Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 13
Strana 13 od 28 PrvaPrva ... 3111213141523 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 195 od ukupno 413
  1. #181

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Ne kazem da nisu......radili su i Srbi svasta.........ali opet moj su narod i nemogu zbog toga da ih mrzim....
    i ja ih volim
    Ko je za jednu voznjicu

  2. #182

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Mrznja vecine Hrvata prema Srbima seze u daleku proslost (u vreme formiranja Vojne Krajine) i siguran sam da nece tako lako nestati.
    Ja sve Vas volim. I tko mi kaj može?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #183

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    @ Ovi što stoje u redu za Uroša

    Pređite na forum Navijači ako se niste ispričali, tema se zove Divljanje na stadionima, tamo je o Urošu bilo reči
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #184

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Nisam poredio Dražu i Pavelića, već situacije koje sam naveo I ti to dobro znaš

    I lične antipatije sačuvaj za pp, ne stavljaj mi javno u usta nešto što ne govorim

    Baš ti o situacijama i pričam. Poređenje ti je jako loše.


    A što se ličnih antipatija tiče, počeću da mislim da ovim forumom vlada paranoja. Jer, čim se sa nečijim stavom ne složim i upotrebim iole jaču reč od "jao, izvini, ali možda nije baš tako", taj odmah pomisli da ga antipatiŠem. Svašta.

  5. #185

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    A što se ličnih antipatija tiče, počeću da mislim da ovim forumom vlada paranoja. Jer, čim se sa nečijim stavom ne složim i upotrebim iole jaču reč od "jao, izvini, ali možda nije baš tako", taj odmah pomisli da ga antipatiŠem. Svašta.
    Svaka čast.
    RAVNICAR

  6. #186

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat DobrySchweik kaže: Pogledaj poruku
    hoćeš da kažeš da na ovim slikama nema četnika?
    То су припадници војних формација Косте Пећанца, а не припадници четничког покрета Драже Михаиловића, на које се у 99% случајева мисли кад се прича о четницима.
    Или буди прецизан или не помињи.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #187

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    U Hrvatskoj je problem uglavnom Zadar i okolina (Bibinje) kao još neka manja mjesta po Dalmaciji jer se dosta škutora (Hrvata iz Zapadne Hercegovine) naselilo u tome području. U Slavoniji je nešto bolja situacija ali daleko od idealne. U Zagrebu je bolja. Najbolja je situacija u Istri i možda u Rijeci.

    Zadar je primitivna šovinistička selendra. Problem Hrvatske je što aktuelna vlast namjerno održava taj visoki nivo nacionalizma jer na taj se jedino može održati na vlasti i krasti. Čim se nešto pomene što ima veze sa Srbima i Srbijom digne se takva dreka kao da će ponovo rat.

  8. #188

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Narednih 100 godina neplaniram put u Hrvatsku.........
    Budi Bog snama.....
    Love comes again......

  9. #189

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    I ja neplaniram, ali otići ću ne planirano, a možeš i ti snama
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  10. #190

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Jok ja more.........
    Love comes again......

  11. #191

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Ma ne moramo more, ajmo u Vinkovce
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  12. #192

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat robi kaže: Pogledaj poruku
    Narednih 100 godina neplaniram put u Hrvatsku.........
    Budi Bog snama.....
    Samo izbjegavaj Zadar, Šibenik, njihovu okolinu i ostrva u okolini ovih gradova.

    Ja sam u Makarskoj skoro svake godine.

  13. #193

    Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat robi kaže: Pogledaj poruku
    Narednih 100 godina neplaniram put u Hrvatsku.........
    Budi Bog snama.....

    A gle ti sada njega.. Navrati u Zagreb, tamo su ljudi ok.


    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Samo izbjegavaj Zadar, Šibenik, njihovu okolinu i ostrva u okolini ovih gradova.

    Ja sam u Makarskoj skoro svake godine.
    Ovo za Zadar me je doista šokiralo. Kako se mi Hrvati volimo 'hvaliti' uzrečicom 'Proud to be Croat', toliko nekad poželim i da nisam 'taj Croat'. Baš zbog tih stvari i takvog uskogrudnog razmišljanja. Ja ne spadam u taj kalup ljudi i okružena sam društvom koji također zrelo razmišlja i sagledava stvari.
    Poruku je izmenio BaneK, 31.01.2009 u 12:14 Razlog: dve za redom
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #194

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Па због овога нас мрзе, да ли игде има о њима нешто слично ??

    ТО СУ СРБИ!
    (Пастор Фридрих Грисендорф)
    (Из проповеди протестантског пастора Фридриха Грисендорфа, одржане маја 1945.г. у селу Евербургу, крај Оснабрика)

    ''Наша отаџбина је изгубила рат. Победили су Руси, Американци, Енглези. Можда су имали боље оружје, више војника, боље вођство. Али то је, уствари, изразито материјална победа. Ту победу су они однели.
    Али овде међу нама, има један народ који је извојевао једну другачију и много лепшу победу - победу душе, победу срца и поштовања, победу мира и хришћанске љубави. То су Срби!

    Ми смо их раније само донекле познавали. Али смо исто тако знали шта смо чинили у њиховој отаџбини.
    Убијали смо стотине Срба, који су бранили земљу, за једног убијеног нашег војника, који је, иначе, представљао власт окупатора - насилника. Па не само да смо то чинили, него смо благонаклоно гледали како су на Србе тако пуцали са свију страна.
    Знали смо да се овде, међу нама, налазили 5.000 официра Срба, који су некад представљали друштвену елиту у својој земљи, и сада су личили на костуре, изнемогли и малаксали од глади.
    Знали смо да код Срба тиња веровање: ко се не освети, тај се не посвети!

    И ми смо се, заиста плашили освете тих српских мученика. Бојали смо се да ће по нашој капитулацији, радити оно што смо ми њима чинили. Замишљали смо, јасно, ту трагедију и већ видели нашу децу како пливају канализацијом, или се пеку у градској пекари. Замишљали смо убијање наших људи, силовања, рушења и разарања наших домова.

    Међутим, како је било?
    Кад су пукле заробљеничке жице и када се 5.000 живих српских костура нашло слободно у нашој средини, ти костура су миловали нашу децу, давали им бомбоне. Разговарали су са њима! Срби су, дакле, миловали децу оних који су њихову Отаџбину у црно завили.


    Тек сада разумемо зашто је велики песник Гете учио српски језик. Сад тек схватамо зашто је Бизмарку последња реч на самртничкој постељи била '' Србија!''

    Та победа Срба је већа и узвишенија од сваке материјалне победе! Такву победу, чини ми се, могли су извојевати и добити само Срби, однеговани у њиховом светосавском духу и јуначким епским песама, које је наш Гете толико волео.


    Ова победа ће вековима живети у душама Немаца, а тој победи, и Србима, који су је извојевали, желео сам да посветим ову моју последњу свештеничку проповед.''

  15. #195

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    @ lf
    To isto može da se kaže za neke i sa ove strane Dunava... Meni je jako žao što si se ti osetila p(r)ozvanom da se "braniš" na ovoj temi... Ljudi se prvenstveno dele na ljude i neljude i to je jedina podela koju bi svako razuman trebao da prihvati... To što neko mrzi to je njegova lična stvar ali time ne sme da ugrožava nikoga... Mržnja je otrov koji sve razara, a ako se neko opredelio da mu to bude smisao života, pa neka ga onda živi tako... Na sitno, mizerno i ničim vredno pomena...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

Strana 13 od 28 PrvaPrva ... 3111213141523 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 11:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10.11.2009, 23:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 21:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 22:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 06.04.2007, 23:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •