Na Beoviziji nastupaju...


Selekciona komisija odabrala je 20 učesnika izbora za predstavnika Srbije na Eurosongu 2009. godine.

Komisija je bila sastavljena od muzičkih urednika RTS-a - Jelene Ilić, Ane Milićević i Jelene Vlahović.

Kao što je ranije najavljeno, na Beoviziji će učestvovati nekoliko studenata Operacije trijumf.

Sonja Bakić, najbolji ženski vokal OT, predstaviće se sama pesmom "Ništa novo", koju su napisali profesori Akademije OT Mirko i Snežana Vukomanović.

OT Bend (Vukašin, Đorđe, Nikola Paunović i Sajko) pevaće "Blagoslov za kraj", dok će Danijel i Milica izvesti pesmu "H8ER", za koju je tekst napisala bivša članica žirija OT Marina Tucaković. Među rezervama je i Mika Kostić, kojoj je pesmu napisao bivši učesnik VIP Velikog Brata Skaj Vikler.

Na Beoviziji će pevati i alter ego voditelja Ognjena Amidžića, Oskar, i to uz podršku Beauty Queens i Đorđa Marjanovića.

Prvi put će se predstaviti i ćerka Željka Samardžića Minja, a među učesnicima je i Nataša Bekvalac.

Polufinale će biti održano u Centru "Sava" 7. marta, a veliko finale 8. marta. O pobednicima će ravnopravno odlučiti publika i stručni žiri.

Kompletan spisak učesnika Beovizije 2009 (po azbučnom redu):

1. Aleksandra Janković "Nauči me"
2. Andrej Ilić "Nemam te"
3. Vanja Mijatović "Led i žar"
4. Danijel i Milica " H8ER"
5. Dušan Zrnić "Tvoje drugo ime je greh"
6. Etar "Sanjaj me"
7. Zbogom Brus Li "Ha ha ha"
8. Zemlja gruva "Svejedno je"
9. Ivana Selakov "Moje odbrane"
10. Lejla Hot " Čekajući princa"
11. Marko Kon "Cipela"
12.Minja Samardžić "Petak uveče"
13. Nataša Bekvalac "Bili smo najlepši"
14. Oscar & Beauty Queens feat.. Đorđe Marjanović "Superstar"
15. OT Bend "Blagoslov za kraj"
16. Pozitivan haos "Gloria"
17. SevdahBABY i Miki Element "Previše reči"
18. Sonja Bakić "Ništa novo"
19. Tijana Bogićević "Pazi šta radiš"
20. Trio Pasaž i Katarina Sotirović "Zauvek"

Rezerve:

1. Miloš Žikić "Vrela noć"
2. Đorđe Ranitović "Jednom za kraj"
3. Mika K. "Moja noć"
4. Voja Nedeljković i Koktel bend "Vidi mala"

(MONDO)


Od ukupno 20 učesnika, znam njih možda 7 . Zanima me kakva je Sonjina pesma, nisam je čula