Osuđeni jedno na drugo!? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 31
  1. #16

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Odrastao sam u takvoj atmosferi, između dvoje ljudi.
    Ne bih to poželeo nikome.
    Razlozi mi nisu ni danas poznati, ali slutim da sam razlog bio ja.
    Poruku je izmenio Mish, 24.07.2012 u 23:09

  2. #17

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Zbog čega ne posumnjaš u svoju slutnju?
    Poruku je izmenio Mish, 24.07.2012 u 23:10 Razlog: nepotreban citat

  3. #18

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Zato što nje više nema. A on je izgubio razum, i ne ume više ni da se potpiše.
    Ako dođem do drugog zaključka bez njihovog viđenja stvari (a to je sada nemoguće), imaću novi problem sa starom ranom.
    To je što je. Panta Rei.
    Poruku je izmenio Mish, 24.07.2012 u 23:10 Razlog: nepotreban citat

  4. #19

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Da, sve je Panta rei!
    Poruku je izmenio Mish, 24.07.2012 u 23:10 Razlog: nepotreban citat

  5. #20

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Jednom, prisustvujući sceni skladnog braka moje drugarice i srećnog detinjstva njene dece, zapitala sam se zašto ostaju zajedno. Odgovor sam dobila od njenog devera. Glasio je "Zato što oni zaslužuju jedno drugo i samim tim i takav život. Da se ne zaslužuju, davno ne bi bili zajedno".

    Tada mi je to bio surov odgovor.
    Danas i sama tako odgovaram.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #21

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Neko je zaista osuđeen da provede s nekim život, a to je kada te osude na doživotnu robiju, pa deliš ćeliju sa nekim tamo likom, pa si osuđen na to.
    Sve ostalo je, po mom mišljenju, neko patološko stanje.
    Muž maltretira ženu,a ona ostaje s njim.
    Žena maltretira muža i on ostaje pored nje.
    Maltretiraju jedno drugo uzajamno i opet ostaju zajedno.

    Najteže je odlučiti da se odvojiš i onaj koji to prvi reši je, verovatno, pametniji i ima više racionalnog u sebi, te uspe i pored te neke njihove svezanosti da se otkači i ode.

    Oni koju ostanu zajedno, trpeć torturu ovog drugog su slabići, zato se može i reći da zaslužuju takvo ophođenje.
    A ja sam zaslužio jedno pivo, mnogo kenjam ovako trezan
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  7. #22

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    ...sve je stvar procene...u ovakvim slucajevima,ljudi pogresno procenjuju...sta je za njih bolje,za decu,itd...licno, ostajem u braku samo ako postoji ljubav,razumevanje,davanje,uzajamno postovanje i pozrtvovanje...bez toga,sve je qrac......
    ...hell ain't a bad place to be......

  8. #23

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Onomad sam na nekom slavlju čula parodiju: Božanstvena ženo sve ću da ti dam, vezala nas struja i kredit za stan.

    Par kiselih osmeha naizgled srećnih bračnih parova mi je delovalo sumnjivo.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #24

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Bitno je da ih nesto veze,u sustini ma koliko naizgled tinjalo neprijateljstvo jedno bez drugog ne umeju i ne zele.Kad nema nicega onda ih ni kredit,ni deca nece zadrzati zajedno.

  10. #25

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Uh, kako je to teška i bolna reč. Osudjeni da žive zajedno!!!
    Da... znam šta to znači, ali tražiti razloge za to je apsurdno. Svi su različiti.
    Da li su to deca, svet, konzervativnost...I kako neko može da poistoveti to dvoje ljudi koji su osudjeni da žive zajedno tj. najčešće je jedan osudjen...kako ?
    U momentu kada je počela kriza došlo je do kolapsa, zatim do borbe da sačuvam sve to što sam stekla, gajila , volela... Pokušala... Godine prolaze...Samo jedan tren je odlučio, predjena je ona najtanja crta koja se izlizala od neprestane borbe ali ne više za čoveka, za materijalnu stvar...samo za decu, troje ih je i znam rodila sam troje jer sam tada bila srećna i zadovoljna žena. Nažalost često to lepo u momentu zna biti uništeno...
    Znam i niko me ne može osporiti...ono što mi je bilo najvažnije, deca , njihova škola, fakulteti vredelo je sve te borbe.
    Sada sam ponovo srećna i zadovoljna žena...naravno pre svega što sam rodila, odgojila i izvela na put svoju decu a sa druge strane što sam
    pronašla svoj put...što imam mir, spokoj i što svaki novi dan grabim kao da je poslednji.
    "Ukrašću srce od cigana da raskrstim sa brigama"!

  11. #26

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Linija manjeg otpora.Odsustvo hrabrosti da se uhvatiš u koštac sa svojim životom.Svaki drugi razlog ostajanja u zajednici koja ne funkcioniše i u kojoj nema harmonije dovoljno za život dostojan čoveka sem teške bolesti supružnika je apsurdan.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  12. #27

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Osuđeni?
    Ček...ako zajedništvo počnete da doživljavate kao robiju umesto kao nešto što vas raduje i ispunjava onda je bolje prekinuti to. Vaše nezadovoljstvo će biti primećeno i otvoriće bujicu pitanja i rasprava koje mogu obesmisliti zajednički život.
    Mala "pukotina" se ume raširiti do neprelaznog ambisa i uništiti oboje.
    Komunikacija i želja da se veza izgradi boljom je način prevazilaženja samo ako to oboje žele.
    Robijanje nikada nema smisla jer je najčešće uzaludno.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #28

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Osuđeni?
    Ček...ako zajedništvo počnete da doživljavate kao robiju umesto kao nešto što vas raduje i ispunjava onda je bolje prekinuti to. Vaše nezadovoljstvo će biti primećeno i otvoriće bujicu pitanja i rasprava koje mogu obesmisliti zajednički život.
    Mala "pukotina" se ume raširiti do neprelaznog ambisa i uništiti oboje.
    Komunikacija i želja da se veza izgradi boljom je način prevazilaženja samo ako to oboje žele.
    Robijanje nikada nema smisla jer je najčešće uzaludno.
    haha, pricamo o braku ili o Jugi?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #29

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    ...u čemu je razlika ?
    Iako sam se civilizovano razveo, sa svega par svađica za ceo staž, ipak sam ubrzo shvatio da ću za sve što joj se desi loše ja biti dežurni krivac. Tako da sam se usrdno molio Bogu da se što pre ponovo uda inače bih sledećih 20 godina bio kriv i za crveno svetlo na semaforu ! Srećom, posle 5-6 godina se udala i u znak zahvalnosti Bogu sam zapalio pregrš sveća.
    Što se tiče Juge, svi su smatrali da će im biti bolje samo da "budu svoj na svome", a ispostavilo se da su svi svesni ekonomske dubioze jer daleko manji broj poreznika MORA da namiri često i mnogo veću administraciju "svoje" države. Mnogo manje tržište, mnogo ekonomske recesije, previše činovnika..pa se "spas" nalazi slično kao u bivšem braku:
    - Za sve je kriv(a) bivši (ili bivša) ..sledećih 3-4 decenije ! Da ne pričamo da nema te bivše republike koja (iako samo na papiru "svoja") skoro sve velike sisteme (Telefonije, naftne industrije, rudne, komunalne..) je rasprodala strancima i sada grca plaćajući enormne cifre onima koji su joj "pomogli" da bude "svoja" .

    Što rek'o Mel Gibson u "Patriotu":
    - Ja bih uvek više voleo da imam 1 kralja..udaljenog 3000 milja nego 3000 "kraljeva" udaljenih 1 milju od mene !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #30

    Odgovor: Osuđeni jedno na drugo!?

    elem, vecina koja su osudjena jedno na drugo, su osudjeni zbog para. bez novaca nema sticanja nezavisnosti. valjda zato i ima u siromasnim porodicama vise svadja. bogati se samo otudje, a opet se ne razilaze... novac je komocija, novac je moc. tako to biva.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...
    Autor DBlica u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 09.08.2018, 13:22
  2. Šta sve ne može jedno bez drugoga?
    Autor Goga u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 7686
    Poslednja poruka: 17.09.2015, 00:04
  3. Kako tepate jedno drugom?
    Autor Crazy Angel u forumu Ljubav
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 05.10.2013, 13:27
  4. Prvo pa muško - a drugo?
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 08.12.2007, 07:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •