Obustavljena isporuka gasa Srbiji - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 55
  1. #31

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    ne, ne okrivljujem ruse, al' da pravo kažem nije mi ništa lakše zbog toga što će oni na taj način rešiti svoje razmirice sa ukrajnom... sve to ide preko naše grbače, dal' su krivci rusi, amerikanci, ili ukrajinci meni izadje na isto
    ... nije bilo potrebno biti neki genije, pa znati da će se to ponovo desiti posle slične krize iz 2006-e godine

    Elem sve mi to liči na bajku o cvrčku i mravu
    a vreme kada je obustavljena isporuka, na štrajkove prosvetara koji su redovno počinjali prvog septembra... mislim, koja bi vajda bila da je isporuka gasa obustavljena jula meseca

    ko je i iole razmišljao spremio je zalihe

    "Rumunija ima u podzemnom depou više od dve milijarde kubnih metara rezervi gasa, dok iz sopstvenih resursa pokriva oko 65 odsto godišnjih potreba, a iz Rusije uvozi trećinu neophodnih količina"

    i sada zašto bi oni nama isporučili uštedjeni gas kada nisu sigurni ni da će njima zalihe biti dovoljne do okončanja gasne krize

    rezervoar gasa kod banatskog dvora zvrji prazan
    naši cvrčkovi od političara su celo leto pevali istu pesmu (pljuvali jedni druge) , i sada je najlakše okrivljivati ukrajince zbog kradje, madjare što neće da daju ono malo zaliha, ili ruse zbog obustave isporuka
    A trebalo je samo u skupštini izglasati dozvolu NIS-u za materijalna sredstva koja će se potrošiti na proširenje kapaciteta rezervoara u banatskom dvoru
    ... ne da kapaciteti nisu prošireni, nego nisu bili iskorišćeni ni trenutni

    Эbiga, poslanici (oba saziva, i prošli i sadašnji - problem nije od juče) i vlada
    sada će da imaju vanredna zasedanja, umesto da su kada je to bilo vreme na trenutak zaboravili na partijske interese, i izglasali nešto što je u interesu gradjana

    ima još da traže dodatni bonus zbog vanrednih zasedanja
    i to će da izglasaju čas posla (iza zatvorenih vrata)
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    nisam ni iznenadjena , ni razočarana..

    odavno sam naučila da nikoga ne slušam, sem sebe..i uvek imam zlatnu rezervu..i to ne jednu..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..

      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    ma imam i ja rezervu... ne smem da kažem koliko boca butana ... će potraje, a i drva. puna šupa
    stavićemo bubnjaru na sred sobe, pa teraj
    a možda i cev od kreke ili smederevca uspemo da ubacimo u otvore za dimnjak koji su podešeni za plinske peći
    mislim, još kad bi mi se vukla kreka, pa da moram da je vraćam za dva dana nazad

    problem je što većina nema para za zalihe, a i da ima para, nema te zalihe gde da drži

    elem, priča se nešto da će se madjari malo smilovati na nas, i da postoje šanse da će nam ipak doturiti malo svojih zaliha
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    Srbija danas dobija gas iz Mađarske

    Beograd, Pančevo, Novi Sad -- Predsednik Srbije Boris Tadić dogovorio se sa premijerom Madraske Ferencom Đurčanjiim da ta zemlja Srbiji ustupi izvesnu količnu gasa iz svojih rezervi.

    Isporuka gasa iz Mađarske počeće danas u 16 sati, rečeno je Tanjugu u Kabinetu predsednika Srbije. Nakon obustave isporuke gasa Srbiji, građani u nekoliko većih gradova, zbog nemogućnosti da toplane pređu na mazut, ostali su bez grejanja.
    Tadić je izjavio da je s premijerom Mađarske Ferencom Đurčanjom dogovorio da ta zemlja Srbiji u narednim danima isporučuje dnevno od milion do dva miliona kubnih metara gasa.
    Predsednik Srbije je rekao da te količine gasa ne obezbeđuje ukupne potrebe za Srbiju kojoj je potrebno još oko tri milona kubnih metara gasa dnevno, kako bi bile obezbeđene hitne potrebe.
    On je rekao da Srbija kreće u još jednu spoljnopolitičku ofanzivu, kako bi obezbedila dovoljne količine gasa i dodao da će to biti pokušano preko gasovoda u Belorusiji.

    "Nama je potrebno da pokušamo da nađemo dva do tri miliona metara kubnih gasa i krenuli smo u novu spoljnopolitičku ofanzivu u traganju za novim količinama gasa", rekao je novinarima Tadić, pošto je dobrovoljno dao krv u Zavodu za transfuziju krvi.
    On je naveo da ćemo "to pokušati da obezbedimo preko gasovoda iz Belorusije, ali na putu do nas ima mnogo korisnika i gladnih usta i veliko je pitanje da li ćemo to i uspeti".
    Tadić je naveo i da će do normalizovanja u snabdevanju gasom doći tek kada Rusija i Ukrajina reše spor, poručivši građanima Srbije da štede energiju i budu racionalni.
    "Očekujem da bi se ova kriza mogla rešiti unutar jedne nedelje između Ukrajine i Rusije", rekao je predsednik Srbije.

    Gradovi ostaju bez grejanja

    Najugroženiji gradovi u Srbiji u kojima toplane ne mogu da "pređu" s gasa na mazut su Kikinda, Bečej, Beočin, Novi Sad, Pančevo, Velika Plana, Kovin, Jagodina i jedan deo Čačka, izjavio je direktor Udruženja toplana Srbije Milovan Lečić.
    On je rekao da su toplane u tih osam gradova potpuno prestale da rade i da toplane u tim gradovima imaju mogućunost da koriste isključivo gas kao gorivo.
    Lečić je dodao da će potrošači u tim gradovima morati da pređu na grejanje električnom energijom ili nekom vrstom čvrstih goriva.

    Grejanje oko 300.000 stanova u Beogradu odvija se normalno i bez problema, rečeno je danas agenciji Beta u Beogradskim elektranama.
    Kako su kazali u tom Javno komunalnom preduzeću, 12 beogradskih toplana je prešlo na alternativno gorivo-mazut, pa se nesmetano proizvodi i redovno isporučuje toplotna energija potrošačima.
    U Beogradskim elektranama su dodali da problema sa grejanjem od jutros imaju stanovnici u Banovcima, jer kotlarnica u tom prigradskom naselju ne može da pređe na mazut.

    Tri toplane u Novom Sadu sinoć su potpuno obustavile isporuku toplotne energije. Ta tri postrojenja jedina u gradu nisu mogla da pređu na mazut kao alternativni vid energenta za proizvodnju toplotne energije.
    Toplane ne isporučuju ni toplu vodu, a bez gasa su ostala i domaćinstva.
    Zbog problema sa grejanjem u glavnom gradu pokrajine od jutros ne radi 51 vrtić Predškolske ustanove "Radosno detinjstvo", a deca su raspoređena u 15 vrtića koji imaju grejanje, izjavila je portparolka te ustanove Ruža Pajantić.
    Pripadnici Prve brigade Kopnene vojske obezbedili su Gerontološkom centru u Futogu četiri agregata za alternativno napajanje strujom da bi se ublažile posledice nestašice gasa, saopštila je Vojska Srbije.

    U Pančevu je bez grejanja oko 40 hiljada stanovnika. Gotovo nijedna pančevačka toplana ne može da radi na drugo gorivo, osim nekoliko starih sa malim kapacitetima u pančevačkom naselju Strelište, gde je potrebno više dana da se osposobe za rad na mazut.
    Zbog problema sa gasom u Pančevu mnogim važnim ustanovama i javnim komunalnim preduzećima uvedene su vanredne mere i novi režim rada prilagođen novonastaloj situaciji.
    Iz pančevačke Elektrodistribucije preko lokalnih medija apeluju na građane da ne preteruju sa korišcenjem električne energije koja je mnogima jedina alternativa.

    Nakon što je Gornji Milanovac jutros ostao bez gasa, rukovodioci bolnice u tom gradu rešili su da otpuste najveći broj pacijenata jer nemaju alternativne izvore grejanja.
    Kako je agenciji Beta izjavio direktor Zdravstvenog centra Miro Lazarević jutros je počelo otpuštanje svih pacijenata na kućno lečenje, a u bolnici ostaju samo pacijenti kojima su životi ugroženi.

    Svi korisnici daljinskog grejanja, ali i individualni potrošači koji koriste gas u Kikindi ostaju bez grejanja.
    Šefica pravne službe u kikindskoj Toplani Dragica Kričković rekla je za agenciju Beta da su radijatori u stanovima koji su priključeni na daljinsko grejanje jutros bili mlaki, jer su koristili minimalni pritisak u sistemu, ali da će i oni od podneva potpuno ostati bez grejanja.
    Direktor kikindskog Zdravstvenog centra "Kosta Sredojev Šljuka" Lazar Rajić rekao je da je gradska bolnica od danas bez grejanja, jer je koristila gas za zagrevanje.
    "Pravimo drastičnu redukciju svih usluga. Upravo sastavljamo listu dežurstava samo najnužnijih odeljenja, većinu pacijenata ćemo poslati kućama, a najurgentnije ćemo prebaciti na lečenje u Zrenjanin", rekao je Rajić.

    Po nalogu "Srbijagasa", danas oko podne u Zrenjaninu i 11 naseljenih mesta, koja pripadaju području tog grada, isključeno je 17 merno-regulacionih stanica na koje je priključeno približno 21.000 individualnih potrošača gasa, rečeno je Tanjugu u Javnom preduzeću "Grejanje".
    To znači da je bez grejanja na gas danas ostalo približno 100.000 stanovnika u Zrenjaninu i okolnim selima koji će morati da nađu alternativna goriva, kao što je to juče učinjeno u opštoj bolnici "Dr Đorđe Jovanović".

    Vršac je ostao bez snabdevanja gasom zbog čega je oko 13.000 domaćinstava bez grejanja, a obustavljena je i proizvodnja u Hemofarmu, rekli su danas u vršačkom Kriznom štabu.
    "Vršac je na korak od vanrednog stanja , jer je u potpunosti obustavljeno snabdevanje gasom. Situacija je izuzetno teška jer je Vršac potpuno gasifikovan, a ni jedna toplana nema alternativu", kazao je predsednik te opštine Čedomir Živković agenciji Beta.

    U Kragujevcu je od jutros svih 7.000 domaćinstava koja koriste gas ostalo bez grejanja, saopštila je Skupšina grada Kragujevca.
    Stanovi su od jutros hladni i u nekoliko stambenih zgrada u bloku Avala na Aerodromu i Maglićkoj i Ilindenskoj ulici u naselju Bagremar, pošto kotlarnice na gas nisu prilagođene za korisćenje drugog goriva, kažu nadležni u tom gradu.

    Zbog prestanka snabdevanja prirodnim gasom, u toku prepodneva je više od polovine Loznice ostalo bez daljinskog grejanja iz firme "Dekotra" izjavio je direktor Javnog komunalnog preduzeća Toplana u Loznici Milan Panić.
    On je naveo da se, po ugovoru sa Toplanom, 55 procenata od ukupno 210.000 metara kvadratnih stambenog i poslovnog prostora toplotnom energijom snabdeva iz firme "Dekotra" čiji kotlovi koriste isključivo prirodni gas koji ne može da se zameni drugim gorivom.

    Od jutros je i Čačak bez gasa. Najveća gradska toplana i još četiri manje priključene su od juče na mazut čije su zalihe dovoljne za sedam dana.
    Bez grejanja je ostalo 1.510 stanova priključenih na toplane "Ljubić kej" i "Vinara" koja nemaju alternativna rešenja.
    Daljinskim grejanjem u Čačku je obuhvaćeno 8.000 stanova. Nešto više od 4.000 kuća priključeno je na gasovodnu mrežu. Njihovi vlasnici prinuđeni su da se "prebace" mahom na grejanje strujom.

    U Jagodini je zbog nestanka gasa bez grejanja ostalo 5.700 potrošaca na sistemu daljinskog grejanja i 4.000 domaćinstava koja za grejanje koriste gas, saopštila je lokalna vlast u tom gradu.
    Predsednik Skupštine Jagodina Ratko Stevanović rekao je agenciji da se među tih 5.700 potrošaca na sistemu daljinskog grejanja nalaze i bolnice, škole i vrtići, kao i da je lokalna vlast nemoćna da reši problem grejanja.

    U Kraljevu, više od 200 porodičnih domaćinstava naselja Higijenski zavod, koja su se isključivo grejala na gas, ostalo je danas bez tog energenta.
    Prema rečima jednog od stanara u ovim porodičnim kućama Jelene Petrović, stanovnici se snalaze koristeći alternativna rešenja.

    Tanjug, Beta, B92
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    Ja sam se vratila od moje mame koja je htela da se greje gospodski " na puce" gde smo zajedno igrali oko kotla ( gasnog ) i slali Rusima i ruzne i lepe reci i na kraju smo ih uplasili pa su se pomirili sa Ukrajincima i pustice nam gas ovih dana. Posto mi nismo podlegli carima 21 veka nego diskretnom sarmu burzoazije i lozimo u crepane peci tzv. svapske spomenike kod nas je uvek toplo i kriza nas je blago zaobisla.Mada i mi smo neka drzava kad imamo rezerve gasa za dva sata
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    Nek u ovo Badnje vece , bude gasa da potece , neka nasa zemlja cela ima topla grejna tela. A mazuta kad nestane , i presuse vodne brane, kad zalede grejna tela, i san usni zemlja cela, tad viknimo svi u glas: Braco Rusi, dajte nama gas!
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    Citat sex i grad kaže: Pogledaj poruku
    Nek u ovo Badnje vece , bude gasa da potece , neka nasa zemlja cela ima topla grejna tela. A mazuta kad nestane , i presuse vodne brane, kad zalede grejna tela, i san usni zemlja cela, tad viknimo svi u glas: Braco Rusi, dajte nama gas!
    besplatno grejem na gas
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    Sta vas cudi? Pa dosta smo se grejali gospodski. Ajd sad braco Srbi, sekirce pa u sumu po drva. Ako nismo potrosili sve na Badnje vece Ziveo Smederevac! I nervira me sva ta panika. Kao to nam se nikad nije desilo? Ovaj narod ima amneziju. Nije nekad bilo ni gasa ni struje, pa smo preziveli. Taman smo se opustili, a cim se opustimo to ne valja, jel ste culi? Ta nije smak sveta....Pa u Bosni su ljudi za vreme rata lozili sta stignu i izbacivali cevi od Smederavaca kroz prozor. Neko ce reci ovo je 21. vek. U Srbiji? Ma dajte molim vas kakav vic Samo nek se nesto desava, dugo je bilo monotono.
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    Srbija danas dobija gas iz Mađarske


    šta reći, keseremsipem, il kako se već piše? dicséret...

    Citat sex i grad kaže: Pogledaj poruku
    Nek u ovo Badnje vece , bude gasa da potece , neka nasa zemlja cela ima topla grejna tela. A mazuta kad nestane , i presuse vodne brane, kad zalede grejna tela, i san usni zemlja cela, tad viknimo svi u glas: Braco Rusi, dajte nama gas!
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    Citat sex i grad kaže: Pogledaj poruku
    I nervira me sva ta panika. Kao to nam se nikad nije desilo? Ovaj narod ima amneziju. Nije nekad bilo ni gasa ni struje, pa smo preziveli. Taman smo se opustili, a cim se opustimo to ne valja, jel ste culi? Ta nije smak sveta....Pa u Bosni su ljudi za vreme rata lozili sta stignu i izbacivali cevi od Smederavaca kroz prozor. Neko ce reci ovo je 21. vek. U Srbiji? Ma dajte molim vas kakav vic Samo nek se nesto desava, dugo je bilo monotono.
    Ja ću reći ovo je 21. vek. I upravo oni koji su svesni toga nemaju amneziju.
    Mene nervira upravo to: pretrpeli smo i gore, ovo je Srbija. Dokle će nam biti motiv to što naša deca mogu biti u hladnim obdaništima i hladnim dečijim bolnicama, što starci mogu biti u hladnim staračkim domovima, što mogu porodice, naselja, gradovi... biti u hladnoći - i preživeti.
    Eto, nekom je moto preživeti, nekom živeti. Ako želiš da živiš, imaš amneziju i paničar si.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    Opet ja, bila sam malo u predelima gde postoji "smederevac".
    Sad sam dete ostavila kod roditelja na Limanu (oni imaju onu toplanu što može i na mazut) a muž i ja ćemo se snaći

    Dakle čitam polemike i nije mi jasno što se toliko nervirate ko je u pravu - svi ste u pravu i niko nije u pravu! Da, bilo nam je i gore i da ovo je 21 vek i ne treba da se dešavaju stvari koje se dešavaju ali činjenica je da se dešavaju!

    Sad smo svi pametni šta je moglo, šta se trebalo uraditi i kriv je onaj, kriv je ovaj i sve uzalud jer je stanje sledeće: Rusi su zavrnuli gas (može im se) a mi smo tu gde smo!
    Na našu veliku žalost prinuđeni smo da (po ko zna koji put) sedimo i čekamo rešenje tj da Rusi odvrnu ventile...

    Svi bi mi da živimo bolje i lepše ali ako se to ne dešava baš ovog momenta ne treba odmah da potonemo, polako desiće se...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ja ću reći ovo je 21. vek. I upravo oni koji su svesni toga nemaju amneziju.
    Mene nervira upravo to: pretrpeli smo i gore, ovo je Srbija. Dokle će nam biti motiv to što naša deca mogu biti u hladnim obdaništima i hladnim dečijim bolnicama, što starci mogu biti u hladnim staračkim domovima, što mogu porodice, naselja, gradovi... biti u hladnoći - i preživeti.
    Eto, nekom je moto preživeti, nekom živeti. Ako želiš da živiš, imaš amneziju i paničar si.
    E dobro super Mishu, daj ti neki pametan predlog! Sta uraditi?Da se ubijemo ili nerviramo? Ili dizemo demonstracije...Ja zelim da zivim, al ne znam kako da ubedim bracu Ruse da nam puste gas.Treba li zbog toga da se nerviram? E bas necu
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    a da pre toga što nam se desi da živimo bolje, ne zaboravimo šta je vatra

    mislim, pa čovek iz praistorijskog doba nije znao za nju pa gledaj dokle je dogurao

    e sad što smo tu gde smo... ne nerviram se ja zbog rusa, ni ukrajinca, al' bih zato našu "elitu"
    pa da su pitali baba vangu i vidovitog milana, i oni bi im rekli da će rusi zavrnuti ponovno slavinu posle frke iz 2006 godine
    mislim dokle ćemo da se vadimo na "bilo je i gore" i na višu silu

    Iole ozbiljna vlada ne bi u zimu ušla bez zalihe energenata (ni mazuta izgleda dovoljno)
    devizne rezerve su stojale, tamo gde su već stojale da bi se neki političari mogli duvati sa stabilnim kursom dinara
    a da je nešto para izdvojeno za rešenje skladištenja gasa, i pravljenja njihovih zaliha letos, situacija ni izbliza ne bi bila ovakva, a te pare bi se slile nazad u kasu... ustvari trebalo bi da se slije još više, pošto postoji razlika u ceni gasa za vreme letnje i zimske sezone (tako bi bar trebalo da bude)

    a od "madjarskog" gasa, ja nemam vajde... izgleda ga uopšte neću videti, jer ne spadam u prioritet
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    Citat sex i grad kaže: Pogledaj poruku
    Da se ubijemo ili nerviramo? Ili dizemo demonstracije...Ja zelim da zivim, al ne znam kako da ubedim bracu Ruse da nam puste gas.Treba li zbog toga da se nerviram? E bas necu
    Ne, ne nerviram se nešto mnogo ni ja. Znaš, toplana mi radi na mazut, pa se ne traumiram.
    Ali nije mi bilo sve jedno da gledam koleginice koje se kidaju danas pre podne jer im se deca smrzavaju, jer nigde u gradu nema da se kupi uljanih radijatora, jer ne mogu ni da ih pošalju kod baba i deda koji su matori i takođe nemaju grejanje. A opet, srećni su jer su im deca (još uvek) zdrava i ne nalaze se u dečijoj bolnici koja takođe nema grejanja. Vidiš, oni ne mogu da ubede Ruse da puste gas, ali su i te kako bili spremni na demostracije i nateraju nekog da porazmisli o problemu skladištenja gasa.
    A ja, iako imam dovoljnu temperaturu u stanu, smrzavam se od njihove muke. I da, zdušno bih ih u tome podržala. Sigurno im nije uteha reći im: Ajde, preživeli smo mi i gore.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Obustavljena isporuka gasa Srbiji

    Moje skromno mišljenje, u vezi prestanka dotoka ruskog gasa na ove prostore i posledica koje je takvo stanje izazvalo, je da su po ko zna koji put došle do izražaja neke naše loše osobine kojih nikako da se rešimo već duži niz decenija, a verovatno i puno duže. Bez obzira na moguću realnu međunarodnu političku pozadinu ovog događaja u vezi situacije sa plinom, koju ne bih u ovom trenutku obrazlagao, evidentno je da smo skloni javašluku, površnosti i često sterilnim improvizacajima. I ne samo to. Meni lično su za lagano gađenje poslednji jeftini marketinški potezi vrha vlasti u kojima samoreklamiraju svoje epohalne diplomatske uspehe, ne zato što u tome nema i dobrim delom istine, već zato što se time, čini mi se, želi malo zatomiti svoj deo odgovornosti za sadašnje, dakle krajnje loše, stanje naše ukupne gasne problematike...

    Ali, sve ovo ne mora biti toliko ni loše, ako izvučemo pouku. Međutim, poznavajući nas ne mogu a da se ne setim Branka Ćopića i njegove čuvene uzrečice - Znam ja nas, jebo ti nas!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Volim u Srbiji...
    Autor yossarian u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 10.07.2013, 15:46
  2. Komunizam u Srbiji
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Politika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.05.2011, 16:45
  3. Ribolov u Srbiji
    Autor Lady S u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.06.2010, 12:14
  4. Dokumentarac o srbiji
    Autor potsisvajz u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 02:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •