Panker ili hipik?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 24
  1. #1

    Panker ili hipik?

    Ovde, na forumu. Ili u RL-u, svejedno.


    Lichno, vishe naginjem ovom prvom. Zbog neposhtovanja autoriteta koji misle da to zasluzuju samo svojom titulom, a ne svojim ponashanjem (odrasli, kad sam bio klinac, svi ostali, danas). Zbog urodjenog inata i zelje da (makar i provokacijom) nateram ljude da pokazu ko su, u stvari. Zbog toga shto pravila umeju da gushe, ako se tumache na pogreshan nachin. Zbog toga shto mrzim "svi se volimo " stil razmishljanja.

    Vi?

  2. #2

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Upravo obrnuto, iz suprotnih razloga!
    Mislim da svako bira ono sto je vise gledao u detinjstvu...
    Slobodan hippy stil, pa cak i onda iako se za depilaciju tada nije ni znalo...

    (moj neostvareni seksualni san je upravo nosenje dzinsa sa naslikanim cvetovima!)
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ovde, na forumu. Ili u RL-u, svejedno.


    Lichno, vishe naginjem ovom prvom. Zbog neposhtovanja autoriteta koji misle da to zasluzuju samo svojom titulom, a ne svojim ponashanjem (odrasli, kad sam bio klinac, svi ostali, danas). Zbog urodjenog inata i zelje da (makar i provokacijom) nateram ljude da pokazu ko su, u stvari. Zbog toga shto pravila umeju da gushe, ako se tumache na pogreshan nachin. Zbog toga shto mrzim "svi se volimo " stil razmishljanja.

    Vi?
    U principu pravi panker je jako slican pravom hipiju (duhovno). Licno sam upoznao i ziveo u blizini pravih pankera sa Pikadilija, i amera koji su bili pravi hipiji (u svoje vreme).
    I jedni i drugi su anarhisti. Kod pankera covek moze da pomisli da nema
    "svi se volimo" zbog tuca na koncertima, ali to su "svi se volimo" tuce, posto se oni i pre i posle tuca svi vole, jer se nisu tukli zbog mrznje, nego zbog
    adrenalina.
    Ja jesam anarhista, koga nista ne gusi i koji voli sve, ne slusam ni pank ni rokenrol.

    "Svi se volimo i postujemo" je jedina racionalna platforma koju covek moze da prihvati kao nacin zivota.
    A jedini put koji vodi ka tom cilju je da naucimo da zaboravimo nase razlike.

    YUroPe
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  4. #4

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Kao teenejdzerka, bila sam u hippy fazonu...dugo me je to drzalo..a onda sam se oshishala
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #5

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Uvek su mi se više sviđale po(h)ipičene devojke od napankerisanih.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Panker ili hipik?

    od uvek buNtoVnik sa i bez razloga......zato sam punker....od hiPiKa mi se doJme zvonCare....i zzivot u koMuni.....

  7. #7

  8. #8

    Odgovor: Panker ili hipik?

    ako postoji mesavina, ta sam
    dete sam cveca skroUz, verujem u ono da mogu svi da se vole, samo je potrebno malo tolerancije, a posebno to sto tako ne volim da brijem noge..

    Love will save the world

    a sa druge strane, zesci sam debil kad je u pitanju bunt nisam kliseizirana, svoja sam, idem glavom kroz kroz zid za ciljeve u koje verujem

    nisam kao drugi, razlikujem se makar po tome eto, sto ni po jednoj faking podeli ne mogu da se odlucim koja sam, vec moram da se odlucim za hibrid..
    Krek, krek.. Ne gudra

  9. #9

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    ...a sa druge strane, zesci sam debil kad je u pitanju bunt nisam kliseizirana, svoja sam, idem glavom kroz kroz zid za ciljeve u koje verujem...
    Svaka cast !
    Takodje !

    Sve pohvale za ovakav post !

  10. #10

    Odgovor: Panker ili hipik?

    ок. слушао сам панк музику... крајем осамдесетих и читавих деведесетих; слушам је понекад и сада.
    облачио сам се у том неком панк, гранџ, рок фазону, фурао кариране кошуље, старке, црне ролке, мартинке... вијетнамку имам и дан данас... фарбао косу у црвено и наранџасто...
    одлазио на концерте, разне. на екв, куд идијоте, брејкерсе, на ник кејва прошле године у арени... на соник јут пре 5-6 година...
    излазио у каесте и на академију...
    а пре неки дан сам купио карте за depeche mode 20-тог маја на ушћу.
    а често сам уз дорсе, пинк флојде, џенис џоплин и боб марлија... капирао и тај хипи став. дајмо шансу миру... љубави
    ипак, још увек ме држи онај младалачки бунт и непристајање на компромис...
    панкс нот дед!
    Poruku je izmenio broj310, 19.01.2009 u 19:48
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  11. #11

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    ок. слушао сам панк музику... крајем осамдесетих и читавих деведесетих; слушам је понекад и сада.
    облачио сам се у том неком панк, гранџ, рок фазону, фурао кариране кошуље, старке, црне ролке, мартинке... вијетнамку имам и дан данас... фарбао косу у црвено и наранџасто...
    одлазио на концерте, разне. на екв, куд идијоте, брејкерсе, на ник кејва прошле године у арени... на соник јут пре 5-6 година...
    излазио у каесте и на академију...
    а пре неки дан сам купио карте за depeche mode 20-тог маја на ушћу.
    а често сам уз дорсе, пинк флојде, џенис џоплин и боб марлија... капирао и тај хипи став. дајмо шансу миру... љубави
    YouTube - John Lennon - Give Peace A Chance
    ипак, још увек ме држи онај младалачки бунт и непристајање на компромис...
    панкс нот дед!
    YouTube - The Exploited -Punk is Not Dead
    Dzenis Dzoplin, Majkl Dzekson, Dzenifer Lopez itd cenim ja to i postujem to sto ti ljudi/muzicari rade ali to je za mene prazno odnosno nemam ja tu sta da cujem drugim recima ne interesuje me muzika koju oni "stvaraju" (stvaraju je pod navodnicima zato sto je ne stvaraju vec samo pevaju a muziku im stvara neko sasvim treci dok to nije slucaj u rok muzici gde muzicari sami stvaraju muziku).

    Veoma razocaravajuce. Nikada necu moci da razumem ljude koji tako pricaju odnosno razmisljaju.
    Ako si roker, panker, metalac (mada je sve to R'N'R) onda ostajes to do kraja svog zivota.

    Ja sam od malena roker i ako sam tu muziku slusao kao osnovac, sredjnoskolac, i kao odrastao covek onda verujem da cu je slusati i kao penzioner i sumnjam da cu kupiti karte za DM ili bilo sta sto nema veze sa rok muzikom.

    To je kao, primera radi, Kobi Brajant (eto i sport kada je u pitanju ja pratim samo kosarku i to samo NBA a ponekad odgledam F1 ali to vise zbog toga sto volim automobile) covek koji je oduvek voleo kosarku i samo ga kosarka interesuje dakle on je kosarkas i kada bi se sada recimo odlucio da bude fudbaler onda vise ne bi bio kosarkas vec neko ko se pogubio i ne zna sta zeli.

    Ali dobro nije nikakav zlocin slusati jednu vrstu muzike a posle drugu samo je meni to NEshvatljivo jer ne bih mogao da zamislim Jimi Hendriksa koji baca gitaru u vodu i pocinje da se prenemaze na mikrofonu kao Majkl Dzekson mislim ne mogu to da razumem kod ljudi koji tako nesto mogu to mi dodje kao da NEznaju sta su i ko su... i sta zele... i sta vole.
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 20.01.2009 u 22:24

  12. #12

    Odgovor: Panker ili hipik?

    To se kod mene nekako preplitalo... Kao i muzika koju sam slušala... U vreme najveće ekspanzije panka kod nas sam, naravno, bila u tom fazonu (bože sačuvaj)... Hipi, više u duši- deca cveća, mir, ljubav, jednakost među ljudima, polovima... Bilo je super biti klinac u to vreme...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #13

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Dzenis Dzoplin, Majkl Dzekson, Dzenifer Lopez itd cenim ja to i postujem to sto ti ljudi/muzicari rade ali to je za mene prazno odnosno nemam ja tu sta da cujem drugim recima ne interesuje me muzika koju oni "stvaraju" (stvaraju je pod navodnicima zato sto je ne stvaraju vec samo pevaju a muziku im stvara neko sasvim treci dok to nije slucaj u rok muzici gde muzicari sami stvaraju muziku).
    Dzenis Dzoplin, Majkl Dzekson i Dzenifer Lopez u istoj kategoriji? Grom me sprzio!
    I ovaj...kakve veze imaju spuki Majkl i JLO sa pankerima ili hipicima?
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #14

    Odgovor: Panker ili hipik?

    Ostaci mojih cvetno - voćkastih zvoncara.
    Danas služe kao jastuk za pod glavu .


  15. #15

    Odgovor: Panker ili hipik?

    panker buntovnik bez razloga

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •