Nema više "Hej, Sloveni"

Prikaz rezultata glasanja: Da li ćete zviždati prilikom izvođenja himne "Bože pravde"?

Učesnika ankete do sada
44. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    5 11.36%
  • Ne

    39 88.64%
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 63

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Nema više "Hej, Sloveni"

    Večeras ćemo na utakmici SCG - Obala Slonovače poslednji put slušati i zviždati himni države koja već 15 godina ne postoji. Već od jeseni i kvalifikacija za EP nastupamo kao samostalna država i sa himnom Srbije "Bože pravde".

    Da li ćete i dalje negodovati prilikom intoniranja himne ili ćemo konačno kao sav normalan svet ponosno pevati?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Pa, ja nisam negodovala i zviždala ni na "Hej Sloveni", ma šta mislila o toj himni. I ne mogu da shvatim ljude koji na ovako velikim takmičenjima zvižde na himnu, dok ostatak sveta pada u trans dok ponosno peva himnu svoje države. Možeš da je ne voliš, može ona 100 puta biti himna države koja ne postoji, ali ona se intonira pred utakmicu reprezentacije za koju navijaš i zar moraš da brukaš svoju državu tako javno i pred svima? Šta time dokazujemo i kome? Naprosto ne razumem...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    -U Japanu smo SER i MO, tj Hej Sloveni

    Jedva cekam, da se ponovim, punu Marakanu i Boze pravde !
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Citat Lady S kaže:
    ostatak sveta pada u trans dok ponosno peva himnu svoje države.
    E upravo se o tome radi! Mi slušamo himnu tuđe države. SFRJ nije naša država, a nije ni SRJ. Činjenica je da smo manje-više svi rođeni u toj SFRJ, ali to je prošlost i tako treba da ostane. Ja se ne stidim što sam rođen u toj državi (da se stidim bio bih bolid), ali ne želim da slušam himnu nepostojeće države. Pitam se kako bi Litvanci, Letonci, Ukrajinci, Kazahstanci i ostali reagovali da im puštaju himnu Rusije pred svaku utakmicu.

    Sada su neke stvari konačno na svom mestu i sada ću konačno moći i ja da padnem u trans dok se bude intonirala himna Srbije.

    Citat valter kaže:
    -U Japanu smo SER i MO, tj Hej Sloveni
    Mislio sam na fudbal. Nekako je tu najviše dolazilo do psovanja i zviždanja.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Citat Kunic kaže:
    E upravo se o tome radi! Mi slušamo himnu tuđe države. SFRJ nije naša država, a nije ni SRJ. Činjenica je da smo manje-više svi rođeni u toj SFRJ, ali to je prošlost i tako treba da ostane. Ja se ne stidim što sam rođen u toj državi (da se stidim bio bih bolid), ali ne želim da slušam himnu nepostojeće države. Pitam se kako bi Litvanci, Letonci, Ukrajinci, Kazahstanci i ostali reagovali da im puštaju himnu Rusije pred svaku utakmicu.
    Ma razumem ja to potpuno, ali - bez obzira što ne želiš da je slušaš (iz razumljivih razloga) da li bi zviždao na nju da imaš čast da se nađeš na stadionu na SP pred utakmicu koju gleda ceo svet?
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Hmmmm... Vrlo diskutabilno pitanje. Na domaćem terenu svakako da bih, ali na SP... Verujem da bih tih 30 sekundi iskoristio na drugi način... U svakom slučaju, ne bih je pevao.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Citat Kunic kaže:
    U svakom slučaju, ne bih je pevao.
    OK, tako sam i mislila... Ne poštuješ je, ali i ne brukaš svoju državu... i to je
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Nema više "Hej, Sloveni"

    Citat Lady S kaže:
    Pa, ja nisam negodovala i zviždala ni na "Hej Sloveni", ma šta mislila o toj himni. I ne mogu da shvatim ljude koji na ovako velikim takmičenjima zvižde na himnu, dok ostatak sveta pada u trans dok ponosno peva himnu svoje države. Možeš da je ne voliš, može ona 100 puta biti himna države koja ne postoji, ali ona se intonira pred utakmicu reprezentacije za koju navijaš i zar moraš da brukaš svoju državu tako javno i pred svima? Šta time dokazujemo i kome? Naprosto ne razumem...
    Potpuno, ali potpuno podržavam ovaj stav gospođice Lejdi! Missim, krajnje mi je debilno zviždanje na himnu bilo koje zemlje, a pogotovu na himnu države u kojoj živiš, i smatram da to samo govori o stepenu (ne)kulture zviždača . Ako se nekome neka himna ne dopada i baš mu, ono, bode uši, zar nije dovoljno jednostavno je odćutati?!
    Drago mi je da je neko konačno jasno i glasno izrekao protest protiv ovakvog, u svakom pogledu neshvatljivog ponašanja!
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...
      Vrh

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •