U međuvremenu sam ostao bez posla. Da vas podsetim, zaposlio sam se u zlatarskoj radionici, pre dvadesetak dana. Goruća pitanja u takvim situacijama su svakako visina plate i uplaćivanje radnog staža. Za prvu stvar, gazda je rekao da će mi, dok sam na tzv. probnom radu, davati neki dinar, dok ne "uđem u štos", a kasnije će biti sve normalno. To normalno se svelo da sam za devet radnih dana dobio "čak 1000 din", a za narednih sedam isto, dakle "čak 2000din" za 16 dana, malo? Što se tiče uplaćivanja za radni staž, zdravstveno i ostalo, do toga nismo ni došli jer mi je rekao da će se to regulisati kasnije, verovatno sa nekih pet-šest meseci. To je onda i dobro, pošto znam ljude koji godinama čekaju da im se to osnovno pravo reguliše.
S druge strane, pauza od gotovo četiri godine u ovom mposlu je uzela svoj danak, nisam se uklopio, a toliko sam želeo da uspem ali sam uvideo da to nije išlo onako kako sam predvideo. Tražili su brzinu i kvalitet a ja sam mogao da im pružim samo kvalitet. Jednostavno nisam uspeo i mislim da više neću više tražiti posao u svojoj struci. Koje će biti moje naredno zanimanje, pojma nemam ali se nadam da će ići makar malo lakše.