WTA turniri - sezona 2009. - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 48 od ukupno 48
  1. #46

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    JJ predala finale Šarapovoj




    Trenutno osma teniserka sveta Jelena Janković predala je finalni meč na turniru u Tokiju posle osam gemova zbog povrede desne ruke.
    Srpska teniserka se u finalu sastala sa Marijom Šarapovom, a meč je predala pri vođstvu Ruskinje od 5:2 u prvom setu, na šta je bila primorana zbog povrede desne ruke. U pauzi posle sedmog gema je zatražila pregled lekara, potom je nastavila meč, ali je posle dva izgubljena poena u osmom gemu odlučila da odustane.
    Sve je počelo izvanredno za srpsku teniserku, odmah na startu stigla je do brejka, povela sa 2:0, ali se Ruskinja vratila u meč i posle osvojenog brejka na servis protivnice uhvatila priklučak, a kasnije povela još jednim brejkom sa 4:2.
    Ovo je frustrirajuće, ne volim ovako da dobijam mečeve, ali, ne zaboravite da je kraj sezone i da je puno povreda. Jelena je odlično počela, ali ja nisam želela lako da se predam. Ovo mi je drugo finale u sezoni, i nisam ponovo želela da ostanem bez trofeja. Jeleni želim brz oporavak" rekla je Šarapova kojoj je titula u Tokiju prva od turnira u Amelija Ajlendu 2008. godine.
    Ukupan nagradni fond na turniru u Tokiju iznosio je dva miliona dolara, a pobednici u pojedinačnoj konkurenciji pripalo je 350.000 i 800 bodova.
    Osvojenom titulom u Tokiju Šarapova se vratila u 20 najboljih i tako sebi obezbedila lakši put na narednim turnirima, pošto se zbog velike pauze i lošeg renkinga sastajala sa favoritima u ranoj fazi turnira. Jankovićeva je osim novčane nagrade od 175 hiljada dolara osvojila dosta bodova u trci za završni turnir sezone u Dohi, ali sada ostaje pitanje težine povrede i brzine oporavka.

    Od nedelje sledi veliki turnir u Pekingu, a u trci za turnir u Kataru, svoje mesto već su obezbedile Safina, Serena Vilijams, Karolina Vozniacki i Dementijeva. Jankovićeva je trenutno deveta u trci.

    B92
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    Miriši na uzbudljivu sledeću sezonu...

    Enan dobila "vajld kard" za AO

    Žistin Enan dobila specijalnu pozivnicu za nastup na Otvorenom prvenstvu Australije.

    Bivša prva teniserka sveta Belgijanka Žistin Enan, koja je posle jednoipogodišnje pauze odlučila da nastavi karijeru, dobila je specijalnu pozivnicu za učešće na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu.

    "Proteklog vikenda smo obavili razgovore sa timom belgijske igračice i dobili potvrdu da je spremna za učešće na takmičenju u Melburnu tokom druge polovine januara", izjavio je direktor prvog godišnjeg gren slem turnira Krejg Tajli.

    Dvadesetsedmogodišnja teniserka je prethodno izjavila da će nastaviti karijeru inspirisana povratkom svoje zemljakinje Kim Klajsters, koja je posle skoro dvogodišnje pauze u septrembru osvojila titulu na na Otvorenom prvenstvu SAD u Njujorku.

    Pobednica Otvorenog prvenstva Australije 2004. godine osvojila je u karijeri 41 titulu.


    B92
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    KK: Jelena preko Švedove do 2. kola


    Najbolje rangirana teniserka Srbije Jelena Janković plasirala se u drugo kolo turnira Kup Kremlja u Moskvi.

    Odbranu titule Jankovićeva je počela pobedom nad Kazahstankom Jaroslavom Švedovom u tri seta, 6:4, 5:7 i 6:1, a meč je trajao 2 sata i 17 minuta. U drugoj rundi Jelenu očekuje Čehinja Lusi Safarova, koja je Ruskinju Katarinu Makarovu pobedila još u ponedeljak u dva seta 6:2, 6:2.

    Jankovićeva je vrlo dobro počela meč i napravila brejk u četvrtom gemu, a zatim i povela sa 4:1. Kada su svi očekivali da će Srpkinja rutniski privesti set kraju, Švedova je u sedmom gemu napravila brejk i izjednačila na 4:4. Jelena je tada opet pojačala, uspela da osvoji gem na svoj servis, a zatim i da napravi drugi brejk u prvom setu i povede u meču sa 1:0.


    Švedova je bolje igrala u drugom setu, u prvom gemu je oduzela servis protivnici i povela sa 2:0, posle čega je čuvala dva gema prednosti. Ipak, Jankovićeva je u osmom gemu uspela da vrati brejk i da povede sa 5:4. 50. teniserka sveta je u ponovo napravila brejk i posle gema osvojenog na svoj servis izjednačila na 1:1 u meču.

    Jelena je u trećem setu potpuno dominirala, napravila je tri brejka, a protivnici je dozvolila da osvoji samo jedan. Na svoj servis iskoristila je sedmu meč loptu za konačnih 2:1, po setovima 6:4, 5:7, 6:1.

    "Prvi meč je uvek najteži. Imala sam malo problema tokom meča, a i loptice su bile teške... Pomoglo mi je to što sam imala sam puno navijača danas, koji su mi pomagali kada mi je bilo teško. Lepo sam se zabavila danas na terenu," rekla je Jelena Janković posle pobede.

    Pre ovog meča Jelena Janković i Jaroslava Švedova sastale su se dva puta i međusobni skor bio je 1:1, a Švedova je eliminisala srpsku teniserku sa US Opena.

    Nagradni fond Kupa Kremlja u Moskvi je dva miliona dolara.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. ATP turniri - sezona 2009.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 156
    Poslednja poruka: 17.11.2009, 15:04
  2. ATP turniri - sezona 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 00:09
  3. WTA turniri sezona 2008
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 21:12
  4. ATP turniri - sezona 2007
    Autor vlado u forumu Spomenar
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 11.12.2007, 03:47
  5. WTA turniri sezona 2007
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 05.12.2007, 05:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •