Status studenata iz CG u Srbiji
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Status studenata iz CG u Srbiji

    Verovatno su vec svi procitali sledece:
    Ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu u Vladi Srbije Zoran Lončar izjavio je da je Vlada Srbije danas donela odluku o priznanju Crne Gore kao nezavisne države i odluku da studenti i državljani iz Crne Gore u Srbiji imaju ista prava kao i do sada. "Skupština Srbije je na sednici 5. juna konstatovala samostalnost Crne Gore, čime su se stekli uslovi da Vlada na današnjoj sednici donese odluku o priznavanju Crne Gore", rekao je Lončar na konferenciji za novinare posle sednice Vlade.

    Studenti iz Crne Gore, prema njegovim rečima, imaće ista prava u Srbiji kao i do sada. "Vlada je vrlo pažljivo razmotrila osetljiva pitanja studenata i državljana Crne Gore. Već više od jednog veka postoji tradicija da se studenti iz Crne Gore školuju u Srbiji, i iz te tradicije postoje samo pozitivni rezultati. Rukovodeći se time, Vlada je donela zaključak da studenti i državljani Crne Gore u Srbiji imaju ista prava kao i državljani Srbije", rekao je Lončar.

    Podsetimo, manje od mesec dana pre referenduma iz Vlade Srbije, tačnije od ministra prosvete Slobodana Vuksanovića, stigla je sasvim drugačija tvrdnja. Ministar prosvete kategorično je tvrdio da će u slučaju razdvajanja članica državne zajendice oko 10.000 crnogorskih studenata koji studiraju u Srbiji dobiti status stranaca. Vuksanović je tada objasnio i da bi time njihovo školovanje znatno poskupelo. "Zato je sasvim logično što nam se obraćaju mnogi studenti iz Crne Gore i kažu da ni slučajno ne žele da glasaju za nešto što je nesigurnost, neizvesnost i rizik jer bi to mnogo poskupelo i iskomplikovalo njihov život", rekao je Vuksanović pred referendum.
    Iskreno, nemam apsolutno nista protiv toga da Crnogorci koji imaju prijavljeno prebivaliste u Srbiji dobiju dvojno drzavljanstvo, na kraju krajeva nismo tudjinci, ali ne mogu da shvatim cemu ova odluka da se studentima iz CG dozvole potpuno ista prava kao i studentima iz Srbije. To znaci da ce i u buduce studenti iz CG moci da se finansiraju iz budzeta Republike Srbije, da koriste studentske domove i menze po povlascenim cenama itd.

    Nije li malo da Srbija finansira studente iz Crne Gore iako smo sada i zvanicno dve odvojene drzave?

    Mozda je ova tema i za politiku, ali ne zelim da je prosirim na ostalo, jer me ne zanima... naprosto mi samo smeta da se crnogorski studenti i dalje upisuju u budzet i time zauzimaju mesto nasim studentima koji ce morati da placaju skolarinu (koja uopste nije zanemarljiva).
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Status studenata iz CG u Srbiji

    To je samo još jedna u nizu degeneričnih i retardiranih odluka naše kretenasto-umobolne vlade.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Status studenata iz CG u Srbiji

    Ja placam boravisnu taksu kad odem na more u Crnu Goru a crnogorci su u Srbiji 365 dana u godini za DZABE!! Sramota.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Status studenata iz CG u Srbiji

    Čoveče koji je ovo horor! Pa gde još u svetu ima ovakva budalaština? Znači, taman sam pomislio da će srpskim studentima koji koriste domove "svanuti" (jer se zna da su studentske domove okupirali Crnogorci, zahvaljujući raznim vezama i u njima odsedaju po 10 godina), kad ono - prc. Umesto lepo da ih dernemo po ušima, kao što zakon nalaže i da od svakog uzmemo u proseku 2000 evra, što bi po prostoj računici izgledalo ovako: 2000 studenata x 2000 evra = 4 miliona evra godišnje. A onda te pare uložiti da se podigne kvalitet studiranja, mi ispadamo kreteni prve klase. Pa gde to ima da se neko odvoji od tebe, a ti i dalje trčiš za njim? Šta je sledeće? Plaćena povratna avionska karta za svaki put kada ide kući?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Status studenata iz CG u Srbiji

    Bas sam cekala da li ce neko otvoriti ovu temu.

    Slazem se sa vama i mogu vam reci da sam jaaako besna zbog svega ovoga. Pa gde to ima? U kojoj drzavi se neko ko je iz tudje zemlje tretira potpuno isto kao i domaci student?!

    Kome da se obratimo da ucinimo nesto po tom pitanju? Jel' ima neko neku pametnu ideju?
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Status studenata iz CG u Srbiji

    Citat Ma.Za. kaže:
    Kome da se obratimo da ucinimo nesto po tom pitanju? Jel' ima neko neku pametnu ideju?
    Nažalost, mislim da tu nema pomoći više. Odluka je doneta! Možda neke masovne studentske demonstracije, ali one bi samo donele bespotrebne nerede i probleme među studentima, ali ništa konkretno ne bi rešile.
      Vrh

Slične teme

  1. Pomozite grupi studenata
    Autor mixaksh u forumu Online savetnik
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.05.2014, 09:58
  2. VC Forum - Status
    Autor memento u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.02.2012, 09:00
  3. Vojvodini status kao sto RS ima u BiH
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.12.2011, 17:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •