Nasilje, ludnica oko nas...
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 100
  1. #1

    Nasilje, ludnica oko nas...

    NOVI SAD - Šokantan snimak nasilja nad starijom ženom već danima kruži među stanovnicima naselja Šangaj. Na snimku se jasno vidi mladić koji, sa osmehom na licu, udara stariju ženu nogom u glavu i obara je u kanal kraj puta.

    Prema saznanjima Blica, žrtva nasilja je Justina Urban (66), koja je dva dana nakon ovog incidenta preminula u svojoj kući u Šangaju. Iako je obdukcijom utvrđeno da udarac nije uzrok smrti, meštani Šangaja insistiraju na tome da se počinilac brutalnog nasilja kazni.



    Nasilni mladić iz čista mira pretrčava ulicu...



    ... iz zaleta nogom udara ženu u glavu...



    ... nesrećna žena pada u kanal u šoku...



    ... a nasilnik prilazi kameri sa osmehom nakon sramotnog čina

    Na snimku, zabeleženom mobilnim telefonom, vidi se starija žena koja mirno hoda ulicom ka Šangaju. Istovremeno, na drugoj strani ulice stoji nasmejan mladić i gleda u pravcu snimatelja. Već sledeće sekunde, maloletnik se zaleće, pretrčava ulicu i u skoku udara ženu nogom u glavu. Nesrećna starica pala je u kanal kraj puta i ostala šokirana bezrazložnim napadom.
    Dok je pokušavala da ustane, nasilnik je sa širokim osmehom krenuo napred, sve vreme gledajući u kameru. Justina Urban, prema rečima njenih rođaka, nije rekla nikome za ovaj brutalan napad, već je ćutke otišla u kuću, gde je živela sama. Dva dana kasnije je preminula. Incident je otkriven nedavno, nakon što je među stanovnicima Šangaja počeo da kruži snimak brutalnosti.
    - Ona je tada već bila mrtva. Umrla je sama u kući, par dana nakon napada. Iako je obdukcijom konstatovano da je preminula od upale pluća, kada smo čuli za snimak napada insistirali smo da ga pogledamo. Ostali smo šokirani onim što smo videli - kažu rođaci nesrećne žene, čija imena su poznata redakciji.
    Prema njihovim rečima, mladić koji se jasno vidi na snimku je šesnaestogodišnji N. M., učenik Saobraćajne škole, ali se za sada još ne zna ko je osoba koja je kamerom ovekovečila ovaj bezumni čin.
    - Pogledala sam snimak najmanje 50 puta i svaki put me iznova potrese količina nasilja u njemu. Justinu sam poznavala godinama i nikada se nije zamerala bilo kome. Sve i da jeste, zar postoji opravdanje za onog ko šutne staricu od 66 godina u glavu? - kaže rođaka, koja napominje da je ceo slučaj stigao i do policije.
    U novosadskoj policiji juče nismo uspeli da dobijemo informacije o tome da li je maloletnik sa snimka već saslušan povodom ovog incidenta.
    - Slučaj je preuzelo Odeljenje za maloletnike, gde će se detaljno ispitati sve okolnosti ovog događaja - rečeno je Blicu kratko u policiji.

    Blic
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Убиства, жртве, убице...

    Ne mogu, a da se ne zapitam koliki kreten treba da budeš, pa da ti ovako nešto bude zabavno? Ili da ti ovako nešto uopšte padne na pamet? Ne mogu da poverujem, i ne ulazi mi nikako u glavu da jedno ljudsko biće na ovakav način može da priđe nekome ko je nemoćan, a ko ga pre toga ni popreko nije pogledao... Uzalud živimo u uverenju kako smo besprekorni, svi mi odrasli zajedno, i kako takav neko ne može biti jabuka sa našeg stabla... Loši smo kao ljudi, nemamo nikakvog poštovanja prema starima, prema bližnjima, prema daljima, prema različitima, prema sličnima... Ubeđeni smo da smo najbolji i da kao takvi pružamo samo dobar primer naraštajima koji dolaze... Činjenice nas demantuju... Nasilje, ubistva, krađe, droga, prostitucija... I sve je to ok... Time se bave muškarčine... Oni koji se bave stvarima poput škole, muzike, ne daj bože baleta, su mlakonje ili pederčine... A nasilnici su sve mlađi i mlađi... I sve zaštićeniji čini se... Ko nije dobro odradio svoj deo posla? I briga li nekog s kojim se mislima i s kojom gorčinom jedna starica oprostila od ovog sveta?
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  3. #3

    Odgovor: Убиства, жртве, убице...

    Danas smo razgovarali o ovom maloletniku i njegovom postupku na poslu...
    Ništa drugo za reći, nego, šokirana sam. Sam postupak tog deteta od 16 godina, kome je uopšte pala na pamet takva ideja, a da ne spominjem druga koji sve to snima (znači podržava ga u tom činu ) i jadnu staricu koja je posle dva dana preminula.

    deo članka iz Blica

    ''Objavljivanje snimka iznenadilo je i roditelje maloletnika, koji insistiraju na tome da se incident dogodio čak u martu mesecu i da nije bilo nikakvog razloga za takvu reakciju. Sam snimak nasilja otac je okarakterisao kao neslanu šalu sa ružnim završetkom.
    - Dete je htelo samo da se našali sa njom. Ni sam ne zna zašto je to uradio i jako se kaje - rekao je za Blic dečakov otac, koji je i sam priznao da je bio šokiran onim što se vidi na snimku. ''

    Izjava oca ovog dečaka, da je to bilo još kadgod i sad se diže priča oko toga...pa dete htelo da se našali...jbt. Ovde stvarno za neke nema zakona i ne važe pravila...Razmišljam šta bi otac na sve to rekao da se sa njegovom majkom neki klinac tako našalio...Kuda ide ovo društvo i ova mladež?
    Nekada si bio faca u svom mestu kad pobediš u krosu, nekom sportskom takmičenju ili muzičkom festivalu, u dramskoj sekciji u Domu kulture...eh, da A danas si faca kada imaš ovako sramotan snimak da se pohvališ svima

  4. #4

    Odgovor: Убиства, жртве, убице...

    Uvek su stariji odmahivali glavama i coktali uz "u moje vreme nije tako bilo, i kuda ide ova mladež" i kad sam bila klinka i ja sam prevrtala očima pokušavajući da shvatim šta moja generacija to strašno radi... i onda se svede na neustajanje u busu, i slično... nevaspitanje, nepoštovanje... itd. Kontam, ta priča uvek važi, to je jedna od onih cikličnih, samo se mi smenjujemo u vremenu. Ali nije.
    Ne znam koliko razgovarate sa vašom decom, ali meni dete priča svašta. Sada se kad krene tuča u školi vade mobilni telefoni i sve snima. Tukli su se uvek klinci, ali ono što je drugačije sada je da kad jedan od učesnika sustane i krene da napušta obračun, oni koji stoje okolo, snimaju i navijaju - vraćaju ga nazad. Guraju ga (ili je - ima i toga) u ring bukvalno. Ja sam to povezala sa kečerima i nemali broj puta sam to videla. Verujem da toga ima svuda, a potvrde mi i prijatelji, takođe roditelji.
    Onda, priča mi da neki imaju po 30 snimaka pedofilije u telefonu. (moj sin je peti razred)
    Onda, priča mi da je dečko iz njegovog razreda snimao kako jedan sedmak ubacuje ciganku koja je preturala po kanti u taj isti kontejner uhvativši je za noge.
    Deca koja se provlače kroz te priče su deca čiji roditelji ne reaguju ili reaguju isto ovako, kao ovaj roditelj gore, kad se priča o nasilju na roditeljskom. Ima i onih koji nikad nisu došli u školu, dok im dete teroriše više razreda. Čak su počeli roditelji da se dogovaraju da idu da biju tog i tog oca

    Nije ni čudo što se umesto lopte šutiraju lobanje iz šale.

    Užas kompletan.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Убиства, жртве, убице...

    Ne zelim da komentarisem njegovo ponasanje. Moj komentar na sve ovo je da ovaj decko ima retardirane roditelje, jer je moje misljenje da to nosis iz kuce. I ja sam bila klinka (pa i jos sam) u osnovnoj, tukli su se, tukla sam se i ja, ali sam ja UVEK razdvajala drugare kad se biju, nisam podsticala tucu, a nisam bila jedina. Kako su mladji, tako su bezobrazniji. A, kazem opet, to je samo vaspitanje.
    Sramota je gde nam mladez ide. Sramota je sto se ovako nesto uopste i dogadja.
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #6

    Odgovor: Убиства, жртве, убице...

    Uostalom, ko je dozvolio jednoj babi da sama peshaka ide putem kuda se kreche omladina, na svom svakodnevnom putu do najblizze kafane? Shta sad, mladost ludost, ne treba valjda dozvoliti da jedan mlad zzivot bude unishten zbog mladalachke gluposti? Je l to ta tolerancija? Meni pun kufer ovih tolerantnih...

    Sloboda za Urosha!!!

    .......


    Naravno, i za ovog i za ostale Uroshe, treba jedan dobar ovozemaljski purgatorijum...

  7. #7

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Проблем је у друштвеним вредностима. Како је пропао тај несретни комунизам, који је претходно уништио патријархална начела, свако ко се придржава било каквих правила у животу, пре свега моралних, обзира према другима, поштовања, лепог васпитања, ко се јавља комшијама у улазу... се сматра будалом и идиотом.

    У центру свега сам ја, све је мени подређено, ја могу да радим шта хоћу, кад ми нешто није право, крив је цео свет. "Свака моја жеља је право. Кад ми се ћефне могу да урадим шта год хоћу. Ко си ти да ме спречаваш и да ми паметујеш? Највише мрзим људе који паметују и стално нешто серу."

    Јебига, хтели смо свет где нема обавеза, где нико нема право да ти каже било шта, где су слободе појединца неограничене "све док не штети правима других". Проблем је само што то неће да ради. Ако неког учиш да су му слободе неограничене, тај се неће зауставити кад дође до тога да крши слободе других.

    Нема друштва, нема породице, нема комшилука, нема нације, нема државе, нема Цркве... нема ничег заједничког. Постојим само ја и остатак света, који је ту да ми се нађе кад ми се хоће. Па кад ми се учини занимљиво да напуцам бакутанера ногом, шта који курац, ко да је то нешто сад велико... а и у марту је било, лепо каже тата... не знам шта му би, он је иначе добро дете... а они који га осуђују нек погледају себе... а и политичари и стање у држави... све ће то да дође на своје кад постанемо Европа. Тад ће болесници да убијају децу по обдаништима и школама, јер им се ћефнуло. Као што већ раде.

    Нешто је труло у западној цивилизацији.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #8

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Pa da, nema shanse da je to autohtono nashe ! Nama nasilje nije u tradiciji! ...


    Zato i kazzem, razumite njega, a oni koji ga osudjuju nek gledaju sebe

    Pravda za Urosha



    ....
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 07.05.2009 u 23:30

  9. #9

    11 Odgovor: Убиства, жртве, убице...

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku

    deo članka iz Blica

    ''Objavljivanje snimka iznenadilo je i roditelje maloletnika, koji insistiraju na tome da se incident dogodio „čak u martu mesecu” i da nije bilo „nikakvog razloga za takvu reakciju”. Sam snimak nasilja otac je okarakterisao kao „neslanu šalu” sa ružnim završetkom.
    - Dete je htelo samo da se našali sa njom. Ni sam ne zna zašto je to uradio i jako se kaje - rekao je za „ Blic” dečakov otac, koji je i sam priznao da je bio šokiran onim što se vidi na snimku. ''
    Neslana šala,iznenađenje!? Pa sve su šanse,da taj nesretni sin,još nesretnijeg oca počne isto tako da se šali sa njim...iznenada.

    Danas kada sam videla post...ljudi zanemela sam.

    Ja svoju decu tek treba da izvedem na neki put...panika me hvata posle ovakvih scena...da li sad treba da ih vaspitam da budu ne znam ni ja kakvi huligani,da bi opstali sutra kad izađu na ulicu?

    Opstanak...ko da smo u nekoj divljini a ne u 21 veku.

  10. #10

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Citat hlebmaster kaže: Pogledaj poruku
    pa da, nema shanse da je to autohtono nashe ! Nama nasilje nije u tradiciji! ...
    Zato i kazzem, razumite njega, a oni koji ga osudjuju nek gledaju sebe
    Pravda za urosha
    ....
    Наравно да није аутохтоно наше. Јесу ли кечери и слично срање које нам се сервира преко медија аутохтоно наши? Чији културни утицају данас доминирају Србијом преко музике, филмова, ток шоуоа... кинески?

    Ми смо део културног круга западноевропске цивилизације, односно њихова колонија, што видимо и по оваквим стварима. Код њих лудаци узму оружје и правац школа или обданиште, и убију 20ак људи. Што се тиче Уроша, знамо и одакле нам долази навијачка супкултура.
    Постајемо Европа... и усвајамо европске вредности.

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ja svoju decu tek treba da izvedem na neki put...panika me hvata posle ovakvih scena...da li sad treba da ih vaspitam da budu ne znam ni ja kakvi huligani,da bi opstali sutra kad izađu na ulicu?

    Opstanak...ko da smo u nekoj divljini a ne u 21 veku.
    Опстанак, капитализам, најјачи само опстају, слаби умиру... шта ћеш.

    Што се деце тиче, једно је научити их да се бране, а друго не научити их да не треба да шутирају старице...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #11

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa da, nema shanse da je to autohtono nashe ! Nama nasilje nije u tradiciji! ...


    Zato i kazzem, razumite njega, a oni koji ga osudjuju nek gledaju sebe

    Pravda za Urosha



    ....
    Ne,nema šanse da je to samo jedan kreten najobičniji

    Ma šta ko ima da ga razume,skroz retardiran postupak jednog manijaka,ali kazna za to delo je vrlo verovatno predviđena ZAKONOM na koji se mnogi tako zdušno pozivaju...ma gde je ta inkvizicija nestala kada je najviše potrebna...

    Inače mislim da bi trebalo da se preduzme nešto u vezi ovog slučaja,totalno retardiran postupak,vrlo verovatno je počinilac zreo za čike u belom i košulju sa vezanim rukavima

    Pravda za Uroša!!! čiji postupak dovesti u vezi sa ovim slučajem je u najmanju ruku žalosno...tukao jadnog malog policajca koji ipak nije imao pendrek,štit,okloP i suzavac,inače bi video Uroš kako se uteruje zakon...

    btw,ovaj post ne zahteva odgovor,pogotovo ne filozofski,jer je stvar više nego prosta,a sad što bi neko da optuži masu ljudi za sve loše što se dogodilo od kad je izmišljen točak pa do danas,to je njegov problem...
    Poruku je izmenio Uprolazu, 08.05.2009 u 00:22 Razlog: slovo

  12. #12

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    kakwa zalada momachka..totalna izretardirana sablast,puu..sad sam nerwozan...jel moguce owo...pa jbt,sad bi ga gurnUo niz stepenice neke, da se sam od sebe polomi,dzoger idiotski,pi!

  13. #13

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Pa naravno, to i kazzem. Evropa znachi - tucite babe, pandure i pedere i koga se vech setite. U evropi je to standard. Shkola ? Pa tamo se svako jutro pozravljaju sa decom ko da se vide zadnji put, kad ih shalju u shkolu. Dok nije intenzivno pochelo na foxu da se daje ta poshast kechera, svega ovoga nije bilo, a zna se da su i deca i mladju punoletnici sundjer za takve stvari.Kod nas tradicionalno eventualno izadju kaki stasali mladichi na livadu pa se pohrvu, pa kom obojci kom opanci, sve preko toga je uvozno....kako da ne...

    Shto reche jedan chicha, Francuzi su krivi za sve - oni su doneli seks u Srbiju!




    Ma mi selektivno prihvatamo, dakle biramo najgore vrednosti odakle god hochesh, ne mora niko da ih natura. Pa ovde na forumu imash zagovornike te filozofije pravdanja nasilja, nad nekim ko je kriv shto je zziv ili shto radi svoj posao... Svi imaju taj - "a shta su oni nama radili" i "ja sam natovskobombardovski posledichar" i "shta che on tu kad je to moje" i sindrom. Ja se ne secham da od Srbije trazena afirmacija huliganstva, bash naprotiv. A ako je doshlo izpod zzita, tj prosto preuzimanjem nachina zzivota na zapadu, to znachi da bi Srbiji prijao jedan dobar zid uzz granica, sa svih strana, buduchi da ni istok nije nishta bolji...verovatno isto tako podlegao zapadu? Ili nije tako? Ja mislim da prosto nije tako, vech da ljudi treba da se trgnu, da deca vishe nisu ljubitelji neslanih shala vech bolesni sadisti bez usadjenog osechaja za samilost ili bol drugoga. " Psihopata" mu dodje uobichajeno i normalno stanje lichnosti. Ako je mrzznja pozzeljna i svakodnevna, nasilje bez ikakvih emocija i ne izgleda tako loshe, chak je prihvatljivo - shta kog djavola neslano se nashalio, a i josh od kad je to bilo... ihaaj...shto neko reche, shta bi bilo kad bi posolio?

    Te vrednosti koje se gube nije nudio ni komunizam, naprotiv... komunizam je pre che biti ubijao lichni stav, od pojedinca se ochekuje da bude deo mase, deo vechine, shraf sistema, a onda smo dobro izdoktrinirani u komunizmu i od nmjega sachuvali najgore, primili smo najgore od kapitalizma, bezuslovni materijalizam...ono shto je nudio su neki vishi ideali nekako se podrazumevalo da chemo se zzrtvovati za zemlju, za nashe blizznje ne samo u smislu odlaska u rat... a sad uzgajamo narcizam, nacionalizam, shovinizam,sebichnost Smejemo se kao budali, onome ko nam kazze da je u ono vreme dobrovoljno odustao od recimo stana, koji bi dobio za dz od drzzave, jer je vech imao kuchu i vaspitavamo buduche male monstrume,sadiste, psihopate i tirane da urade sve ono shto mi nismo smeli... iz mi pa mi proizlilazi samo ja pa ja...


    To shto se deshava nije neshto shto donosi neka evropejizacija ili urbanizacija, to je otudjenje drushtva koje na choveka ne gleda kao na lichnost, kao na vrednog pojedinca, sa imenom i prezimenom, majkom, ocem, decom, emocijama, mislima, snovima, planovima ....vech na bezimene delove nekakvih grupa kojima sami ne pripadamo...
    Tako kada se ide linchovati policajac, to se vodi pod borbom protiv sistema, i pravednom borbom za slobodu navijanja, kada se bije peder to je bitka protiv belosvetskih sila i pravfedna bitka protiv kvaranja srpskih tradicionalnih vrednosti.... naravno, potreban je sloj teoretichara, i sloj onih koji che to da izvedu u praksi, a dje je ovima s praksom bolja prilika da se vezzba ludilo nego na onome ko ne mozze da se brani...

  14. #14

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Опстанак, капитализам, најјачи само опстају, слаби умиру... шта ћеш.
    Preživljavati kako umem,i gledati kako veliki gaze male...

    Што се деце тиче, једно је научити их да се бране, а друго не научити их да не треба да шутирају старице...

    Što se dece tiče, kamo sreće,da im ovakvi fotosi i ovakve situacije nikada nisu ni došle pred oči,kamo sreće da nisu naša realnost...plašim se da će ih biti sve češće.

    Porodice su otuđene totalno,do te mere da ne mogu da se okupe ni na običnom ručku u svom domu...totalna otuđenost,totalna ludnica.

  15. #15

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku

    .......

    a dje je ovima s praksom bolja prilika da se vezzba ludilo nego na onome ko ne mozze da se brani...
    Po meni je to i dalje čin jednog kretena,ništa više...

    Tvoje viđenje društva nije kompletno,mada te u potpunosti razumem,morao si da neke stvari izfilozofiraš i iskarikiraš kako bi na kraju sveo sve na to da će neko da bije one koji ne mogu da se brane...

    ...opet fantaziranja o Srbima kao zloj naciji sa velikim zubima...

    I naravno,moraću da se ponovim-gde je ta inkvizicija kad nam najviše treba...

    Inače,zanimljivo mi kako konstantno upireš da dokažeš kako Uroša valjda treba pred streljački vod za primer...kamenovanje bi ipak previše potsećalo na religiju

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nasilje u porodici
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 08.08.2012, 00:58
  2. Nasilje među decom
    Autor _baba_ u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 17.10.2009, 00:09
  3. Sajber buling - Elektronsko nasilje
    Autor Arthur Dent u forumu WWW
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.07.2009, 13:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •