Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 6
Strana 6 od 28 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 413
  1. #76

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Nacionalista voli svoj narod, ne mrzi tuđ.

    Ne volim generalizovanja. Nije tačno da Hrvati mrze Srbe. Nije tačno ni da Srbi mrze Hrvate. Ali, postoje i takvi, sa obe strane. Pričama "mrze oni nas, mrzećemo i mi njih" i "oni uče svoju decu mržnji, učićemo i mi našu" samo od svoje dece pravimo šoviniste.
    U pravu si. Nijednom rečju nisam rekao da ja mrzim Hrvate.

    Ali oni nas mrze, i to većina. I na svaki primer koji mi navedeš da to nije tačno, ja ću tebi tri da jeste.


    I ne, ne treba da učimo našu decu mržnji. Ali treba da ih učimo da ne zaborvljaju.

  2. #77

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    U pravu si. Nijednom rečju nisam rekao da ja mrzim Hrvate.

    Ali oni nas mrze, i to većina. I na svaki primer koji mi navedeš da to nije tačno, ja ću tebi tri da jeste.


    I ne, ne treba da učimo našu decu mržnji. Ali treba da ih učimo da ne zaborvljaju.

    Vecina da, svi ne.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  3. #78

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat vasilis kaže: Pogledaj poruku
    Vecina da, svi ne.
    Zar nisam to i rekao?

  4. #79

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Samo sam to potvrdio.
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  5. #80

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat vasilis kaže: Pogledaj poruku
    Naravnom da svako ima pravo na svoj izbor, ja volim svoj srpski narod i svestan sam gresaka pojedinaca i smatram da je najveca zlocinacka politika bila politika Pavelica i stvaranja ustaskog pokreta (800000 ubijenih Srba u logoru Jasenovac). E o tome pricam. A znam neke Hrvate, koji govore sa gadjenjem o ustaskim zlocinima.
    Nekazem da nema takvih ljudi..ali vecina nas mrzi......I Slazem se da je politika imala veliki udeo u tome.......ubijali smo mi ali ubivali su i oni....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  6. #81

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat vasilis kaže: Pogledaj poruku
    Naravnom da svako ima pravo na svoj izbor, ja volim svoj srpski narod i svestan sam gresaka pojedinaca i smatram da je najveca zlocinacka politika bila politika Pavelica i stvaranja ustaskog pokreta (800000 ubijenih Srba u logoru Jasenovac). E o tome pricam. A znam neke Hrvate, koji govore sa gadjenjem o ustaskim zlocinima.
    on je za njih heroj

  7. #82

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    U pravu si. Nijednom rečju nisam rekao da ja mrzim Hrvate.

    Ali oni nas mrze, i to većina. I na svaki primer koji mi navedeš da to nije tačno, ja ću tebi tri da jeste.


    I ne, ne treba da učimo našu decu mržnji. Ali treba da ih učimo da ne zaborvljaju.
    padas u vatru
    oni mrze nas,i to vecina
    aha
    kako da ne
    a mi jok,mi volimo druge
    pa ko nas jebe sto smo slepo verovali u bratstvo i jedinstvo a drugi su koristili mozak
    i mi ne ucimo decu da mrze recimo Cigane?
    i mi pred nasom decom ne pricamo s gadjenjem i mrznjom o njima?
    to nije isto,jer su Cigani Cigani?
    ne mrzim Hrvate
    nista lose meni nisu uradili
    ni mojoj porodici
    ni mojim prijateljima
    ni mojim poznanicima
    Hrvatska je meni vazda bila druga zemlja
    jos u vreme Tita
    nisam to gledala kao na deo sopstvenog dvorista

    i da...jedino su mi pojedinacni primeri bitni...
    ajd sad,opali rafal...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #83

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    on je za njih heroj
    E to je tuzno, kad najveceg zlocinca proglase za heroja.
    Poruku je izmenio vasilis, 25.01.2009 u 13:40
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  9. #84

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    O onim aerodromskim huliganima sam pisala kad su me pre neki dan iznervirali, ali što volim taj deo Jadrana, ijao... I prijatelje sa kojima iz Zagreba krenemo na obalu. Ne mrze svi. Ne mrze nas baš svi. Isto kao i mi.
    Što se tiče huligana ništa me ne čudi. Ne mogu da podnesu više i pukli, jbga ode Partizan napuni ih kao nužnik, ode Zvezda napuni ih, ode Tipsarević napuni ih, ode FMP napuni ih, ode Hemofarm napuni ih... alo bre Srbi dokle više??? Naši kao ne bi pizdeli ovde da je obrnuto, mda. Oni se lepo pripremaju da budu prvi u rukometu i uopšte niko nije sanjao da će naša reprezentacija da igra kako igra (mada smo i mi budale... to je druga priča). Sportistima znači takva atmosfera, napale se i daju sve od sebe. Naši vole u Hrvatskoj da igraju i nadaju se da će ih otkinuti baš kao i oni kad dođu kod nas.

    Što se tiče medija, i kod njih se na televiziji stalno vode debate, oni imaju svoje probleme, tamo ima dosta ratnih invalida na koje kao i na invalide kod nas država gleda, pa su na tv-u stalno neki domobrani ne zato da bi se mrzela Srbija (a tako može da izgleda kad se okupe jer nisu invalidi što su igrali lastiš) već zato što nemaju lekove, zato što nemaju šta da jedu. Kod jednog dela naroda, kao i ovde, sva ta mržnja je degutantna, pitaju se dokle će više da drobe o tome da imaju državu i da mrze ove i one, a da tapkaju u mestu, jer i tamo narod ne živi sjajno. I tamo i ovamo ima necivilizovanih i primitivnih, istih seljaka koji će da mrze samo da bi mrzeli.

    Nije isto da li ćeš otići u Dubrovnik ili u Poreč. Atmosfera je drugačija i u Dubrovniku se možeš osećati jako neprijatno, mada nije pravilo. Na svakom koraku je podsetnik o bombardovanju, ne daju da se to zaboravi. Što se tiče obale generalno, oni imaju toliko turista i stranaca da se naš jezik prosto samo utopi u masu, ne primećuju ga često, ali i tu su iskustva su različita. Zavisi na koga naletiš. Možeš naći i paradajz na šoferci i slovo U.

    Nije isto kao pre rata i nikad neće biti. Ljudi samo mogu da nastave da žive koliko toliko normalno ili da mrze. Ja se uvek nadam da je ovih drugih manje. Jer, tako smo se okružili svi neprijateljima da je to jezivo. Nema tu srećne države onda kad pogledaš napred. Nijedne.

    Imamo kuću na moru, putujemo i putovaćemo u Hrvatsku. Toj se obali radujem, na crnogorsku idem kao da me biju. Nismo imali neprijatnosti.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #85

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    padas u vatru
    oni mrze nas,i to vecina
    aha
    kako da ne
    a mi jok,mi volimo druge
    pa ko nas jebe sto smo slepo verovali u bratstvo i jedinstvo a drugi su koristili mozak
    i mi ne ucimo decu da mrze recimo Cigane?
    i mi pred nasom decom ne pricamo s gadjenjem i mrznjom o njima?
    to nije isto,jer su Cigani Cigani?
    ne mrzim Hrvate
    nista lose meni nisu uradili
    ni mojoj porodici
    ni mojim prijateljima
    ni mojim poznanicima
    Hrvatska je meni vazda bila druga zemlja
    jos u vreme Tita
    nisam to gledala kao na deo sopstvenog dvorista

    i da...jedino su mi pojedinacni primeri bitni...
    ajd sad,opali rafal...
    Ne padam u vatru (bar si to dosad mogla da naučiš ).

    Otvori temu o Ciganima, pa da pričamo o nima. Ovako si offtopic.

    Slažem sa svim što si napisala o Hrvatima, ovde, isti je slučaj i sa mnom.

    Zaboravljaš da nam je doživotni predsednik bio Hrvat koji nas je sistematski uništavao decenijama. Recimo da nam je, između ostalog, on kriv.

    ...i ne...pojedinačni primeri su totalno nebitni...osim kao pokušaj da se delimično opere obraz grupacije (naroda) kome pripadaju...

  11. #86

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    U pravu si. Nijednom rečju nisam rekao da ja mrzim Hrvate.
    Nisi ti. Prelistaj postove, pa vidi da li ima i takvih izjava.
    A da, ti si rekao nešto, po meni još gore.
    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    A mi treba da okrivljujemo nas zato što "braća" permanentno, decenijama i vekovima, dokazuju kolika su stoka i koliko nas mrze.
    Da li si ti to sav jedan narod nazvao stokom?
    Btw, to je govor mržnje koji je na ovom forumu zabranjen, pa bih i volela da se suzdržite od toga.
    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ali oni nas mrze, i to većina. I na svaki primer koji mi navedeš da to nije tačno, ja ću tebi tri da jeste.
    Ne možeš ti prebrojati sve Hrvate i sve Srbe. Ne pada mi na pamet da se bavim pojedinačnim slučajevima. Iako nikad nisam živela u Hrvatskoj, puno vremena sam tamo provela. I sliku ne sklapam onoga što nam mediji serviraju.
    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    I ne, ne treba da učimo našu decu mržnji. Ali treba da ih učimo da ne zaborvljaju.
    Kako to misliš da učiniš? Time što ćeš im pričati o greškama jedne strane, surovosti jedne strane i sve to zaključiti sa rečima "Oni su stoka"? To nije nezaboravljanje, već mržnja.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #87

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Nisi ti. Prelistaj postove, pa vidi da li ima i takvih izjava.
    A da, ti si rekao nešto, po meni još gore.

    Da li si ti to sav jedan narod nazvao stokom?
    Btw, to je govor mržnje koji je na ovom forumu zabranjen, pa bih i volela da se suzdržite od toga.

    Ne možeš ti prebrojati sve Hrvate i sve Srbe. Ne pada mi na pamet da se bavim pojedinačnim slučajevima. Iako nikad nisam živela u Hrvatskoj, puno vremena sam tamo provela. I sliku ne sklapam onoga što nam mediji serviraju.

    Kako to misliš da učiniš? Time što ćeš im pričati o greškama jedne strane, surovosti jedne strane i sve to zaključiti sa rečima "Oni su stoka"? To nije nezaboravljanje, već mržnja.
    Znači, klasičan primer hvatanja za jednu reč i pokušaja da si iz toga iskonstruiše priča (pa još, preuveličana mnogo puta*). Znaš od kad ne padam na takve fore? Odaaaavno.

    Poenta je da, u suštini, nisi rekla ništa čime bi odbranila svoju tezu da nas Hrvati (a ne govorim o pojedinačnim slučajevima, o ne, nikako) ne mrze.

    *objašnjenje (za koje znam da nije potrebno, ali ajde, kad se pravimo naivnim): kad sam rekao "stoka", mislio sam na, recimo, one koji su nam zapalili zastavu, razbili automobile, kamenovali košarkaše Zvezde, da se ne vraćam dalje u istoriju. Znači, deklarisana stoka. Ali eto, da bih izbegao govor mržnje, sledeci put ću upotrebiti termin "omanja grupa finih mladića i devojčica koja je, na putu do bakine kuće (noseći joj uštipke, naravno) rešila da se bavi i nekim drugim aktivnostima".

  13. #88

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Poenta je da, u suštini, nisi rekla ništa čime bi odbranila svoju tezu da nas Hrvati (a ne govorim o pojedinačnim slučajevima, o ne, nikako) ne mrze.
    Niti si ti ičim branio tezu da nas Hrvati mrze. Ne neki Hrvati, ne pojedinačni slučajevi, nego Hrvati . A to je generalizovanje. A takvu tezu i ne možeš odbraniti.
    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    *objašnjenje (za koje znam da nije potrebno, ali ajde, kad se pravimo naivnim): kad sam rekao "stoka", mislio sam na, recimo, one koji su nam zapalili zastavu, razbili automobile, kamenovali košarkaše Zvezde, da se ne vraćam dalje u istoriju. Znači, deklarisana stoka.
    Slažem se, to je deklarisana stoka. I ima je bez obzira na nacionalnosti i nacionalnu netrpeljivost. Huliganstvo nije vezano na nacionalnost, malo je to drugačiji društveni fenomen.
    Ili ćeš sada reći da i to nije tačno?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  14. #89

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Niti si ti ičim branio tezu da nas Hrvati mrze. Ne neki Hrvati, ne pojedinačni slučajevi, nego Hrvati . A to je generalizovanje. A takvu tezu i ne možeš odbraniti.

    Slažem se, to je deklarisana stoka. I ima je bez obzira na nacionalnosti i nacionalnu netrpeljivost. Huliganstvo nije vezano na nacionalnost, malo je to drugačiji društveni fenomen.
    Ili ćeš sada reći da i to nije tačno?
    Ali možeš. Kreni unazad, kroz istoriju (bližu i dalju), pa mi navedi bar jedan primer kad taj narod nije iskoristio prvu priliku koja mu se ukazala da nam se napije krvi (ali bukvalno)? Sa nama su bili jedino kada im je to koristilo, da im operemo (svojom krvlju) obraz koji su kaljali mnogo puta. Ili grešim?

    Seti se da smo tako pričali i početkom 90-ih. Znaš, ono kao, huliganstvo, oni malo jure Partizanove igrače po Poljudu, malo zapale zastavu i sl. A nedugo posle toga, krvi do kolena...zato me mani priča o huliganstvu kada su naša "braća" u pitanju...

  15. #90

    Odgovor: Hrvati i mrznja prema Srbiji.....

    Slažem se da smo narod koji, u okruženju, generalno, najviše prašta. Ali meni je, bre, to zdravo.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Seti se da smo tako pričali i početkom 90-ih. Znaš, ono kao, huliganstvo, oni malo jure Partizanove igrače po Poljudu, malo zapale zastavu i sl. A nedugo posle toga, krvi do kolena...zato me mani priča o huliganstvu kada su naša "braća" u pitanju...
    Huliganstvo devedesetih je selo kao kec na 11 onima kojima je trebalo da sedne. Tih meseci niko nije išao na utakmicu zbog fudbala. Ni od Srba ni od Hrvata slično raspoloženih. Da li ti misliš da se pre devedesetih nisu lešili navijači (huligani) i u Zagrebu i u Mostaru i u Beogradu i psovale majke šiptarske, muslimanske, ustaške i četničke? Huligan i jeste nacionalista u najgorem obliku. Njemu nisu bitne prilike u zemlji. Ali to nije nikakav reper za bilo šta. Pitanje je samo da li će država od takvog nečeg odlučiti da napravi slučaj ili ne.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 6 od 28 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •