Krv i pepeo Jasenovca - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    I meni ide na zivac trpanje savremene Hrvatske sa NDH u isti kos i mislim da je cista zla namera...
    mozhda zato shto se savremena hrvatska podigla na temeljima ndh i ustashtva

  2. #17

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    mozhda zato shto se savremena hrvatska podigla na temeljima ndh i ustashtva
    I sad tvoj stav je dovoljan razlog da upropastis temu i oskrnavis uspomenu na zrtve?

    Toliko o tome...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #18

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    1. I sad to je dovoljan razlog da upropastis temu i oskrnavis uspomenu na zrtve?
    2. Ako si u pravu onda je potpuno moralno da je Srpska vlast vodjena velikosrpskim idejama izgubila sve ratove `90-ih, zar ne?
    oskrnavio uspomenu na zhrtve i upropastio temuja sam samo rekao da su neki hrvati i dalje pobornici ndh i ustashtva i da je jasenovac u rangu aushvica

  4. #19

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    I sad tvoj stav je dovoljan razlog da upropastis temu i oskrnavis uspomenu na zrtve?

    Toliko o tome...
    Mala ispravka: nije to njegov stav, to je nepobitna istina. I nema nikakve veze sa upropaštavanjem teme, a još manje sa skrnavljenjem uspomena na žrtve.

  5. #20

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Citat dragtrif kaže: Pogledaj poruku
    dokle bre ovako omladino vodite ljubav a ne rat pis bradr eeeeeee moji srbi zasto toliko mrznje u vasim recima pa niko od vas nije ziveo u to vreme zakopajmo ratne sekire zivot prolazi lagano mislite o lepim stvarima a tita pavelica drazu vuka slobu mladic bacimo u korpu za otpatke jimi xendriks
    Ne mrzim samo sam realna, a ti nisi u pravu.
    Mislis bacimo u korpu i puj pike ne vazi se?
    Kao da nista nije bilo.
    Sve sto su nam radili cetrdesetih, pa isti scenario ponovili devedesetih?
    I opet bi, samo kad bi imali priliku.

    Ti mozda mozes ...

  6. #21

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    i meni ide na zivac trpanje savremene hrvatske sa ndh u isti kos i mislim da je cista zla namera...
    Као што рече Максимилијан, идеолошки следбеници усташа су на власти у Хрватској скоро непрекидно, а Павелићев подухват су замало па завршили. Али то је крив Слоба...
    Poruku je izmenio Mish, 19.06.2009 u 22:14 Razlog: bez prozivki, molim
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #22

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Као што рече Максимилијан, идеолошки следбеници усташа су на власти у Хрватској скоро непрекидно, а Павелићев подухват су замало па завршили. Али то је крив Слоба...
    greshka drugi pokushaj pavelicevog poduhvata se desio zbog nemarnosti un a ne zbog miloshevica.da su radili svoj posao kao shto nisu hrvati ne bi smeli ni da prismrde granici rsk

  8. #23

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Maksimilijan je potpuno u pravu.

    Kakav je današnji odnos zvanične (na prvom mestu) Hrvatske prema nacističkoj prošlosti pa i prema samim logorima smrti, na prvom mestu Jasenovcu? Počev od umanjivanja broja žrtava do predstavljanja Jasenovca kao radnog logora

    Pored toga što je u nekoliko navrata muzej u Jasenovcu opljačkan o novoj postavci u muzeju najbolje je da sami pročitate: Gore od bezobrazluka. Preživeli logoraš govori o hrvatskom Muzeju u Jasenovcu

    Odnos današnji zvanične Hrvatske prema NDH i sve ludilo iz devedesetih je dovelo do recidiva ustaštva u Hrvatskoj, što je počelo da poprima zabrinjavajuće razmere. A tvrdnja da današnja Hrvatska počiva na temeljima NDH je sasvim na mestu.
    Poruku je izmenio Kalina, 15.06.2009 u 09:50 Razlog: slovce



  9. #24

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Iz ovih prethodnih postova preovladjavajucih [koja dugacka rec), mogu reci samo jedno: Dovidjenja u sledecem ratu......nikad nama bolje biti nece!
    Teritorije , ah teritorije!
    U ovoj temi. zrtve su se izgubile.
    Manji je zal za zrtvama od odijuma prema hrvatima.

  10. #25

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Iz ovih prethodnih postova preovladjavajucih [koja dugacka rec), mogu reci samo jedno: Dovidjenja u sledecem ratu......nikad nama bolje biti nece!
    Teritorije , ah teritorije!
    U ovoj temi. zrtve su se izgubile.
    Manji je zal za zrtvama od odijuma prema hrvatima.
    apsolutno si u pravu jos da dodam sta nam je ciniti pored reci tvojih prdhodnika pitam se koga oni to mrze sebe ili druge u sebe samima ja bih samo rekao ljudska pamet je ogranicena a ljudska glupost neogranicena

  11. #26

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Zanimljivo je da ste indifrentni prema odnosu zvanične Hrvatske prema Jasenovcu Nema to veze sa mržnjom.



  12. #27

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Naravno, ja nisam odlutao na pogresnu stranu!
    branjenje nacistichke tvorevine ndh nazivash pravim putembranish ljude koji su pobili blizu milion ljudi u konc -logorimai na pravom putru jelte

    to nije neshto shto se zakljuchuje iz nekoliko postva to je nepobitna istina shto je istorija dokazala.
    ali svi mi greshimo jasnovac je bio obichan radni logor u kojem je poginulo 40000ljudi

  13. #28

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Naravno, ja nisam odlutao na pogresnu stranu!

    Elem ako si o meni olako zakljucio ovako na nepoznato na osnovu nekoliko postova, onda si tu ``nepobitnu istinu`` o Hrvatima zakljucio takodje o nekoliko postova?
    Ma šta ima ko da zaključuje bilo šta o tebi,iznosiš svoje mišljenje ovde...the end

    Nisu svi hrvati ovakvi/onakvi,ali da ih ima brdo koji slušaju tompsona i gaje ustašku ideologiju stoji...o Oluji i Bljesku da ne pričamo...

    Mada ako neko hoće da izvuče neki zaključak može da iščita sve tvoje postove kao što sam već jednom otkucao...eee kandićevac

    ps
    ti si ono napisao''sreća pa nisam Srbin'' ili se varam...

  14. #29

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Forever objektivnost, Long live objektivnost..
    Zameramo hrvatima kako se odnose prema Jasenovcu i nasim zrtvama..
    A kako se mi odnosimo?
    Od njih i ne mozemo ocekivati nista drugo, ne vole nas bas. zar ne?
    A mi? Koliko ima zapustenih grobalja. spomen obelezja po raznoraznim gudurama i
    bespucima na kojima smo gubili glave. Zbog cega?
    Kada se budemo sa vise postovanja i pijeteta odnosili prema sopstvenim zrtvama ,
    imacemo pravo da to zahtevamp od nekog drugog.
    I dokle ovakp ? Dokle ova prica?
    Do nove konstelacije snaga u svetu, kada cemo uzvratiti udarac. imperijalisticki.
    Do poslednjeg daha. Do poslednje kapi krvi tudje dece.
    A onda Jovo-nanovo. Iz pocetka pa do kraja. Ako kraj postoji?
    Poruku je izmenio Mish, 19.06.2009 u 22:17 Razlog: prozivke na već obrisano

  15. #30

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Mene beš interesuje šta bi bilo da neko tako priča o, recimo, braći Hrvatima na nekom hrvatskom sajtu?

    Ali to smo mi Srbi - širokogrudi i dobrodušni , kao i uvek...toliko da se to ponekad graniči sa mazohizmom... ili retardacijom.
    Poruku je izmenio Mish, 19.06.2009 u 22:17 Razlog: analiza ličnosti Bitera

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ana Magda - Pepeo davnih
    Autor Persefona u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.01.2013, 10:38
  2. Prah i pepeo...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 17.04.2010, 01:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •