samo nekoliko sati, zatekao je sam sebe kako se je u nekoliko navrata odrekao Ga se, do te mere da je rekao da uopšte ne poznaje čoveka iz Galileje. Njegovo je pogrešno uverenje zabeleženo kao upozorenje nama.

    Ljudi koji se pretvaraju imaju reputaciju da su licemerni i u svojim molitvama (Matej 6:5-8 ). Ljudi istinske vere koriste molitvu, ne da bi impresionirali druge, već kao iskreno zahvaljivanje, priznanje greha i traženje pravih puteva i pomoći. Znaju da nedostatak molitve ne može biti izbor bilo kome ko želi razviti lični odnos sa Bogom. Kada Hristovi sledbenici ne pokazuju svoju zavisnost o molitvi, oni svojim ponašanjem mogu izgledati kao i ostali svet (Jakov 4.1-6). Isus je upozorio svoje učenike o ovoj opasnosti one noći kad je bio zarobljen. Kratko pauzirajući od svoje borbe u molitvi, pozvao ih je: "Stražite i molite se Bogu da ne padnete u napast; jer je duh srčan, ali je telo slabo." (Matej 26:41). Nisu razumeli. Spavali su umesto da mole i, za manje od nekoliko sati, svi su ga napustili.

    Mnogi crkveni ljudi znaju reći svojim delima ono što nikad ne bi priznali svojim usnama. Čak i izrazi na njihovim licima upućuju na to da su nesretni i da im je dosadno. Njihovo ponašanje je takvo da je teško poverovati kako im njihova vera pruža ikakvo zadovoljstvo. Kako onda očekivati od drugih da poveruju u Boga, ako On nije ispunio očekivanja svojih sledbenika? Jedan odgovor koji Biblija nudi jeste da oni koji tvrde da su Hristovi sledbenici, to u stvari nisu. Određeno vreme izgledaju dosledni, a u stvari nisu (Matej 7:21-23; 13:24-30; 1 Jovan 2:18-19). Međutim, infiltracija varalica nije cela priča. Biblija ne skriva činjenicu da su neki pravi ljudi od vere takođe razočarani u Boga. I Stari i Novi zavet daju primere ljudi koji su bili izbezumljeni, čak i ljuti na Boga zato šta je dopustio da pate u okolnostima u kojima su očekivali da će ih On zaštititi. (4. Mojsijeva 14:1-4: Psalmi 73).

    Pod pritiskom, čak i u vremenu blagostanja, istinski hrišćani mogu biti ometeni u svom uverenju da njihova dobrobit ne leži u rukama drugih ljudi ili okolnosti. Zbog uvek prisutnih diverzija i smetnji, Biblija poziva Božji narod da neprekidno obnavljaju svoje umove sećajući se onoga šta je Bog uradio za njih (Rimljanima 12:1-2). Pismo poziva vernike da održavaju svoju nadu i veru živom obnavljajući sećanja o onome šta već znaju (vidi 2. Petrova 1:1-15). Razlog je jasan. Nedostatak osnovnog hrišćanskog ponašanja često se može pripisati nedostatku pamćenja (5. Mojsijeva 6:10-12).

    Dobra je vest što Bog spašava ljude svojom milošću (nezaslužena ljubaznost) pod jednim jedinim uslovom--> vere u Njegova Sina (Efescima 2:8-10). Iako nikada nema dobrog opravdanja za bilo kojeg doslednog hrišćana da živi u grehu, činjenica da Bog spašava ljude koji sagreše protiv Njega i pre i posle nego šta poveruju u Njegovog Sina je dobra vest za sve. Ako Bog može spasiti ljude poput ovih, onda takođe može spasiti i nas. On nudi oprost i večni život svima koji priznaju koliko su sagrešili u nameri da žive nezavisno od Njega. On nudi nebesa svima koji veruju da je Hrist umro za njihove grehe te da je ustao iz mrtvih kako bi živeo svoj život kroz svakoga koji veruje u Njega (Rimljanima 4:5).
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    ŠTA JE SA OSTALIM RELIGIJAMA?

    "Svakako, svi putevi vode do Boga i nije važno što verujete ili kojim putem idete. Važno je samo da ozbiljno prilazite toj problematici."

    Da li je ovakva tvrdnja istinita?
    Da li je moguće da postoji više puteva i više istina. Zar karakter istine, nije taj da je ona jedna i jedina?
    Samo čovek od svih živih bića ima potrebu za obožavanjem. To je verovatno glavna razlika koja deli čoveka od životinjskog sveta - onaj unutrašnji osećaj da postoji neko mnogo veći od njega samoga.
    Svaka civilizacija, svako pleme pa i najprimitivnije, ima neki predmet obožavanja - to su bogovi. Najčešće su to Sunce, Mesec, reka ili neka životinja. Uvek postoji želja da se ugodi bogu i u tu svrhu se prinose žrtve. Iza svega toga je čovekovo traženje Boga. Ova traženja se u svetskim religijama odražavaju na različite načine.

    Hindusi se pokušavaju isključiti iz ovoga sveta i njegova zlog uticaja relaksacijom tela i duha i na taj način približiti se Brahmi - njihovom bogu stvoritelju. To postižu krajnjom koncentracijom i meditacijom uz pomoć joge.

    Budisti vide telo puno zla i veruju da se to može pobediti činom samoodricanja i samodiscipline. Oni se nadaju da će tako dostići stanje potpunog blaženstva - nirvane. Zbog toga veruju i u reinkarnaciju - povratak na ovaj svet i nadaju se da će svaki sledeći povratak biti bolji.

    Muslimani zavise o potpunom poštovanju zakona zapisanih u njihovoj svetoj knjizi Kur'anu i samo tako mogu ugoditi Bogu.

    Sve velike religije sveta imaju nešto zajedničko:
    - želju da se dođe do Boga,
    - želju da se živi dobar i svet život,
    - želju za životom nakon smrti.

    Osnivači svih religija su bili ljudi koji su tražili put do Boga. Za razliku od njih, Isus je rekao da je on Bog. Rekao je: "Onaj koji je video mene video je Oca." Drugi osnivači religija pokazivali su put do Boga. Isus je rekao da je on jedini put do Boga. "Ja sam put, istina i život. Niko ne može doći k Ocu osim kroz mene."
    Ostale religije, osim hrišćanstva, ne govore o ličnoj spoznaji Boga, o oproštenju greha, ni o životu nakon smrti. Svi naglašavaju da je jedini način da se dođe do Boga u tome--> da čovek bude dobar, pokušava poštovati moralne i religiozne zakone - svoje religije. U hrišćanstvu, Isus obećava potpuno oproštenje, jer je on umro na krstu za naše grehe.Isus je obećao pobedu nad smrću. Takođe je obećao i život s njime u nebu, nakon smrti, jer je i on vaskrsnuo od mrtvih.
    Biti hrišćanin nije slučaj beznadnog traženja Boga. Srž hrišćanstva jeste Bog koji nas je toliko ljubio da je poslao svoga jedinog Sina, Isusa, da nas pronađe i dovede u njegovu blizinu dok smo tu na zemlji, a i kasnije u večnost.

    Hrišćanstvo je pouzdanje u Isusa i u ono što je on učinio, a ne pouzdanje u naša dobra dela koja će nas možda nekako uspeti dovesti do Boga.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    Hrišćanin na svom putu kojim ide prema Hristu, mora se svakodnevno truditi da napreduje i popravlja se!
    Suština hrišćanstva je da čovek svoj život meri Hristom. I to na svakom mestu i u svakoj prilici-->u kući, na poslu, na ulici, u saobraćaju, u crkvi....Ljudi često greše jer se uprepodobe u crkvi, a sasvim drugačije se ponašaju van nje.

    (otac Vladimi Zamahajev)


    - Kada vidite čoveka koji se bahato ponaša u saobraćaju, gazi preko svih, ne poštuje propise i ljudske živote - A u automobilu ima ogroman krst okačen na retrovizoru, koji ide do granice neukusa, sigurno nećete pomisliti da je istinski vernik!
    Nije stvar u spoljašnjoj manifestaciji religije, već u onome što osećamo i kako se ponašamo.
    Uzmimo na primer naše slave i groblja. Slave se mnogo puta pretvaraju u prejedanja i napijanja, gube smisao koji imaju-->da su produžene liturgije.
    Slava se sve više slavi radi slave, i to više nije dogadjaj skromne svečanosti....
    A šta reči za iznošenje ogromnih količina hrane po grobljima? Ne znam ko u tome može da vidi nešto pobožno?

    kod nas se u mnogo čemu prepliće magijsko i pagansko sa hrišćanskim i humanistićkim-->To hrišćansko je u neprekidnom procesu savladavanja magijskog u svakodnavnom životu. Hrišćanstvo je spoj kulture uma i kulture srca. Ne treba sklapati kompromise sa ljudima koji od religijskog čine kič koji skrnavi sveto i svešteno. Koren takvog pristupa leži u našem plitkom opštem obrazovanju, pa i verskom obrazovanju....

    Ima ljudi koji dolaze na liturgiju, a daleko su od hrišćanskog života. Ima i onih koji dolaze u crkvu samo da bi zapalili sveću i misle da su dobri hrišćani, ali je najviše onih koji u crkvu ne dolaze.
    Podela se može izvršiti u nekoliko kategorija--->Prvu grupu čine ljudi koje apsolutno ne dotiče i neinteresuje hrišćanstvo. Niti imaju duhovne potrebe, niti dolaze u crkvu...Možda samo onako turistički, da vide umetnička dela....
    Drugu grupu čine oni koji hoće i žele, ali nemaju snage! Mrzi ih da ustanu nedeljom ujutro da bi otišli na liturgiju. Jedne godine slave slavu, sledeće ne. Nekad svrate do crkve, nekad upale sveću, nekad ne. Čas ih to ne zanima, čas se zainteresuju....
    Treća grupa su oni koji pokušavaju da budu vernici na neki svoj način. Npr vernik dodje i svaki put upali 14 sveća za žive i za mrtve. To je privatan ritual, nešto što ljudi sami izmisle. Ovakvi vernici ne ostaju na liturgiji, ne udubljuju se u suštinu i ne poniru u sebe....
    U četvrtu grupu spadaju ljudi koji slave slavu, poste na Badnji dan i Veliki petak, ponekad svrate u crkvu i zapale sveće, u boljem slučaju dolaze na liturgiju, poste, pričešćuju se i formalno ispunjavaju sve što je zadato, ali ne ulaze u traganje za suštinom. Njihova vera je plitka i ostaje na površini....
    I poslednju, petu grupu, čine oni koji ispunjavaju i formu i suštinu. Njih je najmanje, možda izmedju jedan i tri odsto populacije u srbiji, iako se na poslednjem popisu stanovništva čak 90% gradjana izjasnilo da su vernici, a nešto više od 60% i da su pravoslavci.
    Postoji još i posebna grupa vernika koju čine ljudi koji tragaju za rešenjem ličnog problema.
    Kada se pojavi problem, ljudi tragaju za duhovnim rešenjima. Najčešće krenu od vračara, hodža, vidovnjaka, bioenergetičara, i drugih šarlatana koji nude sve i svašta, i koji ih pošalju u crkvu, sa čitavim spiskovima šta treba da urade-->Na koju ikonu da stave koliko novaca, koliko puta da obidju oko crkve, koliko sveća da zapale, koje reči da izgovore.....formalno gledano iz njihovog ugla, to ponašanje jeste "hrišćansko", ali suštinski je kilometrima daleko.....

      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    Kako primiti Hrista u svoje srce?




    Reči: "primiti Hrista", "prihvatiti Hrista" ili "primiti Hrista u svoje srce" današnjem čoveku zvuče veoma nerazumljivo i neshvatljivo, jer one proizilaze iz biblijske terminologije, koja većini ljudi nije poznata.

    Međutim, ove reči su osnova u odnosu između Boga i čoveka, i merilo ključne istine: da li je neka osoba zaista hrišćanin (reč hrišćanin znači "Hristov čovek") ili nije. Da li je ona hrišćanin samo "na ustima" ili po "nacionalno-tradicionalnoj" liniji tj. religiozna osoba ili je hrišćanin i u srcu tj. ima Hrista i Hrist ima nju. Tako, veoma važno je potruditi se shvatiti ih.

    Biblija govori da je moguće imati sigurnost i znanje u vezi s tim "da li Hrist živi u meni ili ne?":

    "Ispitajte sami sebe - da li ste u veri, proverite sami sebe. Ili ne poznajete sami sebe - da je Hristos u vama? Inače niste osvedočeni." (2. Korinćanima 13:5)

    "Ali kada se svide onome koji me je izabrao od utrobe moje matere i koji me je pozvao svojom blagodaću, da otkrije svoga Sina u meni - da ga ja objavim među mnogobošcima, nisam se odmah posavetovao sa ljudima. (Galatima 1:15-16)

    "Vidi, stojim (Hrist) na vratima i kucam; ako ko čuje moj glas i otvori vrata, ućiću k njemu i ješću s njim - i on sa mnom." (Otkrivenje 3:20)

    "A ako je Hristos u vama, telo je onda mrtvo poradi greha, ali je duh život poradi pravednosti. (Rimljanima 8:10)

    "Kojima je Bog hteo da obznani kako je bogata slava ove tajne među mnogobošcima: Hristos u vama, nada na slavu." (Kološanima 1:27)


    Dakle, Biblija jasno govori da je moguće biti posve siguran po pitanju: "Da li imam Hrista u sebi", i da je ovo bilo jasno iskustvo prvih hrišćana.

    Ali, sve ovo još ne čini jasnim zahtev "primiti Hrista". Kako to uraditi? I šta to zaista znači?

    Da bi to bilo malo jasnije, pažljivo pročitaj četiri navedene činjenice.


    1. ČOVEKOV DUH

    Kao prvo moraš shvatiti sklop ljudskog bića. Biblija govori da se čovek sastoji od tri dela: 1) telo, 2) duša i 3) duh."A sam Bog mira da vas posveti potpuno, te da se vaš neoštećeni duh, i duša, i telo, besprekorno sačuvaju prilikom dolaska Gospoda našega Isusa Hrista." (1. Solunjanima 5:23)

    Čovek je od Boga tako stvoren, tako da unutar sebe poseduje kapacitet (prostor) gde samo Bog - Hrist, može da bude, da živi. To mesto se nalazi unutar čovekovog duha, ovde Hrist treba da uđe i živi:

    "Breme reči Gospodnje za Izrailja. Govori Gospod, koji je razapeo nebesa i osnovao zemlju, i stvorio čoveku duh koji je u njemu." (Zaharija 12:1)

    "A ko se Gospoda drži jedan je duh s njim." (1. Korinćanima 6:17)

    "Gospod Isus neka je sa tvojim duhom. Blagodat neka je sa vama." (2. Timotiju 4:22)

    "Što je rođeno od tela - telo je, a što je rođeno od Duha - duh je." (Jovan 3:6)

    Dakle, mesto - prostor, gde treba primiti Hrista je tvoj duh, ali ovo još uvek ne objašnjava kako Ga treba primiti. Zato pređimo na drugu činjenicu.


    2. ČOVEKOV GREH


    Pre nego što "primanje Hrista" postane i iskustvo, potrebno je rešiti jedan veliki problem. On je za čoveka nerešiv, ali za Boga - ne. To je problem greha, Duh svakog čoveka je mrtav zbog naslednog greha praljudi (Adama i Eve).

    Šta je to greh? Svaki čovek se već rađa sa grehom - mrtvim duhom. Kroz svoj život čovek na ovo, još dodaje svoje lične grehove, kroz nepoštovanje i kršenje Božjeg zakona, koji je zapisan u njegovoj savesti (zna kada čini zle a kada dobre stvari). Sažetak toga se nalazi u Bibliji, znanih kao deset Božjih zapovesti (Vidi 2. Mojsijeva 20:2-17).

    Pošto je zbog postojanja greha čovek odvojen od Boga i njegov duh je mrtav. Biblija o dijagnozi i stanju čovekovog duha govori:

    "Svi su zgrešili i tako su lišeni slave Božije." (Rimljanima 3:23)

    "Bog je Hristom oživeo i vas koji ste bili mrtvi zbog svojih prestupa i grehova." (Efescima 2:1)


    Da bi bilo moguće "primiti Hrista" ovaj problem greha mora biti rešen. Ovo je moguće samo na jedan način, a to nas vodi do sledeće činjenice.

    3. ČOVEKOVA VERA

    Jedini način, od Boga dat, da se reši problem greha jeste - verovanje i lično prihvatanje činjenice, da je Isus Hrist svojom smrću platio kaznu za tvoje grehe, tj. da je umro - primio kaznu umesto tebe. Jedan je umro da bi drugi mogao da živi, a to si ti. Zato se takav čovek, koji je prihvatio Hrista još naziva i "spašen".

    Pogledaj donju sliku, koja objašnjava Božji plan spasenja. Ceo ovaj plan se temelji na osobi Isusa Hrista, On je od Boga poslat da izvrši naše otkupljenje od greha i smrti, i da Sebe implantira (naseli) u čoveka - koji Ga prihvata.



    Stihovi sa slike: Jn. 1:1; Jn. 1:14; Rim. 8:3-4; 2. Kor. 5:21; Dela 2:32-33; 1. Kor. 15:45;
    Gal. 4:6; Rim. 8:11; 1. Kor. 15:3-4; 1. Kor. 15:3-4; 1. Kor. 6:17; 1. Kor. 6:17.


    4. ČOVEKOVO PRIHVATANJE

    Već smo gore spomenuli da bi čovek prihvatio Hrista u sebe, mora lično da prihvati činjenice koje se tiču Njega, ali i da prihvati Njega lično. Između, ova dva postoji velika razlika. Prihvatiti činjenice, znači, znati nešto o nečemu ili nekome tj. imati informacije. Prihvatiti osobu Isusa Hrista bi značilo praktično primeniti informacije tj. delovati prema rečima Isusa Hrista.

    Biblija poziva svakog da prihvati Hrista. Takođe, ona uverava da oni koji to učine, postaju "deca Božja" tj. postaju rođeni od Boga - njihov mrtav duh biva vraćen u život - bivaju novorođeni.

    "A svima, koji ga primiše, dade moć da postanu deca Božija, - onima što veruju u njegovo ime, koji se ne rodiše od krvi, ni od volje tela, ni od muževljeve volje - nego od Boga." (Jovan 1:12-13)


    Ali, sve ovo još nije odgovor na pitanje "kako primiti Hrista"? Međutim, ako si razumeo gore izložene činjenice, onda si spreman i da Ga primiš. Hrist je voljan i spreman da uđe: "Vidi, stojim na vratima i kucam; ako ko čuje moj glas i otvori vrata, ućiću k njemu i ješću s njim - i on sa mnom." (Otkrivenje 3:20)

    5. KAKO SE OTVORITI I PRIMITI HRISTA?

    1. Prihvati i veruj u činjenice koje se tiču Njega.

    "Ako, dakle, svojim ustima ispovediš da je Isus Gospod i poveruješ u svom srcu da ga je Bog vaskrsao iz mrtvih, bićeš spasen. Jer srcem se veruje za pravednost, a ustima se ispoveda na spasenje." (Rimljanima 10:9-10)

    2. Pozovi Isusa Hrista da dođe i uđe.

    Razgovaraj sa Bogom u molitvi. To je jednostavno, poput razgovora telefonom. Obraćaj se Bogu i govori mu a On će da sluša.

    Ukoliko ne znaš šta bi i kako rekao, evo ti onda jedan mali primer pokajničke molitve:

    "Gospode Isuse Hriste, otvaram se Tebi i priznajem ti da sam grešnik. Ja verujem da me Ti ljubiš toliko, da si za mene prolio i svoju krv na krstu. I verujem svim srcem da si ustao iz mrtvih. Otvaram ti svoje srce i želim te prihvatiti sada. Ja Te pozivam da dođeš i živiš u meni.

    Hvala ti, što to i činiš, ja verujem da sam sada dete Božje. Hvala Ti, što mi opraštaš sve moje grehe. Hvala Ti za sigurnost koju mogu imati u veri, da Ti sada živiš u meni. Ispovedam i priznajem naglas Tvoje ime: Isus je Gospod! Isus Hrist je moj Gospod i Spasitelj! Amin."


    6. BUDI SIGURAN DA JE HRIST U TEBI

    Kada izrekneš Bogu ovakvu molitvu ili njoj sličnu (svojim rečima), i ako si bio iskren u toj nameri, budi uveren da je to Bog čuo i da će delovati. Da će Isus Hrist ući u tvoje srce, tvoj duh. Ponekad će se ovo odraziti i na tvoja osećanja a ponekad ona dođu mnogo kasnije, ali ona svakako nisu merodavna za valjanost tvog iskustva.

    Zašto? Jer prihvatanje Hrista se temelji na veri i samo na veri. Bog je to tako uredio da bi spasenje bilo moguće svakome, jer svaki čovek ima potencijal da veruje. Dakle, ne mora da plaća ili bilo šta drugo da radi, već samo da veruje obećanju Božjem:

    "Ko ima Sina ima život; ko nema Sina Božijeg, nema života. Ovo napisah vama koji verujete u ime Sina Božijeg, da znate - da imate večni život." (1. Jovanova 5:12-13)


    Dakle, Bog u svojoj reči je veoma jasan: "Ko ima Sina, ima (večni) život", takođe On ovu istinu naglašava kao činjenično stanje, rečima "da znate" i "da imate".

    7. RASTI U BOŽJOJ MILOSTI

    Kada se predaš Hristu, postoje mnoge divne stvari kojima se možeš radovati. Na primer, sada si u izmirenom odnosu sa Bogom; Biblija to naziva opravdanjem i kaže: Opravdavši se dakle verom imamo mir s Bogom kroz Gospoda svojega Isusa Hrista.

    Kroz Hrista je tvojim gresima zadan smrtonosni udarac: "Imenom Njegovim primiće oproštenje greha svi koji ga veruju". Sada si član Božje porodice. Svima koji se uzdaju u Hrista dade im vlast da budu sinovi Božji. Večno si siguran: "Nikakva dakle sad nema osuđenja onima koji su u Hristu Isusu". Bog je lično ušao u tvoj život u osobi Svetoga duha: "Duh onoga koji je podigao Hrista iz mrtvih živi u vama". Kako su to velike istine!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    Skoro sve sam pročitala i taman kad pomislih da mi je sve jasno, popusti pažnja u krucijalnom momentu te ne shvatih kako to treba da izgledaju hrišćani?
    Da se oblačimo kao Amiši ili kao Jehovini svedoci, pa kad nas vide da prelaze ulicu da im ne utrapimo nešto?
    Uz svo poštovanje prema vremenu posvećenom na kucanje ovolikih redova, ja ne razumem ovu temu
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Skoro sve sam pročitala i taman kad pomislih da mi je sve jasno, popusti pažnja u krucijalnom momentu te ne shvatih kako to treba da izgledaju hrišćani?
    Da se oblačimo kao Amiši ili kao Jehovini svedoci, pa kad nas vide da prelaze ulicu da im ne utrapimo nešto?
    Uz svo poštovanje prema vremenu posvećenom na kucanje ovolikih redova, ja ne razumem ovu temu
    Sve je kristalno jasno, tema se zove "Pristupite mojoj sekti, i verujte ono sto ja verujem !"
    Sekta u kojoj termin "Vecan" ima pauzu koja se zove smrt.
    Znaci da ako verujes u ono sto individua iza nika "ser_gogsy" veruje, umreces
    kao i svi drugi koji su to verovali, ali samo sada imas priliku da verujes da ces
    posle te smrti ponovo oziveti.

    YU roPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    U to verujem i ja...znaš Pete,danas je najradosniji hrišćanski praznik...ako ne možeš da se raduješ,sa nama koji verujemo...nemoj kvariti..bar ne danas.
    Mada..nije neko čudo,hoće to tako..na velike hrišćanske praznike...i nema ljutiš.

    Mir Božiji,Hristos se rodi!
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    U to verujem i ja...znaš Pete,danas je najradosniji hrišćanski praznik...ako ne možeš da se raduješ,sa nama koji verujemo...nemoj kvariti..bar ne danas.
    Mada..nije neko čudo,hoće to tako..na velike hrišćanske praznike...i nema ljutiš.

    Mir Božiji,Hristos se rodi!
    Prvo, uvreda je i laz da ja nesto kvarim, imam pravo da kazem istinu.
    Ja sam radostan svaki dan, zasto ti nisi radosna svaki dan ?
    "Hriscanski praznik" ?
    Gde mogu da procitam kako je Hrist rekao "Slavite moj rodjendan !" ?

    O kom to "Hriscanskom prazniku" mozemo da cujemo iz reci Isusa Hrista ?
    Koga je to Isus Hrist proglasio "Svecem" ?

    Zasto "Hriscani" nemaju apsolutno nikakve veze sa onim sto je
    Isus Hrist rekao ?

    Pera
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    O Pero,Yupitere,Džu ili kako već sve sebe nazivaš...
    Poštedi nas bar na današnji dan svoje filozofije i tumačenja Biblije

    Mir Božiji Hristos se rodi!
    I'm floating on air..
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    Pera kaže: Prvo, uvreda je i laz da ja nesto kvarim, imam pravo da kazem istinu.
    ...imaš ti pravo na sve...okrenuću ti i drugi obraz,raspali.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    ....Vaistinu se rodi !


    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Skoro sve sam pročitala i taman kad pomislih da mi je sve jasno, popusti pažnja u krucijalnom momentu te ne shvatih kako to treba da izgledaju hrišćani?
    Da se oblačimo kao Amiši ili kao Jehovini svedoci, pa kad nas vide da prelaze ulicu da im ne utrapimo nešto?
    Uz svo poštovanje prema vremenu posvećenom na kucanje ovolikih redova, ja ne razumem ovu temu
    Uz dužno poštovanje, sama tvoja konstatacija--> "da se oblačimo kao Amiši...." , pokazuje da nisi razumela niti shvatila suštinu hrišćanskog života !
    "Oblačenje i obuvanje" su sporedne forme (koje nisu pogrešne i Bogu su mile) ali ništa ne vrede bez stvarne i istinske duhovnosti, koju hrišćanin treba da nosi u srcu, ostvarujući je u praktičnom životu!

    Pera kaže:
    Prvo, uvreda je i laz da ja nesto kvarim, imam pravo da kazem istinu.
    Ja sam radostan svaki dan, zasto ti nisi radosna svaki dan ?
    "Hriscanski praznik" ?
    Gde mogu da procitam kako je Hrist rekao "Slavite moj rodjendan !" ?
    1. To što ti pričaš nema veze s istinom...i ti to vrlo dobro znaš, ali se praviš....

    2. Evo, tvrdiš da si radostan svaki dan, a pričaš nam ovde kako iznosiš samo i samo istinu.....a već u startu si slagao
    Jer ako si radostan zato što ćerkicu (pretpostavljam-->slika s avatara) ne vidjaš redovno(svaki dan) jer ne živite zajedno (a to si nam sam saopštio u jednom od ranijih postova) , onda pero s tobom nešto nije u redu .. . . ja bih lično, bolovao 24h i 365 dana u godini....a ti si happy i radostan svaki dan ?

    3. I naravno da nigde nisi mogao niti ćeš pročitati da je Hrist rekao-->"slavite moj rodjendan" .... Jer, niko normalan a običan to nebi rekao/predložio....Osim broza a znamo od koje je on fele....

    Želim ti sve najbolje u životu, i da pomiriš pamet i srce...spoznaš istinu(pravu) ....I stvarno budeš radostan svaki dan....

    Sretan Božić
      Vrh

  12. #12
    Citat ognjen56 kaže: Pogledaj poruku
    O Pero,Yupitere,Džu ili kako već sve sebe nazivaš...
    Poštedi nas bar na današnji dan svoje filozofije i tumačenja Biblije

    Mir Božiji Hristos se rodi!
    Mir je tamo gde ga nadjes.

    Isus o sebi i miru, Matej 10:34 " Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač. "

    yourope

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    1. To što ti pričaš nema veze s istinom...i ti to vrlo dobro znaš, ali se praviš....

    2. Evo, tvrdiš da si radostan svaki dan, a pričaš nam ovde kako iznosiš samo i samo istinu.....a već u startu si slagao
    Jer ako si radostan zato što ćerkicu (pretpostavljam-->slika s avatara) ne vidjaš redovno(svaki dan) jer ne živite zajedno (a to si nam sam saopštio u jednom od ranijih postova) , onda pero s tobom nešto nije u redu .. . . ja bih lično, bolovao 24h i 365 dana u godini....a ti si happy i radostan svaki dan ?

    3. I naravno da nigde nisi mogao niti ćeš pročitati da je Hrist rekao-->"slavite moj rodjendan" .... Jer, niko normalan a običan to nebi rekao/predložio....Osim broza a znamo od koje je on fele....

    Želim ti sve najbolje u životu, i da pomiriš pamet i srce...spoznaš istinu(pravu) ....I stvarno budeš radostan svaki dan....

    Sretan Božić
    1. nemam pojma o cemu pricas.
    2. Ja nisam radostan zato sto mi je cerka na Floridi a ja ovde, radostan sam sto imam cerku i ona je radosna sto mene ima.
    Sta ti radis van foruma i sta ti osecas me uopste ne zanima.

    Uopste me ne zanima sta ti meni zelis, a pogotovo sta bi ti zeleo da ja radim.
    Da nisam radostan, bilo bi mi muka od tvog licemerja.

    Nigga pete
    Poruku je izmenio euridika, 11.01.2009 u 14:16 Razlog: uzastopne poruke
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Prvo, uvreda je i laz da ja nesto kvarim, imam pravo da kazem istinu.
    Pravo imas, ali nije uvek umesno...

    Nekima je ipak danas praznik...

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pravo imas, ali nije uvek umesno...

    Nekima je ipak danas praznik...

    A taj praznik se slavi tako sto se ne propusta citanje onoga sto piter pise
    o sektama koje koriste ime osobe sa cijim recima nemaju dodirnih tacaka ?
    (sto i jeste tema na kojoj sam rekao sta sam imao da kazem, do sada)

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Zašto neki "hrišćani" i ne izgledaju kao da su hrišćani?

    Dzu, ja sam voda, vazduh, vatra!
    Ne moram da imam odgovore na tvoja pitanja. Bitno je da imam na svoja...
    Zelim Srecan Bozic onima koji danas slave!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •