ne, ne okrivljujem ruse, al' da pravo kažem nije mi ništa lakše zbog toga što će oni na taj način rešiti svoje razmirice sa ukrajnom... sve to ide preko naše grbače, dal' su krivci rusi, amerikanci, ili ukrajinci meni izadje na isto
... nije bilo potrebno biti neki genije, pa znati da će se to ponovo desiti posle slične krize iz 2006-e godine

Elem sve mi to liči na bajku o cvrčku i mravu
a vreme kada je obustavljena isporuka, na štrajkove prosvetara koji su redovno počinjali prvog septembra... mislim, koja bi vajda bila da je isporuka gasa obustavljena jula meseca

ko je i iole razmišljao spremio je zalihe

"Rumunija ima u podzemnom depou više od dve milijarde kubnih metara rezervi gasa, dok iz sopstvenih resursa pokriva oko 65 odsto godišnjih potreba, a iz Rusije uvozi trećinu neophodnih količina"

i sada zašto bi oni nama isporučili uštedjeni gas kada nisu sigurni ni da će njima zalihe biti dovoljne do okončanja gasne krize

rezervoar gasa kod banatskog dvora zvrji prazan
naši cvrčkovi od političara su celo leto pevali istu pesmu (pljuvali jedni druge) , i sada je najlakše okrivljivati ukrajince zbog kradje, madjare što neće da daju ono malo zaliha, ili ruse zbog obustave isporuka
A trebalo je samo u skupštini izglasati dozvolu NIS-u za materijalna sredstva koja će se potrošiti na proširenje kapaciteta rezervoara u banatskom dvoru
... ne da kapaciteti nisu prošireni, nego nisu bili iskorišćeni ni trenutni

Эbiga, poslanici (oba saziva, i prošli i sadašnji - problem nije od juče) i vlada
sada će da imaju vanredna zasedanja, umesto da su kada je to bilo vreme na trenutak zaboravili na partijske interese, i izglasali nešto što je u interesu gradjana

ima još da traže dodatni bonus zbog vanrednih zasedanja
i to će da izglasaju čas posla (iza zatvorenih vrata)