Nema više "Hej, Sloveni" - Strana 4

Prikaz rezultata glasanja: Da li ćete zviždati prilikom izvođenja himne "Bože pravde"?

Učesnika ankete do sada
44. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    5 11.36%
  • Ne

    39 88.64%
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 63
  1. #46

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Citat Ca blues kaže:
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Проблем је очигледно да неком смета "/четничка/краљевска/великосрпска" химна


    ....e jel vidiš kako znaš.....baš sve to mi smeta....


    ....četništvo kao simbol antikomunizma...i samo tako ponavljam.....


    .....kraljevska....zato što sam republikanac....


    .....velikosrpska.....zato što simbolizuje želju za potčinjavanjem komšiluka.....nikako ekonomskim.....
    Druze cha (ovo druze shvati kao politicko oslovljavanje), a nije ti smetala ona krvava pesma, natopljena uglavnom nasom, srpskom krvlju (mada, ti rece jednom da se bas i ne osecas kao Srbin) i silom nametnuta od strane omiljenih ti komunjara? I probaj da tvoje nevesto upakovane nebuloze obrazlozis smislenim recenicama...probaj, kazem...jer odavno znam da je celokupna tvoja prica u stvari skrivanje iza decijih forica tipa dzoint i naocari za sunce ili sto veca slova...tuzno.
    Poruku je izmenio goldie, 23.12.2007 u 19:21 Razlog: greska u citiranju
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    ...ustajte svi na zemlji kleti....svi sužnji koje mori glad....nepravdi razum sad se sveti....tutnji selo i grad.........
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    ... nema više himne Hej, Sloveni... meni ne smeta što je nema. Takođe nešto nisam ni oduševljen himnom Bože pravde... mnogo mi je bolji i tekst i melodija pesme Vostani Serbie... Da su raspisali referendum za izbor himne Srbije ona bi bila moj izbor!

    A nešto ne vidim da je ponovno proglašenje za himnu 'Bože pravde' pozitivno uticalo na naše sportiste u pogledu motivisanosti za ostvarenje boljih rezultata (sem tenisera i plivača Milorada Čavića malo ko je nešto uradio).

    Oni fudbalski manekenčići kojima je bilo ispod časti da pre nastupa slušaju 'Hej Sloveni' su se osramotili najstrašnije, mada su doživeli da se pre njihovog nastupa intonira himna 'Bože pravde', igrali su sa državnim grbom na grudima ko neke seka-perse. Više bi se trudili da su igrali za tim iz moje ulice ...

    Ovde je tema reizbor himne Bože pravde u kontekstu buđenja navijačkih strasti a ne politike. Nisam pročitao baš puno postova koji imaju osvrt na rezbor himne iz 'navijačkog ugla'.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  4. #49

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    Ovde je tema reizbor himne Bože pravde u kontekstu buđenja navijačkih strasti


    ....e drug moj....na hej sloveni se ustajalo...podilazili te žmarci...ježila se koža i kosa na glavi...suze sreće same polazile niz lice.....


    ...iako nikada, ali ama baš nikada nisam bio iole strasniji navijač....ili pak kakav zadrti patriota koji sa partijskom knjižicom ide i u wc....

    ...čisto onako....duh melodije i pesme i svega šta je simbolizovala i kako se usađivala u intelekt je budio pojačan osećaj pripadnosti naciji i zemlji...domovini....SFRJ....

    ...na hej sloveni ću ustati i sa samrtne postelje, siguran sam....

    ...a ovu trenutnu, kao, himnu....nju sam slušao baš jutros na svečanom prijemu u vladinoj ustanovi i razmišljao...kako beše oficijelni naziv države na engleskom....
    Poruku je izmenio Mish, 22.04.2008 u 19:51 Razlog: korekcija citata
      Vrh

  5. #50

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ....e drug moj....na hej sloveni se ustajalo...podilazili te žmarci...ježila se koža i kosa na glavi...suze sreće same polazile niz lice.....
    ...iako nikada, ali ama baš nikada nisam bio iole strasniji navijač....ili pak kakav zadrti patriota koji sa partijskom knjižicom ide i u wc....
    ...čisto onako....duh melodije i pesme i svega šta je simbolizovala i kako se usađivala u intelekt je budio pojačan osećaj pripadnosti naciji i zemlji...domovini....SFRJ....

    ...na hej sloveni ću ustati i sa samrtne postelje, siguran sam....
    Da...
    za bože pravde me ništa ne vezuje, nemam nikakve emocije niti asocijacije jer
    sam protiv monarhije, kralja koji beži i ostavlja svoj narod a u boga ne verujem na način na koji mu se obraćaju jer sam agnostik...
    I da..mene su učili da volim domovinu, ne kralja i otadzbinu i ostaću dosledna tome..na to imam pravo
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  6. #51

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    I da..mene su učili da volim domovinu, ne kralja i otadzbinu i ostaću dosledna tome..na to imam pravo
    Da, to je to...
    ...i bas zato...

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  7. #52

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Da...
    za bože pravde me ništa ne vezuje, nemam nikakve emocije niti asocijacije jer
    sam protiv monarhije, kralja koji beži i ostavlja svoj narod a u boga ne verujem na način na koji mu se obraćaju jer sam agnostik...
    I da..mene su učili da volim domovinu, ne kralja i otadzbinu i ostaću dosledna tome..na to imam pravo
    ...valjda cete jednom da ukapirate da zivimo u zemlji Srbiji...medjutim,kada se bude svirala himna ove zemlje,vi nemojte da ustajete,zvizdite...odavno smo,ionako,izgubili svoj identitet...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  8. #53

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...valjda cete jednom da ukapirate da zivimo u zemlji Srbiji...medjutim,kada se bude svirala himna ove zemlje,vi nemojte da ustajete,zvizdite...odavno smo,ionako,izgubili svoj identitet...

    ..........slušaj ti barabo...ustati na zvuke bilo čije himne je stvar lepog vaspitanja...if si to zaboravio....

    ...zviždati...ma kome, čemu i uopšte ispuštati taj primitivni zvuk bilo gde je.... odraz prostaštva...


    ...državu karekteriše, između ostaloga, i jasno definisana teritorija.....


    ...elem....kad uz zvuke bože pravde srpski predsednik pozdravi srpsku zastavu istaknutu na skupštini autonomne pokrajine kosovo i metohija u prištini...mož bit budne se i naježim....


    ...dotad...aj zdravo.....to je pesmica intorina samo u prilikama kada se gomila poraza prikazuje pobedama....
      Vrh

  9. #54

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ....e drug moj....na hej sloveni se ustajalo...podilazili te žmarci...ježila se koža i kosa na glavi...suze sreće same polazile niz lice.....


    ...iako nikada, ali ama baš nikada nisam bio iole strasniji navijač....ili pak kakav zadrti patriota koji sa partijskom knjižicom ide i u wc....

    ...čisto onako....duh melodije i pesme i svega šta je simbolizovala i kako se usađivala u intelekt je budio pojačan osećaj pripadnosti naciji i zemlji...domovini....SFRJ....

    ...na hej sloveni ću ustati i sa samrtne postelje, siguran sam....

    ...a ovu trenutnu, kao, himnu....nju sam slušao baš jutros na svečanom prijemu u vladinoj ustanovi i razmišljao...kako beše oficijelni naziv države na engleskom....
    Mda...celavima izrastala kosa...babama nicali novi zubi...a svi koji su je slusali postajali braca i sestre...pardon: drugovi i drugarice...navijachi ....
      Vrh

  10. #55

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ..........slušaj ti barabo...ustati na zvuke bilo čije himne je stvar lepog vaspitanja...if si to zaboravio....

    ...zviždati...ma kome, čemu i uopšte ispuštati taj primitivni zvuk bilo gde je.... odraz prostaštva...


    ...državu karekteriše, između ostaloga, i jasno definisana teritorija.....


    ...elem....kad uz zvuke bože pravde srpski predsednik pozdravi srpsku zastavu istaknutu na skupštini autonomne pokrajine kosovo i metohija u prištini...mož bit budne se i naježim....


    ...dotad...aj zdravo.....to je pesmica intorina samo u prilikama kada se gomila poraza prikazuje pobedama....
    ...himna je himna... i kada se pobedjuje...i kada se gubi...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  11. #56

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    ...ne bih znala kasti...barabo.....

    ..no....liči mi da samo poraze i imamo...kolektovno naravno...da ne ne reknem kao nacija.......
    ...kanda se pod tom pesmicom i 41-e puklo...a????......
    ...logično mi je da se kao himna nametne nešto sa čim se izvojevala velika i sjajna pobeda....no liči mi da mi davno nismo pobedili nigde i nikoga...
    ...generalno gledano ...ono što se desilo balkanu devedesetih godina negde severnije i zapadnije se desilo 1848....
    ...ybg...hej sloveni su bili simbol pobede nad feudalnim društvenim uređenjem...
    ...ako bi se pokušala naći neka matematička zakonitost...liči mi da ...
    ....da liči mi da su crnogorci, kao i uvek skloni radikalnim rešenjima, preskočili par stepenica u društvenom razvitku i uskočili u informatičku eru ,nedavno se odrekavši 100-150 hiljada radno sposobnih duša....
    ...neki rekli bi....pa to su uradili prvo u sloveniji sa brisanjima iz knjiga rođenih i državljana.....ondak u hrvatskoj sa olujom i bljeskom....eeee...
    ...eee ali.....ali to je ipak crnogorski recept....poznat iz vremena knjaza nikole...on se prvi otkačio trećine populacije pomažući im da emigriraju u stejt....
    ....elem....srbija kao bastion sabornosti bi morala tražiti novu pesmu koja bi je odvela u pobedu i samim tim se nametnula kao himna....
    ....do tada....
    ....do tada....valjda nećemo da izumremo svi mi koji smo ustajali i ustajemo na hej sloveni...čisto da umremo kao retki koji neće žaliti za starim dobrim vremenima....

    ....ustajte vi zemaljsko roblje, svi sužnji koje mori glad....
      Vrh

  12. #57

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    ne ostavljaj me samu dok svira himna moja Jugoslavijo
    -Zvizdati himni niije kujturno! Ajde!
    Crnac crncu moze reci da je crncuga, a belac crncu ne,
    Zvezda Srbija Nikad Jugoslavija,
    A nismo morali ni 5. oktobra
    Bando Crvena, uuuuuuaaaaaaaaaa
      Vrh

  13. #58

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Hvala Bogu kada su ukinuli tu himnu!!!!!
      Vrh

  14. #59

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Stara tema, ali lepa, nostalgična...
    Citat Ca blues kaže: Pogledaj poruku
    ....e drug moj....na hej sloveni se ustajalo...podilazili te žmarci...ježila se koža i kosa na glavi...suze sreće same polazile niz lice.....
    ......
    ...čisto onako....duh melodije i pesme i svega šta je simbolizovala i kako se usađivala u intelekt je budio pojačan osećaj pripadnosti naciji i zemlji...domovini....SFRJ....:
    Budio se osećaj pripadnosti, dok se svirala, i dok se sa ponosom pevala, pripadalo se nečemu...

    U kontekstu sporta, motivacije i demotivacije, ništa ta melodija nije kriva ni za jednan neuspeh velikih naših, brinuli su oni i miliončićima koje će da izgube zato što igraju za reprezentaciju, a ne za tim, pa su zato bili dekoncentrisani, ništa im himna nije smetala. To što su joj zviždali meni tužno, sahranili smo tu nesrećnu državu na najtraljaviji mogući način.

    Ja sam se od "Hej Sloveni" pozdravila u leto 2006, svetsko prvenstvo u fudbalu, neki irski pab u mom holandskom gradiću, narandžasti narod u top navijačkom raspoloženju, puna kafana, neki topao dan, ja još neizlečena od beogradskih protesta i straha od gužve skoro odustajem od ideje da idem tamo, ohrabruje me drugar Hrvat, kaže "ja ću da te čuvam"... Za stolom u ćošku družina mala ali odabarna, moji najdraži Slovenci (komata 2), Portugalac, nas dvoje iz Srbije, dečak iz Hrvatske, 3 Italijana i mislim da bi to bilo to. Na zid pored nas okačismo majicu na kojoj je Titova slika, moj najdraži Slovenac podelio nam je svima odštampan tekst himne "Hej Sloveni". Utakmica Srbija&Crna Gora-Holandija. Zasvira himan i mi zapevasmo, koliko nas grlo nosi, kafana je ćutala i slušala, i aplaudirala kada smo završili, pre ili posle toga odsvirana je i njihova himna koju su sa ponosom otpevali.

    Lepo sam se pozdravila sa Hej Sloveni i lepo su se naše dike od fudbalera pozdravile sa istom....
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

  15. #60

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Citat Grobarka89 kaže: Pogledaj poruku
    Hvala Bogu kada su ukinuli tu himnu!!!!!

    Тако је сестро свака част кад су укинули ту ружну химну..имамо нашу Боже правде и уживајмо...Драго ми је да су овакви резултати анкете свака вам част браћо моја...
    Србијо моја поносна буди!
      Vrh

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 17:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 09:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 07:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •