Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid - Strana 4
Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 96
  1. #46

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Imam osećaj da u stvari niko i ne gleda u generalni plan, već se obećanja daju i kapom i šakom, a posle se za njih ne mari.
    A i plan je dobrim delom deo političkih kompromisa i uticaja.
    BTW, sad ću ispričati nešto što sam čuo od bivšeg predsednika skupštine grada Zrenjanina, što je tada bilo isto što i gradonačelnik. Izvinite na nedostatku detalja...
    Na nekom sastanku sa glavnim planerima evropskih koridora je u privatnom razgovou rečeno da Zrenjanin nije i neće biti na glavnim putnim koridorima, ali da je na ofličnoj lokaciji za poprečne veze među njima i da na tome treba insistirati.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  2. #47

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    1. Tunel kroz Frušku Goru se najviše pravda ekološkim razlozima, da bi se zaštitila Fruška Gora, sa aspekta saobraćajne i građevinske struke logično je rešenje koje najmanje košta, najmanje zemljanih radova, konstrukcija itd, tako da je pravljenje tunela na terenu kakva je Vojvodina po mom mišljenju luksuz. Sigurno je da je potrebno raditi bolju saobraćajnicu preko Fruške Gore, jer je sadašnje stanje uopšte nije dobro, dosta saobraćaja tuda prolazi, a za te pare koliko tunel košta može se napraviti 30-40 km punog profila autoputa.
    Tunel kroz Frusku Goru se vise pravda sigurnosnim razlozima jer kad sneg opali po Vencu obavezan je kolaps u saobracaju. Onda je tu i mnogo brzi protok saobracaja pa ekoloski razlozi. Kad Hrvati mogu da naprave tunel ispod svakog brezuljka mozemo i mi ispod jednog brda...
    Back in red!

  3. #48

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Tunel kroz Frusku Goru se vise pravda sigurnosnim razlozima jer kad sneg opali po Vencu obavezan je kolaps u saobracaju. Onda je tu i mnogo brzi protok saobracaja pa ekoloski razlozi. Kad Hrvati mogu da naprave tunel ispod svakog brezuljka mozemo i mi ispod jednog brda...
    Pazi kada može i bez tunela da se napravi bezbedna saobraćajnica koja bi mnogo manje koštala, ne kažem da ne treba da se gradi tunel ali može i bez njega u to sam 100% siguran. Protok može samo da bude veći (jedinica je broj vozila/vremenska jedinica) nikako brži, a nije isto bušiti tunel ispod brežuljka, brda ili planine a Fruška Gora je ovo treće koliko me pamet služi.



  4. #49

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Pazi kada može i bez tunela da se napravi bezbedna saobraćajnica koja bi mnogo manje koštala, ne kažem da ne treba da se gradi tunel ali može i bez njega u to sam 100% siguran. Protok može samo da bude veći (jedinica je broj vozila/vremenska jedinica) nikako brži, a nije isto bušiti tunel ispod brežuljka, brda ili planine a Fruška Gora je ovo treće koliko me pamet služi.
    Posle 40 godina moze i bezbednija saobracajnica?
    Mogao je Beograd bez zaobilaznice pa sada place za njom...
    Naravno da treba tunel.
    Ma planina naravno!
    Back in red!

  5. #50

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Posle 40 godina moze i bezbednija saobracajnica?
    Mogao je Beograd bez zaobilaznice pa sada place za njom...
    Naravno da može bezbednija saobraćajnica da se napravi kao na još x saobraćajnica u Srbiji, što se tiče beogradske obilaznice ona je trebala da bude napravljena još pre 50-tak godina međutim neko je bio toliko pametan da istrasira autoput kroz sam grad pa sada neko treba da popravlja te projektantske bisere. Beograd je 'usko grlo' na koridoru X i obilaznica je neophodna ako država hoće da izgradnja ostatka koridora ima neki smisao i značaj.

    Naravno da treba tunel.
    Ma planina naravno!
    Nisam ni rekao da ne treba, ali da košta košta će još kako. Tuneli, galerije i vijadukti se obično rade na neprostupačnim planinskim terenima, kada se trup puta ne može izvesti zemljanim radovima a Fruška je dosta niska planina čije savlađivanje nije toliki problem. Ostaje još samo da se vidi odakle će se obezbediti novac za tunel, jer nešto nisam siguran da će prodajom Telekoma biti dovoljno da se pokrije izgradnja svega planiranog a još manje da će se taj novac tako namenski trošiti za puteve.



  6. #51

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Fruška je dosta niska planina čije savlađivanje nije toliki problem.
    Ocigledno je nisi prelazio u zimskim mesecima kad opali sneg i led uz sve postovanje putarima koji odrzavaju taj deo puta.
    Ostaje još samo da se vidi odakle će se obezbediti novac za tunel, jer nešto nisam siguran da će prodajom Telekoma biti dovoljno da se pokrije izgradnja svega planiranog a još manje da će se taj novac tako namenski trošiti za puteve.
    Pa nisu to valjda jedine pare u ovoj drzavi koje se namenjuju putevima.
    Oko cele deonice necu da ulazim u polemiku ali da je tunel bitan, bitan je.
    Back in red!

  7. #52

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Ocigledno je nisi prelazio u zimskim mesecima kad opali sneg i led uz sve postovanje putarima koji odrzavaju taj deo puta.
    Koliko se sećam nisam, ali jesam nekim mnogo većim vrletima sa mnogo snega&leda kao što napisah, tunel se gradi kada je nemoguće uraditi usek/zasek jer to iziskuje ogromne zemljane radove što na Fruškoj Gori ne bi trebao biti problem, ovde se gradnja tunela pravda ekološkim razlozima - očuvanjem nacionalnog parka i time da bi se put skratio. Naravno da bi bezbednost bila veća, ali sve to košta nisam rekao da ne treba graditi tunel, niti imam uvid u planska dokumenta niti sam ja radio investicioni i ekološko vrednovanje pa da mogu nešto da kažem, ali ima sigurno većih prioriteta u državi od tog tunela.

    Pa nisu to valjda jedine pare u ovoj drzavi koje se namenjuju putevima.
    Oko cele deonice necu da ulazim u polemiku ali da je tunel bitan, bitan je.
    Pa vrati se unazad i pročitaj šta sam postovao, neće biti ni malo jednostavo obezbediti pare za tunel i taj put jer će država sama morati da ih gradi bez stranih ulaganja najverovatnije.



  8. #53

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Koliko se sećam nisam, ali jesam nekim mnogo većim vrletima sa mnogo snega&leda
    Je'l tim vrletima dnevno prodje i upola toliko vozila kao preko Venca?
    Back in red!

  9. #54

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Je'l tim vrletima dnevno prodje i upola toliko vozila kao preko Venca?
    Prođe mnogo više (Austrija i južna Nemačka) ali su putevi neuporedivo bolji. Ne kažem da je put preko Iriškog dobar, ali može da se uradi odličan put i bez tunela, naravno tu ne bi imao ekološke efekte koje bi sa tunelom dobili.



  10. #55

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    naravno da može bezbednija saobraćajnica da se napravi kao na još x saobraćajnica u srbiji, što se tiče beogradske obilaznice ona je trebala da bude napravljena još pre 50-tak godina međutim neko je bio toliko pametan da istrasira autoput kroz sam grad pa sada neko treba da popravlja te projektantske bisere. Beograd je 'usko grlo' na koridoru x i obilaznica je neophodna ako država hoće da izgradnja ostatka koridora ima neki smisao i značaj.
    Сећам се да сам негде прочитао да својевремено Београд није имао новца да прави неки велики булевар, ово, оно... па је неки градоначелник скренуо аутопут кроз град да искористи државне паре.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #56

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Сећам се да сам негде прочитао да својевремено Београд није имао новца да прави неки велики булевар, ово, оно... па је неки градоначелник скренуо аутопут кроз град да искористи државне паре.
    Ne znam kako je to tačno išlo ali sve u svemu bio je to biser nad biserima, priče koje sam ja slušao je da je Beograd još ranije trebao da dobije obilaznicu međutim da se Zagreb bunio, tako da su obilaznicu dobili oni umesto Beograda. Zanimljivo je da su i zemljište kuda treba da ide obilaznica oko BG pokupovali kojekakvi bizMismeni ne pitaj me kako pa će i tu država morati da pljune dobar keš plus što će sve to natezanje dodatno prolongirati izgradnju obilaznice. Sada je na redu deo puta od SU do NS i ostatak prema Grčkoj i Bugarskoj da se izgrade, uz njih će se valjda raditi i obilaznica. Potražiću baš onaj master plan da li ga ima na netu pa da vidimo šta kaže Mrkonjić

    edit:

    Evo ga, master plan deo koji se odnosi na drumski saobraćaj i knjiga projekata:

    http://www.mi.gov.rs/mostovi_files/A...0saobracaj.pdf
    http://www.mi.gov.rs/mostovi_files/K...saobracaja.pdf
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 17.07.2010 u 16:09



  12. #57

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Сећам се да сам негде прочитао да својевремено Београд није имао новца да прави неки велики булевар, ово, оно... па је неки градоначелник скренуо аутопут кроз град да искористи државне паре.
    Vrlo vidovit gradonacelnik...garant bio iz struke...
    Back in red!

  13. #58

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Пут Нови Сад-Зрењанин се реконструише већ више од месец дана.
    Са реконструкцијом се почело од каћке петље и надвожњака код расадника јабука па према Жабљу.Комплетан саобраћај је обустављен у времену од 6-18 сати и усмерава се из правца Зрењанина на Ђурђево,Шајкаш па даље према Новон Саду.Из правца Н.Сада за Зрењанин се може аутопутем Бг-Нс или преко села Каћа,Будисаве и Шајкаша и Ђурђева .
    Скида се комплетан слој колововоза и асфалта и пут се шири за преко једног метра,по пола метра са сваке стране.Ево како је пут изгледао пре радова a evo kako iygleda rekonstrukcija i [ta se radi a ovako 'e to iygledati kad bude gotovo. ovo su slike delova koji su gotoviDanas nije ra]eno na putu ni[ta pa su i slike snimqene iy kola sa puta

  14. #59

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Нисам написао мало пре да је досад урађено око 10 км пута,колико знам реконструисаће се цео пут до Зрењанина.На путу није било изођаћа радова данас,али сам од линијских таксиста сазнао да ће се пут до Жабља завршити за месец дана.. ово су још неке слике завршеног дела пута

  15. #60

    Odgovor: Sukobi oko puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Šid

    Hm, koliko sam ja čuo, biće samo do žabaljske raskrsnice.

    E sad jedan tekst...

    -------
    RASPODELA
    Novac od prodaje Telekoma za infrastrukturne projekte
    Autor/izvor: SEEbiz/Blic
    BEOGRAD - Vlada je juče donela odluku o raspisivanju tendera za prodaju 51 odsto akcija Telekoma. Kako stvari stoje, novac će biti iskorišćen mahom za infrastrukturu i to za autoputeve koji će povezivati glavne koridore. Ideja vlasti jeste da će investitori doći u zemlju samo ako postoji mreža regionalnih autoputeva.

    Vlada Srbije raspisaće sledeće nedelje tender za prodaju 51 odsto akcija Telekoma Srbija po minimalnoj početnoj ceni od 1,4 milijarde evra.

    U Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja kažu da novac od prodaje Telekoma treba iskoristiti isključivo za izgradnju infrastrukture.

    "Ukoliko hoćemo da u svakoj opštini imamo jednu novu fabriku, one moraju da budu povezane mrežom regionalnih puteva. To je ono što privlači ili odbija ulagače", rekli su u Ministarstvu ekonomije i regionalnog razvoja.

    Milutin Mrkonjić, ministar za infrastrukturu, kaže za Blic da je, prema razgovorima koji su vođeni u Vladi, dogovoreno da novac od prodaje Telekoma bude uložen u putnu infrastrukturu.

    "Razgovarali smo da od ukupnog novca koji bude dobijen od sume za privatizaciju, od 850 do 900 miliona evra bude uloženo za infrastrukturu. Novac bi otišao na tri projekta na autoput Beograd - Čačak, zatim na autoput Pojate - Kruševac - Požega - Čačak i na brzu saobraćajnicu Ruma - Šabac - Loznica", rekao je Milutin Mrkonjić, ministar za infrastrukturu, dodajući da su u Vladi svi jedinstveni po tom pitanju.

    U tom smislu, dodaje ona, neophodno je izgraditi nove moderne saobraćajnice koje će velike srpske gradove povezati sa koridorima.

    "Omogućićemo da gradovi poput Zaječara, Kruševca, Šapca, Kraljeva, Čačka, Zrenjanina postanu pokretači razvoja regiona. Ministarstvo priprema projektnu dokumentaciju za izgradnju savremenih saobraćajnica, kako bi smo omogućili početak radova već naredne godine", kazala je Verica Kalanović, ministarka za Nacionalni investicioni plan.

    "Smisao je da se novac uloži u ono što će proizvoditi novac", rekla je Kalanović.
    '''''''''''''''''''''

    Nigde se ne pominje ni jedan putni pravac preko Zrenjanina, a Zrenjanin se pominje u tekstu. Da uz to napomenem da je ranije najavljevano da će se ovim novcem raditi putni pravac iz naslova.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sukobi sa autoritetom
    Autor proleće u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.09.2015, 19:11
  2. Koliko puta ste odglumili orgazam?!
    Autor makilli u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 02.08.2015, 09:39
  3. Zrenjanin - novi/stari grb i zastava
    Autor Sunny u forumu Banat
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2008, 13:09
  4. Sukobi na bliskom istoku... dokle?
    Autor sigi u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 14.05.2007, 22:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •