Dete u vama..
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 43
  1. #1

    Dete u vama..

    kazu za odrasle da su svi nekad bili deca.. ali navodno zivot ih cini ozbiljnim i navodno ne mogu da budu deca, jer kazu, zivot nosi brige, zivot nosi obaveze, zivot nosi ozbiljnost, zabrinutost i ono sto svima nekako uvek fali -- vremena.. zar moze da fali vremena za ono dete u nama!?

    jel u vama jos uvek negde skriveno ono malo derishte!? jel proviri povremeno ili je to dete sasvim sazrelo u odraslu osobu?
    Kad je netko od vas poslednji put balansirao rubom plocnika.. na sav glas na ulici zvizdao omiljenu pesmu... spustio se na toboganu ili ljuljao na ljuljachki.. isplazio jezik, jer vam je netko dosadio pricom.. pobegli s posla (uz ispriku da vas nesto boli) jer je napolju lep dan za fudbal/setnju u parku... iskreno se nasmesili prolazniku na ulici... popeli se na drvo i jeli voce s njega, a onda gadjali nekoga sa koshpicama...trcali plocnicima bez cilja.. zatvorili nekom oci odostraga da pogodi ko je... prasnuli u smeh iz cista mira pred grupom ljudi.....???

    ma bre, nema te obaveze ni ozbiljnosti koja bi sakrila ono dete u meni
    cuvam ga, njegujem i odrzavam na zivotu svakog dana

    axam, ja sam jos uvek dete a vi!?

  2. #2

    Odgovor: Dete u vama..

    Bas juce nesto pricam sa koleginicom, zena od nekih pedesetak godina, prica mi kako je jedna bakica od svojih 70 i kusur godina izjavila "Pa, prija mi da budem sama... Mozda mi nece prijati kad ostarim, ali sad mi prija"... i nesto mi ona rece "Pa, ti si jos mlada" da bismo dosli do one cuvene da je covek star onoliko koliko se starim oseca, na sta sam ja izjavila da se osecam kao srednjoskolac Radim posao koji podrazumeva maksimalnu ozbiljnost, a imam povremene izlete koji bi bili tipicni za tinejdzere Ponekad se osecam tako nezrelom a opet necu ni da dozvolim sebi da "omatorim" samo zato sto se to ocekuje od mojih godina... Ako budem imala zelju, izlazicu u grad i sa 45
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Dete u vama..

    Jedini nacin da zivimo na ovom svetu je da imamo srce i duh poput deteta! Potpuno se slazem da treba ciniti ludosti cak i onda kada ne nailazimo na odobravanje okoline jer ne cinimo to ni zbog koga drugog nego zbog nas. Posto jos nemam svoju decu,cuvam cerkicu od brata od tetke i sa njom se toliko opustim da i zaboravim koliko imam godina,spustim se na njen nivo i sa njom idem u park da se spustam niz tobogan bez imalo stida. Najsmesnije mi je bilo jednom prilikom kad sam htela da se spustim bilo je neko dete ispred mene pa mu je mama rekla "cekaj sine da se spusti teta pa ces ti" misleci verovatno da sam ja majka moje bratanice! I bas me briga,ima da pevam i skacem po ulici sa njom sve dok meni bude lepo!

  4. #4

    Odgovor: Dete u vama..

    Khm khm, ne znam kako da ti kažem... ali ja sve to radim I ljuljam se kad vidim ljuljašku, i zatvaram oči redovno drugima za "pogodi ko je " (well, imam obzira za našminkane pa im ne prilepim baš dlanove za maskaru, neg' ih malo nadignem ) iskreno se smejem na sve četiri strane sveta dok hodam ulicom, prskam ljude na "pojilu" u Knezu, prošle godine sam kupila u sred grada onog zmaja za puštanje Malom Od 'Ladnog Oružja pa sam ga puštala do kuće a takođe me možete videti po velikoj vrućini kako se prskam na nebitnokojojlokaciji bezobrazno velikom vodenom puškom sa tim istim Malim Od 'Ladnog Oružja (uvek ga sjebem bude skroz mokar) ili sa enibadi ko se priključi okršaju ondaaaaaa isplazim jezik bar 3 puta dnevno prasnem u smeh i iz čista mira i kad god hoćeš i bre (!!!!!) trudim se svakodnevno da od svega ozbiljnog napravim neozbiljno

    D mor d merijer jel' tako, moje drugo JA?

    Uan of d čildrn:
    axam, ja sam jos uvek dete a vi!?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Dete u vama..

    Citat SQUAW kaže:
    D mor d merijer jel' tako, moje drugo JA?

    takoooo jeeee breeee moje drugo JA

    ili sa enibadi ko se priključi okršaju
    ce dodje tren kad cemo se susresti oci u oci sa sve vodenim pistoljima

    dzamp, dzamp, dzamp araunddddd

  6. #6

    Odgovor: Dete u vama..

    Ludo burazeru,ludoooo! A da se igramo skolice i laste prolaste.... Setala se Cici Mici,dole gore po ulici,oci su joj sive noge su joj krive,cao bejbe to sam jaaaaa Halo halo bolnica,zena mi je trudnica,ima dvoje dece uskoro ce trece ,cetvrto u roku a peto u soku cao bejbe to sam ja. . . .

  7. #7

    Odgovor: Dete u vama..

    Nema šanse da se toga oslobodim.
    Partnerka mi prebacuje skoro svakodnevno kad vidi koliko još te dece izlazi iz mene.

    Kako čovek da ne ostane dete kad vidi koliko je sve inspirativno oko njega. Pa dođe mi da drečim na sav glas kad god vidim vesti o društvenoekonomskopolitičkomoralnom posrnuću!
    Zato ja sve preokrenem na zajebanciju. Bolje ja sam nego da me ONI !

  8. #8

    Odgovor: Dete u vama..

    Obavezno kada vidim ljuljasku,odmah potrcim da se ljuljam,spustam se na toboganu,zimi sa mladjim bratom pravim sneska,gadjamo se grudvama,leti se prskamo vodenim pistoljima... Drustvo me zeza,njihove obavezne reci upucene meni su 'Daj odrasti!'... Ali ja to jednostavno ne zelim
    Poruku je izmenio Goga, 30.10.2008 u 23:31

  9. #9

    Odgovor: Dete u vama..

    Ako se ne radjamo iznova, ako nismo kadri da posmatramo svet sa onom istom bezazlenoscu i odusevljenjem kao u detinjstvu, onda zivot gubi svaki smisao. Obratimo paznju na ono sto nam govori dete koje smo sacuvali u svom srcu. Nemojmo se stideti zbog njega. Nemojmo dopustiti da to dete oseti strah zato sto je napusteno i zato sto ga gotovo nikada ne slusamo. Ucinimo sve da to dete ponovo oseti ljubav. Ucinimo mu po volji cak i ako to zahteva od nas da se ponasamo drugacije nego sto smo navikli, cak i ako drugima to bude izgledalo glupo. Ako budemo slusali dete koje nosimo u dusi, nase oci ce povratiti sjaj. Ako ne izgubimo dodir s tim detetom, necemo izgubiti dodir sa zivotom.

    Paulo Koeljo
    Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala
    Trebalo je da skrenem levo kod Albukerkija!!!

  10. #10

    Odgovor: Dete u vama..

    Ljuljaška, klackalica, luna park, dečije pesmice,..... Ne odolevam im. Verujem da nikada i neću.
    A i dalje ume iz mene da izbije ona prava dečija naivnost i neiskvarenost.
    Zar je loše negovati to dete u sebi? I uvek me nerviraju oni koji te odlike istinskog življenja nazivaju nezrelošću.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #11

    Odgovor: Dete u vama..

    dete u meni.....uvek ce biti tu

    necu nikad da odrastem
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  12. #12

    Odgovor: Dete u vama..

    Dete je jos uvek u meni.Dete uglavnom i vodi glavnu rec pa ja izgledam sasavo onima koji su ga ugusili u sebi.Hvala Bogu pa imam jos dvoje dece,supruga i cerku,pa nam nikad nije dosadno.I ne,necu da odrastem,porasla jesam ali odrasla slabo...
    I may not be perfect but I'm always me

  13. #13

    Odgovor: Dete u vama..

    pa...
    recimo da sam sva detinjasta....
    smejem se stalno, shalim se, oblachim se ko neko dete roze/plavo/crveno......
    shto bi moja profesorka rekla: "kod Vas koleginice sve u tonu, chak Vam je i spajalica na ispitnom zadatku roze."

    stvarno sam sva ko neko detence.... nije ni chudo shto me vetjina ljudi u prvom momentu ne posmatra ozbiljno i smanje mi godine bar za 6-7 ......

    da...
    trchim po ulici, pevam.....
    smejem se glasno, od srca.....
    reagujem skroz spontano pa hesto shokiram ljude.......
    osvajam osmehom.....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  14. #14

    Odgovor: Dete u vama..

    ... zivece vechno... ne zelim da odrastem


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  15. #15

    Odgovor: Dete u vama..

    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku

    stvarno sam sva ko neko detence.... nije ni chudo shto me vetjina ljudi u prvom momentu ne posmatra ozbiljno i smanje mi godine bar za 6-7 ......

    smejem se glasno, od srca.....
    reagujem skroz spontano pa hesto shokiram ljude.......
    osvajam osmehom.....



    umrecu detinjasta

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Šta je danas najlepše na vama?
    Autor Sonja u forumu Moda
    Odgovora: 726
    Poslednja poruka: 11.03.2017, 21:27
  3. Sta osecate kad svrsi u vama?
    Autor filip019 u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 22.04.2013, 22:57
  4. Drugi kazu o vama..
    Autor yige_gui u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 140
    Poslednja poruka: 17.09.2010, 21:22
  5. Beba sa Vama u krevetu..
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.04.2010, 16:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •