Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 22
Strana 22 od 28 PrvaPrva ... 122021222324 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 316 do 330 od ukupno 413
  1. #316

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Isto takođe su mu svi izašli u susret, pomogli da se spakuje i mahali dugo dugo

  2. #317

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Isto takođe su mu svi izašli u susret, pomogli da se spakuje i mahali dugo dugo
    Mislim da si shvatio sta sam htela reci, ako nisi da ti pojasnim.

    Pozdravljali se i bilo je zao tim ljudima, jer eto odlazi im komsija sa kojim su godinama lepo ziveli.
    Nema potrebe ironiji muskulo

  3. #318

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Mislis li ti da ovde nema ljudi koji su izbegli, a pate za svojom Hrvatskom.
    Naravno da ima...pa tamo im je ostala kuca...neki bolji zivot od ovoga koji imaju danas...
    Psuju Srbiju i njenu nekulturu, a Srbi su.
    Pa sigurno nece psovati Tasovca i Beogradsku filharmoniju...
    Govore o boljem zivotu tamo i namerno nece da se odreknu svog jekavskog govora i svojih obicaja stecenih tamo.
    Ja ih znam bar desetak, da ne preteram.
    Standard u Hrvatskoj je bio bolji od srpskog i u SFRJ.
    Rodjen sam u Splitu i ovde zivim od 91-e. Pricam ekavicom jer smatram da kada si u Engleskoj pricat ces engleski i prihvatiti tu kulturu. Ali to je stvar licnog izbora, slovakinje i dan danas nose slovacku narodnu nosnju a ne vojvodjansku ako uopste i postoji kao takva zvanicno jer ta slovakinja nije nista menje vojvodjanka od bilo koga drugog.
    Mozes da se ponasas kako god ako to ne vredja onoga pored tebe...

    A to je jos gore, nego kad Hrvat trazi kruh.
    U Hrvatskoj su i Srbi govorili kruh...
    Evo ti primer, juce pricamo na poslu tema ne bitna, koleginica koja je Srpkinja, izbegla iz Hrvatske u jednom momentu kaze, hiljadu, zatim rece, pardon tisuCu.
    Ovo je glupo preterivanje malogradjanina...inace u Splitu je vecina govorila hiljadu do rata...
    Pitam je sto se ispravlja, jer razumela sam je
    Kaze ne zelim da menjam svoj govor i svoje navike.
    O cemu onda pricamo?
    Njen izbor kao i one slovakinje...
    Meni su takvi mrskiji nego i jedan Hrvat koji dodje i zatrazi kruh ili zaigra nogomet.
    Malogradjanstina...
    Back in red!

  4. #319

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Meni su takvi mrskiji nego i jedan Hrvat koji dodje i zatrazi kruh ili zaigra nogomet.
    Kako se sve nekako pretvori u "Srbi i mržnja prema Srbima....još uvek".
    Poruku je izmenio euridika, 17.01.2010 u 14:49 Razlog: velika, mala slova
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #320

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Standard u Hrvatskoj je bio bolji od srpskog i u SFRJ.
    Rodjen sam u Splitu i ovde zivim od 91-e. Pricam ekavicom jer smatram da kada si u Engleskoj pricat ces engleski i prihvatiti tu kulturu. Ali to je stvar licnog izbora, slovakinje i dan danas nose slovacku narodnu nosnju a ne vojvodjansku ako uopste i postoji kao takva zvanicno jer ta slovakinja nije nista menje vojvodjanka od bilo koga drugog.
    Mozes da se ponasas kako god ako to ne vredja onoga pored tebe...
    Vazno je da se nesto napise, samo neka je kontra, nije vazno sta
    Da se razumemo, ne smeta meni ijekavica, cak naprotiv, volim ljude da slusam dok je pricaju.
    Ne smetaju mi ni razne narodnosti, odrasla sam i zivim u Vojvodini, postujem tudje , kao i svoje.Kakve veze imaju slovakinje i nosnja njihova i da li si ti ikad procitao negde moj post gde sam ja omalovazila bilo koga.
    Dok god je covek covek, ne smeta mi, pa pricao i na turskom, sporazumecemo se, vec nekako ...


    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    U Hrvatskoj su i Srbi govorili kruh...
    Ovo je glupo preterivanje malogradjanina...inace u Splitu je vecina govorila hiljadu do rata...
    Da li si ti procitao sta sam ja napisala?
    Ili si me samo docekao, kako bi i na ovoj temi ostavio koje slovce?
    Ne znam kako je vecina govorila u Splitu, jer tamo nisam zivela, pa nemogu o tome ni da govorim.Mozem me nazvati kako hoces i reci bilo sta da sam osim malogradjanin Ja sam se osvrnula na pojedince.
    Ne smeta meni rec kruh, uopste.
    Razumem njeno znacenje i razumem ljude, koji su do svoje starosti izgovarali tu rec svaki dan, pa naravno da nece zbog mene ili nekog slicnog to izbaciti iz svog govora.Svako normalan gleda to tako.
    Ne razumem ljude, koji dosavsi ovde i pokupivsi neke nase izraze, reci ili sta vec
    namerno se ispravljaju nad izrecenim recenicama, dajuci akcenat na izgovorenu rec sa posprdnim smeskom.
    Cemu to, sam si rekao ako si u Engleskoj pricaces engleski


    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Kako se sve nekako pretvori u "Srbi i mržnja prema Srbima....još uvek".
    Nisi me razumela.
    Ja volim ovu Srbiju, ovakva kakva je.
    Nekom trula, nekom nekulturna, nekom nikakva.
    Meni najlepsa i najmilija.
    I volim ljude koji zive u njoj.
    Gde god sam bila ovakve duse ljudske nisam srela.
    A to je nas problem generalno.
    Sve nam je tudje sladje, lepse, bolje.
    Prolazi nam zivot uzdisuci za tudjim lepsim, a ne vidimo ono sto mi imamo.
    I ne cenimo to.
    Mi smo sami sebi najveci neprijatelji.
    Navek bilo i bice.

  6. #321

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Vazno je da se nesto napise, samo neka je kontra, nije vazno sta
    Je'l imas sta pametnije?
    Da se razumemo, ne smeta meni ijekavica, cak naprotiv, volim ljude da slusam dok je pricaju.Ne smetaju mi ni razne narodnosti, odrasla sam i zivim u Vojvodini, postujem tudje , kao i svoje.
    Da te citiram...
    Meni su takvi mrskiji nego i jedan Hrvat koji dodje i zatrazi kruh ili zaigra nogomet.
    Vidim kako postujes... Hrvati su ti mrski ali su ti ovi jos mrskiji...
    Kakve veze imaju slovakinje i nosnja njihova i da li si ti ikad procitao negde moj post gde sam ja omalovazila bilo koga.
    Primer, primer mila...
    Dok god je covek covek, ne smeta mi, pa pricao i na turskom, sporazumecemo se, vec nekako ...
    Ajde...



    Da li si ti procitao sta sam ja napisala?
    Ili si me samo docekao, kako bi i na ovoj temi ostavio koje slovce?
    Ne znam kako je vecina govorila u Splitu, jer tamo nisam zivela, pa nemogu o tome ni da govorim.Mozem me nazvati kako hoces i reci bilo sta da sam osim malogradjanin Ja sam se osvrnula na pojedince.
    Malogradjanstina je ne postovati jezik ljudi koji su ovde dosli silom prilika i mrziti ih vise zbog toga od etnickih Hrvata...
    Ne smeta meni rec kruh, uopste.
    Smeta ti ko je izgovara...

    Ne razumem ljude, koji dosavsi ovde i pokupivsi neke nase izraze, reci ili sta vec
    namerno se ispravljaju nad izrecenim recenicama, dajuci akcenat na izgovorenu rec sa posprdnim smeskom.
    Cemu to, sam si rekao ako si u Engleskoj pricaces engleski
    Na to sam odgovorio isto...malogradjanstina...
    Back in red!

  7. #322

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    J
    Vidim kako postujes... Hrvati su ti mrski ali su ti ovi jos mrskiji...

    Ne izvlaci reci iz konteksta, nisam ja biter, sa njim mozda i mozes tako.
    Nikog ne mrzim, pogotovo ne moj narod, ma kakv bio.
    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Vec sam milion puta ponovila da ne mrzim i ne osecam netrpeljivost.
    Iako bih imala razloge.
    Iako iz tog rata se neko moj nije vratio.
    A ja opet ne znam jel ga ubio Hrvat ili Musliman.
    I ne mogu da generalizujem i da mrzim sve.


    Kad malo bolje razmislim, mi ustvari lako prastamo i preko svega prelazimo.
    Hrvati su drugaciji narod, usadjena im je mrznja prema nama , pogotovo ovim novim posleratnim generacijama.Oni su jednostavno uceni da mrze Srbe.
    A mi ... ko je nama kriv, sto je nama njihovo more plavlje od naseg, sto je miris borovine lepsi, sto su plaze urednije.

    Krivi smo mi, sami sebi.
    Malo okrenes tockic na misu, pre nego sto doneses zakljucke, samo ce ti se reci

  8. #323

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku

    Ne izvlaci reci iz konteksta, nisam ja biter, sa njim mozda i mozes tako.
    Nikog ne mrzim, pogotovo ne moj narod, ma kakv bio.
    Oces opet da citiram... Kakve to ima veze sa Biterom?

    I ne mogu da generalizujem


    Kad malo bolje razmislim, mi ustvari lako prastamo i preko svega prelazimo.
    Hrvati su drugaciji narod, usadjena im je mrznja prema nama , pogotovo ovim novim posleratnim generacijama.Oni su jednostavno uceni da mrze Srbe.
    Ako ovo nije generalizovanje onda sam ja Marko Polo...
    A mi ... ko je nama kriv, sto je nama njihovo more plavlje od naseg, sto je miris borovine lepsi, sto su plaze urednije.
    Kad vec toliko volis Srbiju onda znas da mora nema... Ali kad vec gledas gde provesti odmor onda tolikom ljubitelju svoje zemlje moze biti samo bolje po nasim turistickim centrima...
    Back in red!

  9. #324

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Marko Polo
    Ti ili zivis u iluzijama ili ne priznajes sam sebi istinu.
    Trebala sam da napisem vecina Hrvata, pa bi onda mozda i shvatio.
    Naravno da ima Hrvata, kojih se isto ne tice sto sam ja Srpkinja i koji me ne gledaju po tome, o tome sam vec pisala milion puta,opet da si obrnuo tockic video bi, ne bi pricao napamet.

    Da si proucavao istoriju Srba i Hrvata, video bi da se odredjene stvari ponavljaju u vremenskim intervalima i uvek potencirane od strane Hrvata.
    E sad nije tu narod kao narod kriv,niko ne pita jednog malog coveka u Hrvatskoj hoce li u rat sa Srbijom.A ipak svakodnevno bombardovanje informacijama da su Srbi zlocinci, svakom detetu ce uci u uvo i on ce jednostavno rasti sa tim saznanjem.
    I mrzece, jer njegova okolina mrzi, on ne zna za drugacije, ajd da ti crtam

    A za more.
    Crnogorsko more i dalje osecam kao svoje.
    I osecacu ga.
    Mozes odvojiti prst od ruke, ali ce uvek oziljak ostati.
    Ako sam 'toliki ljubitelj" svoje zemlje, jer to znaci da ne smem da zagazim u druge kulture i da vidim druga odmaralista i mora

  10. #325

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Marko Polo
    Ti ili zivis u iluzijama ili ne priznajes sam sebi istinu.
    Necu da se spustam na nivo uglavnom nepismenih primitivnih sovinista...tu ne mislim na tebe vec na generacije koje spominjes..
    A za more.
    Crnogorsko more i dalje osecam kao svoje.
    I osecacu ga.
    Mozes odvojiti prst od ruke, ali ce uvek oziljak ostati.
    Ajde... tvoje more ali ti lepse od ovih sto te uglavnom mrze...
    Ako sam 'toliki ljubitelj" svoje zemlje, jer to znaci da ne smem da zagazim u druge kulture i da vidim druga odmaralista i mora
    Nikako u zemlju naroda koji te uglavnom mrzi...
    Poruku je izmenio maleni, 17.01.2010 u 19:13 Razlog: neshvacen...
    Back in red!

  11. #326

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Maleni ovo ti je poslednja pisana opomena.

    Shvatam da hoćeš nešto da kažeš ali ne znaš kako. Veruj mi način na koji to radiš nije baš interesantan. Razvodnjavaš teme i svodiš ih na chat. To što citiraš u sitna crevca ne vodi diskusiju u odredjenom pravcu.
    Ili kaži konkretno ili se okani pisanja po forumu.

  12. #327

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Lepo je ovako diskutovati o ovoj značajnoj temi ali već u naslovu teme, na neki način, potencirati odgovor, i podsvesno delovati na one koji su neodlučni, u smislu, ko koga više mrzi. Naziv teme je odavno postavljen. No, nisam ja zadužen za te stvari.

    Svakako da ne treba zaboraviti na sve ono što se desilo između dva naroda u ne tako dalekoj prošlosti. Međutim, ako zagrebemo po površini, videćemo da su mnogo dublji razlozi za netrpeljivost. Ne treba se, i pored svega, mnogo osvrtati na ono što je bilo. Loše stvari su se dešavale, tragedije, ratovi, sve je to tačno ali ako stalno gledamo u prošlost i istorijat tih sukoba, nikad se nećemo osloboditi tog tereta, i to će nam stalno stajati za vratom. Umesto da odnose sa susedima popravljamo i stalno ih nadograđujemo, mi se stalno osvrćemo i i dodatno komplikujemo sebi život. U svakom od dvaju naroda, postoje oni kojima nije u interesu da se odnosi normalizuju, zbog ličnih interesa. Treba se prilagoditi trendu ujedinjenja, u smislu, treba ekonomski sarađivati i jedni drugima olakšavati život. Ne treba pogoršavati odnose. Pred nosom nam je primer, EU, udruženi su uvek jači od pojedinaca. Prema tome, vraćanje u život ovakvih bolnih tačaka nikome ne koristi, a ponajmanje narodima obeju država.
    Prvi utisak uvek vara

  13. #328

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat sirijus kaže: Pogledaj poruku
    lepo je ovako diskutovati o ovoj značajnoj temi ali već u naslovu teme, na neki način, potencirati odgovor, i podsvesno delovati na one koji su neodlučni, u smislu, ko koga više mrzi. Naziv teme je odavno postavljen. No, nisam ja zadužen za te stvari.

    Svakako da ne treba zaboraviti na sve ono što se desilo između dva naroda u ne tako dalekoj prošlosti. Međutim, ako zagrebemo po površini, videćemo da su mnogo dublji razlozi za netrpeljivost. Ne treba se, i pored svega, mnogo osvrtati na ono što je bilo. Loše stvari su se dešavale, tragedije, ratovi, sve je to tačno ali ako stalno gledamo u prošlost i istorijat tih sukoba, nikad se nećemo osloboditi tog tereta, i to će nam stalno stajati za vratom. Umesto da odnose sa susedima popravljamo i stalno ih nadograđujemo, mi se stalno osvrćemo i i dodatno komplikujemo sebi život. U svakom od dvaju naroda, postoje oni kojima nije u interesu da se odnosi normalizuju, zbog ličnih interesa. Treba se prilagoditi trendu ujedinjenja, u smislu, treba ekonomski sarađivati i jedni drugima olakšavati život. Ne treba pogoršavati odnose. Pred nosom nam je primer, eu, udruženi su uvek jači od pojedinaca. Prema tome, vraćanje u život ovakvih bolnih tačaka nikome ne koristi, a ponajmanje narodima obeju država.
    Лепо си ти ово написао, али увек има једно али, два пута смо их из гована вадили, а они нам вратише .................. па како вратише !!!!!!!

    Знаш кад идеш путем, па ти неко каже да си магарац, не обраћај пажњу, ако наставиш истим путем, па ти и други каже да си магарац, одмах стани пред огледало, а ако наставиш истим путем па ти трећи каже да си магарац, све заборави што је до сада написано и одмах сам себи стави самар на леђа.

  14. #329

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Hrvati i Srbi... hmm.. pa da vam kažem ja koji nije ni jedno a ni drugo.
    Shvatite ljudi: nikad se ne ratuje jer se neko namršti, nego su uvek pare u pitanju.
    Za rat treba ljudstva, hrane, oružja, a danas i "pilula". To sve košta. Da ne govorimo o ratnim profiterima, o trgovcima oružja i pljačkašima.

    Ljudi su samo instrumenti u ratu. A rat se vodi zbog materijalne koristi. Zašto ipak ratuju oni koji nemaju koristi od rata? Jer oni koji imaju koristi znaju da manipulišu njima i da ih motivišu. jedne patriotizmom, druge patrijotizmom, treće karijerom, četvrte mrvicama ratnog profita, pete narkoticima, šeste oslobađanjem iz zatvora... itd.

    U krimićima kako uči stariji inspektor onog mlađeg? Pronaći ćeš krivca, ako nađeš motiv - aka CSI. E, pronađite onog koji je imao koristi od devedesetih. I Hrvatska ima svoj "Kipar", garantujem.


    A za odnose među dva naroda: oba naroda iskazuju ponos i prkos. Dokazaću: i Srbi i Hrvati kažu da su oni pobedili - pitam: a ko je onda izgubio? Ni Srbi ni Hrvati neće da priznaju da su oboje gubitnici ratova devedesetih. To je ponos, a i prkos. Za rešenje: Isus kaže: "Vidiš trn u oku drugoga, a ne vidiš balvan u svom oku. Izvadi balvan iz svog oka, pa ćeš jasnije videti."
    Ljudi, kaže: "Izvadi balvan iz svog oka - pomiri se sa Bogom - i jasnije ćeš videti (onog drugog)." A kako se miriti sa Bogom? Isus nas uči i o tome: "Ako hoćeš da se pomiriš sa Bogom, prvo otiđi i pomiri se sa svojim neprijateljem, pa se onda vrati pred lice Boga."

    Post scriptum: Pišem sve ovo iz Biblije, jer znam da se pripadnici oba naroda vole pozivati na svoju hrišćansku veru.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  15. #330

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Томислав Мерчеп “На несрећу, нисам побио све Србе” (Говор на конгресу Хрватске пучанске странке, Ферал трибјун, новембра 1995.)
    А ово је онда извађено из контекста !??!?!?



    tomislav merčep (borovo naselje, 28. Rujna 1952.), hrvatski političar.

    osnovnu je školu završio u rodnom borovu naselju, a srednju i višu građevinsku školu u susjednom vukovaru. Prvi puta za tomislava merčepa u hrvatskoj javnosti čuje se 1990. Godine kada je kao kandidat hdz-a (hrvatske demokratske zajednice) na prvim višestranačkim izborima ušao u vukovarsku gradsku vladu i postao sekretar narodne obrane. u vrijeme prvih predratnih napetosti veoma je aktivan - organizira seoske straže i nabavlja oružje, smjenjuje sve direktore tvornica, preuzima radiostanicu i postaje praktički prvi čovjek policije. Nakon glasina o specifičnim ispitivanjima u podrumu policijske uprave i tajanstvenim nestancima ljudi, sredinom kolovoza uhićuje ga skupina njegovih suradnika, ali je uskoro pušten i s obitelji odlazi u zagreb, tjedan dana prije početka napada na vukovar.

    uskoro je imenovan za savjetnika ministra unutarnjih poslova, te dobiva dvoetažni stan na jarunu iz kojega odlazi na hrvatska ratišta. O njegovim izletima na ratišta uskoro počinju stizati i izvješća međunarodnih tijela i humanitarnih organizacija. Nakon što je u kolovozu 1992. Poražen na izborima za zastupnički dom sabora, godinu dana kasnije uspio je ući u Županijski dom. Politički pad počinje na trećem saboru hdz-a, kada ga je predsjednik tuđman optužio za stvaranje tajnih terorističkih organizacija. Uskoro istupa iz hdz-a, a 3. Ožujka 1997. Daje ostavku na mjesto savjetnika u ministarstvu unutarnjih poslova. Nezadovoljan listama hdz-a za izbore u podunavlju sastavlja svoju listu s kojom osvaja dva mandata u vukovarskoj skupštini. Nešto kasnije osnovat će i vlastitu stranku - hrvatsku pučku stranku (hps).

Strana 22 od 28 PrvaPrva ... 122021222324 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •