Krv i pepeo Jasenovca - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 34 od ukupno 34
  1. #31

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Mole se članovi da ne spamuju temu. Svaki off ili chat post biće obrisan.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #32

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    ...mislim da treba bit oprezan samo,a ne ishitreno zakljuciwati....sto se jasenowca tiche,ono nije ni Hitler radio a takodje imati u widu cinjenicu da komsije hrwati uopste ne osudjuju jasenowac,wec na to gledaju kao na pobjedu,sto je najbolesnije od swega...
    Poruku je izmenio Mish, 19.06.2009 u 22:18 Razlog: bez chata

  3. #33

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Zameramo hrvatima kako se odnose prema Jasenovcu i nasim zrtvama..
    A kako se mi odnosimo?
    Od njih i ne mozemo ocekivati nista drugo, ne vole nas bas. zar ne?
    A mi? Koliko ima zapustenih grobalja. spomen obelezja po raznoraznim gudurama i
    bespucima na kojima smo gubili glave. Zbog cega?
    Kada se budemo sa vise postovanja i pijeteta odnosili prema sopstvenim zrtvama ,
    imacemo pravo da to zahtevamp od nekog drugog.
    I dokle ovakp ? Dokle ova prica?
    Istina da postoji dosta zapuštenih stratišta, npr Staro Sajmište je danas zaista ruglo i to u sred glavnog grada. Zapušteno, oronulo, zatrpano divljom gradnjom itd. Doduše, Staro Sajmište nikada nije ni postalo spomen kompleks kao npr Jasenovac ali postoje najave da će se to u budućnosti dogoditi. Mada, ja kada sam pisao o odnosu prema žrtvama i Jasenovcu sam bio čini mi se dosta jasan. Pokušaj predstavljanja jednog logora smrti kao nekakvog radnog logora je u najmanju ruku bezobrazluk. A da zaboravio sam i licitiranje brojem žrtava, sva ozbiljnija istraživanja u svetu pokazuju deset puta veći broj od onoga što komšije tvrde. Broj koji je zvanično bio prihvaćen u SFRJ je iznosio 700 000, dok danas u muzeju stoji broj od 70 000.



    U muzeju kažu da je ta brojka na osnovu istorijske građe koja se nalazi u muzeju. Nema veze što je muzej opelješen i ruiniran devedesetih godina. Evo malo fotki kako je to izgledalo.









    Tako se i došlo do današnje postavke muzeja koja se našla gle čuda na udaru. Uostalom, mogli ste pročitati tekst sa linka koji sam ostavio. Dakle, itekako imamo pravo i obavezu da protestujemo na ovo očigledno prikrivanje i iskrivljenje istine.



  4. #34

    Odgovor: Krv i pepeo Jasenovca

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Mene beš interesuje šta bi bilo da neko tako priča o, recimo, braći Hrvatima na nekom hrvatskom sajtu?

    Ali to smo mi Srbi - širokogrudi i dobrodušni , kao i uvek...toliko da se to ponekad graniči sa mazohizmom... ili retardacijom.

    Braća Hrvati! Hello!

    Braća ne vrše pokolje nad braćom!

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Ana Magda - Pepeo davnih
    Autor Persefona u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.01.2013, 10:38
  2. Prah i pepeo...
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 17.04.2010, 01:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •