Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 18
Strana 18 od 28 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 413
  1. #256

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat Dasak kaže: Pogledaj poruku
    ne znam kako zalutah na ovu stranicu, ne znam kako su mi trebale 3 godine da skontam gdje sam... jbg.
    zar i poslje 100 godina Pasica i Garasanina..kraljevine SHS..i nista niste naucili..
    I partizani i četnici bili su za Jugoslaviju, prvi za komunističku, drugi za kraljevinu. Krajem drugog svijetskog rata stvorili su koaliciju, velikosrbi su prihvatili komunizam kao sredstvo za stvaranje Velike Srbije. Stoga, kad se komunizam napokon raspao, Velika Srbija se razotkrila u svoj svojoj biti, koristeći pojam "Jugoslavija" za zbunjivanje domaće i svjetske neupućene javnosti.
    Komunistička je Jugoslavija izrasla na masovnim likvidacijama Hrvata.

    primite moj pozdrav i ostanite mi zdravo
    Na masovnim likvidacijama Hrvata ili Ustaša ili je to isto prema tebi. Ako misliš na Blajburg prošli su prilično dobro što se ne može reći za njihove žrtve koje su bile mučene, sakaćene a zatim i ubijane na monstruozne načine. A ovi su dobili samo metak u čelo. Naravno zasluženo. Velika Srbija je bila samo izgovor ustašama za svoje ciljeve stvaranja etnički čiste Hrvatske i ništa više od toga. I dan danas ste zatrovano ksenofobično društvo. Čak i ovakva Srbija je daleko tolerantnija od lijepe vam vaše.

    Za tu tvorevinu što nazivate svojom domovinom možete zaista zahvaliti Srbima jer da nije bilo Srba i njihove saglasnosti ne bi bilo ni kraljevine SHS a koju inače smatram najvećom greškom kod Srba. Trebalo je i vas i Slovence ostaviti u sastavu Austrije, Mađarske i Italije. Umjesto toga s vama smo formirali državu a samo 23 godine nakon formiranja Hrvatska je počela sprovoditi svoje ciljeve o etnički čistoj državi čim joj se ukazala prilika u Drugom Svjetskom ratu uključujući i "povijesnu teritoriju u BiH"(šta god to značilo). Nakon onog rata Hrvatsku je trebalo rasčerupati na dijelove da se nikada ne sastavi. Umjesto toga Tito vaš najveći hrvatski sin je Hrvatsku ugurao među antifašiste bez obzira na sva zlodjela u ratu. Katarzu naravno nikada niste prošli. Tito je sve to gurao pod tepih. Jame su se zatrpavale pogotovo po Hercegovini a koju ste inače još onda etnički očistili. I sve je to aminovao na neki način vaš drug Tito.

    Srbi su nažalost narod koji brzo zaboravlja i to ste vi naravno dobro iskoristili.
    Poruku je izmenio sa juga, 16.11.2009 u 14:19

  2. #257

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Cini mi se tekst sasvim korektnim, kao da je preuzet iz nasih medija...
    A komentari, pa ima svakakvih ljudi... neumesno jeste, no zar za papu nisu osvanuli slicni komentari suprotnim predznakom? Mislim,
    uvek budimo nepristrasni u kvalifikacijama. Hrvati ne mrze vise od Srba.
    A pravi vernik ne zna da mrzi.
    E Bitere, stvarno ga nalupa.
    Šta, sada će malo da branimo takve stavove?
    Pa eto i oni su tako komentarisali onda?!?
    Pa i da jesu, a ja se ne sećam ni jednog sličnog komentara kada je Papa umro.
    Ne radi se o mojoj amneziji (ili možda da?!)!
    Da je bilo takvih komentara, sigurno bi negde ostali sačuvani kao primer.

    Tekst jeste korektan, ali korektan uvodni tekst ne opravdava uredništvo što je ostavilo na svom privatnom sajtu takve odvratne komentare.
    Da možda nemaju veštih moderatora?
    Ništa ne može da opere ignorisanje takvih izjava.

    Za malo zaboravih: A da mi nabrojiš ČETVERO pravnih vernika, sa "dokazom" nemržnje?!
    Takvo šta ne postoji.
    Ne može se generalizovati, pa ni u ime vere!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  3. #258

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    E Bitere, stvarno ga nalupa.
    Šta, sada će malo da branimo takve stavove?
    Pa eto i oni su tako komentarisali onda?!?
    Pa i da jesu, a ja se ne sećam ni jednog sličnog komentara kada je Papa umro.
    Ne radi se o mojoj amneziji (ili možda da?!)!
    Da je bilo takvih komentara, sigurno bi negde ostali sačuvani kao primer.

    Tekst jeste korektan, ali korektan uvodni tekst ne opravdava uredništvo što je ostavilo na svom privatnom sajtu takve odvratne komentare.
    Da možda nemaju veštih moderatora?
    Ništa ne može da opere ignorisanje takvih izjava.

    Za malo zaboravih: A da mi nabrojiš ČETVERO pravnih vernika, sa "dokazom" nemržnje?!
    Takvo šta ne postoji.
    Ne može se generalizovati, pa ni u ime vere!
    Malo je nedostojno u trenutku zalosti za patrijarhom diskutovati o ovakvoj temi, no ukoliko na ovom forumu postoji osoba, koja misli da jos jednom moze da sutne Hrvate samo zato sto je Patrijarh umreo, onda treba neko i da reaguje.
    I ti i ja znamo da na mnogim portalima komentari citalaca su necenzurisani. Takodje znamo da je nivo ucesnika pa i recnik krajnje neprimeren, ne samo na ovim prostorima, vec generalno.

    Takodje i ti i ja znamo da je postojao bar jedno lice SPC koji je blagosijao Srpske ratnike. Ako osvane takav komentar, pa sta da se cenzurise?
    Ja se secam da je patrijarh govorio uvek smireno i mirno, no koliko se secam kao poglavar crkve nikada nije naceo te teme. A trebao je!
    Zar nisu bas na ovom forumu Hrvatsku vlast nazivali ustaskom a sad se vredjamo sto nas nazivaju cetnicima?

    Razlog sto nismo otvorili teme na forumu o ulozi SPC u ratu nije zato sto ne znamo o tome ili ne utice negativno na nasu svest. Nismo otvarali takve teme jer nemamo nameru stalno busiti kao sto neki cine stalnim provokativnim temama protiv svega sto nije srpsko. Jer postoje milijon tema na obe strane kojima se moze popljuvati, provocirati, siriti mrznju (i ova je takva).

    No kao sto rekoh, zalost je pa nije umesno diskutovati o tome bas sada.





    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Cuvajmo se od neljudi, ali se jos vise cuvajmo da i mi ne postanemo neljudi, govorio je patrijarh Pavle
    Poruku je izmenio biterlemon, 16.11.2009 u 17:21
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #259

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Malo je nedostojno u trenutku zalosti za patrijarhom diskutovati o ovakvoj temi, no ukoliko na ovom forumu postoji osoba, koja misli da jos jednom moze da sutne Hrvate samo zato sto je Patrijarh umreo, onda treba neko i da reaguje.
    I ti i ja znamo da na mnogim portalima komentari citalaca su necenzurisani. Takodje znamo da je nivo ucesnika pa i recnik krajnje neprimeren, ne samo na ovim prostorima, vec generalno.

    Takodje i ti i ja znamo da je postojao bar jedno lice SPC koji je blagosijao Srpske ratnike. Ako osvane takav komentar, pa sta da se cenzurise?
    Ja se secam da je patrijarh govorio uvek smireno i mirno, no koliko se secam kao poglavar crkve nikada nije naceo te teme. A trebao je!
    Zar nisu bas na ovom forumu Hrvatsku vlast nazivali ustaskom a sad se vredjamo sto nas nazivaju cetnicima?

    Razlog sto nismo otvorili teme na forumu o ulozi SPC u ratu nije zato sto ne znamo o tome ili ne utice negativno na nasu svest. Nismo otvarali takve teme jer nemamo nameru stalno busiti kao sto neki cine stalnim provokativnim temama protiv svega sto nije srpsko. Jer postoje milijon tema na obe strane kojima se moze popljuvati, provocirati, siriti mrznju (i ova je takva).

    No kao sto rekoh, zalost je pa nije umesno diskutovati o tome bas sada.







    0. Ne znam od kud ti to da neko "šuta Hrvate samo zato što je patrijah umro"?!? Ja ni jednom ne spomenuh Pavla, a i niko nije optužio Hrvate za njegovu smrt. Radi se samo o analizi reakcija na vest!

    1. To što ne cenzurišu komentare govori samo o njihovom liku! Znači da im odgovaraju takvi natpisi. Jbte, pa ovde običan tub ne može da prenoći na pogrešnoj temi. Urednike ne opravdava ni moralno ni pravno takva politika uređivanja.

    2. Psovanje i uvrede nisu komentar!!! Zato moraju da se sankcionišu i ne mogu da spadaju pod uredničku slobodu.

    3. Jeste, postojalo je barem jedno svešteno lice koje je blagosiljalo srpske ratnike. Video i ja na TV. Ali ne postoji NI JEDNO svešteno lice koje je blagosiljalo zločine. (Da te podsetim na "slavnu i demokratsku US armiju" i sveštenike u njihovim redovima!) Zato komentarisanje, a ne vređenje, mora biti argumentovano.

    4. Nisam pripadnik SPC, tako da i to uzmeš kao argument.

    5. Možda jesu, ali evo i ja ću sada reći da je u mnogo čemu hrvatska vlast tokom poslednje dve decenije postupala proustaški. I šta? Da li nekoga veređam? Ne. Možeš samo da me pitaš da ti to argumentujem. Kaži i ti da je neko (pa eto i patrijah) četnik, ali argumentuj to. Kaži koje je to (konkretno) teme on kao patrijah trebalo da "načinje". Razmenimo mišljenja. Ali ne radi se to o "ustaško, četničkom" etiketiranju. Pročitaj malo pažljivije uvrede koje su ostavljene na toj strani.

    6. Slažem se da ne treba započinjati "svakakve" teme, ali ako već postoje, na njima treba argumentovanoi pristojno pisati ili se uzdržati od pisanja.

    7. Žalost je i poštujem one koji su u žalosti (mada mi je bezveze 3 dana službenog žalovanja, eto rekoh), ali ovde nije tema lik i delo patrijaha, već reakcija na vest i postupci odgovornih prema neodgovornima.
    Poruku je izmenio AdrijanKronauer, 16.11.2009 u 17:56 Razlog: Pogrean reni broj. :)

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  5. #260

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Stvarno ne razumem smisao nekih postova...
    Neko je morao da ode na Hrvatske sajtove da vide sta pisu o Patrijarhu?
    Pink je u vestima na ocenio vrlo korektnim.

    Ja sam samo nadomestio ravnotezu da se takve izjave ne daju samo na jednoj strani vec i na drugoj.
    Iskreno ne smatram se ni ja clanom ijedne crkve, smatram da je crkva taoc drustvenih odnosa, te su crkvena lica iznudjena da budu dvolicna. (kao uostalom i politicari...)
    No ako mislis da reci za hrvatsku vlast da je proustaska nije uvreda, pa neka ti bude, no psovati Vatikan i vredjati za sve zlo ovoga sveta jeste uvreda vernika i nije u redu da se tolerise na ovom Vojvodjanskom forumu.
    No kako kazes svaka izjava sudi o onima koji je daju...
    Znaci svaki sajt je takav kakvim se moderise... Tek na Youtube se moze sve i svasta procitati, tamo rat traje i dalje...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  6. #261

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Hajde da kažem da sam razumeo šta si hteo da kažeš. Ali dve rečenice zaista ne mogu da shvatim. Pa bi te molio da mi ih pojasniš.

    Pink je u vestima na ocenio vrlo korektnim.

    Možda je u pitanju lapsus skripte, ali ja ne razumem šta si hteo reći.

    No ako mislis da reci za hrvatsku vlast da je proustaska nije uvreda, pa neka ti bude, no psovati Vatikan i vredjati za sve zlo ovoga sveta jeste uvreda vernika i nije u redu da se tolerise na ovom Vojvodjanskom forumu.
    - Ovde (na VC) još nisam naišao na psovke, pa ni Vatikana. (Da budem jasniji, psovke koje su "prenoćile".)
    - "vredjati za sve zlo ovoga sveta"?! Da li si mislio na "optuživati za sva zla ovoga sveta"?

    A eto vidiš, ja kada ne razumem nešto, pa i smisao rečenice, a kamo li celog posta, ja pitam. Jer ovo je forum, mesto za razmenu mišljenja, a ne za monologe.
    Poruku je izmenio AdrijanKronauer, 16.11.2009 u 18:34

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #262

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    A eto vidiš, ja kada ne razumem nešto, pa i smisao rečenice, a kamo li celog posta, ja pitam. Jer ovo je forum, mesto za razmenu mišljenja, a ne za monologe.
    Za monologe se obracas pogresnom coveku, a za ostalo ti pitas, drugi izokrecu te ismevaju...
    No ja cu opet reci, treba se prvo pogledati u ogledalo pa tek onda gledati druge.
    Mislim, generalno kao zajednica...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #263

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Za monologe se obracas pogresnom coveku, a za ostalo ti pitas, drugi izokrecu te ismevaju...
    No ja cu opet reci, treba se prvo pogledati u ogledalo pa tek onda gledati druge.
    Mislim, generalno kao zajednica...
    Ja nisam rekao da ti vodiš molog, nego kao napomenu za moje traženje pojašnjenja.
    Ali ovakvo tvoje diskutovanje, bez odgovora na korektno i konkretno postavljena pitanja, veoma liči na monolog, odnosno na nepoštovanje sagovornika.

    No, kako voliš. Neću da insistiram. Za mene to samo zanči da nemaš valjano objašnjenje.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #264

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    No, kako voliš. Neću da insistiram. Za mene to samo zanči da nemaš valjano objašnjenje.
    Nisi dobro shvatio, cenim svakog sagovornika ukoliko ne vredja i uvazavam njegovo misljenje.
    Jedino mislim da je nekulturno citirati sagovornika red po red pa komentarisati, pa to ne volim da cinim.
    Ne odgovaram na pitanja koje smatram nebitnim, jer znam da ce posle moderator nastupiti metlom, a smeta mi kada obrisu ulozeni trud, zato se skoncentrisem samo na sustinu.
    Ne znam za sta ne bi imao valjano objasnjenje, smatram da su svi nasi stavovi subjektivne prirode, rezultat naseg predznanja i ulaznih informacija, te ne moramo ni imati isto misljenje. Meni je samo bitno da je misljenje pravedno, znaci da nema potisnute strane. (Mozda si primetio da sam uglavnom opozicija u svemu, a eto i motiva).

    Ako mislis na odgovor: optuzivati - vredjati, optuzba prelazi u vredjanje ako je gruba. Ovde, mnogi postovi su moderisani, te ublazeni, no ja sam pisao generalno o svim forumima koje pohadjam a nisu svi ovoliko moderisani. Opet, i za kontraoptuzbe se neki uvrede. Znaci tanka je granica...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #265

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nisi dobro shvatio, cenim svakog sagovornika ukoliko ne vredja i uvazavam njegovo misljenje.
    Jedino mislim da je nekulturno citirati sagovornika red po red pa komentarisati, pa to ne volim da cinim.
    Ne odgovaram na pitanja koje smatram nebitnim, jer znam da ce posle moderator nastupiti metlom, a smeta mi kada obrisu ulozeni trud, zato se skoncentrisem samo na sustinu.
    Ne znam za sta ne bi imao valjano objasnjenje, smatram da su svi nasi stavovi subjektivne prirode, rezultat naseg predznanja i ulaznih informacija, te ne moramo ni imati isto misljenje. Meni je samo bitno da je misljenje pravedno, znaci da nema potisnute strane. (Mozda si primetio da sam uglavnom opozicija u svemu, a eto i motiva).
    Do sada sam mislio da "razgovaram" sa nekim ko čita ono što mu napišem. Čita znači i pokuša da shvatim šta sam napisao, ali si me razuverio.

    1. Znam da ne voliš da te neko secira i zato to i nisam radio. Jedino sam, samo u jednom postu, odovjeno citirao samo dve tvoje rečenice, za koje sam tražio pojašnjenje. A odvojeno sam ih citirao zato što je svaka imala svoje prateće podpitanje. I zato me vređa što me optužuješ za nešto o čemu vodim računa iz poštovanja prema sagovorniku.

    2. To što ti smatraš nešto nebitnim, ne znači da i meni nije bitno. A tvoj izbor da ne odgovoriš na postavljeno pitanje samo govori da ti ne poštuješ sagovornika, odnosno da te zabole za ono šta on misli.

    3. Ja te nisam pitao za pojašnjenje stavova! Pitah te za pojašnjenje sintaktički i semantički (pa i logički) nepravilno napisanih rečenica.

    Što se tiče moderisanja, smatram da smo do sada bili u okviru teme. Odnosno, da smo pojašnjavali stavove o mržnji hrvata prema Srbiji (srbima). Tek je ovaj moj post i tvoj prethodni van teme. A za to si ti "kriv", da si direktno odgovorio na postavljena pitanja, ne bi ni ova dva posta to bili.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #266

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    1, Malopre je Pink objavio vest o clanku u spomenutom listu. Ne o komentarima koje ja ne bi ni citao (najcesce ni ne citam, bas zbog niskog nivoa...)

    2. Postoji oblik mrznje odredjenih osoba protiv Vatikana koji se manifestuje u bezocnom vredjanju i izmisljanju odnosno iznosenju izmisljotina i pretpostavki kao nepobitne cinjenice. Bilo je toga i na ovom forumu i na mnogim drugima. To katolicima svakako sveta jer prevazilazi u klevetu. Da mnogima olaksam isto tako mi smeta i slicno okarakterisanje muslimanske ili druge vere.

    Da li su to bila pitanja?


    Obzirom da ako nastavimo, dobit cemo opomenu, predlazem da dalje nejasnoce rascistimo na pp.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #267

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Da, to su pojašnjenja koja sam tražio.

    Ne vidim zašto bi nas iko opominjao.
    Do sada se držimo teme, a i u granicama smo pristojnog.

    A to što imamo različite "poglede na svet", pa zbog toga je i ovoliko slova potrošeno. To je i cilj foruma. Zar ne?
    Ali, slažem se da "usaglašavanje stavova" nastavimo drugom prilikom.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  13. #268

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Pozdrav svim ljudima dobre volje!

    O kojoj mržnji Hrvata vi pišete?
    Ne budalite, rat je počeo iz Srbije i završio u Srbiji, svo zlo je došlo iz Srbije (Hrvatska, Slovenija, Bosna, Kosovo, . . .)

    ps. ovo mržnja Hrvata prema Srbima se odnosi samo na Srbe iz Srbije ili na sve stanovnike Srbije i Srbe izvan Srbije???

    Komentar moderatora: Vidim da ste prvi post iskoristili da izvređate većinu članova koji su učestvovali na temi, pa ću Vas zamoliti da to nadalje ne činite i ne komentaršiete tuđe pisanje na taj način. Pridržavajte se Pravilnika Vojvodinacafea i dobrodošli na forum.

    Turkmenbashi
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 19.11.2009 u 00:19

  14. #269

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Стварно би требало направити конзилијум, еминентних светских научника да би се могли објаснити поступци Хрвата.

    Но ево примера:

    Šta uči srednjoškolac u hrvatskoj?

    Nečista pasmina slavoserbska

    u hrvatskom udžbeniku za treći razred srednje škole o najvećem ustaškom ideologu i srbomrscu anti starčeviću doslovno piše:

    starčevićeva misao hrvatskoga državnog prava

    ante starčević jedan je od rijetkih hrvatskih političara koji je sa zanosom utirao put slobodnoj hrvatskoj. No, moć njegove velike hrvatske nije se temeljila na teritoriju. Taj ideolog velike hrvatske zamišljao je hrvatsku državu veliku duhom, a ne teritorijem. Starčevićeva hrvatska ne bi smjela biti netrpeljiva ni nepravedna prema građanima nehrvatske narodnosti. U pravaškom glasilu sloboda" pisao je 23. Ožujka 1883. Da državna prava" u kraljevini hrvatskoj mogu steći ne pojedini narodi" nego ukupni stanovnici". Njegov ideal je i građanska pravna država.

    Najviše zabuna stvaralo je tumačenje njegove poznate metafore o nečistoj pasmini slavoserpskoj". Treba reći da pasmina slavoserbska" u starčevićevoj ideologiji nema ništa zajedničko s nacijom. U starčevića je taj pojam uvijek vezan uz moralnu kategoriju. Njegova pasmina slavoserbska" zapravo su ljudi bez ikakvih ideala i bez kičme, koji su spremni služiti svakome tko ih bolje plati.

    Složenicu slavoserbi" stvorio je ante starčević, prema riječima njegova nećaka mile, od latinskih riječi sclavus i servus, koje obje znače sužnja, roba. Prema tome, starčevićeva metafora o nečistoj pasmini slavoserbskoj" slikovit je izričaj za dvostrukog roba. Zato on, rabeći tu metaforu, ističe da slavoserba" ima u svakom narodu. Među slavoserbe" ubrojit će i dio hrvatske inteligencije koja se udaljava od naroda i za volju svoje službice" zanemaruje dužnosti prema narodu i hrvatskoj državi.

    Protiv srba starčević nije imao ništa, ali nije imao ništa ni s njima."

    i kao što autorima udžbenika (nije) poznato

    za srbe nema drugog leka do toljage (starčević, djela, str. 401) ili sve što slavo serbi čine lupežina je, koju na još na ovome svetu čeka sekira... (bi li k slavstvu ili ka hervatsvu, str. 45)
    И шта онда да моја деца очекују од ове нове хрватске деце, која ово и слично уче ????

  15. #270

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Vjerujući u narodno jedinstvo Južnih Slavena neko vrijeme je smatrao kako se to jedinstvo treba manifestirati i u jedinstvenom, hrvatskom imenu, otklanjajući svako drugo ime, a "naročito Serb kao nenarodno i pogrdno". Dok je Slovence smatrao "planinskim Hrvatima". Međutim kada su se pokazali negativni rezultati tog nastojanja da svi narodi prihvate hrvatsko ime napušta to stajalište. Tako je u listu Sloboda od 23. ožujka 1883. izrazio svoje shvaćanje da nije važno ime, nego zajednička borba za stvaranje slobodne i samostalne države: "Glavna je stvar, da svi rade za narod i za domovinu, a neka se zovu kako im drago... Naše cepanje, naša nesloga stoji samo zato, jer ih izvana uzdržavaju i ojačuju... mi ne verujemo, da je gladnu i na studeni na pr. Srbu drugačije, nego na pr. Hrvatu... Zato makar se svi proglasili za Hotentote ili nas se svaki zvao posebnim imenom, samo da budemo svi slobodni i srećni!..."
    http://www.moljac.hr/biografije/starcevic.htm











    Nazalost, danas znamo da nijedna nesloga nije izazvana izvana... Nesloga je unutrasnji, sebicni interes vladanja licnog ega.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 18 od 28 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •