Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009) - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29
  1. #16

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)

    slumdog millionairedefinitivno najbolji film 2008
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Mracni Vitez najbolji? pa ja gori film nisam gledala ikad kad sam pocela da gledam film, malo mi je sta bilo jasno, ali kontala sam da ce, kako prolazi film, da mi se kockice sloze.. trt milojka
    elem, Hit Ledzer jeste bio fantastican, RIP
    ali mislim da Mracni Vitez nije trebao da odnese Oskara
    Trebala si odgledati film do kraja jer je prica/radnja filma u celosti dobra i nosi veoma ozbiljnu poruku.
    Cinjenica je da su ukusi razliciti ali to da ti se kockice nisu slozile "ne pije vodu" jer kako da ti se sloze kad nisi odgledala ceo film.
    Ovo nije film o Betmenu ovo je mnogo vise od toga, film je zapravo o nama... ljudima.
    Pogledaj film, daj mu sansu. Evo priznacu da se meni Gospodar Prstenova nije bas dopao kada se pojavio a da glupost bude jos veca ja sam odgledao ceo i film i utisak je bio pa.. onako kao u fazonu moglo je to mnogo bolje medjutim posle izvesnog vremena mi doslo iz ass u glavu i ja ukapiram da je film odlican i sada obozavam sva tri dela pomenutog, filmskog, serijala.

    SLUMDOG MILLIONAIRE jeste dobar i to bas dobar film ali je on po meni, ipak, drugi naj naj iz 2008-e.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Mracni Vitez najbolji? pa ja gori film nisam gledala ikad kad sam pocela da gledam film, malo mi je sta bilo jasno, ali kontala sam da ce, kako prolazi film, da mi se kockice sloze.. trt milojka
    elem, Hit Ledzer jeste bio fantastican, RIP
    ali mislim da Mracni Vitez nije trebao da odnese Oskara
    i ja ga nisam skonto
    @charlie
    ukusi su različiti da je po mom slumdog je daleko ispred dark knight ali ko što rekoh ukusi su različiti
    Poruku je izmenio maksimilijan, 27.01.2009 u 13:21
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)

    tesko da ce The Dark Knight dobivi najvecu nagradu... retko se desava da nagradu ponese blokbaster inspirisan od nekog strip junaka...mada nista nije nemoguce.

    inace sto se takvih filmova tice meni uvek su ko da gledam strip u zivo, odgledam ih jer mi se dopadaju spec efekti, kako je film radjen itd...a i kao klinka citala sam sve moguce stripove, pa sad mi zanimljivo da gledam kako akteri ozivljavaju ove crtane likove.
    nikad u njima Betmen, Spajdermen, Supermen i slicne menove nisam mogla da nadjem neku ekstra poruku i da mi to nesto posebno znaci.

    uvek imamo s jedne strane nekog heroja (ili vise njih) koji se bori protiv svojih neprijatelja sa druge strane, i naravno on na kraju pobedi, bez obzira koliko je taj kriminalac pametan, mocan, i koliko ga je istukao i sl....

      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)

    Cinjenica je da su ukusi razliciti ali to da ti se kockice nisu slozile "ne pije vodu" jer kako da ti se sloze kad nisi odgledala ceo film.
    ovaaaaaaaaaaaj.. ja jesam gledala ceo film i ni najmanje mi se ne dopada jbg, valjda sam previse ocekivala Ledzer je bio fenomenalan, dok je Betmen zvucao kao nadrkano govedo, da ne kazem kao Tonci Huljic
    ne dopada mi se radnja filma, ne dopada mi se film, jedino dobro u tom filmu je Geri Oldman
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)

    Večeras u 2:00 na RTS1 ima prenos dodele Oscara
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)

    Gledala sam do 4 sata, do tada su Slumdog Millionaire i Benjamin Button dobili po 3, 4 komada

    Vidim da su za najboljeg glumca i glumicu dobili Seann Penn i Kate Winslet, a kao najbolji film Slumdog Millionaire.
    Slazem se u prva dva slucaja, a The Reader bi dobio i za najbolji film da su mene pitali..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)

    Slumdog milionaire pobednik Oskara

    Ceremonija dodele nagrada Oskar, najprestižnijeg i najglamuroznijeg priznanja u svetu filma, 81. put po redu, održana je 22. februara u Kodak tetaru u Los Anđelesu.

    Najviše prizanja ove večeri osvojili su filmovi Britanca Denija Bojla "Slumdog millionaire" i "Neobičan slučaj Bendžamina Batona" Dejvida Finčera.



    Domaćin ceremonije bio je australijski glumac Hju Džekmen, koji je događaj otvorio duhovitom muzičkom tačkom, na bini čija je scenografija ove godine bila inspirisana 30-im i 40-im godinama XX veka.

    Kako bi osvežili ovogodišnju dodelu, članovi Akademije unajmili su reditelja Džuda Apatova (Četiri banke a nevin, Zaglavilo se) da napiše nekoliko skečeva i Baza Lurmana (Mulen ruž) da osmisli muzičku tačku, u kojoj je sa Džekmenom nastupila i Bijonse Noules.

    Ove godine kao jedna od novina uvedeno je i to da je statuete u glumačkim kategorijama uručivalo po pet prezentera, glumaca već nagrađenih priznanjem Akademije.



    Dodela je ove godine startovala jednom od najjačih kategorija nagradom za najbolju sporednu žensku ulogu, koju je osvojila Penelope Kruz za ulogu temperamentne umetnice Marije Elene u ostvarenju Vudija Alena Ljubav u Barseloni.

    Nakon ove, usledile su nagrade za originalni i adaptirani scenario koje su uručili komičari Tina Fej i Stiv Martin. Oskara za originalni scenario dobio je Dastin Lens Blek za film Milk, a nagradu za adaptirani scenario Sajmon Bofoj za Slumdog millionaire koji je nastao na osnovu knjige Vikasa Svarupa iz 2005. godine.

    Nagrade za animirana ostvorenja uručili su Dženiref Aniston i Džek Blek. Za najbolji dugometražni animirani film proglašen je Robot Voli, a za najbolji kratkometražni -japansko ostvarenje La Maison en Petit Cubes.



    Zvezda serije i filma Seks i grad, Sara Džesika Parker, i novi Agent 007, Danijel Kreg uručili su priznanje za najbolju scenografiju Donaldu Grejemu Bartu, i to je bio prvi Oskar ove večeri za Neobični slučaj Bendžamina Batona, koji je pre dodele imao 13 nominacija.

    Nagrada za najbolju kostimografiju otišla je filmu Vojvotkinja, nagrada za šminku filmu Neobični slučaj Bendžamina Batona, a za najbolju kameru filmu Slumdog millionaire.

    Kao nabolji kratki igrani film proglašeno je ostvarenje nemačkog reditelja Johena Aleksandera Frejdanka Zemlja igračaka.

    Nagrada za najbolju sporednu mušku ulogu, očekivano, ali, zasluženo dodeljena je nedavno preminulom Hitu Ledžeru za brilijantnu rolu Džokera u Mračnom Vitezu Kristofera Nolana. Nagradu su primili članovi Ledžerove porodice, a sama statua pripašće Matildi, kćerki pokojnog glumca, kada bude napunila 18 godina. Ovo je, inače, drugi put u istoriji Oskara da se priznanje dodeli posthumno prvi put dodeljeno je 1976. engleskom glumcu rođenom u Australiji Piteru Finču za ulogu u filmu Mreža.



    Britanski film Čovek na žici u režiji Džemsa Marša i Sajmona Šina je najbolji dugometražni dokumentarac u 2008. godini, a Smile Pinki rediteljke Megan Majlan, je najbolji kratki dokumentarac.

    Vil Smit saopštio je dobitnike u kategorijama koje se odnose na vizuelne efekte i zvuk: Neobični slučaj Bendžamina Batona koji prikazuje sve stupnjeve života glavnog junaka, kojeg tumači Bred Pit, dobio je Oskara za vizuelne efekte. Za montažu zvuka nagrađen je Ričard King za rad na filmu Mračni vitez, a ekipa filma Slumdog millionaire za miks zvuka.

    Za montažu je nagrađen Kris Dikens, takođe, za film Slumdog millionaire.

    Slumdog millionaire, priča o sirotanu iz predgrađa Mumbaja koji pobeđuje u TV kvizu, nagrađen je i u kategorijama za najbolju originalnu muziku za film, čiji je autor A.R. Rahman, i za nabolju originalnu pesmu Jai Ho istog kompozitora.



    Japanski kandidat Departures Jodžira Takite pobedio je u kategoriji za nabolji film van engleskog govornog područja, u kojoj su bili nominovani još i Valcer sa Baširom (Izrael), Između zidova (Francuska), i Slučaj Bader Majnhof (Nemačka) .

    Vrhunac svake ceremonije dodele Oskara predstavljaju nagrade za režiju, najbolji film i najboljeg glumca i glumicu.

    Nagradu za najbolju režiju dobio je Deni Bojl za Slumdog millionaire, a pobedniku su nagradu uručili Sid Ganis, predsednik Američke filmske akademije, i Oskarovka Riz Viterspun.

    Uloga Hane Šmic u filmu Stivena Daldrija "Čitač" - adaptaciji knjige Bernarda Šlinka - donela je britanskoj glumici Kejt Vinslet, posle 5 nominacija, konačno i prvog Oskara, i to u kategoriji za najbolju žensku ulogu. Kejt Vinslet je u ovoj kategoriji bila nominovana pored Meril Strip, koja sada zvanično drži rekord po broju nominacija za Oskare - sa čak 15.

    Šon Pen nagrađen je za tumačenje lika gej političara u ostvarenju "Milk" u kategoriji za najboljeg glumca. Pen, inače, već ima jednu nagradu Akademije koju je osvojio 2004. za rolu u filmu "Mistična reka".

    Najbolji film u 2008. je "Slumdog millionaire". Reditelj Stiven Spilberg saopštio je ime pobednika u ovoj kategoriji, a nagradu su preuzeli mnogobrojni članovi glumačke ekipe ovog ostvarenja.

    "Imali smo strast i veru. I naš film pokazuje da ako imate ove dve stvari imate sve", rekao je prilikom preuzimanja nagrade producent Kristijan Kolson.

    Foto: Beta
    Nagrađeni u glavnim kategorijama



    Najbolji film
    Neobični slučaj Bendžamina Batona (The Curious Case of Benjamin Button)
    Frost/Nixon
    Milk
    Čitač (The Reader)
    Slumdog Millionaire

    Najbolji režiser
    Danny Boyle - Slumdog Millionaire
    Stephen Daldry - Čitač
    David Fincher - Neobični slučaj Bendžamina Batona
    Ron Howard - Frost/Nixon
    Gus Van Sant - Milk

    Najbolji glumac
    Richard Jenkins - The Visitor
    Frank Langella - Frost/Nixon
    Sean Penn - Milk
    Brad Pitt - Neobični slučaj Bendžamina Batona
    Mickey Rourke - The Wrestler

    Najbolja glumica
    Anne Hathaway - Rachel Getting Married
    Angelina Jolie - Changeling
    Melissa Leo - Frozen River
    Meryl Streep - Doubt
    Kate Winslet - Čitač

    Najbolja glumica u sporednoj ulozi
    Amy Adams - Doubt
    Penelope Cruz - Ljubav u Barseloni (Vicky Christina Barcelona)
    Viola Davis - Doubt
    Taraji P Henson - Neobični slučaj Bendžamina Batona
    Marisa Tomei - The Wrestler

    Najbolji glumac u sporednoj ulozi
    Josh Brolin - Milk
    Robert Downey Jr - Tropska oluja (Tropic Thunder)
    Philip Seymour Hoffman - Doubt
    Heath Ledger - Mračni vitez (The Dark Knight)
    Michael Shannon - Revolutionary Road

    Najbolji strani film
    Revanche - Austria
    The Class - France
    The Baader Meinhof Complex - Germany
    Departures - Japan
    Valcer sa Baširom (Waltz With Bashir) - Israel

    Najbolji dugometražni animirani film
    Munja (Bolt)
    Kung Fu Panda
    Robot Voli (Wall-E)

    Najbolji adaptirani scenario
    Neobični slučaj Bendžamina Batona
    Doubt
    Frost/Nixon
    Čitač
    Slumdog Millionaire

    Najbolji originalni scenario
    Happy-Go-Lucky
    Milk
    Robot Voli
    In Bruges
    Frozen River

    B92
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)

    http://www.imdb.com/features/rto/2009/oscars
    http://en.wikipedia.org/wiki/Oscar_2009
    Gledao sam ceo prenos od 2 h do 6:30 h jutros i bilo je veoma uzbudljivo !
    Pocecu svoje izlaganje (sad ja u stilu politicara) sa filmom koji je proglasen najboljim "Slumdog Millionaire"
    Mozda je "The Curious Case of Benjamin Button" bolji film ali i ako jeste nisu mnogo pogresili, ako mene pitate bolji je ...ipak je bolji a film "Citac" je takodje mogao dobiti Oskara za najbolji film dok je "Mracni Vitez" ipak malo slab za nagradu najboljeg (bio mi je najbolji dok nisam pogledao ova 3 koja sam nabrojao) ali to nikako ne znaci da je los film medjutim da nije bilo Ledzera koji je odglumio Dzokera bolje nego Dzek Nikolson film bi bio manje vredan.

    Jedino mi je krivo ste je Pen uzeo Oskara a ne Miki Rurk
    Zao mi je te "zivotinje" odnosno coveka (ja Rurka zovem zivotinja iz zajebancije a inace ga veoma cenim i uvazavam)
    Dirljivo je bilo to sto je Ledzer dobio oskara i zao mi je sto nije doziveo da licno primi nagradu.
    Mogu misliti kako se njegova porodica osecala u tim trenucima tuzno i srecno u isto vreme... steta bas mi je krivo sto je umro nakon takve uloge. A sigurno bi bio presrecan da je doziveo sinocnju dodelu Oskara.

    Nagrada u vezi kostima ne mogu da se setim kako se tacno zove ali mislim da je film Australia trebao dobiti oskara za to.

    Penelope Kruz nije zasluzila oskara vec ga je, da se ja pitam, trebala dobiti Marisa Tomei za ulogu u filmu Rvac.

    Za sve one koji nisu gledali evo jedne slike da na sekund docara atmosferu i prikaze kako je to izgledalo nocas/jutros:

      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)

    Gledala sam jutros, sve do kraja dodele.. i prvo sto cu onako laicki da pirmetim.. Kad je bre, ovaj Hju Dzekmen postao tako sexy? bogami, nije tako dobro izgledao do skoro
    Onda.. cini mi se da je Kejt Vinslet preplakala celu ceremoniju dodele Oskara kad god bi nju ubacili u kadar, ona udri u dreku..
    Moji favoriti su dobili, i to mi je drago navijala sam svim srcem za Kejt Vinslet i Sona Pena, i za Wall-E_ja jako mi je drago sto je Hit Ledzer dobio Oskara, iako je (po meni, ali ko sam ja da procenjujem) trebao dobiti jednog jos za "Broukbek planinu".. e, kad je njegov otac drzao govor, i ja sam plakala.. a plakalo je i 90% prisutnih..
    Sve u svemu, ocekivano
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)

    Nije bila losa dodela Oskara ove godine - gledala sam sve i ostala budna pa sad zevam ceo dan. Sve nagrade su ocekivane. Jedino razocarenje za mene je sto Changeling nije dobio nista a na mene je ba ostavio utisak. Moj favorit je bio Slumdog millionair. Hju je bio njami kao i uvek (x-man mi je dobar samo zbog njega). Kejt mi ide na zivce kao glumica ali priznajem da je bila odlicna u Reader-u. Tradicionalno Oskar se dodeljuje samo za hendikepirane i uvrnute likove te je normalno da ga je dobila Kejt a ne Angelina iako je po meni Angelina to odglumela za 10.
    Da to sam ja....
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)

    ove godine prvi put da mi se desi da prespavam pola ceremonije
    kako god da je uhvatila sam onaj bitniji deo sa dodelom nagrade za najbolje glavne uloge, rezija i film.
    dobili su oni koje sam ocekivala, sem u kategoriji glavne muske uloge iznenadila sam se kad je osvoio Son Pen, a ne Miki Rurk koji je bio glavni favorit.
    Ne znam dali se meni to cini ili je ipak ove godine bila ceremonija znatno kraca...
    Ipak kompletni utisak (ako se tako moze nazvati, posto nisam gledala sve) je dobar.

      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)

    Nisam gledala, ne znam da li ima repriza (mada nije da mi se nešto i gleda), ali su nagrade otišle tamo gde sam pretpostavljala da će otići. Ne znam je li nešto dobio In Bruges, Changeling i The Wrestler, ako nisu - žao mi je
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Najbolji film iz 2008. (Oscar 2009)



    Najbolje i najgore od Oskara

    Ceremoniju dodele Oskara i ove godine obeležile su zvezde u raskošnim večernjim toaletama i smokinzima, svečana atmosfera, ali i brojni gafovi i reakcije holivudskih "faca".

    Onalajn magazin "E!" napravio je upravo takvu šaljivu listu, "sa druge strane" dodele Oskara, spisak najboljih i najgorih nastupa tokom ceremonije uručivanja zlatnih priznanja najboljim filmskih ostvarenjima koju vam prenosi "Blic onlajn".



    Najbolji nastup: Čak i uz pomalo veštačke misli o "Oskarima recesije", Hju Džekmen je pružio publici pravu pobedničku pesmu i ples na otvaranju šoua, navodeći nas da zaboravimo da organizatori večeri nisu unajmili komičara. Džekmen je svojim talentom i odličnim smislom za humor u potpunosti pridobio publiku.

    Najbolji stih: "Plivao bih morem ljudskog izmeta" (I would swim a sea of human excrement) – otpevao je Džekmen glumici Kejt Vinslet.

    Najbolje zadirkivanje holivudskog para "Brandželina": Džekmen je odvukao pažnju glumcima Bredu Pitu i Andželini Žoli pre nego što je rekao: "Ja, ustvari, i nemam šalu za njih, ali prema ugovoru moram da ih pomenem pet puta tokom večeri".

    Najbolji poklon: Glumci Stiv Martin i Tina Fi odali su tako urnebesnu poštu scenaristima da smo poželeli da ih vidimo kako prave sledeći film zajedno.

    Najbolja reakcija: Žoli je bila u potpunosti očarana ponašanjem svog kolege iz "Kung-fu pande" Džekom Blekom, a Set Rogen i Džejms Frank komedijama iz 2008. godine.

    Najbolji tim: Ko god da je stavio glumce Denijela Krejga i Saru Džesiku Parker zajedno, nije pogrešio.

    Šala koja najverovatnije nije nasmejala nikoga: Imitacija Hoakina Finiksa od strane Bena Stilera bila je smešna, ali pomalo "intimna" jer malo ko prepoznaje Stilera, našalio se novinar "E!" magazina.

    Najdirljivija scena: Porodica preminulog glumca Hita Ledžera prima nagradu u njegovo ime.

    Najbolja odluka: Filmovi bazirani na glasnim i brzim akcijama – ovo su najbolje stvari koje je Holivud imao u ponudi prošle godine, a "Mračni vitez" je, da ne pominjemo "Gvozdenog čoveka", ostao kratkih rukava.

    Najgora odluka
    : Nakon svih tih akcija, jedno dete je pobedilo "Mračnog viteza" i "Gvozdenog čoveka". Nema pravde, zaključuje "E!".
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 24.02.2009 u 01:16
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Superliga Srbije 2008/2009
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 02.06.2009, 10:21
  2. Liga Šampiona 2008/2009
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 28.05.2009, 00:08
  3. Kup UEFA 2008/2009
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 21.05.2009, 00:48
  4. Biatlon: Svetski Kup 2008/2009
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 16.03.2009, 00:42
  5. Evroliga 2008/2009
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.01.2009, 12:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •