Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 11
Strana 11 od 28 PrvaPrva ... 91011121321 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 165 od ukupno 413
  1. #151

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    ae paljba u shkolu....

  2. #152

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    E zbog ti kako kazes "ludaka u ratu"..sad mi srbi normalno mozemo da spavamo,jer dok su oni tamo ginuli i borili se za neku opet kakvu,takvu drzavu,ti si sedeo kuci i bolelo te je uvo sta se tamo negde desava.......Pogledaj neke od postojecih snimaka koji su hrvati snimali dok su vrsili genocide nad Srbima pa posle reci dal mozes da budes ravnodusan prema njima.Postavi se ne mestu Familiji koji gledaju sta nasa draga "braca" rade sa njihovim bliznjima.......

    E ako su ta deca koja ce se druziti sa mojom decom slucajno hrvati,albanci onda je bolje da se klone moje dece......a ovakvih mudrca poput mene verujem da ima puno
    kako može jevgeni ratovati sa 6 godina dal je trebo da bude dete vojnik sa puškom koja je veća od njega

  3. #153

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Imao sam tu nesreću da učestvujem u ovde pominjanom ratu sa Hrvatima, ali i sreću da se vratim živ i u delovima svojoj kući i svojoj porodici. Što bi rekli živ, ali ne znam da li sam baš zdrav...

    Želo bih ovde da ukažem da navođenje pojedinačnih primera, ma kakvi oni bili, ne vodi nikuda, a ponajmanje nekoj realnoj analizi složenih odnosa sa Hrvatima i Hrvatskom. Ne želeći da vršim neko izjednačavanje odgovornosti, ili bilo čega drugog, potpuno sam siguran da nije ni mali broj Hrvata koji su osetili, ni krivi ni dužni, sve strahote rata...

    Meni je, verovali, ili ne, na rukama izdahnuo jedan od mojih najboljih drugova, a više njih je poginulo. Njih deca i ne pamte, a ja sam svoju skoro pa podigao. Ponekad se osetim krivim zbog toga, jer nisam bio ništa bolji od mojih najboljih drugara Mrkog i Lepog, koji su poginuli vršeći svoju dužnost časno, da časnije ne može biti. Naprotiv. U svemu su bili bolji od mene. Ćerkica od Mrkog sada je doktorica i ne može se setiti svoga oca...

    Nagledao sam se takvih stvari da ne mogu ni sam verovati da se to dogodilo, i da nije još ljudi koje i sada ponekad čujem, mislio bih da sam sve to sanjao, ili čuo od nekog...

    Mesecima nisam spavo po povratku iz rata, jer sam sanjao zenge, ustaše i šta ti ja znam. Zalegao sam gde god se zateknem kada bih iznenada čuo rafale preko televizora iz nekog filma. Košmari, košmari...

    I šta sad? Da li mrzim Hrvate? Ne, hvala samom bogu. Ne mrzim ni njih ni njhovu domovinu. Slušam i dalje često hrvatsku muziku, baš kao i pre. Čitam Krležu, Majdaka, Cesarića, Tanju Torbarinu, Dražena Jakčina, Igora Mandića.... Čujem se povremeno sa mojim bivšim susedma Slavkom iz Šibenika, Esadom iz Splita...

    Neka se svako ponaša kako god hoće, ali sam potpuno siguran da mržnja nije donela nikome dobra...
    Poruku je izmenio memento, 28.01.2009 u 08:01 Razlog: slovne greške
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #154

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Oprosti mi molim te, nemam namjeru vrijedjati, ali ovo sto si napisao je cista glupost. Slovenacki je bas drugaciji od hrvatskog, a srpski je slican slovenskom??? U koju si skolu ti isao? Ne znam kada si zadnji puta bio u Sloveniji i na kojem si im se jeziku obratio, ali Slovenci odgovaraju iskljucivo na slovenskom ako im se obratis na srpskom ili hrvatskom.
    To si osobno provjerio??? Samo da se ponovim, ako netko zeli naci razlog za mrznju on ce ga sigurno naci. Da ti samo kazem da ja kao (jos uvijek) drzavljaka Republike Hrvatske (mada u njoj ne zivim vec 12 godina) imam uvijek problem uci u bilo koju drzavu koja nije u Europskoj uniji. Stojim ko' tuka u redu dok moj muz Nijemac i sin Nijemac cak i po dva sata cekaju mene da prodjem kroz prijavu (USA npr.). Vjerujem da sa srpskim pasosem imas istih problema, cak ti je u nekim zemljama potrebna i viza za ulazak, ali to naravno ne spominjes. Glavno da si cuo da su nekog zaustavili u Hrvatskoj duze na granici nego se tebi cinilo primjereno. Spominjes hrscanstvo i to kako nevolis Hrvate u istom kontekstu, i tu si po mom skromnom misljenju pobrkao loncice. Mrznja nikome od nas promrle vratiti nece...Amen.
    Slovenački, naravno nije isti kao srpski i nikada neće biti, a da je bilo malko manje mržnje prema Srbima dok si čitala shvatila bi šta sam rekao. Nije tačno da Slovenci odgovaraju isključivo na slovenačkom. Moj jednogodišnji boravak u Sloveniji mi kazuje drugačije.
    Zašto uvek mislite da se problem sa pasošem vezuje za tuđe iskustvo i onda se to nekom učini da je primereno da primeni. O vizama, u ovom slučaju nije bilo reči, no kad već potežemo to pitanje - vize nisu problem, dobiješ vizu ulaziš u državu kao i svi ostali, malo čekaš ali te ne za......ju.
    Zašto je opšte mišljenje da je razlog što neko ne voli Hrvate da je nekog izgubio u ratu. Nisam u ratu nikog izgubio, hvala Bogu.
    Da. Hrvate ne mrzim - Hrvate ne volim.
    Vidim da moja iskustva sa pasošem nisu usamljena, nažalost onih koji tvrde da nas na granici jedva čekaju.
    Na autu nemam BG tablice, vozim samo NS.
    Ko hoće da razume - shvatiće.
    RAVNICAR

  5. #155

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    E zbog ti kako kazes "ludaka u ratu"..sad mi srbi normalno mozemo da spavamo,jer dok su oni tamoginuli i borili se za neku opet kakvu,takvu drzavu,ti si sedeo kuci i bolelo te je uvo sta se tamo negde desava.......Pogledaj neke od postojecih snimaka koji su hrvati snimali dok su vrsili genocide nad Srbima pa posle reci dal mozes da budes ravnodusan prema njima.Postavi se ne mestu Familiji koji gledaju sta nasa draga "braca" rade sa njihovim bliznjima.......
    Pa naravno da sam sedeo kod kuće, imao sam 6 godina kada se to dešavalo Koliko si ti imala? Jesi bila rođena uopšte, srećo? Tako da nemoj da popuješ! Ali zato imam oca koji je bio tamo, kao i u Hercegovini i na Kosovu. Tako da mislim da ipak imam prava da govorim o tom i svim našim slaaaaaavnim ratovima. A uvo ne može da me boli za nešto što se dešava mom narodu bilo gde, ali mi to što se desilo nekom Srbinu od strane Hrvata ne daje za pravo da se svetim, mrzim, budem glup i zatucan. Mislim da je to ipak božiji posao, ako uopšte treba da bude neke osvete.

    Snimke sam gledao i sećam se svakog, nažalost. A ti ih gledaš sada, posle skoro 20 godina - i mrziš? Pa koliko treba da budeš loš čovek da bi mrzeo na toliko odloženo?!

    "Hrvati vršili genocide..."? Koliko to genocida? Koliko to vrsta Srba ima, pa da se vrši više genocida nad njima u istom ratu? Prestani da pričaš kao voditelj Dnevnika 2.

    Ovako, realno: u hrvatskom društvu je situacija mnogo lošija nego u srpskom, što se te međusobne mržnje tiče. Deca su im zatrovanija, mržnja veća, tolerancija manja. I nema to veze s tim što je rat vođen na njihovoj teritoriji, jednostavno je tako. Srbi imaju (nije ovo sada nikakva rasna teorija, to je očigledno) neverovatnu sposobnost praštanja i otvorenosti. Niko to ne može poreći. I ja sam ponosan na to. I kada vidim takve ljudi koji se javno ponose svojom mržnjom i prete da će i svoju decu učiti da budu glupi, da narušavaju taj imidž Srba, onda se sav ospem.

    P. S. Hrvatima svaka čast, ali neka mi kažu: da li bi ikada njihova zastava na nekoj sportskoj manifestaciji u Beogradu bila skidana, paljena...? Da li bi, kada bi se neki zagrebački student slikao ispred spomenika Knezu Mihailu na Trgu Republike sa slikom Pavelića bio uhapšen kao što je beogradski student arhitekture pre 2-3 godine bio uhapšen ispred Bana Jelačića zbog fotografisanja sa Dražinom slikom, i to dok je snimao dokumentarac?
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  6. #156

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    kako može jevgeni ratovati sa 6 godina dal je trebo da bude dete vojnik sa puškom koja je veća od njega
    Pa ja konkretno nisam ni rekla da je on trebo da ide tamo da se bori ili sta vec.....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  7. #157

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Pa naravno da sam sedeo kod kuće, imao sam 6 godina kada se to dešavalo Koliko si ti imala? Jesi bila rođena uopšte, srećo? Tako da nemoj da popuješ! Ali zato imam oca koji je bio tamo, kao i u Hercegovini i na Kosovu. Tako da mislim da ipak imam prava da govorim o tom i svim našim slaaaaaavnim ratovima. A uvo ne može da me boli za nešto što se dešava mom narodu bilo gde, ali mi to što se desilo nekom Srbinu od strane Hrvata ne daje za pravo da se svetim, mrzim, budem glup i zatucan. Mislim da je to ipak božiji posao, ako uopšte treba da bude neke osvete.

    Snimke sam gledao i sećam se svakog, nažalost. A ti ih gledaš sada, posle skoro 20 godina - i mrziš? Pa koliko treba da budeš loš čovek da bi mrzeo na toliko odloženo?!

    "Hrvati vršili genocide..."? Koliko to genocida? Koliko to vrsta Srba ima, pa da se vrši više genocida nad njima u istom ratu? Prestani da pričaš kao voditelj Dnevnika 2.

    Ovako, realno: u hrvatskom društvu je situacija mnogo lošija nego u srpskom, što se te međusobne mržnje tiče. Deca su im zatrovanija, mržnja veća, tolerancija manja. I nema to veze s tim što je rat vođen na njihovoj teritoriji, jednostavno je tako. Srbi imaju (nije ovo sada nikakva rasna teorija, to je očigledno) neverovatnu sposobnost praštanja i otvorenosti. Niko to ne može poreći. I ja sam ponosan na to. I kada vidim takve ljudi koji se javno ponose svojom mržnjom i prete da će i svoju decu učiti da budu glupi, da narušavaju taj imidž Srba, onda se sav ospem.
    Nemrzim na odlozeno tada sam bila mala...imam i ja familiju koja je bila u ratu,jedan od njih se iz zadnjeg rata nije se ni vratio i jos niko nezna dali je ziv ili mrtav,roditelji su sahranili prazan sanduk.........Snimke sam gledala odavno....
    Ima puno vrsta Srba......
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  8. #158

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat DobrySchweik kaže: Pogledaj poruku
    Nije svaki Hrvat ustaša
    Nije svaki Srbin četnik
    Nije svaki Mađar njilaš
    Nije svaki švaba ss-ovac
    Nije svaki bosanski musliman mudžahedin....
    Cetnci su bili vojska Kraljevine Jugoslavije koja je branila svoju zemlju i svoj narod od fasista, komunista, dakle i ustasa i njiljasa i ssovaca i handzar-divizije... i nemoj nikad da ih poredis sa ovim zlikovackim formacijama.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #159

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Imam ti ja ne sve komentar a konkretno na ovakvu temu..........E pa draga Beliver,steta sto ti nisi bila u ratu pa da vidis kako je to...........Ljudi koji su bili tamo jos imaju posledica... ..... ,rat 99 je docekao mrtav hladan i cela tri meseca je presedeo na terasi jer je za njega to bilo ko "dobar dan",to nije bilo nista u odnosu na ono sta je proziveo u "ljepoj njihovoj".Mnogi posle povratka kuci milion puta su pokusali da izvrse samoubistva jer nisu mogli da zive sa tim secanjima koja nisu nimalo prijatna. .....
    i ja sam bombardovanje docekla mrtva ladna sa tek rodjenim sinom....
    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    A posto je rat cudo i u njemu vazi samo jedno pravilo :"UBI DA NEBI BIO UBIJEN",mnogi su morali da rade ono sto nisu hteli jer sad nebi bili u mogucnosti da ove kakve,takve dane provode sa svojim familijama zato sto bi bili pokojnici..........

    ne ne i ne
    covek uvek ima izbora
    i biti pokojnik je izbor ,nekad i casniji nego biti mirni svedok i drhtati za rodjeno dupe
    uvek ima izbor
    tacka
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #160

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    E zbog ti kako kazes "ludaka u ratu"..sad mi srbi normalno mozemo da spavamo,jer dok su oni tamo ginuli i borili se za neku opet kakvu,takvu drzavu,ti si sedeo kuci i bolelo te je uvo sta se tamo negde desava.......Pogledaj neke od postojecih snimaka koji su hrvati snimali dok su vrsili genocide nad Srbima pa posle reci dal mozes da budes ravnodusan prema njima.Postavi se ne mestu Familiji koji gledaju sta nasa draga "braca" rade sa njihovim bliznjima.......

    E ako su ta deca koja ce se druziti sa mojom decom slucajno hrvati,albanci onda je bolje da se klone moje dece......a ovakvih mudrca poput mene verujem da ima puno
    a kako zene muslimanke mogu da gledaju srbe?

    trebalo bi da ti ispricam sta su sve Srbi radili u ratu
    masti nikad kraja

    ne mrzim Hrvate
    iz licnih razloga
    jednog sam volela godina
    jednog sad volim
    jbg....sad se osecam kao kvinsliska drolja.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #161

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Imam ti ja ne sve komentar a konkretno na ovakvu temu..........E pa draga Beliver,steta sto ti nisi bila u ratu pa da vidis kako je to...........
    Bio sam u tom ratu i sve sto su ucinili neki Hrvati, ucinili su i neki Srbi.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #162

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    a kako zene muslimanke mogu da gledaju srbe?

    trebalo bi da ti ispricam sta su sve Srbi radili u ratu
    masti nikad kraja

    ne mrzim Hrvate
    iz licnih razloga
    jednog sam volela godina
    jednog sad volim
    jbg....sad se osecam kao kvinsliska drolja.....
    Radili su isto ono sto su i hrvati radili Srpkinjama......
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  13. #163

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Bio sam u tom ratu i sve sto su ucinili neki Hrvati, ucinili su i neki Srbi.
    Ne kazem da nisu......radili su i Srbi svasta.........ali opet moj su narod i nemogu zbog toga da ih mrzim....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  14. #164

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Radili su isto ono sto su i hrvati radili Srpkinjama......
    bravo
    bas su baje
    ne mogu da se nervoiram
    tvoji argumenti nestaju pred detinjom tvrdoglavoscu
    cini mi se kao da si usla u temu i sad iz principa i inata upires o isto mesto
    nadji nacin da se elegantno izvuces i okej je...
    hoces li da ucis dete da ubije nekog hrvata jer je neki hrvat ubio nekog srbina?
    okej
    ali sjebaces detetov zivot
    svog deteta

    aman dosta bre s tom mrznjom prema ovom i onom
    alo,stereotipi...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #165

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Sve su to pojedinačna iskustva na osnovu kojih se ne može generalizovati. Pre rata onoliko koliko ja pamtim, a kad ne pamtim ja pitam starije iz moje porodice - niko ne može da mi navede primer mržnje koju je iskusio na sopstvenoj koži. Opet, pričam o primorju i Zagrebu. A mnogo pre rata, i ja pamtim, pošto smo tuda išli za Italiju, kad god je ćale zaustavio auto da nešto pita u Sloveniji bio je pogled u tablice i obavezno - Ne vem i ja ih ne mrzim zbog toga. Ni Italijani ne razumeju engleski zato što neće da ga razumeju, ni Mađari ne razumeju engleski i neće da te usluže, ali sve su to pojedinačni primeri.

    Belissima je recimo naletela na neku budalu jer oni imaju toliko izbeglica iz Bosne koji isto kažu kafa, a ne kava. Na reč kafa se niko ne obazire, čuješ je 40 puta dnevno. Opet, zavisi gde je bila. Iskustva su različita, kažem. Neko će se toliko osećati neprijatno u Hrvatskoj da će pričati na engleskom ili se praviti mutav i jedva čekati da se vrati kući i reći da mu neće više ni šliku viđet, a neko će nakupiti pozitivne vibracije i jedva čekati nazad. A tako je i kad obrneš. Mnogo zavisi od toga na koga naletiš, a i kako se sam prema svemu postaviš.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 11 od 28 PrvaPrva ... 91011121321 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 11:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 23:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 21:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 22:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 06.04.2007, 23:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •