Govor tela
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17

Tema: Govor tela

  1. #1

    Govor tela

    da li obracate paznju na govor tela? neverbalna komunikacija cini bar 70% nase komunikacije.
    mnogo ljudi prica jedno ali ih govor tela izdaje....prepoznajete li...
    Najveca vlast je vladati sobom.

  2. #2

    Odgovor: govor tela

    Često reči nisu ni potrebne.Jedan uzdah,pogled,pokret ruke,... govori mnogo više.
    Volim da posmatram ljude.
    Moje oči su sudije.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  3. #3

    Odgovor: govor tela

    Definitivno, to mi govori vi[e od reči, ali volim i da čujem... da bih bio sigran.

    A tek oči... E taj govor tela mi je bitan!
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  4. #4

    Odgovor: govor tela

    Nesto jako bitno....tu nema lazi...ako oci dobro vide,rijeci su tada nepotrebne...bez samokontrole,tesko je

  5. #5

    Odgovor: govor tela

    Govor tela je mocniji od pravog govora. Retko ko moze da se tako jako kontrolise da ga govor tela ne izda - dali laze, stidi se, nervozan je, uplasen, agresivan itd...
    njegov pogled, stav, pokreti - sve je to lako uociti... nekad cak ni reci nisu potrebne da otkrijte kako se oseca...


  6. #6

    Odgovor: govor tela

    Govori mnogo...bar meni.
    Moja prijateljica,umire od smeha,kad smo u varoši pa često zastajemo na semaforima...
    tada ja komentarišem,ljude koje posmatram...što muški,što ženski svet,a ona me ne shvata ozbiljno ..kasnije malko se ućuti i zamisli.

    Govor tela me prvenstveno asocira na nečiju seksualnost,izraženu,manje izraženu...igra...pokreti...na stav čoveka...

    Oči...,posebna priča..one mi govore o karakteru,i dovoljno mi je samo malko da se zagledam...vidim,i što ne bi trebalo da se vidi...

  7. #7

    Odgovor: govor tela

    Posmatram ...
    Pokreti neciji mi mogu mnogo vise reci, ako pazljivo posmatram sagovornika,
    mogu da procenim njegovo trenutno stanje duha.
    Retko ko moze da kontrolise svoje telo i osecanja.
    Na licu i ocima, ako se dobro zagledas mozes mnogo toga procitati.

    Narocito u ocima ... dovoljno mi je nekoliko minuta da vidim sa kim imam posla.

  8. #8

    Odgovor: govor tela

    ja u posjedu imam 'Definitivno vodich kroz govor tijela'..i mogu vam reci da sam se neprijatno iznenadila, kad sam prochitala tumachenja nekih mojih uchesatalih pokreta..
    jednostavno nemaju veze sa mnom..
    ja obozhavam da cupkam nogom, posebno ako sam u shtiklama -cokulama,znam da zvuchi nepriostojno i iritirajuce,alimeni jeto navika..onda su mi redovno rukeprekshtene na grudima (znakodbojnosti, gard) kad sam s najprisnijim osobama..vrtimkosom,diramnos (a ne lazhem, sem kad zaista moram)...
    a jedino shto ne volim i shto nikad nikom nijesam uradila je pogled preko ramena...to je izuzetno ponizno za sagovornika
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  9. #9

    Odgovor: Govor tela

    Mislim da se u govoru tela sve vidi, ali retko mislim o tome kako moje telo govori drugima.

  10. #10

    Odgovor: Govor tela

    Obozavam da posmatram sagovornika,tj da analiziram,ponekada preteram,ali govor tela najvise otkriva pravu nameru. Ukoliko se neko nezno odnosi sa predmetima,tako ce i prema vama,ako neko voli da se razbacuje,on ne ume da kontrolise nagone dosade...npr Osoba koja previse mlatara rukama je nesigurna ili voli da objasni,najbolji su oni koji rukama prate takt price,neverovatni su! To je kod trgovca profesionalna deformacija .
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  11. #11

    Odgovor: Govor tela

    Ne bi bilo ni zanimljivo...da se sve "mora reći" . Bar meni je i svojevrstan "test inteligencije" to ako ona ume ili ne ume da "čita između redova". Lepo je...ako obostarno umemo da po nekom gestu, pokretu, boji glasa "pogodimo" kako se ona druga strana oseća. To ume da stvori baš "jake niti" .
    A iskreno...kada "naučimo" posmatrati druge, to nam može pomoći i u poslu i u svakodnevnom životu. Čak sam mnogo naklonjeniji tome da , poneku rečenicu možemo i da zanemarimo, ali da ne smemo zanemariti "znakove" koje nam , nesvesno, ta osoba upućuje.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #12

    Odgovor: Govor tela

    Ja sam žešći stručnjak u čitanju govora tela...ti mali, drugim ljudima nevidljivi znakovi meni nema šanse da promaknu...


    ...eto, na primer, ako mi neka devojka pokaže srednji prst, to je nepogrešiv znak da joj se sviđam

    ili

    ako, ne daj Bože, krene da me ljubi sa sve jezikom, to je pouzdan znak da je vreme da krenem kući.


    I takoooo....


  13. #13

    Odgovor: Govor tela

    Samo taj govor i priznajem..nepogresivo je tacan..
    Jedino sto prvo moras da naucis da ga govoris, pa onda da citas..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  14. #14

    Odgovor: Govor tela

    Ima tome par godina.Bila sam tuzna,mnogo tuzna.Zelela sam pred cerkom da sakrijem da me sve boli od tuge i da bih najradje zaplakala...Namestila neki osmeh koji je verovatno pre bio grimasa a ona mi je samo prisla ,uhvatila za ruku i rekla*Ti si, mama,tuzna?* Pomislila sam da je grozno da je lazem i rekla sam da jesam.
    A onda sam shvatila da nas govor tela izdaje.
    Cak i mala deca umeju da citaju govor tela.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #15

    Odgovor: Govor tela

    - govor tijela... moja saznanja :

    Vic o političaru:
    - kada se smiješi govori istinu...
    - kad otvori usta laže...

    u stvarnom životu postoje određena ponašanja koja se događaju češće kada ljudi lažu,nego kada govore istinu.

    Češće nas odaje donji dio tijela:
    - premješta s noge na nogu...
    - grčenje prstiju na nogama...
    - prekrštanje i otkrštanje nogu... sve ovo se povećava kada pokušava da prevari druge.

    Gornji dio tijela:
    - podizanje i rotiranje šake da bi se pokazali dlanovi pokazuje bespomoćnost.
    - dodirivanje strane nosa...
    - dodirivanje oka
    - dodirivanje usana
    - tapkanje prstima
    - čvrsto držanje za rukohvat... sve ovo pojavljuje se češće kada osoba laže.

    - manje govore
    - sporije govore
    - prave više grešaka u govoru... oni koji lažu.

    - crvenjenje
    - znojenje
    - drhtanje glasa
    - gutanje pljuvačke
    - njihanje
    - igranje olovkom ili naočalima ... ovo su očigledne aktivnosti ljudi koji ne govore istinu.

    Još...ako zaključim da osoba ne govori istinu,da me želi prevariti,nikakvu radnju /dogovor/ugovor.../ ne poduzimam toga dana,već ostavim da prenoći...da razmislim.
    Jutro je pametnije od večeri... kaže narodna poslovica.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Slatki ubica tela i duha
    Autor SQUAW u forumu Zdravlje
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 14.06.2011, 10:48
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.03.2011, 17:32
  3. Govor tela u poslovnoj komunikaciji
    Autor irnik u forumu Posao
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 22.01.2010, 12:07
  4. Geografija lica i tela..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.03.2009, 00:16
  5. Najskuplji delovi tela
    Autor alokin74 u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.06.2008, 11:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •