Dete u vama.. - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 43 od ukupno 43
  1. #31

    Odgovor: Dete u vama..

    U meni dete jos uvek zivi...

    kad se radujem sitnicama...
    kad se smejem,jos uvek imam napade onog decijeg
    smeha,koji je toliko pun razbibrige,onog smeha od srca...

    I nedam mu da ode...
    Ne dam godinama da ga pregaze,
    to je nesto sto mi niko ne moze ukrasti,
    dok god ga ja cvrsto cuvam u sebi...

  2. #32

    Odgovor: Dete u vama..

    Cesto mi, pogotovo na netu kad me ne vide, kazu da ne mogu da provale moj datum prizvodnje
    Kazu tako se bezbrizno shalish, a opet umes i iskusno na napises..
    To je to.
    Znam neke mnogo mladje koji deluju odraslije nego sto cu ja ikad biti. Nasmejem
    se, ali grohotom, kad zapnem u gradskom prevozu i sve te stvari koje odrasli ne bi trebalo da cine..

  3. #33

    Odgovor: Dete u vama..

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    kazu za odrasle da su svi nekad bili deca.. ali navodno zivot ih cini ozbiljnim i navodno ne mogu da budu deca, jer kazu, zivot nosi brige, zivot nosi obaveze, zivot nosi ozbiljnost, zabrinutost i ono sto svima nekako uvek fali -- vremena.. zar moze da fali vremena za ono dete u nama!?

    jel u vama jos uvek negde skriveno ono malo derishte!? jel proviri povremeno ili je to dete sasvim sazrelo u odraslu osobu?
    :

    axam, ja sam jos uvek dete a vi!?
    biti veliko dete od glave do pete moze biti i lepo zanimanje samo treba znati samo treba smeti

  4. #34

    14 Odgovor: Dete u vama..



    Kiki i ja smo se zaneli u igranju,
    jedan od komentara je da sam " gora " od njega (vrištanje, skakanje, prevrtanje).

    Nikome necu dozvoliti da " uništi " to " dete " u meni.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  5. #35

    Odgovor: Dete u vama..

    Dete beznadezno zarobljeno u telu odraslog coveka.

  6. #36

    Odgovor: Dete u vama..

    Још од малена сам се бојао васпитачица и неговатељица... Сећам се да је у мом граду била једна опасна васпитачица која ми је утерала страх у кости... била је висока и танка, имала је дугу, природну и увек пуштену косу преко рамена која је досезала до груди, а ја сам се плашио да ће јој се замрсити и да ће је болети када се буде чешљала. Носила је најчешће беле тесне кошуље са облим крагнама које су лепршале са страна јер је увек била раскопчана три дугмета....бојао сам се да је кошуља не стеже превише и питао се увек да ли има довољно ваздуха. Стомак јој је увек био чудестно раван и чврст тако да је у мени из дана у дан растао страх да је гладна, да ли ће јој се наћи неко у помоћи ако падне и онемоћа... Ноге су јој биле чудесно дуге и витке ...то ми је уливало посебан можда и највећи страх јер сам имао неку визију да никада не бих могао побећи од неког са таквим ногама...и тако, увек сам им се предавао унапред, без борбе....

    И после толико година, када осетима да ми нешто фали, недостаје, када пожелим да се сетим како је било када сам био мали сетим се васпитачице у мојој предшколској установи.... и буде ми драго што ме отац и мајка нису никада одвели тамо....стварно их се бојим. Сада се морам ослободити тог страха...осећам моменат !
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  7. #37

    Odgovor: Dete u vama..

    Ovo moje i dalje raste... Ponekad se zapitam, šta će se desiti kada me preraste?
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  8. #38

    07 Dete u vama..

    Često čujem ovu rečenicu.
    Godine prolaze,a ja ostajem ista... nestašna devojčica
    Trgnem se kad mi deca na ulici kažu:"Dobar dan",i kad pogledam u ličnu kartu...ma jeli moguće?

    Da li ste i vi dete u duši?
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  9. #39

    Odgovor: Nikad nećeš odrasti mali veseljače!

    Najbolja varijanta je kada u glavi postanemo stariji i mudriji. . . u srcu zreliji, i sposobniji za pravu ljubav i njeno beskompromisno davanje. . .A u duši ostanemo dečiji i veseliji . . .
    Jer, dečija duša smiruje nemire koji nas sustižu iz glave i srca, a telo snaži i ozdravljuje...


  10. #40

    Odgovor: Nikad nećeš odrasti mali veseljače!

    Ovih dana pravim planove za žurku za moj 40-i rođendan (svi ste pozvani ).
    Pravim ja tako planove i kažem mom ocu: vidi punim četrdeset a imam osećaj da mi je 16! A moj dobri, ozbiljni tata: e, moja Maco najstrašnije je što se tako i ponašaš!
    Da li je to odgovor?
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  11. #41

    Odgovor: Dete u vama..

    Dugo sam čuvao i pazio dete u sebi, i time se ponosio.

    A onda je došla '99. Rezerva, PVO,... Ljudi za čije sam se živote osećao odgovornim i idiotske naredbe iz komande.

    Vratio sam se bez tog deteta u sebi. I sada mi kažu da se često ponašam detinjasto. Ovo što živi u meni je samo bleda kopija, neuspela imitacija. Ali nadam se da ću uspeti jednog dana da pronađem to dete i da ga probudim. Onda ću opet početi da zaista živim.

    Volim osobe koje su zaista sačuvale to detinjasto u sebi, ali ih nema puno. Volim da sam sa njima, kraj njih. Ali i tad se osećam tako nekompletno, tako usamljeno, uskraćeno.

    Šta bih dao da sam bar 5 minuta onajisti, opušteni i neopterećen, čije srce ne strepi i ne brine, čije misli ne idu deset koraka napred, bezbriđan i čistih misli.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  12. #42

    Odgovor: Dete u vama..

    Bar jednom dnevno cujem...ma ti neces nikada odrasti (eto i sinoc mi neko rece )

    Prosto, ne znam da budem drugacija, a i kada "zabrljam" nesto sledi...ma na tebe se ne mogu naljutiti
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #43

    Odgovor: Dete u vama..

    Mislila sam da nikad necu odrasti.
    Da cu uspeti da sacuvam svu onu detinju bezbriznost u sebi.
    Onaj osmeh od srca, sirok, iskren, najiskreniji ...

    A nije mi se dalo.
    Citav moj svet ukraden mi je za jednu noc.
    Bezbroj problema, slomilo se na mojim ledjima, nenadano, neocekivano.
    Dete u meni, je nestalo, odraslo preko noci.
    Izgubilo osmeh,veru.
    Zaboravilo vragolije, borilo se sa vetrenjacama.
    Ili se uspavalo i pustilo me da odrastem,onako preko noci,da okusim taj deo zivotnog puta za koji kazu da je najtezi.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Šta je danas najlepše na vama?
    Autor Sonja u forumu Moda
    Odgovora: 726
    Poslednja poruka: 11.03.2017, 21:27
  3. Sta osecate kad svrsi u vama?
    Autor filip019 u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 22.04.2013, 22:57
  4. Drugi kazu o vama..
    Autor yige_gui u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 140
    Poslednja poruka: 17.09.2010, 21:22
  5. Beba sa Vama u krevetu..
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.04.2010, 16:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •