Beovizija 2009
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 46
  1. #1

    Beovizija 2009

    Na Beoviziji nastupaju...


    Selekciona komisija odabrala je 20 učesnika izbora za predstavnika Srbije na Eurosongu 2009. godine.

    Komisija je bila sastavljena od muzičkih urednika RTS-a - Jelene Ilić, Ane Milićević i Jelene Vlahović.

    Kao što je ranije najavljeno, na Beoviziji će učestvovati nekoliko studenata Operacije trijumf.

    Sonja Bakić, najbolji ženski vokal OT, predstaviće se sama pesmom "Ništa novo", koju su napisali profesori Akademije OT Mirko i Snežana Vukomanović.

    OT Bend (Vukašin, Đorđe, Nikola Paunović i Sajko) pevaće "Blagoslov za kraj", dok će Danijel i Milica izvesti pesmu "H8ER", za koju je tekst napisala bivša članica žirija OT Marina Tucaković. Među rezervama je i Mika Kostić, kojoj je pesmu napisao bivši učesnik VIP Velikog Brata Skaj Vikler.

    Na Beoviziji će pevati i alter ego voditelja Ognjena Amidžića, Oskar, i to uz podršku Beauty Queens i Đorđa Marjanovića.

    Prvi put će se predstaviti i ćerka Željka Samardžića Minja, a među učesnicima je i Nataša Bekvalac.

    Polufinale će biti održano u Centru "Sava" 7. marta, a veliko finale 8. marta. O pobednicima će ravnopravno odlučiti publika i stručni žiri.

    Kompletan spisak učesnika Beovizije 2009 (po azbučnom redu):

    1. Aleksandra Janković "Nauči me"
    2. Andrej Ilić "Nemam te"
    3. Vanja Mijatović "Led i žar"
    4. Danijel i Milica " H8ER"
    5. Dušan Zrnić "Tvoje drugo ime je greh"
    6. Etar "Sanjaj me"
    7. Zbogom Brus Li "Ha ha ha"
    8. Zemlja gruva "Svejedno je"
    9. Ivana Selakov "Moje odbrane"
    10. Lejla Hot " Čekajući princa"
    11. Marko Kon "Cipela"
    12.Minja Samardžić "Petak uveče"
    13. Nataša Bekvalac "Bili smo najlepši"
    14. Oscar & Beauty Queens feat.. Đorđe Marjanović "Superstar"
    15. OT Bend "Blagoslov za kraj"
    16. Pozitivan haos "Gloria"
    17. SevdahBABY i Miki Element "Previše reči"
    18. Sonja Bakić "Ništa novo"
    19. Tijana Bogićević "Pazi šta radiš"
    20. Trio Pasaž i Katarina Sotirović "Zauvek"

    Rezerve:

    1. Miloš Žikić "Vrela noć"
    2. Đorđe Ranitović "Jednom za kraj"
    3. Mika K. "Moja noć"
    4. Voja Nedeljković i Koktel bend "Vidi mala"

    (MONDO)


    Od ukupno 20 učesnika, znam njih možda 7 . Zanima me kakva je Sonjina pesma, nisam je čula
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Beovizija 2009

    kako misle, rezerve? ne kontam to
    a gledam spisak.. missim, fucking Oskar ma daaaaaaj bre, ova zemlja je poludIla ali dobro..

    i trazila sam Sonjinu pesmu na netu, ali ne merem je naci ustvari, ne mogu da nadjem nijednu pesmu a trazim vec sat vremena..
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Beovizija 2009

    PovraĆ.













    (uobičajeni komentar na sve ...vizije )
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Beovizija 2009

    Rezerve se imenuju za slučaj da neko odustane, tako bi bar trebalo...a u tim rezervama sam prepoznala onog Miloša koji se takmičio u Idolu...Momak još uvek pokušava da se bavi pevanjem...A rezerva Mika, jel' to možda ona iz OT-a?
    Mislim da po pravilima Beovizije, pesme se prvi put čuju na samom takmičenju...al' nisam baš sigurna.
    Za ove nabrojane učesnike, ne znam šta bi rekla...Možda se u svim tim nabrojanim krije i neka dobra pesma, ali teškoooo....
      Vrh

  5. #5

    14 Odgovor: Beovizija 2009

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    ...A rezerva Mika, jel' to možda ona iz OT-a?
    Verujem da jeste Mika, Sky joj je uradio psmu, i to verovatno ovu.

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da po pravilima Beovizije, pesme se prvi put čuju na samom takmičenju...al' nisam baš sigurna.
    Trebalo bi da bude tako.

    Kada sam na netu prvi put natrčala na informaciju da će i Voja Nedeljković da propeva - stvarno su preterali.
    Neću gledati izbor, već ću čitati vaše komentare.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Beovizija 2009

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Neću gledati izbor, već ću čitati vaše komentare.

    Nećem ni ja da gledam...
    Taman posla... Peva Voja koji je do sad radio one parodije na 3K? strašno...samo fali da tako neka pesma prođe...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Beovizija 2009

    bas je bezveze (subjektivno misljenje) sto je Mika rezerva.. zvucno ime kao sto je tasaNa kvalacBe je prekoracila vremenski rok za predaju pesme a opet je u izboru, a ne rezerva
    ma.. Voja, Oskar, tasaNa, Lejla Hot.. kuda ide ova drzava..
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  8. #8

    14 Odgovor: Beovizija 2009

    Skaj uložio zvanični prigovor "Beoviziji"

    Samo četiri dana pred festival, još uvek se ne može sa sigurnošću reći ko će uzeti učešće na Beoviziji.

    Skandal je u poslednjih par dana već postao sinonim za ovo takmičenje, a nepravilnosti koje su ustanovljene dovode u pitanje učešće naše zemlje na Evrosongu.

    Naime, komisija za selekciju RTS-a objavila je imena 20 učesnika festivala Beovizija", a greškom organizatora, nekoliko pesama koje su ušle u finale prekršilo je pravila konkursa pošto su predate sa tri i više dana zakašnjenja.

    Među autorima koji su probili" zakonski rok, 23. januar, nalaze se najveći favoriti - Nataša Bekvalac, Oskar, Bjuti kvins" i Đorđe Marjanović, kao i dvojac iz Operacije Trijumf" - Danijel i Milica.

    U toku jučerašnjeg dana, Skaj Vikler podneo je zvanični prigovor na odluku selekcione komisije da u finale uđu pesme koje su prekršile pravila. Skaj je autor numere Moja noć", koju izvodi Mika Kostić, a koja se našla na mestu treće rezerve.

    - Nije problem u tome što moja pesma nije prošla u finale direktno, već to što su mnogi autori koji su ušli u finale svoje pesme po završetku konkursa tek snimali i predavali s tri i više dana zakašnjenja. Za ovo postoje dokazi, brojni svedoci, ali i pisani tragovi u pisarnici RTS-a, gde je tačno zaveden datum prijema svake pesme rekao je Vikler za Press.



    On traži od direktora komisije da se ispravi greška, za koju ne krivi samog Tijanića, već njegove saradnike. Pored toga, Vikler smatra da je neverovatno da jedan autor, koji uglavnom forsira narodnu muziku, uđe u finale zabavnog festivala sa četiri pesme. Reč je o Marini Tucaković, a pored nje, i Marko Kon konkuriše sa tri numere, od kojih jednu peva sam.

    Nepoštovanje pravila uznemirilo je i člana Koktel benda Bojana Jeremića, koji je sa pesmom Vidi, mala u kojoj gostuje i Voja Nedeljković, završio kao četvrta rezerva.

    - Ne znam šta znači to rezerva. Mi smo stavljeni kao poslednja, četvrta rezerva, tako da su nam šanse za učešće minimalne. Svi pričaju o raznim zakulisnim radnjama, i to nije ništa novo. Mislim da više nećemo ovako učestvovati na festivalima, da se neko igra s našim imenom i dugogodišnjom karijerom. Treba pošteno da nam kažu da nema šta da tražimo i da više ne pokušavamo da konkurišemo na takvim festivalima - ogorčen je Bojan.
    ...

    Naša posla
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Beovizija 2009

    Ma naravno da ću da gledam... Kako ću kasnije ja da se takmičim u opljuvavanju pesama,tekstopisaca, kompozitora, garderobe, pevača-ica, publike, voditelja, i da se vajkam što nije pobedio "moj favorit"?... Ne mogu sebi da dozvolim da "žene na poslu" pričaju, a da ja nisam u toku...
    (A to nas sve čeka... )
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Beovizija 2009

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Naša posla

    Prosto bi bilo čudno da ovaj festival, kao uostalom i sve ostalo u ovoj državi, prođe bez skandala...Samo, mnogo su poranili... ima još mesec dana, a oni zakuvali...
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Beovizija 2009

    nameshtaljka chista nameshtaljka nemam drugi kkomtentarkako je moguce da ono sranje zivo cipela prodje na evrovizijui to sam zahvalljujuci glasovima zirijadobro chovek je kommpozitor pa je povuko veze i vezicemeni najgore muchenje je da slusham to sranjea blagoslav ubedljivo najbolja pesma dobije 5 bodova od zhirija i 12 od glasacha shto me to ne chudineznam kako bilo ko od glasacha moz glasat za to sranje od cipele
    SRBIJO POSHTENO CESH SE OBRRUKATI U MOSKVI
    i nastavlja se serija beovizijskih nameshtaljki
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Beovizija 2009

    Ne znam jeste li vi gledali ovo, ali to je sramota prva sugestija kad sam cula pesmu bila je da pesam nece pobediti ni u snu. I tako sam se ja opet pokazala kao ocajan prognozer Zaista mislim da je pesma generalno dosta slabije od vecine predstavljenih veceras, jer ono juce nisam slusala..
    A da sam se ja pitala, OT Band ili Pozitivan Haos bi odneli pobedu.. ni Ivana Selakov nije bila losa.. meni je i Sonja imala ok pesmu
    Prijatno iznenadjenje su bili Siruso i Boaz Mauda i mogu reci da mi se jako dopao duet koji su otpevali veceras

    A citam komentare ispod klipa i navodi jedan lik:
    Jedina pesma koja mi se svidela na citavoj Beoviziji
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Beovizija 2009

    nisam gledao,ali znam da su Šerifovićku dosta pljuvali,pa je pobedila na onoj Evroviziji...konj će ga znati uostalom
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Beovizija 2009

    Kako smo se opet obrukali i sve lepo namestili. Da li mi bilo sta mozemo uraditi, a da to bude pristojno i posteno?

    No, sada je sve gotovo...sretan pobedniku put za Moskvu, a tamo cemo videti kom opanci, a kom obojci .
    Cudno je kako je malo potrebno da budemo srecni a jos cudnije koliko cesto nam bas to malo nedostaje.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Beovizija 2009

    Jooj, iznervirah se kad sam videla temu, vratilo mi se stanje od pre sat vremena ... Neverujem koja pesma predstavlja Srbiju , a i izbor je bio boli glava... Mfdslkjgtrrhlghbsd!!!!!!
    ...I am a dreamer and when i wake, you can't break my spirit - it's my dreams you take...
      Vrh

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Eurobasket 2009
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 21.09.2009, 23:16
  2. Noc Muzeja 2009
    Autor Kalina u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.05.2009, 23:49
  3. SP u Rukometu 2009
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.02.2009, 22:07
  4. Beovizija 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 11.03.2008, 22:04
  5. Beovizija 2007.
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.03.2007, 00:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •