Abiogeneza
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15

Tema: Abiogeneza

  1. #1

    Abiogeneza

    (Filozofija je za mnoge mudrost koja dolazi iz istine koja se nalazi u stvarnosti.)

    Posto vidim da ima ljudi koji zele da tvrde kako je zivot posledica smrti, odnosno
    da je mrtva materija uzrokovala zivu, zeleo bih da cujem ko je to dokazao ?

    To je isto kao i tvrdnja da je iz nista nastalo nesto.

    Sta je uzrok nastanka neceg, ako to 'nesto' nije postojalo ?

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Abiogeneza

    Pa, Bog.

    Mislim, to je svima jasno, zar ne?

    Poruku je izmenio Goga, 03.01.2009 u 16:39 Razlog: ispravka
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Abiogeneza

    ne mogU da wjerUjem da JUpiter swaku temu izdubi do wrha...
    ako je owo istina sta je neistina,ako nema nicega,kkako to da nema nicega,ili ako je nesto postojalo,kako se stworilo to nesto,ili mi ne postojimo nego postoji nesto drugo,mi se ne pitamo sa nama samimA nego je to nas osjecaj da mi postojimo i da se pitamo sa nama,a ne pitamo se,a postojimo jer mislimo da postojimo,a waramo se da smo mi to ustwari nego je to nesto,a to nesto je nastalo iz nicega ,a nishta je bilo i prije .ali pitanje je zasto nishta nije bilo,i da to nesto nije orginalno jer je doslo iz nishta jaoOoOoO ma daj brate moj filozofski,zar ti nije tesko da toliko dubis swe to,kako si ti normalan jbt
    Bog je 'kriw' za owaj ziwot i to je to.
      Vrh

  4. #4

  5. #5

    Odgovor: Abiogeneza

    pa nije nego stwarno,jbt..swaku temu izdubi LuDilo,u fazonu ne postojimo,niti se pitamo s nama samima am ajde bre,iznerwira sam se,sad cu po winO
    Pijem za moje nepostojanje
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Abiogeneza

    egzo na svako pitanje odgovor je bog.zbog čeka se nesto desilo odgovor im je bog je tako hteo
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Abiogeneza

    pa da brat,Bog je rezirao nase ziwote i to je tachka(.)..ali nas kolega je gospodar te teme
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Abiogeneza

    @maksi
    Ovo je forum filozofije, ne religije, abiogeneza je teorija o nastanku zivota iz mrtve materije, bas kao sto je evolucija teorija koja tvrdi da je covek - majmun koji prica.
    Tema daje sansu clanovima koji tvrde da sve podleze uzrocno posledicnom zakonu, da objasne kako je smrt uzrok a zivot posledica.
    (Dobro da nisi rekao da je odgovor na svako pitanje "A zasto da ne." kao sto guru Ridza lezerno tvrdi setajuci se Beogradom u bade mantilu)

    @Egzotic
    ne razumem sta pricas, tako da nemam odgovor na to sto si rekao.
    Znam da u svojim postovima koristim prost jezik koji svi mogu da shvate.

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Abiogeneza

    nemoj se ljutis samo smo se malo sprdali.stvarno nisam znao sta je abiogeneza.nisi primeto sarkazam kad sam govorio o odgovoru
    Poruku je izmenio maksimilijan, 03.01.2009 u 18:20
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Abiogeneza

    Nijedan covek u ovom trenutku u istoriji ne moze zasigurno znati sta je prethodilo zivotu na Zemlji, Dzu. Mozemo samo da se bavimo teorijama, da ih prihvatimo ili ne. Dve teorije su dosle do izrazaja: Teorija evolucije i Teorija stvaranja. Tvoju abiogenezu mozemo shvatiti kao prethodnicu Teoriji evolucije. Koliko vidim, ti ne zastupas ni jednu ni drugu. Zato bih te zamolio da u ovoj, ili nekoj drugoj temi pojasnis nama neznalicama svoju teoriju o tome. Pazljivo cu procitati tvoju teoriju i mozda joj se i prikloniti. Dok god mi neko ne ponudi logicnije resenje, Teoriju evolucije smatram tacnom.

    Ukoliko je tvoja teorija logicnija i od teorije evolucije i od teorije stvaranja, onda mi je drago sto imam mogucnost da razmenjujem misljenje sa najvecim zivim naucnikom na planeti Zemlji.

      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Abiogeneza

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    nemoj se ljutis samo smo se malo sprdali.stvarno nisam znao sta je abiogeneza
    Sve je totalno opusteno, nisam ni ja naucnik, ali ako vec imamo biogenezu, sto je nauka u kojoj su Paster i Redi dokazali da zivot moze da dodje samo iz zivota,
    kako to moze da se pobija nekakvom suludom teorijom da zivot moze da se spontano razvije iz mrtve materije.
    Svaki normalan covek zna da je zivot uzrok a smrt posledica, ali ovde neki normalni ljudi tvrde suprotno.
    Moje pitanje je zasto to tvrde i kako to dokazuju.

    JUpiter

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Nijedan covek u ovom trenutku u istoriji ne moze zasigurno znati sta je prethodilo zivotu na Zemlji, Dzu. Mozemo samo da se bavimo teorijama, da ih prihvatimo ili ne. Dve teorije su dosle do izrazaja: Teorija evolucije i Teorija stvaranja. Tvoju abiogenezu mozemo shvatiti kao prethodnicu Teoriji evolucije. Koliko vidim, ti ne zastupas ni jednu ni drugu. Zato bih te zamolio da u ovoj, ili nekoj drugoj temi pojasnis nama neznalicama svoju teoriju o tome. Pazljivo cu procitati tvoju teoriju i mozda joj se i prikloniti. Dok god mi neko ne ponudi logicnije resenje, Teoriju evolucije smatram tacnom.

    Ukoliko je tvoja teorija logicnija i od teorije evolucije i od teorije stvaranja, onda mi je drago sto imam mogucnost da razmenjujem misljenje sa najvecim zivim naucnikom na planeti Zemlji.

    Teorija evolucije nema veze sa pojavom zivota, vec se bavi vrstama koje postoje.
    Teoriju stvaranja zastupa religija, koja tvrdi da je Bog - zivot, Jovan 14:6
    " Isus mu reče: Ja sam put i istina i život. ", koji oduvek postoji, tako da i
    ta teorija iskljucuje stvaranje zivota
    Abiogeneza ne da nije moja nego je smatram apsolutnim apsurdom.
    Ti si taj koji tvrdi da je zivot - stvoren, i da kao i sve drugo podleze uzrocno
    posledicnom zakonu, sto znaci da uzrok zivota dolazi iz smrti.
    Za tebe je naucnik osoba koja izbacuje teorije, za mene, svaka osoba
    moze da izbaci teoriju, posto teorija ne iziskuje dokaze.
    Da li uopste neko moze da izracuna koliko teorija danas postoji ?
    Jel' neko pitao Ajnstajna da dokaze da vreme, prostor i gravitacija postoje u
    materiji ? Ne, zato sto je to teorija.
    Jel' neko dokazao da je covek majmun koji prica, i da su nam od silne price
    popadale dlake sa tela ?
    Ne, zato sto je to teorija.
    Po meni je logicno, da, ako je zivot na Zemlji od jedne celije dosao do coveka
    i tu stao, onda je ta jedna celija morala da bude iz coveka koji nije sa ove
    planete. (sto je u skladu sa uzrocno-posledicnim zakonom)
    Genesis ili Stvaranje (Mojsijevo) je u skladu sa Evolucijom, sve do tvrdnje
    da je covek koji prica evoluirao iz majmuna koji ne prica.

    YUroPe
    Poruku je izmenio Goga, 03.01.2009 u 19:27 Razlog: uzastopni postovi
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Abiogeneza

    Iz tvoje poruke se namece sustinsko pitanje: Kako je nastao prvi zivot? (Dali je uopste nastao?)

    Rekao si (ako sam dobro razumeo) da je zivot na Zemlji vanzemaljskog porekla. Kakvog je porekla zivot uopste? Ili je zivot vecan, postojao oduvek, postojace zauvek?
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Abiogeneza

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Iz tvoje poruke se namece sustinsko pitanje: Kako je nastao prvi zivot? (Dali je uopste nastao?)

    Rekao si (ako sam dobro razumeo) da je zivot na Zemlji vanzemaljskog porekla. Kakvog je porekla zivot uopste? Ili je zivot vecan, postojao oduvek, postojace zauvek?
    Nemam mogucnost verovanja, tako da ne mogu da ga kreiram.
    Vec sam ti rekao da po uzrocno posledicnom zakonu zivot ne moze da bude
    posledica smrti, posto niko do sada nije uspeo da dokaze suprotno.
    Kada bi se to desilo, taj covek koji bi stvorio zivot iz smrti bi povukao lanac
    i sva religija bi automatski otisla u nepovrat kanalizacije, posto bi njihova
    tvrdnja da je Bog zivot koji je oduvek postojao zvucala ekstremno glupo.

    Opet, izvrces moje reci, ja nisam rekao da je zivot na Zemlji vanzemaljskog porekla, nego da je to jedino logicno objasnjenje.
    Cuo si za kloniranje, znaci dokazano je da od jedne celije zivog organizma moze da se stvori taj organizam, sto navodi na zakljucak da je jedna celija
    koja je u prirodi dosla do organizma coveka, covekovog porekla.
    Ako covek nije postojao kada se na planeti Zemlji pojavila celija koja se razvila
    u coveka koji danas postoji, onda bi logicno bilo da je taj covek postojao negde drugde.
    Nauka tvrdi da se zivot na Zemlji pojavio nekoliko stotina miliona godina
    posle formiranja Zemlje, tako da ne mogu da shvatim kakve veze ima teorija
    o Velikom prasku sa zivotom, i lepo sam te pitao gde mogu da procitam bilo kakvu teoriju da Big Bang ima veze sa stvaranjem zivota ?
    (posto ja ne uspevam da izguglujem nista priblizno)

    "Takozvani" najveci mozgovi kao sto su Einstein i Hawking konstantno
    flertuju sa reci "Bog" kad dodju do necega sto nisu mogli da objasne.

    JUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Abiogeneza

    Zasto reci ostalih forumasa na ovim temama shvatas bukvalno? Veliki prasak je, navodno, pocetak svega. Kao njegova posledica, nastale su zvezde, planete i ostala nebeska tela. Nigde nisam konstatovao (ili bar nisam tako mislio) da je veliki prasak direktno prouzrokovao nastanak zivota na Zemlji. U lancu dogadjaja, on je prvi. Bar tako misle sarlatani od naucnika koji su ceo zivot posvetili astronomiji.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Abiogeneza

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Zasto reci ostalih forumasa na ovim temama shvatas bukvalno? Veliki prasak je, navodno, pocetak svega. Kao njegova posledica, nastale su zvezde, planete i ostala nebeska tela. Nigde nisam konstatovao (ili bar nisam tako mislio) da je veliki prasak direktno prouzrokovao nastanak zivota na Zemlji. U lancu dogadjaja, on je prvi. Bar tako misle sarlatani od naucnika koji su ceo zivot posvetili astronomiji.
    Pa kako drugacije moze da se shvati tvrdnja "Zivot je posledica Velikog praska"?
    To samo moze da znaci da zivot nije postojao pre 'Velikog praska', posto nemoze nesto sto vec postoji da bude posledica necega.
    Zivot je jedan - osecaj prisutnost, bez obzira da li ga imas ti ili bakterija koja zivi u tebi, ili virus.
    Nemoze zivot/sudbina da bude posledica rodjenja, posto su se mnogi rodili a
    nisu imali zivot/sudbinu, posto su umrli ubrzo nakon porodjaja.

    Tom sarlatansvu zvanom 'nauka' izgleda nema kraja, znaci zivot je prvi rezultat velikog praska, jedino sto niko ne zna gde je on bio nekoliko stotina miliona godina pre nego se pojavio na Zemlji ?
    Sarlatani su stvorili novac i sistem materijalne vrednosti, da bi njihovi potomci,
    sarlatani koji sebe nazivaju 'naucnicima' dobijali velike kolicine materijalne
    vrednosti za sarlatanstvo koje uspesno prodaju.
    Isto kao i religija koja je neprofitna delatnost samo u verovanjima naivnih.

    Da si ti rodjo rekao "Zivot je po verovanju naucnika, posledica Velikog praska."
    ja nebi imao razloga da zbog toga vristim od smeha, ili da to postavim kao
    potpis.

    EUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.
      Vrh

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •