WTA turniri - sezona 2009. - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 48
  1. #31

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    SINSINATI: Šampionka Jelena!

    Kao što je i sama Jelena Janković izjavila, prošlo je mnogo vremena otkako je poslednji put igrala ovako važan meč.

    Kakvu je partiju pružila protiv Dinare Safine, trenutno prve igračice sveta, Jelena će na US openu i turnirima u drugom delu sezone ponovo biti svrstana u najuži krug favorita za titule.

    Srpska teniserka osvojila je turnir WTA Premijer kategorije u Sinsinatiju, savladavši Safinu rezultatom 6:4, 6:2 za sat i 25 minuta.

    Jankovićeva je "pokupila" i svoj najvredniji ček u 2009. godini, koji glasi na 350.000 dolara.

    Njoj je ovo jedanaesta titula u karijeri, ali tek druga ove godine. Ili prva važna titula, pošto je jedinu pre Sinsinatija osvojila na minornom turniru u Marbelji.

    Ako ne računamo taj turnir, najveći uspeh joj je bilo polufinale Pariza, još u februaru, kada je poražena od Ameli Morezmo.

    Ali u duelu sa Safinom pokazalo se da Jelena nije pričala koješta, kada je poručila da se opet oseća lagano i da joj se vratila želja za tenisom. U duelu sadašnje i bivše "broj jedan" - od kojih nijedna nema u kolekciji trofej sa Grend slem turnira - Ruskinja u nedelju nije imala šta da traži.

    U "vinerima" je bilo 18:18, ali u neiznuđenim greškama 16:29. Jelena je bila precizna na prvi servis u čak 66 odsto slučajeva.

    "Džej Džej" napravila je prvi brejk za vođstvo od 2:1 i to joj je bilo dovoljno za osvajanje seta, pošto je na svoj servis osvajala gemove kao da je sa druge strane 101, a ne prva na svetu.

    Drugi set počela je sa dva brejka i prednošću od 3:0, Safina je smanjila na 3:2 i dala sebi tračak nade, međutim, Jelena je posle lekarskog tajm-auta (bol u kolenu) nanizala još tri gema i slavljenički podigla ruke u vazduh!

    "Prošlo je mnogo otkako sam bila deo ovakvog finala. Zato mi je drago što sam uspela da odigram na visokom nivou. Bila sam koncentrisana od početka, morala sam da budem i zbog vetra koji je duvao. Polufinale (protiv Dementijeve) je takođe bilo teško, hvala publici koja me je bodrila", izjavila je Jankovićeva neposredno posle meča.

    Da je za koji dan ne čeka nastup na podjednako važnom turniru u Torontu, a kroz dve nedelje i početak US opena - mogla bi da "pošteno" proslavi.

    (MONDO)
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    Dugo nisam JJ vidjela u ovako dobrom izdanju!!!
    Hvala Eurosportu što nam je konačno dao live!!!

    Kako diiiiiiiiiiiivan meč...samo trebala ju je 6:0 6:0
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    Jecin bilans:

    WTA Titule (11):
    2009 - Marbella, Cincinnati
    2008 - Rome, Beijing, Stuttgart, Moscow
    2007 – Auckland, Charleston, Rome, Birmingham
    2004 – Budapest
    Finale 10
    2008 - Miami, US Open
    2007 – Sydney, Den Bosch, Toronto, Beijing
    2006 – Los Angeles
    2005 – Dubai, Birmingham, Seoul
    Polufinale ( 18 ):
    2008 - Australian Open, Dubai, Indian Wells, Roland Garros, Los Angeles
    2007 – Dubai, Doha, Warsaw, Strasbourg, Roland Garros, Los Angeles, Stuttgart
    2006 – Strasbourg, US Open, Beijing, Guangzhou
    2005 – Berlin
    2004 – Linz
    Titule dubl: 2006 - Birmingham (Na Li)
    Titule dubl mix: 2007 – Wimbledon (Jamie Murray)
    Poruku je izmenio Morpheus, 17.08.2009 u 10:22
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    TORONTO: Ana preko trnja do pobede
    Utorak, 18. avgust 2009. 19:26

    Ana Ivanović je prošla put posut trnjem da bi stigla do drugog kola Rodžers kupa u Torontu.

    Ona je posle ubedljivo izgubljenog prvog seta i "minusa" u drugom, uspela da smogne snage i savlada Magdalenu Ribarikovu - 2:6, 6:3, 6:2. Meč je trajao sat i 56 minuta.

    Da je u lošoj formi, Ana je potvrdila na prethodnim turnirima ovog avgusta. U Los Anđelesu je ispala u trećem kolu od 17. teniserke sveta, Australijanke Samante Stosur, a zatim i u Sinsinatiju u drugoj rundi od 52. igračice sa WTA liste, Mađarice Melinde Cink.

    I na startu takmičenja u Torontu je dugo delovalo da će se posrtanje drugog reketa Srbije nastaviti. Ali, nije. Ana je napravila preokret u prvom duelu u karijeri sa slovačkom teniserkom (47).

    Ribarikova je u prvom setu, koji je trajao 36 minuta, realizovala tri od pet brejk lopti, a Ani nije dozvolila da uopšte dođe u priliku da joj oduzme servis - 6:2.

    U tom periodu Ana nija imala loš procenat ubačenog prvog servisa (71), ali je imala izuzetno loš učinak kada ubaci prvi servis (48). Na deset drugih servisa osvojila je samo četiri poena.

    Na početku drugog seta Ana je opet morala da spašava brejk loptu. I uspela je za 1:0, ali ne i za 2:1. Tada je duplom servis greškom omogućila Ribarikovoj da stekne brejk prednosti.

    Ipak, Ivanovićeva je uspela odmah da uzvrati svojim prvim brejkom na meču - 2:2. Nedugo zatim napravila je i drugi 5:3, a onda na svoj servis došla do izjednačenja (39 minuta) - 6:3.

    Uvodni gem trećeg seta trajao je šest minuta, a srpska teniserka je uspela da, na servis Ribarikove, osvoji gem što joj je bio četvrti uzastopni. I tu se nije zaustavila.

    "Vezala" je ukupno sedam gemova za 4:0 u trećem setu. I tada je opet "popustila" i dozvolila Ribarikovoj da priđe na 2:4, a Slovakinja je propustila priliku da smanji "minus" na samo jedan gem. Jer, Ana se izborila za još jedan brejk, povela 5:3, a odmah zatim "zakucala" Magdalenu Ribarikovu - 6:3.

    Ana Ivanović ima osam titula u karijeri, od kojih je jednu osvojila u Montrealu 2006 (Rodžers kup se naizmenično igra u Montrealu i Torontu). Prošle godine eliminisana je u trećem kolu od Austrijanke Tamire Pašek

    Ona će u drugoj rundi igrati protiv Čehinje Luci Safarove, koja je savladala Kaju Kanepi iz Estonije - 6:4, 7:6.

    Ana Ivanović i Luci Safarova igrale su dva puta do sada, a Srpkinja je oba puta bila uspešna, 2007. u Los Anđelesu, i 2008. na Rolan Garosu. Oba puta je Čehinji prepustila po tri gema.

    Pored Ane, u Torontu učestvuje i Jelena Janković.

    Ona je peti nosilac. Posle osvojenog turnira u Sinsinatiju, u Torontu će startovati od drugog kola. U sredu će joj protivnica biti iskusna, 30-godišnja Švajcarkinja Pati Šnider, koja je u prvom kolu pobedila Anabel Mediju Gariges iz Španije - 6:2, 6:1.

    Džej Džej i Švajcarkinja, trenutno 20. na WTA listi, odigrale su četiri meča i rezultat je nerešen - 2:2. Pati Šnider je dobila poslednji, ove godine u Madridu.

    Ukoliko savlada teniserku iz Švajcarske, Jelena bi u trećem kolu verovatno igrala protiv Viktorije Azarenke ili Kim Klajsters.

    Nagrdani fond turnira je 2.000.000 dolara, a pobednici će pripasti 350.000.

    (MONDO)
    foto: Getty Images

    sa ovakvom igrom
    biće uspeh ako dočeka treće kolo
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    sta reci..ribarikowa () ..pa u Sinsi,ta madjarica...znaci ana je prsla..nikad nije ni bila neka igracica,wise su joj pomagale lose igre protiwnica nego njen kwalitet nema sanse da cu da je gledam,ogorcen sam na nju,koliko ziwaca sam bachio na nekog ko se bawi time da li su ostale igracice ljubomorne na njenu ljepotu....ma idi,anu da gledam,aha...ocu ocu,malo sjutra!
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    Melinda Czink
    bar to je lako upamtiti
    ima jedan hemijski element



    ne merem se složiti da nikad nije bila neka igračica
    Imala je jedan od najboljih servisa, i ume da igra finala turnira
    od 12 finala je dobila osam
    u tome je daleko bolja od Novaka i Jelene
    Jako je malo igrača koji pružaju toliko bolje partije u finalnim mečevima
    problem je što sa ovom igrom neće stići ni do 1/4 finala
    možda bi pomogao novi trener - sa adidasovim joj nema leba
    ustvari biće... zaradjivaće ona i dalje od reklama, prodajući lice i ime
    Kad je mogla Ana Kurnjikova toliko godina da živi na osnovu stare slave
    moći će i ona

    Ana (Kurnjikova-Ivanović)
    Možda je problem u imenu
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.



    TORONTO: Jelena u seriji


    Jelena Janković, šampionka iz Sinsinatija prošle nedelje, nastavila je da niže uspehe.
    Na startu Rodžersa kupa u Torontu (nagradni fond dva miliona dolara), Jelena je sa 2:0 u setovima (7:5, 6:4) savladala iskusnu Švajcarkinju Pati Šnider posle jedan sat i 40 minuta igre.
    Ovo je bio njihov peti međusobni duel i sada srpska teniserka vodi u pobedama - 3:2.
    Jelena je dobila prvi set 7:5, a drugi je bio pun preokreta. Pri rezultatu 2:2, Džej Džej koristi prvu brejk šansu i prelazi u vođstvo, ali već u sledećem gemu Pnider pravi ribrejk. Odmah potom, Jelena ponovo uzima servis protivnici i to bez izgubljenog poena za 4:3.
    U narednom gemu, Jelena je servirala i mučila se da ga osvoji, ali je ipak uspela i napravila je solidnu prednost - 5:3. Šnider je potom uspela da izbori ostanak u meču, iako je Jelena imala 40:40.
    Jelena, međutim, ne bi bila Jelena da ne napravi dramu. Pati Šnider je povela sa 0:30, ali je srpska teniserka uspela da se iščupa i zabeleži trijumf.
    Zanimljivo je da bi Jelena u Torontu mogla da se sastane sa dve teniserke koje je savladala na putu do titule u Sinsinatiju.

    Ana Ivanović će se posle "kam-beka" u duelu sa Slovakinjom Ribarikovom sastati sa Čehinjom Lusi Šafarovom, devojkom tenisera Tomaša Berdiha.
    Njihov duel je poslednji na Centralnom stadionu, što znači da će početi tek oko tri sata izjutra po centralnoevropskom vremenu.
    Anu bi u slučaju pobede čekale Karolina Voznijački iz Danske ili Kineskinja Đie Ženg.
    Sa turnira su već ispale Venus Vilijams, od Katerine Bondarenko, kao i Svetlana Kuznjecova, od Samante Stosur.
    U narednu rundu plasirala se Marija Šarapova, koja je savladala Austrijanku Sibil Bamer sa 2:0 u setovima (6:3, 7:6).

    (MONDO)
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    brawo Jeco kakwa Ana smijeshna..ti si kralj
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    Jeca je ok i drži se dobro, nadam se da će sačuvati formu za US open.
    Ana je definitivno u problemu i treba nešto da menja...
    Safina je upravo ispala na početku ovog turnira, tako da polako pada njen nivo, sad pred kraj sezone...što može da bude dobra šansa za Jelenu koja je mogla da se ukrsti sa njom na putu do finala...
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    Jeleni bi, pored dobre serije, ovo savrseno otvorilo put ako ostane na 4. mestu za zreb za USO. Ali, otom potom, da ne ureknemo..
    Sto se Ane tice, svaka pobeda je blagoslov
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    i to samo zato što je izbacila koka kolu i čokoladu:
    Ipak kada je potrebno da imate puno energije i da jedete zdravu hranu, nije dobro svakodnevno konzumirati gazirana pića i čokoladu. Prestala sam da pijem Koka-Kolu, nisam popila ni jednu od Vimbldona.

    nije da verujem da je samo do toga, al' ako je tačno...
    pa sigurno da je pripomoglo

    što se tiče "Sony Ericsson Championships"
    Jeca je na pragu da udje u prvih 8
    koliko se sećam, prošle godine se u ovo vreme već kvalifikovala za završni turnir

    1. Safina, Dinara RUS 7491
    2. Williams, Serena USA 6187
    3. Dementieva, Elena RUS 4525
    4. Kuznetsova, Svetlana RUS 4372
    5. Williams, Venus USA 4035
    6. Azarenka, Victoria BLR 3951
    7. Wozniacki, Caroline DEN 3840
    8. Zvonareva, Vera RUS 2912
    9. Jankovic, Jelena SRB 2811
    10. Bartoli, Marion FRA 2432
    11. Pennetta, Flavia ITA 2420
    12. Stosur, Samantha AUS 2273
    13. Radwanska, Agnieszka POL 2102
    14. Razzano, Virginie FRA 2069
    15. Ivanovic, Ana SRB 2001
    16. Cibulkova, Dominika SVK 1801


    Valjda će popraviti danas skor protiv Klajsters
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    Jankovićeva u četvrtfinalu Toronta

    Najbolja teniserka Srbije Jelena Janković pobedila je Belgijanku Kim Klajsters rezultatom 2:1 (1:6, 6:3, 7:5).

    Jankovićeva je tako stigla do četvrtfinala turnira u Torontu u kojem će se sastati sa Ruskinjom Alisom Klejbanovom. Turnir se igra za nagradni fond od dva miliona dolara.

    Peta nositeljka na Rodžers kupu odigrala je dug i uzbudljiv meč sa Belgijankom koju do sada nijednom nije pobedila.

    Posle po jednog seta koji su i Jankovićeva i Klajsters ubedljivo dobile treći je bio veoma dramatičan. Kim Klajsters je stigla do prednosti od 5:3 ali je Jelena Janković uspea da 'veže' četiri gema i ostvari pobedu.

    Jankovićeva, koja je u Toronto stigla kao pobednica turnira u Sinsinatiju se u četvrtfinalu sastaje sa Alisom Klejbanovom iz Rusije koja je bila bolja od Francuskinje Razai posle dva seta igre, 6:3, 6:4.

    U četvrtfinalu je i Ruskinja Marija Šarapova koja je pobedila sunarodnicu Veru Zvonarjevu, Serena Vilijams je ubedljivo savladala Aljonu Bondarenko, a za trofej će se boriti i

    Igra u Torontu bila je više puta prekidana zbog nevremena a planirano je da se svi mečevi četvrtfinala igraju u petak.

    rezultati trećeg kola:
    • Šarapova (Rusija) - Zvonarjeva (7, Rusija) 6:2, 7:5
    • Janković (5, Srbija) - Klajsters (Belgija) 1:6, 6:3, 7:5
    • Radvanska (14, Poljska) - K. Bondarenko (Ukrajina) 7:5, 6:3
    • Klejbanova (Rusija) - Rezai (Francuska) 6:3, 6:4
    • S. Vilijams (2, SAD) - A. Bondarenko 6:1, 6:4
    • Safarova (Češka) - Ži (Kina) 7:6, 6:4
    • Dementijeva (4, Rusija) - Peer (Izrael) 6:1, 1:6, 6:4
    • Stosur (Australija) - Racano (Francuska) 6:3, 6:1


    parovi četvrtfinala:
    • Janković - Klejbanova
    • Radvanska - Šarapova
    • Stosur - Dementijeva
    • Safarova - S. Vilijams

    (B92)
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.


    Poraz Jankovićeve u Torontu

    Najbolja srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da ostvari plasman u polufinale Rodžers kupa, koji se u okviru WTA tura igra u Torontu.

    Ona je poražena od Ruskinje Alise Klejbanove sa 2:1 - po setovima 6:7, 7:6, 2:6. Na taj način prekinut je izuzetno uspešan niz Jankovićeve na tlu Amerike, pošto je prošle nedelje osvojila turnir u SInsinatiju.
    Srpska teniserka bila je peti nosilac na ovom turniru koji se igra za ukupnu nagradu od 2 miliona dolara. Plasman u polufinale turnira obezbedile su još i Elena Dementijeva, Marija Šarapova i Serena Vilijams.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    Uuu al' je JJ kilavo igrala. Dobro je ovaj put i prvi set dobila. Više joj je Klejbanova poklanjala. Pa ipak, žao mi što nije prošla.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: WTA turniri - sezona 2009.

    Jankovićeva u finalu Tokija



    Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u finale turnira u Tokiju pobedom nad Kineskinjom Na Li sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3.

    Jankovićeva je bila postavljena za sedmu nositeljku na turniru, a u dosadašnjim susretima sa Kineskinjom imala je dve pobede i četiri poraza. Protivnica srpske teniserke u finalu biće Ruskinja Marija Šarapova koja je u drugom polufinalu savladala 11. nositeljku Agnješku Radvansku iz Poljske sa 6:3, 2:6, 6:4. Nagradni fond turnira iznosi dva miliona dolara.
    Nakon što je dobila prvi set, Jankovićeva je u trećem gemu drugog seta, posle jednog forhenda, morala da zatraži medicinsku pomoć.

    Ipak, posledice povrede nisu se videle, pošto je srpska teniserka vezala dva vinera sa osnovne linije i iskoristila grešku Kineskinje za izjednačenje na 2:2.

    U osmom gemu Jankovićeva je napravila brejk i ubrzo je meč mirno privela kraju.

    Počela sama da osećam bol u ruci i činilo mi se da su loptice teške, pa mi u tom momentu nije bilo lako. Dobila sam pomoć i uzela sam lekove. Potrudila sam se da dm sve od sebe i da ne razmišljam o ruci, već da se borim za svaki poen. Sve u svemu, bio je težak meč, ali sam uspela da izađem kao pobednica“, rekla je Jankovićeva posle meča.

    Ovom pobedom, Jankovićeva je popravila svoj skor sa Na Li na tri pobede i četiri poraza.


    Pobedila sam je poslednji put u Parizu. Pre toga sam dosta puta izgubila, ali sada sam vezala dve pobede. Ona je sjajna igračica, ponekad mi se čini da bi trebalo da bude u Top 10, ali je imala toliko povreda. Udara lopticu veoma dobro i bilo mi je teško da pobedim danas, ali uspela sam“, dodala je srpska teniserka.

    JJ je ocenila da ima velike šanse da osvoji titulu u japanskoj prestonici.

    Posle velikih problema koje sam imala ove godine vraćam se u vrhunsku formu i imam velike šanse osvojim treću titulu ove godine“, rekla je Janković.

    Sa druge strane Ruskinja je najavila da će predstojeći duel sa Jankovićevom biti izuzetno težak i neizvestan.

    Biće to teško finale, jer je Jelena jedna od najboljih igračica današnjice, tako da ću morati da se borim za svaki poen“, istakla je Šarapova.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. ATP turniri - sezona 2009.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 156
    Poslednja poruka: 17.11.2009, 15:04
  2. ATP turniri - sezona 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 00:09
  3. WTA turniri sezona 2008
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 21:12
  4. ATP turniri - sezona 2007
    Autor vlado u forumu Spomenar
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 11.12.2007, 03:47
  5. WTA turniri sezona 2007
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 05.12.2007, 05:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •