Tužitelj iz Čačka - slučaj za Ginisa
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1

    Tužitelj iz Čačka - slučaj za Ginisa

    Čitam juče novine. One on line. I nabasam na članak sledećeg naziva - Tužio firmu 260 puta
    Pričao ide o našem čoveku, mister Gligorijević, tu negde iz okoline Čačka, koji se već 10 godina tuži sa svojom bivšom-sadašnjom-whatever firmom (EPS je u pitanju). Evo šta on kaže na samom početku članka:
    Почело је 2001. године, када ми је изречена дисциплинска мера повреде из области радног односа. Тај спор сам добио, враћен сам на посао, али ми нису дали одговарајуће радно место. Нисам много чекао и нервирао се, већ сам пресавио табак, па опет на суд. После тога су хтели да избегну још једну финансијску обавезу, која ми је по закону следовала, па сам и то доказао и добио. Не желим да расправљам и сам истерујем правду. Нека то раде институције, за сваку неправду сам писао тужбу
    U nastavku advokatSLEŠnajbolji drug iz detinjstva tvrdi kako ovaj naš Ginisovac nema premca po broju "živih" slučajeva na sudu, ne samo u ovoj lepoj našoj Srbiji, već u Evropi, a i BogaMi i Svetu...

    Prepadnem se. Poznajem i Zakon o radu, i ovaj interni Pravilnik o radu firme u kojoj radim, ali nisam onako, iz glave mogla da se setim 260 osnova za tužbe od strane zaposlenih. Ali eto, čovek napravi desetogodišnju lezilebovićku karijeru na ovaj način, a postade i medijska "zvezda"...
    Da ne davim previše...negde se sigurno oseća moj blago-tužbama-protivan stav.
    Možda zato što sam do sada uvek imala sreće sa poslodavcima, nisam se osetila oštećenom u bilo kom pogledu...a dosta sam muke poslednjih godina imala sa zaposlenima "baš neću da radim-ali neću ni drugi posao da tražim-sviđa mi se da na radnom mestu spavam", koje je teško bilo otpustiti, prvo sa one ljudske strane, a onda i sa strane Zakona koji kaže ako te nije pokrao, nije zapalio poslovne prostorije, nije ubio kolegu...pa plati mu otpremninu, nema drugo šta. I onda, duša me boli da neradniku isplatiš solidnu kinticu kako bi ga se rešio, da ne truje "normalne" zaposlene i oslobodi radno mesto za nekoga ko će i da radi, a ne samo spava. I onda, i pored svega toga, a on "presavije tabak"...grnjuf

    A koji je Vaš stav?
    Da li biste (ili možda vec jeste) tužili firmu?
    Koji je to razlog koji bi (ili jeste) Vas naveo na to?
    Ili ste možda Vi - Vaša firma, bili predmet presavijanja tabaka?
    Poruku je izmenio SansRomantic, 02.08.2011 u 15:53 Razlog: ..pa slovne greške, šta bi bilo...hrmf
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  2. #2

    Odgovor: Tužitelj iz Čačka - slučaj za Ginisa

    Vala i sam imam taj stav prema tuzbama a od toga zive samo advokati. Kako je receno u prokletoj avliji niko nije da nije kriv ako nista makar si jednom pomislio/la lose. Ne volim onaj osecaj da si posle pod lupom i posmatraju svaki tvoj pokret i cekaju gresku.

    Jos jednu stvar bih napisao nadam se da mi neko nece zmaeriti ali ako neko ne moze da da otkaz nekome onda nek neradi taj posao.Napravi odredjen pravilnik ili pak neku varijantu na nekada normiranu radnju koliko i sta treba da se uradi u odredjenom vremenskom intervalu i na osnovu toga nacini procenu da li nekom da das otkaz ili ne.Ali budi iskrena i cilj neka bude objektivan jer ne mozes ocekivati da neko dnevno prenese 3000 tona dzakova u roku od dva sata rucno ili pak da prekuca rat i mir do prve pauze za kafu ili dorucak.Eksperimentisi igraj se polako povecavaj normu dok ne dodjes do nekih zakljucaka sta drugo da ti kazem.Bitno je samo da se opustis.

    Nemoj ici samo na osecaj licne ugrozenosti ako te neko ne postuje mora da postoji odredjen razlog i otkrij ga jer na reagovanje iz frustracije mozes da izgubis dobrog radnika i bice ti slabiji rezultati tebi kao nekom menadzeru. Ako ti se radnik dosadjuje i "truje okolinu" ocigledno mu radno mesto ne daje odredjen intelektualni izazov (osim ako se ne radi o obicnom fizickom radniku tu je ipak intelektualni rad mnogo manji od fizickog).Probaj da vidis sta sve taj radnik moze da uradi, odradi, pusti masti na volju igraj se jer ako si isfrustrirana ondak on upravlja tobom a to ipak nije cilj ove igre isn't?

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •